خانه کارشناسی ارشد مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402
مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

متقاضیانی که با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در این رقابت شرکت کرده اند، در صورت کسب حدنصاب نمره لازم، مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 می شوند. این افراد در صورت تمایل می توانند ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود را در موعد مقرر از طریق سایت سازمان سنجش به انجام برسانند. بر همین اساس، برای این که از زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مطلع شده و بتوانید این فرآیند را در مهلت تعیین شده انجام دهید، لازم است پیگیر اخبار مربوطه باشید.

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال 1402 هنوز مشخص نمی باشد.

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در بازه زمانی مقرر نسبت به ثبت کدرشته محل های خود در سایت انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 اقدام نمایند. معمولا همزمان با اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، دفترچه راهنمای آن در دسترس داوطلبان قرار می گیرد و علاقه مندان می توانند تکمیل فرم انتخاب رشته خود را آغاز کنند.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402 هنوز مشخص نمی باشد و بر همین اساس نمی توان تاریخ دقیقی نیز برای انجام فرآیند انتخاب رشته در نظر گرفت. لذا لازم است بدانید که این فرآیند، سال گذشته اوایل تیر ماه انجام گرفت. بنابراین شما می توانید با پیوستن به کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از آخرین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

آن دسته از داوطلبانی که بنا به دلایلی از انتخاب رشته در بازه زمانی اولیه جامانده اند یا نیاز به اصلاح رشته محل های انتخابی دارند نیز می توانند با اطلاع از مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402 نسبت به ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود و یا ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که هنوز زمان تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مشخص نمی باشد ولی در سال گذشته این زمان به مدت 2 روز تمدید شد. لذا در صورت انتشار اطلاعیه ای در این خصوص خبر از طریق این مقاله و پیج اینستاگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

به متقاضیان توصیه می گردد قبل از این که اقدام به ثبت کد رشته های دلخواه در سامانه مربوطه نمایند، ابتدا لیستی از آن ها تهیه کرده و سپس مطابق با راهنمای زیر عمل کنند.

  • ابتدا با ورود به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب نمایید.مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • حال می بایست بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1402 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید.

مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

  • در صفحه نمایان شده، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.مرحله سوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • اکنون با استفاده از هر یک از روش های موجود و درج اطلاعات مورد نیاز و فشردن کلید “ورود به سیستم” به مرحله بعد هدایت می شوید.مرحله چهارم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • پس از ورود به پنل شخصی خود، بر روی گزینه “انتخاب رشته” کلیک نموده و کدرشته محل های انتخابی خود (حداکثر 100 کدرشته محل) را به ثبت برسانید.مرحله پنجم انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • در پایان نیز کد رهگیری که سامانه در اختیار شما قرار می دهد را دریافت نموده و آن را تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 نزد خود نگه دارید.

 

 

سوالات متداول

1- مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402 چه زمانی می باشد؟

مهلت این فرآین برای سال 1402 هنوز مشخص نمی باشد لذا در صورت انتشار اطلاعیه ای در این خصوص خبر از طریق این مقاله در اختیار شما قرارخواهد گرفت.

2- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد از طریق کدام سایت انجام می شود؟

جهت انجام انتخاب رشته این آزمون می بایست از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org اقدام نمود.

3- آیا مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402 تمدید می گردد؟

احتمال طبق روال سال های اخیر این فرآیند تمدید شود که در صورت انتشار اطلاعیه ای خبر از طریق این مقاله در دسترس شما قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد