تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402

مبلغ شهریه کارشناسی ارشد پیراپزشکی آزاد 1401 - 1402
شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402

هر ساله دانشجویان زیادی در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله ارشد برای ادامه تحصیلات خود به دانشگاه آزاد جذب می شوند. متقاضیان برای ورود به این مقطع، می توانند از دو طریق کارشناسی ارشد بدون کنکور و با کنکور اقدام نمایند. از آن جایی که دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه های شهریه پرداز کشور است، دانشجویان بایستی برای هر ترم مبلغی را به عنوان شهریه به امور مالی دانشگاه بپردازند.

همان طور که می دانید، در دانشگاه آزاد با توجه به خدماتی که در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد، شهریه بیشتری نسبت به دانشگاه های سراسری البته به جز دانشگاه پردیس خودگردان، دریافت می شود. در رابطه با شهریه کارشناسی ارشد آزاد لازم است بدانید که این دانشگاه همانند دیگر دانشگاه ها، دو شهریه ثابت و متغیر دارد که میزان مبلغ متغیر، بستگی به تعداد واحدهای عملی و یا نظری آن ها خواهد داشت. لازم به ذکر است که شهریه رشته های بدون کنکور 1401 استعداد درخشان و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی با رشته های با آزمون هیچ تفاوتی ندارند.

مطابق با اطلاعیه های دانشگاه آزاد، شهریه این دانشگاه برای سال جاری بین 20 الی 30 درصد افزایش یافته است.

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402

دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد تمامی گروه های آزمایشی علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی و علوم پزشکی دانشجو پذیرش می کند. داوطلبان برای تحصیل در این دانشگاه ملزم به پرداخت شهریه هستند که مبلغ آن با توجه به نوع رشته متفاوت است؛ به طوری که رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی مانند پرستاری و مامایی، از بیشترین شهریه برخوردار هستند. همان طور که پیش تر اشاره شد، شهریه دانشگاه آزاد همانند بقیه دانشگاه ها به صورت شهریه ثابت و متغیر بوده که معمولا در زمان انتخاب واحد، شهریه ثابت به همراه درصدی از کل شهریه متغیر پرداخت شده و باقی آن قسط بندی می شود و تا قبل از برگزاری امتحانات پایان ترم بایستی تسویه آن نیمسال را انجام دهید.

البته مبلغ شهریه واحدهای دانشگاه آزاد در شهرها و استان های کشور، با توجه به عواملی اعم از سطح علمی، اساتید و امکانات ارائه شده در آن دانشگاه، با هم متفاوت می باشند. طبق اطلاعیه این دانشگاه در سال تحصیلی 1401 – 1402، شهریه واحدها با استناد به عواملی که ذکر شد، بین 20 الی 30 درصد افزایش یافته است. در ادامه مطلب، مبالغ شهریه گروه های آزمایشی دانشگاه آزاد را به طور میانگین ذکر کرده ایم؛ برای اطلاع از مبلغ دقیق آن ها می توانید به واحد دانشگاهی مورد نظر خود مراجعه نمایید.

مبلغ شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402
گروه آموزشی حداقل مبلغ حداکثر مبلغ
علوم انسانی 8 میلیون و 900 هزار تومان 10 میلیون و 700 هزار تومان
علوم پایه 8 میلیون و 800 هزار تومان 9 میلیون و 358 هزار تومان
فنی مهندسی 8میلیون و 640 هزار تومان 10 میلیون و 200 هزار تومان
هنر 8 میلیون تومان 10 میلیون تومان
علوم پزشکی 14 میلیون تومان 15 میلیون و 840 هزار تومان

در جدول فوق، میزان حدودی حداقل و حداکثر شهریه یک ترم تحصیلی با احتساب شهریه متغیر و ثابت محاسبه شده است. توجه داشته باشید که قبل از انجام انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1401 از شهریه تمامی واحدها مطلع شوید تا با آگاهی کامل از امور مالی، درست ترین تصمیم را بگیرید.

فرمول محاسبه شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 – 1402

همانگونه که ذکر شد مقدار شهریه برای هر دانشجو از فرمول خاصی پیروی کرده و شامل شهریه ثابت و متغییر می باشد، لذا دانشجویان به این موضوع توجه نمایند که در طول ترم های مختلف میزان شهریه ثابت با توجه به نیمسال ورودی دانشجو محاسبه شده و تغییری نمی کند اما بخش متغییر شهریه هر ساله به میزان 20 الی 25 درصد افزایش داشته و با توجه به میزان واحد هایی که دانشجو در طی هر نیمسال اخذ می کند محاسبه خواهد شد. لذا در این بخش به فرمول کلی محاسبه آن می پردازیم.

بدهی قبلی+ تمام شهریه ثابت+ 35% شهریه ثابت (به عنوان شهریه متغییر )

این مبلغ محاسبه شده را می توان در زمان انتخاب واحد از طریق سایت آموزشیار و منوی  ” وضعیت نهایی مالی دانشجو “ که میزان مبلغ آن برای رشته های مختلف متفاوت است را مشاهده نمود.

به یاد داشته باشید که دانشگاه آزاد با همکاری صندوق رفاه، برای تامین بخشی از نیازهای مالی دانشجویان خود اعم از پرداخت شهریه ارشد 1401 تسهیلات مالی همانند وام دانشجویی در نظر گرفته است. از این رو، افراد واجد شرایط می توانند درخواست وام دانشجویی دانشگاه آزاد را در موعد مقرر از طریق سایت اینترنتی مربوطه ثبت کنند. البته متقاضیان علاوه بر سایت صندوق رفاه، از طریق سامانه ساجد دانشگاه آزاد نیز می توانند ثبت نام وام دانشجویی 1401 خود را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 - 1402 را پرداخت کرد؟

پس از انجام ثبت نام قطعی در واحد دانشگاهی پذیرفته شده و به هنگام انتخاب واحد می بایست شهریه ثابت به همراه درصدی از کل شهریه متغیر به حساب دانشگاه واریز گردد و باقی آن قسط بندی می شود.

2- مبلغ شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 - 1402 چقدر می باشد؟

میزان شهریه با توجه به واحدهای دانشگاهی و امکانات ارائه شده به دانشجویان و همچنین تعداد و نوع واحد انتخابی در رشته های مختلف متفاوت است که برای اطلاع از مبلغ دقیق هر یک می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

3- میزان شهریه یک ترم تحصیلی رشته های علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 - 1402 چقدر است؟

این شهریه حدود 14 میلیون الی 15 میلیون و 840 تومان می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۸۴ نظر

 1. سلام هزینه ارشد دانشگاه ازاد رشته اموزش زبان انگلیسی چقدر خواهد بود؟

  • با سلام و احترام، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده، در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (۵/۷۰۰/۰۰۰_ ۶/۷۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 2. با سلام میخواستم بدونم هزینه ترمی رشته مهندسی معماری و معماری داخلی دانشگاه آزاد واحد تبریز چقدره؟

  • با سلام، شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های گروه هنر حدود ۷/۰۰۰/۰۰۰ الی ۸/۰۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 3. سلام و درود هزینه ارشد دانشگاه آزاد برای رشته ی نجوم و اخترفیزیک حدودا چقدر خواهد بود؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (۷/۲۰۰/۰۰۰_ ۸/۲۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 4. سلام خسته نباشید هزینه ترم ارشد حسابداری دانشگاه آزاد چقدر میشه؟

  • با سلام و درود، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (۲/۵۰۰/۰۰۰_ ۳/۲۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 5. سلام هزینه هر ترم کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد چقدر می شود ؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (۵/۷۰۰/۰۰۰_ ۶/۷۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 6. سلام خسته نباشید شهریه ارشد فنی مهندسی رشته مکانیک واحد تهران جنوب میدونید چقدر محاسبه میشه سال ۱۴۰۱_۱۴۰۲منظورم هست.

  • با سلام و درود، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (۷/۲۰۰/۰۰۰_ ۸/۲۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 7. سلام
  هزینه کارشناسی ارشد حقوق بین الملل هر ترمی چند
  واحد مشهد

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (۵/۷۰۰/۰۰۰_ ۶/۷۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 8. با سلام هزینه ارشد میکروبیولوژی پزشکی علوم تحقیقات چقدر میشه؟ ؟؟؟

  • با سلام، شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های گروه علوم پایه حدود ۷/۸۰۰/۰۰۰ الی ۸/۵۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 9. سلام وقتتون بخیر. هزینه ارشد فیزیولوژی ورزشی گرایش تغذیه ورزشی در هر ترم چقدر هستش؟

  • با سلام، حدود میزان شهریه برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در خصوص رشته مذکور، ۵/۷۰۰/۰۰۰ الی ۶/۷۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 10. سلام
  هزینه ارشد حسابداری در دوره های فراگیر ترمی چقد میشه؟ ممنون

  • با سلام، شهریه دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های گروه علوم انسانی حدود ۳/۰۰۰/۰۰۰ الی ۴/۵۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 11. سلام
  هزینه ارشد حسابداری در دوره های فراگیر چقد میشه؟ ممنون

 12. سلام
  برای ثبتنام کارشناسی ارشد رشته آموزش ابتدایی سال ۱۴۰۱ چه موقع اقدام کنیم؟

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد، به اتمام رسیده است؛ می توانید نسبت به ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سایت سنجش اقدام نمایید.

 13. با سلام
  امکانش هست بفرمایید هزینه کارشناسی ارشد آزاد رشته نرم افزار کامپیوتر ( مهندسی کامپیوتر ) ترمی چند در میاد؟
  ممنون و متشکرم

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (۷/۲۰۰/۰۰۰_ ۸/۲۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 14. سلام ببخشید شهریه دانشگاه پیامنور رواشناسی ارشد چقد میشه؟

  • با سلام، شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های گروه های علوم انسانی حدود ۳/۰۰۰/۰۰۰ الی ۴/۵۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 15. سلام ببخشید شهریه دانشگاه پیامنور رواشناسی چقد میشه ؟

 16. سلام ببخشید شهریه پیامنور نور کارشد ارشد روانشناسی تربیتی چقد میشه ؟

 17. ببخشید برا رشته غیر مرتبط مثلا از لیسانس حقوق بخوام برم رواشناسی بازم همین قدر میشه؟

 18. سلام وقتتون بخیر ببخشید میخواستم ببینم شهریه دانشگاه ازاد رواشناسی تربیتی چقده

  • با سلام، حدود میزان شهریه در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته روانشناسی تربیتی در دانشگاه های آزاد، ۵/۷۰۰/۰۰۰ الی ۶/۷۰۰/۰۰۰ می باشد.

 19. سلام حداقل و حداکثر شهریه کارشناسی ارشد مدیریت دولتی برای هر ترم چقدر میشه؟؟؟؟؟

  • با سلام، شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های گروه علوم انسانی حدود ۵/۷۰۰/۰۰۰ الی ۶/۷۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 20. سلام.شهریه ثابت و متغیر ارشد متالورژی گرایش شناسایی و انتخاب مواد کلی چقدر میشه؟؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده در مقطع ارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (۷/۲۰۰/۰۰۰_ ۸/۲۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 21. سلام هزینه ارشد صنایع غذایی ازاد چ قدره

  • با سلام، حدود شهریه دانشگاه های آزاد در مقطع کارشناسی ارشد رشته صنایع غذایی، از ۶.۸۰۰.۰۰۰ تومان تا ۷.۸۰۰.۰۰۰ تومان (ثابت و متغیر) می باشد.

 22. سلام.هزینه ارشد رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه آزاد حدودا چقدره ؟

  • با سلام، حدود شهریه دانشگاه های آزاد در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، از ۱۲.۰۰۰.۰۰۰ تا ۱۳.۷۰۰.۰۰۰ تومان (ثابت و متغیر) می باشد.

 23. سلام هزینه شهریه رشته ارشد مهندسی صنایع دانشگاه آزاد چقدر هست؟

  • با سلام، شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ذکر شده حدود ۷/۲۰۰/۰۰۰ الی ۸/۲۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 24. سلام هزینه شهریه رشته ارشد بیوشیمی دانشگاه آزاد علوم پزشکی چقدر هست؟

  • با سلام و درود، شهریه حدودی رشته مورد نظر در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (۶/۸۰۰/۰۰۰_۷/۸۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 25. شهریه ارشد اموزش زبان انگلیسی دانشگاه ازاد تهران شمال چقدره؟ لطفااااااااااااا جواب بدید

  • با سلام و وقت بخیر، شهریه حدودی هر ترم رشته ذکر شده در دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ارشد (۵/۷۰۰/۰۰۰_ ۶/۷۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 26. سلام شهریه ارشد آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد تهران شمال و بگید چقدر هست لطفا

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته ی ذکر شده حدود ۵/۷۰۰/۰۰۰ الی ۶/۷۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 27. سلام ببخشید‌شهریه‌ارشد اموزش زبان‌انگلیسی واحد تهران شمال چقدره؟

 28. سلام … خسته نباشید…. ببخشید هزینه ی هر ترم ارشد مترجمی زبان دانشگاه آزاد تهران مرکز چقد هست ؟

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه آزاد دز مقطع کارشناسی ارشد برای رشته ی ذکر شده حدود ۵/۷۰۰/۰۰۰ الی ۶/۷۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 29. سلام هزینه کارشناسی ارشد رشته مدیریت مالی تو دانشگاه آزاد برای یک ترم به صورت کلی چقدر میشه؟

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته ی ذکر شده حدود ۵/۷۰۰/۰۰۰ الی ۶/۷۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 30. سلام وخسته نباشید
  شهریه هر ترم ارشد رشته کشاورزی(اگرواکولوژی)دانشگاه ازاد چقدر است؟

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته ی ذکر شده حدود ۷/۲۰۰/۰۰۰ الی ۸/۲۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 31. سلام خسته نباشید
  شهریه هر ترم ارشد روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد چقدر است ،،؟

  • با سلام، حدود شهریه دانشگاه های آزاد در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی، از ۵.۷۰۰.۰۰۰ تا ۶.۷۰۰.۰۰۰ تومان (ثابت و متغیر) می باشد.

 32. سلام شهریه ثابت رشته ارشد نوازندگی دانشگاه ازاد چقدر هستش؟

  • با سلام، حدود شهریه دانشگاه های آزاد در مقطع کارشناسی ارشد رشته های گروه هنر، از ۷.۰۰۰.۰۰۰ تا ۸.۰۰۰.۰۰۰ تومان (ثابت و متغیر) می باشد.

 33. با سلام و خسته نباشید
  بنده ارشد hse،دانشگاه ازاد شاهرود قبول شدم،میخاستم بدونم شهریه هر ترم چقدر هستش؟؟؟با تشکر

  • با سلام و درود، شهریه حدودی هر ترم رشته های گروه فنی مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (۷/۲۰۰/۰۰۰_۸/۲۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 34. سلام وقت بخیر شهریه دانشگاه ازاد برای ارشد مترجمی زبان چقدر هستش؟

  • با سلام و درود، شهریه حدودی رشته های گروه علوم انسانی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هر ترم (۲/۷۰۰/۰۰۰_ ۳/۸۰۰/۰۰۰ ثابت+ متغیر) می باشد.

 35. محمدحسین نجفوند دریکوندی

  با سلام.
  شهریه هر ترم دانشگاه ازاد مترجمی چند ملیون تومان است.

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته برای رشته ی مترجمی زبان انگلیسی حدود ۱/۷۰۰/۰۰۰ الی ۲/۶۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 36. سلام وقت بخیر. شهریه رشته طراحی شهری در مقطع ارشد رو محبت می‌فرمایید؟

 37. سلام.هزینه کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه آزاد بالا تر هستش یا موسسات غیر انتفاعی؟

 38. سلام چرا چیزی راجع به شهریه ارشد معماری داخلی نذاشتید؟یعنی دانشگاه ازاد معماری داخلی نداره؟

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد برای گروه فنی مهندسی حدود ۳/۱۰۰/۰۰۰ الی ۴/۰۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 39. سلام وقت بخیر
  شهریه ارشد مشاوره برا ورودی مهر ۱۴۰۰چقدر میشه؟

  • با سلام، حدود شهریه رشته مشاوره مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد ۲/۷۰۰/۰۰۰ الی ۳/۸۰۰/۰۰۰ می باشد.

 40. سلام
  وقت یه خیر
  حدود شهریه رشته های فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد چه میزان است؟

  • با سلام، شهریه ی دانشگاه های آزاد در مقطع کارشناسی ارشد رشته های فنی مهندسی ۲.۸۰۰.۰۰۰_۳.۸۰۰.۰۰۰ (ثابت و متغیر) می باشد.

 41. سلام وقتتون بخیر معذرت میخام رشته روان شناسی بالینی برای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور پذیرش داره؟

  • با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹، دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد براساس سوابق تحصیلی پذیرش ندارد.

 42. سلام ببخشید شهریه ارشد ازاد اقتصاد چقدر است

  • با سلام،
   حدود شهریه رشته مذکور در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد ۲/۴۰۰/۰۰۰ الی ۳/۴۰۰/۰۰۰ تومان به ازای هر نیمسال تحصیلی می باشد.

 43. سلام.عذر میخوام مجموع کل هزینه ارشد زلزله (مهندسی عمران) ورودی مهر ۹۸ حدودا مقدر میشه؟

 44. سللام ببخشید هزینه ی میکروبیولوزی کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد چقدر میشه؟

 45. مبلغ شهریه دانشگاه آزاد و آزاد (واحد الکترونیکی) یکیه؟؟؟

  • با سلام . معمولا هزینه ی شهریه ی دانشگاه های آزاد با واحد های الکترونیکی نسبتا مشابه میباشد ولی مقداری در شهریه ثابت دچار تناقض کمی میباشند .

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد