تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400
مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

متقاضیانی که در زمان مشخص نسبت به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 اقدام نموده اند، در صورت کسب حدنصاب نمره در این آزمون، مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 می شوند که مراحل ثبت کدرشته محل ها به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد. همچنین کسانی که موفق به درج کدرشته های مورد نظر خود در موعد مقرر نشده اند نیز می توانند مطابق با زمان بندی که تحت عنوان تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد از سوی سازمان مذکور اعلام می گردد، مراحل تکمیل فرم انتخاب رشته خود را به انجام برسانند.

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال جاری از روز 10 شهریور ماه آغاز شده و تا روز 13 شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت.

مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

صرفا داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در بازه زمانی مقرر نسبت به ثبت کدرشته محل های خود در سایت انتخاب رشته کنکور ارشد اقدام نمایند. توجه داشته باشید که همزمان با اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1400، دفترچه راهنمای انتخاب رشته نیز در دسترس داوطلبان قرار می گیرد که از جمله محتویات آن، مهلت انجام این فرآیند می باشد.

مطابق با اطلاعیه صادره از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین مندرجات دفترچه مذکور، مهلت اولیه انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انجام این فرآیند از روز چهارشنبه مورخ 10 شهریور ماه آغاز شد و متقاضیان تا روز 13 شهریور ماه فرصت داشتند با مراجعه به سایت sanjesh.org، مراحل ثبت کدرشته محل های انتخابی خود را تکمیل نمایند. توجه داشته باشید که امکان ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد، هم در بازه زمانی مذکور و هم در مدت زمان تمدید این فرآیند وجود دارد.

از همین رو، سازمان سنجش ابتدا از طریق تمدید مهلت انتخاب رشته ارشد 1400 تا روز دوشنبه 15 شهریور و سپس مجددا تا روز سه شنبه 16 شهریور ماه، فرصت مجددی را در اختیار متقاضیان قرار داد تا به ثبت و ویرایش کدرشته های انتخابی خود بپردازند.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

امکان انجام فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org برای متقاضیان فراهم می باشد. توجه داشته باشید داوطلبانی که به هر دلیل در ثبت اطلاعات مربوط به کدرشته های مورد نظر خود دچار خطا شده اند، می توانند در بازه زمانی مشخص به ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 بپردازند. جهت تکمیل فرم انتخاب رشته خود می بایست مطابق با راهنمای زیر عمل نمایید.

  • ابتدا با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب نمایید.
  • حال می بایست بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1400 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید.
  • در صفحه نمایان شده، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.
  • اکنون با استفاده از هر یک از روش های موجود و درج اطلاعات مورد نیاز، به مرحله بعد هدایت می شوید.
  • پس از ورود به پنل شخصی خود، بر روی گزینه “انتخاب رشته” کلیک نموده و کدرشته محل های انتخابی خود (حداکثر 100 کدرشته محل) را به ثبت برسانید.
  • در پایان نیز کد رهگیری که سامانه در اختیار شما قرار می دهد را دریافت نموده و آن را تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 نزد خود نگه دارید.

مطابق با مراحل مذکور، افراد می توانند فرم اینترنتی انتخاب رشته خود را با استفاده از اطلاعات خواسته شده تکمیل نمایند. آن دسته از داوطلبانی که بنا به دلایلی از بازه زمانی اولیه انتخاب رشته جامانده اند نیز می توانند با اطلاع از مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 نسبت به ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود و یا ویرایش انتخاب رشته کنکور ارشد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 چه زمانی می باشد؟

بازه زمانی 10 الی 13 شهریور ماه سال جاری به عنوان مهلت اولیه انجام این فرآیند اعلام شده بود.

2- آیا مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال جاری تمدید شده است؟

بله، سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای از تمدید انجام این فرآیند تا روز سه شنبه مورخ 16 شهریور ماه خبر داد.

3- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد از طریق کدام سایت انجام می شود؟

امکان تکمیل فرم انتخاب رشته داوطلبان به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org فراهم می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد