تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کنکور / شرایط ترمیم معدل در کنکور سراسری

شرایط ترمیم معدل در کنکور سراسری

ترمیم معدل دبپلم و پیش دانشگاهی در کنکور 98
شرایط ترمیم معدل در کنکور سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ترمیم معدل در کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

چندین سال است که سخن از حذف تدریجی کنکور سراسری به میان آمده اما بعد از گذشت بیش از ده سال ، هنوز خبری مبنی بر حذف کنکور سراسری منتشر نشده است. در راستای اجرایی شدن حذف تدریجی کنکور ، پذیرش دانشجو باید بر اساس سوابق تحصیلی افراد انجام بگیرد ؛ به همین دلیل است که ، هرساله شاهد افزایش تاثیر معدل بر نتیجه ی کنکور هستیم تا جایی که میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 به 30 درصد تاثیر مثبت رسیده است. به این معنی که داشتن معدل بالا در پذیرش داوطلبان در کنکور سراسری تاثیر مثبت دارد ولی کسانی که معدل پایینی دارند ، سوابق تحصیلی آن ها در پذیرششان تاثیری ندارد.

قطعا این موضوع برای دانش آموزان و داوطلبانی که معدل بالایی دارند بسیار خوشایند است ، متقاضیان شرکت در کنکور سراسری که معدل نسبتا پائینی دارند و یا از معدل خود ناراضی هستند ، نگران نباشند ، آن ها نیز می توانند با استفاده از فرصت مجددی که با عنوان ترمیم معدل در اختیارشان قرار داده می شود ، در آزمون نهایی دروسی که در آن نمره خوبی کسب نکرده اند شرکت کنند و معدل خود را ارتقا دهند. استفاده از ترمیم معدل مستلزم داشتن شرایطی نیز می باشد که به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

نمراتی که داوطلبان در طرح ترمیم معدل کسب می کنند ، تاثیری روی معدل دیپلم آن ها نخواهد داشت و صرفا در اعمال سوابق تحصیلی در آزمون سراسری موثر است.

شرایط ترمیم معدل در کنکور سراسری 98

تاثیر سوابق تحصیلی بر روی نتایج کنکور صرفا برای دارندگان مدرک دیپلم از سال 84 به بعد اعمال می شود ، بنابراین آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری که دیپلم خود را از این سال به بعد کسب کرده اند می توانند معدل خود را ترمیم کنند. طرح ترمیم معدل در کنکور 98 نیز اجرا می شود. این طرح در مجلس به تصویب رسیده و داوطلبان مجاز به شرکت در طرح ترمیم معدل ، می توانند در سه نوبت امتحانات نهایی خرداد ، دی و یا شهریور شرکت کنند.

 • داوطلبان باید تمام دروسی که قصد دارند نمراتشان را ترمیم کنند در یکی از نوبت های خرداد ، شهریور و یا دی امتحان دهند. به این معنی که نمی توانند به طور مثال یکی از دروس را دی ماه و درس دیگری را خرداد ماه امتحان دهند.
 • متقاضیان شرکت در امتحانات نهایی ترمیم می بایست بین 30 تا 45 روز پیش از امتحانات به مدارس بزرگسالان منطقه ی خود مراجعه کرده و در امتحانات ترمیم ثبت نام به عمل آورند.
 • در ترمیم معدل ، تمامی افراد با نمره ی کمتر از 20 می توانند شرکت کنند ، خواه نمره ی آن ها 19.75 باشد یا 10 ، بنابراین فرصت بهبود نمرات امتحانات نهایی به همه ی افراد 1 بار داده می شود.
 • تنها داوطلبینی که دیپلم خود را پیش از سال 84 دریافت کرده اند نمی توانند از ترمیم معدل استفاده کنند.
 • دانش آموزان و داوطلبان می توانند در تمامی دروسی که به صورت نهایی برگزار شده ، در امتحانات ترمیم شرکت کنند و از لحاظ تعداد دروس هیچ محدودیتی ندارند.
 • داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم می توانند علاوه بر دروس نهایی سال سوم دبیرستان ، نمرات دروسی را که در پیش دانشگاهی به صورت نهایی برگزار شده را نیز ترمیم کنند.
 • از شرایط مهم شرکت در این طرح ، داشتن مدرک دیپلم می باشد ، بنابراین افرادی که هنوز مدرک دیپلم نگرفته اند و یا درسی از سال دهم یا یازدهم را پاس نکرده اند ، مجاز به شرکت در امتحانات نهایی ترمیم نمی باشند.
 • نمرات کسب شده در امتحانات نهایی ترمیم ، تاثیری بر روی معدل دیپلم شما نخواهد داشت. این نمرات برای سازمان سنجش ارسال می شود و صرفا در اعمال سوابق تحصیلی موثر است.
 • ممکن است داوطلبی در امتحان ترمیم نمره ای کمتر از نمره ی قبلی خود کسب کند ، در این صورت جای هیچ گونه نگرانی نیست ، زیرا از بین دو نمره ی داوطلب ، بالاترین نمره برای وی لحاظ خواهد شد.
 • شرکت در این امتحانات هزینه ای را نیز در بر دارد ، مبلغ قابل پرداخت جهت شرکت در امتحان هر درس نهایی حدود 20 هزار تومان است که باتوجه به منطقه ی زندگی داوطلبان قابل تغییر می باشد.
 • همچنین مانند کنکور که در آن دو نوع سوال طرح می شود ، در امتحانات نهایی ترمیم نیز دو دسته سوال برای نظام آموزشی قدیم و جدید طراحی می شود.

با توجه به حذف تدریجی کنکور سراسری و جایگزین شدن پذیرش با سوابق تحصیلی در دانشگاه ها تاثیر معدل در کنکور هرساله افزایش می یابد. بنابراین دانش آموزان و داوطلبانی که از معدل خوبی برخوردار نیستند بهتر است از این فرصت برای ترمیم معدل خود استفاده کنند. همچنین برای اطلاع بیشتر درباره تاثیر معدل بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ترمیم معدل در کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره