تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

مهلت و زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400
مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

متقاضیانی که در زمان مشخص نسبت به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400 اقدام نموده اند، در صورت کسب حد نصاب نمره در این آزمون مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 می شوند که مراحل ثبت کدرشته محل ها به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد.

کسانی که موفق به درج کدرشته های مورد نظر خود در موعد مقرر نشده اند نیز می توانند مطابق با زمان بندی که تحت عنوان تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد از سوی سایت سازمان مذکور اعلام می گردد، مراحل خود را تکمیل نمایند که در ادامه این مطلب زمان و راهنمای انجام آن بیان شده است.

فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آن، در اوایل تیر ماه انجام می شود.

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

صرفا داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در بازه زمانی مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های خود در سایت انتخاب رشته کنکور ارشد اقدام نمایند. توجه داشته باشید که همزمان با فعال شدن لینک انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 نیز به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

مطابق با آنچه که در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 1400 قید شده است، فرآیند انتخاب رشته این آزمون در اوایل تیر ماه 1400 انجام می شود که به محض اعلام تاریخ دقیق آن برای سال 1400 از سوی سایت سازمان سنجش، اخبار مربوطه در اسرع وقت از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره اطلاع رسانی می گردد.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

امکان انجام فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org برای متقاضیان فراهم می باشد. توجه داشته باشید داوطلبانی که به هر دلیل در ثبت اطلاعات مربوط به کد رشته های مورد نظر خود دچار خطا شده اند؛ می توانند در بازه زمانی مشخص به ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 بپردازند. جهت تکمیل فرم انتخاب رشته خود می بایست مطابق با راهنمای زیر عمل نمایید.

  • ابتدا با ورود به سایت sanjesh.org از منوی سمت راست صفحه، گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب نمایید.
  • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید.
  • در صفحه نمایان شده، کلید “انتخاب رشته” را بفشارید.
  • اکنون با استفاده از هر یک از روش های موجود و درج اطلاعات مورد نیاز، به مرحله بعد هدایت می شوید.
  • پس از ورود به پنل شخصی خود، بر روی گزینه “انتخاب رشته” کلیک نموده و کد رشته های انتخابی خود (حداکثر 100 کد رشته محل) را به ثبت برسانید.
  • در پایان نیز کد رهگیری که سامانه در اختیار شما قرار می دهد را دریافت نموده و آن را تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 نزد خود نگه دارید.

مطابق با مراحل مذکور، افراد می توانند فرم اینترنتی انتخاب رشته خود را با استفاده از اطلاعات خواسته شده تکمیل نمایند. آن دسته از داوطلبانی که بنا به دلایلی از بازه زمانی اولیه انتخاب رشته جا مانده اند نیز می توانند با اطلاع از مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 نسبت به ثبت کد رشته محل خود و یا ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدامات لازم را به انجام برسانند.

 

سوالات متداول

1- مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 چه زمانی می باشد؟

فرآیند انتخاب رشته این آزمون در اوایل تیر ماه 1400 انجام می شود.

2- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد از طریق کدام سایت انجام می پذیرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گردد.

3- چگونه می توان فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را به انجام رساند؟

راهنمای گام به گام انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد در این مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد