خانه کارشناسی ارشد شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402

مبلغ شهریه کارشناسی ارشد پیراپزشکی آزاد 1401 - 1402
شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402

هر ساله دانشجویان زیادی در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله ارشد برای ادامه تحصیلات خود به دانشگاه آزاد جذب می شوند. متقاضیان برای ورود به این مقطع، می توانند از دو طریق کارشناسی ارشد بدون کنکور و با کنکور اقدام نمایند. از آن جایی که دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه های شهریه پرداز کشور است، دانشجویان بایستی برای هر ترم مبلغی را به عنوان شهریه به امور مالی دانشگاه بپردازند.

همان طور که می دانید، در دانشگاه آزاد با توجه به خدماتی که در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد، شهریه بیشتری نسبت به دانشگاه های سراسری البته به جز دانشگاه پردیس خودگردان، دریافت می شود. در رابطه با شهریه کارشناسی ارشد آزاد لازم است بدانید که این دانشگاه همانند دیگر دانشگاه ها، دو شهریه ثابت و متغیر دارد که میزان مبلغ متغیر، بستگی به تعداد واحدهای عملی و یا نظری آن ها خواهد داشت. لازم به ذکر است که شهریه رشته های بدون کنکور 1401 استعداد درخشان و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی با رشته های با آزمون هیچ تفاوتی ندارند.

مطابق با اطلاعیه های دانشگاه آزاد، شهریه این دانشگاه برای سال جاری بین 20 الی 30 درصد افزایش یافته است.

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402

دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد تمامی گروه های آزمایشی علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی و علوم پزشکی دانشجو پذیرش می کند. داوطلبان برای تحصیل در این دانشگاه ملزم به پرداخت شهریه هستند که مبلغ آن با توجه به نوع رشته متفاوت است؛ به طوری که رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی مانند پرستاری و مامایی، از بیشترین شهریه برخوردار هستند. همان طور که پیش تر اشاره شد، شهریه دانشگاه آزاد همانند بقیه دانشگاه ها به صورت شهریه ثابت و متغیر بوده که معمولا در زمان انتخاب واحد، شهریه ثابت به همراه درصدی از کل شهریه متغیر پرداخت شده و باقی آن قسط بندی می شود و تا قبل از برگزاری امتحانات پایان ترم بایستی تسویه آن نیمسال را انجام دهید.

البته مبلغ شهریه واحدهای دانشگاه آزاد در شهرها و استان های کشور، با توجه به عواملی اعم از سطح علمی، اساتید و امکانات ارائه شده در آن دانشگاه، با هم متفاوت می باشند. طبق اطلاعیه این دانشگاه در سال تحصیلی 1401 – 1402، شهریه واحدها با استناد به عواملی که ذکر شد، بین 20 الی 30 درصد افزایش یافته است. در ادامه مطلب، مبالغ شهریه گروه های آزمایشی دانشگاه آزاد را به طور میانگین ذکر کرده ایم؛ برای اطلاع از مبلغ دقیق آن ها می توانید به واحد دانشگاهی مورد نظر خود مراجعه نمایید.

مبلغ شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402
گروه آموزشیحداقل مبلغحداکثر مبلغ
علوم انسانی8 میلیون و 900 هزار تومان10 میلیون و 700 هزار تومان
علوم پایه8 میلیون و 800 هزار تومان9 میلیون و 358 هزار تومان
فنی مهندسی8میلیون و 640 هزار تومان10 میلیون و 200 هزار تومان
هنر8 میلیون تومان10 میلیون تومان
علوم پزشکی14 میلیون تومان15 میلیون و 840 هزار تومان

در جدول فوق، میزان حدودی حداقل و حداکثر شهریه یک ترم تحصیلی با احتساب شهریه متغیر و ثابت محاسبه شده است. توجه داشته باشید که قبل از انجام انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1401 از شهریه تمامی واحدها مطلع شوید تا با آگاهی کامل از امور مالی، درست ترین تصمیم را بگیرید.

فرمول محاسبه شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402

همانگونه که ذکر شد مقدار شهریه برای هر دانشجو از فرمول خاصی پیروی کرده و شامل شهریه ثابت و متغییر می باشد، لذا دانشجویان به این موضوع توجه نمایند که در طول ترم های مختلف میزان شهریه ثابت با توجه به نیمسال ورودی دانشجو محاسبه شده و تغییری نمی کند اما بخش متغییر شهریه هر ساله به میزان 20 الی 25 درصد افزایش داشته و با توجه به میزان واحد هایی که دانشجو در طی هر نیمسال اخذ می کند محاسبه خواهد شد. لذا در این بخش به فرمول کلی محاسبه آن می پردازیم.

بدهی قبلی+ تمام شهریه ثابت+ 35% شهریه ثابت (به عنوان شهریه متغییر )

این مبلغ محاسبه شده را می توان در زمان انتخاب واحد از طریق سایت آموزشیار و منوی  ” وضعیت نهایی مالی دانشجو “ که میزان مبلغ آن برای رشته های مختلف متفاوت است را مشاهده نمود.

به یاد داشته باشید که دانشگاه آزاد با همکاری صندوق رفاه، برای تامین بخشی از نیازهای مالی دانشجویان خود اعم از پرداخت شهریه ارشد 1401 تسهیلات مالی همانند وام دانشجویی در نظر گرفته است. از این رو، افراد واجد شرایط می توانند درخواست وام دانشجویی دانشگاه آزاد را در موعد مقرر از طریق سایت اینترنتی مربوطه ثبت کنند. البته متقاضیان علاوه بر سایت صندوق رفاه، از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد نیز می توانند ثبت نام وام دانشجویی 1401 خود را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 - 1402 را پرداخت کرد؟

پس از انجام ثبت نام قطعی در واحد دانشگاهی پذیرفته شده و به هنگام انتخاب واحد می بایست شهریه ثابت به همراه درصدی از کل شهریه متغیر به حساب دانشگاه واریز گردد و باقی آن قسط بندی می شود.

2- مبلغ شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 - 1402 چقدر می باشد؟

میزان شهریه با توجه به واحدهای دانشگاهی و امکانات ارائه شده به دانشجویان و همچنین تعداد و نوع واحد انتخابی در رشته های مختلف متفاوت است که برای اطلاع از مبلغ دقیق هر یک می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

3- میزان شهریه یک ترم تحصیلی رشته های علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 - 1402 چقدر است؟

این شهریه حدود 14 میلیون الی 15 میلیون و 840 تومان می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳۴ نظر
  1. ارشد بالینی آزاد ساری ورودی ۴۰۲ تخمین تون چقد هست شهریه؟ سال بعد

    • با سلام و وقت بخیر، شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد رشته های علوم انسانی معمولا بین ۸/۹۰۰/۰۰۰ تا ۱۰/۷۰۰/۰۰۰ می باشد.

  2. سلام هزینه شهریه کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار یا MBA برای دانشگاه آزاد چقدر میشود؟

    • با سلام هزینه شهریه رشته های علوم انسانی در مقطع ارشد در بازه ۷ میلیون تومان تا ۱۱ میلیون تومان می باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره ارشد پیج کنکور