خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه فوتونیک 1400

منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه فوتونیک 1400

معرفی منابع کنکور ارشد مجموعه فوتونیک 1400
منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه فوتونیک 1400

با توجه به پیشرفت جوامع و بالا رفتن سطح فرهنگ عموم، تعداد علاقه مندان به ارتقا سطح دانش روز به روز در حال افزایش است. هر ساله داوطلبان زیادی تصمیم به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می گیرند. متقاضیانی که قصد ثبت نام کنکور ارشد 1400 را دارند، می بایست در آذر ماه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی مجموعه فوتونیک در کنکور کارشناسی ارشد 1400

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد 1400، رشته و گرایش موردنظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

مجموعه فوتونیک نیز در گروه علوم پایه می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند، نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 و جداول رشته های امتحانی، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

مجموعه فوتونیک مباحث و دروس زیر را شامل می شود:

  • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
  • الکترومغناطیس
  • فیزیک مدرن
  • مکانیک کوانتومی
  • الکترونیک
  • اپتیک

منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه فوتونیک 1400

مجموعه فوتونیک جزء رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد می باشد یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های اصلی نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به مجموعه فوتونیک می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده، سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده کنند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه فوتونیک
الکترومغناطیس
الکترومغناطیس میدان و موج، مولف دیوید چنگ، مترجم پرویز جبه دار، انتشارات دانشگاه تهران.الکترومغناطیس مهندسی، تالیف ویلیام هارت هیت، مترجم مرتضی تقوی و دیگران، انتشارات نما، جهان فردا.
الکتریسیته و مغناطیس، مولفان مونیر نایفه و مورتون بروسل، مترجم علیرضا اشرف، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی.الکترومغناطیس فیزیک، تالیف سیدپیمان عباسی، انتشارات علوی فرهیخته.
فیزیک مدرن
فیزیک جدید، تالیف کنت کرین، مترجم بهرام معلمی، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی.مبانی فیزیک نوین، تالیف ریچارد وایدنر، مترجم علی اکبر بابایی، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی.
فیزیک جدید ۱ (رشته فیزیک)، تالیف محمود جنوبی، انتشارات دانشگاه پیام نور.فیزیک جدید ۲، تالیف محمود جنوبی، انتشارات دانشگاه پیام نور.
مکانیک کوانتومی
مکانیک کوانتومی، مولف والتر گراینر، مترجم حمیدرضا مشفق، انتشارات کتاب دانشگاهی.فیزیک کوانتومی، مولف استفان گاسیوروویچ، مترجم محی الدین شیخ الاسلامی، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی.
الکترونیک
مبانی الکترونیک، تالیف سیدعلی میرعشقی، انتشارات شیخ بهایی.تحلیل و طراحی مدارهای الکترونیک، تالیف تقی شفیعی، انتشارات شیخ بهایی.
مدارهای میکروالکترونیک،تالیف کنت کارلس اسمیت،ترجمه محمود دیانی،انتشارات نص.الکترونیک، تالیف احمدعلی اشرفیان، انتشارات پوران پژوهش.
اپتیک
اپتیک، مولف یوجین هشت، مترجم محمود دیانی، انتشارات نص.اپتیک، تالیف فرانسیس آرتور جنکینز، مترجم بهرام معلمی، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی.
اپتیک، مولفان فرانک پدروتی، مترجم محمدابراهیم ابوکاظمی، انتشارات دانشگاه پیام نور.مبانی فیزیک: اپتیک و فیزیک نوین، تالیف دیوید هالیدی، مترجم نعمت الله گلستانیان، انتشارات مبتکران.
زبان تخصصی
واژه نامه تخصصی فیزیک نور و اپتیک (انگلیسی و فارسی)، تالیف مسعود دشتیانی، انتشارات دانشگاه صنعتی مالک اشتر.فرهنگ توصیفی مهندسی فوتونیک و مخابرات “فارسی – انگلیسی”، “انگلیسی – فارسی”، مولف فرامرز اسمعیلی سراجی، انتشارات بال.
زبان عمومی
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل، انتشارات جنگل
کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران
کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی، انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در مجموعه فوتونیک در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1400 می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد