تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401
مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

متقاضیانی که با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در این رقابت شرکت کرده اند، در صورت کسب حدنصاب نمره لازم، مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 می شوند. این افراد در صورت تمایل می توانند ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود را در موعد مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام برسانند. بر همین اساس، برای این که از زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مطلع شده و بتوانید این فرآیند را در مهلت تعیین شده انجام دهید، لازم است پیگیر اخبار مربوطه باشید.

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 تا تاریخ 6 تیر ماه تمدید شد.

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در بازه زمانی مقرر نسبت به ثبت کدرشته محل های خود در سایت انتخاب رشته کنکور ارشد 1401 اقدام نمایند. معمولا همزمان با اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، دفترچه راهنمای آن در دسترس داوطلبان قرار می گیرد و علاقه مندان می توانند تکمیل فرم انتخاب رشته خود را آغاز کنند.

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1401 در تاریخ 29 خرداد ماه منتشر شد و پذیرفته شدگان می بایست از تاریخ 1 لغایت 4 تیرماه سال جاری نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام می کردند. همچنین با به پایان رسیدن مهلت انتخاب رشته، سازمان مربوطه این بازه زمانی را تا روز دوشنبه مورخ 6 تیر ماه سال جاری تمدید کرد. شما می توانید به کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره بپیوندید و از آخرین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

به متقاضیان توصیه می گردد قبل از این که اقدام به ثبت کد رشته های دلخواه در سامانه مربوطه نمایند، ابتدا لیستی از آن ها تهیه کرده و سپس مطابق با راهنمای زیر عمل کنند.

  • ابتدا با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب نمایید.مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • حال می بایست بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1401 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید.
  • مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • در صفحه نمایان شده، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.مرحله سوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • اکنون با استفاده از هر یک از روش های موجود و درج اطلاعات مورد نیاز و فشردن کلید “ورود به سیستم” به مرحله بعد هدایت می شوید.مرحله چهارم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • پس از ورود به پنل شخصی خود، بر روی گزینه “انتخاب رشته” کلیک نموده و کدرشته محل های انتخابی خود (حداکثر 100 کدرشته محل) را به ثبت برسانید.مرحله پنجم انتخاب رشته کارشناسی ارشد
  • در پایان نیز کد رهگیری که سامانه در اختیار شما قرار می دهد را دریافت نموده و آن را تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 نزد خود نگه دارید.

آن دسته از داوطلبانی که بنا به دلایلی از انتخاب رشته در بازه زمانی اولیه جامانده اند یا نیاز به اصلاح رشته محل های انتخابی دارند نیز می توانند با اطلاع از مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 نسبت به ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود و یا ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 چه زمانی می باشد؟

مهلت اولیه این فرآیند از تاریخ 1 لغایت 4 تیرماه سال جاری بود.

2- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد از طریق کدام سایت انجام می شود؟

جهت انجام انتخاب رشته این آزمون می بایست از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org اقدام نمود.

3- آیا مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 تمدید می گردد؟

بله، مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 تا تاریخ 6 تیر ماه تمدید شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد