خانه کنکور هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402

هزینه نام نویسی کنکور سراسری و آزاد 1402
هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی را دارند، می بایست از مسیری به نام کنکور سراسری عبور نمایند و بر همین مبنا باید در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند. اولین مرحله از مجموعه مراحل ثبت نام کنکور سراسری، پرداخت هزینه تعیین شده برای آن می باشد. متقاضیان می بایست این وجه را به صورت اینترنتی واریز نموده و شماره پیگیری پرداخت را دریافت نمایند. اما این فرآیند چگونه انجام می شود؟ آیا جهت ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد باید کارت اعتباری جداگانه ای تهیه کرد؟

در صورتی که متقاضیان پس از پرداخت هزینه ثبت نام موفق به دریافت سریال اعتباری و کد رهگیری مربوطه نشوند، فرآیند نام نویسی آن ها ناقص تلقی می گردد.

میزان هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402

همزمان با آغاز مهلت ثبت نام کنکور سراسری، لینک خرید کارت اعتباری آن بر روی سایت ثبت نام کنکور فعال می گردد و میزان این هزینه در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ذکر می گردد. هر داوطلب مجاز به ثبت نام در یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، انسانی و تجربی) و یک یا دو گروه آزمایشی شناور (هنر و زبان) بوده و نکته قابل توجه این است که برای هر گروه آزمایشی باید یک کارت اعتباری جداگانه خریداری شود.

بر اساس مصوبات هیات وزیران، هزینه ثبت نام نوبت اول آزمون سراسری سال 1402 به شرح زیر می باشد اما در رابطه با میزان هزینه ثبت نام در نوبت دوم آن که قرار است در تیر ماه سال 1402 برگزار گردد، هنوز اطلاعیه ای منتشر نشده است.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری سال 1402 – نوبت دی ماه
ثبت نام در هر گروه آزمایشی130 هزار تومان
ثبت نام داوطلبان خارج از کشور130 هزار تومان
ثبت نام متاخرین و تغییر محل برگزاری آزموناعلام نشده است
ثبت نام آزمون عملی رشته های هنر130 هزار تومان
ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنیاعلام نشده است
اعلام علاقه مندی به شرکت در دانشگاه پیام نور، تربیت معلم و مراکز غیرانتفاعی36 هزار تومان به ازاری هر مورد علاقه مندی
خدمات پیام کوتاه (اختیاری)3 هزار تومان به ازای تمامی پیام های ارسالی

زمان پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402

مهلت پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری هم زمان با مهلت نام نویسی در یک بازه می باشد. لذا افرادی که خواستار ثبت نام در این ماراتن هستند بایستی در موعد مقرر طبق زمان بندی زیر اقدام به پرداخت آن نمایند. لازم به ذکر است که در صورت مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری مجددا امکان پرداخت هزینه برای متقاضیان فراهم می شود. لازم به ذکر است که با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سایت سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه تا روز چهارشنبه مورخ 18 آبان ماه تمدید شده و بعد از آن، امکان ثبت نام و پرداخت هزینه در تاربخ 22 آبان ماه از ساعت 8 تا 5 عصر نیز وجود داشت.

مراحل پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402

متقاضیانی که دفترچه راهنما و اطلاعیه های مربوطه را به دقت مطالعه نموده و از احراز تمامی شرایط ثبت نام کنکور 1402 اطمینان حاصل نمایند، می توانند با طی مراحل زیر، فرآیند پرداخت هزینه ثبت نام خود را به انجام برسانند.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شده و گزینه “سراسری” را ار منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب کنید.مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402 ( دوره اول دی ماه )” کلیک نمایید.مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • اکنون گزینه “خرید سریال ثبت نام” را از منوی اصلی موجود در سمت راست صفحه انتخاب کنید.مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • دکمه رادیویی مربوط به نوع سریال ثبت نام را فشرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.مرحله چهارم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • در این بخش باید اطلاعات خواسته شده اعم از نام، نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ثابت و همچنین پست الکترونیکی را در کادرهای مربوطه وارد کنید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • اکنون اطلاعات درج شده شما نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک گزینه مربوط به عبارت موجود در پایین جدول را بزنید تا گزینه ادامه روند پرداخت، برای شما فعال شود.مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه
 • پس از این که به درگاه الکترونیکی بانک منتقل شدید، در قسمت های مشخص شده اطلاعات کارت بانکی خود را درج نمایید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

در نهایت اطلاعات ثبت شده به همراه شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده نمایان می شود.

سوالات رایج در خصوص خرید کارت اعتباری کنکور سراسری 1402

با توجه به این که ممکن است در هنگام خرید کارت اعتباری کنکور سراسری با مشکلاتی مواجه شوید، سوال و پاسخ هایی جهت راهنمایی شما عزیزان در اختیارتان قرار گرفته است.

سوالاتی در خصوص خرید کارت اعتباری کنکور سراسری 1402
سوالپاسخ
کدام یک از درگاه های بانکی جهت خرید کارت اعتباری کنکور سراسری معتبر هستند؟تمامی درگاه های بانکی جهت خرید کارت اعتباری معتبر بوده لذا نیازی به یکی بودن نام کارت بانکی و درگاه پرداخت نیست.
کارت اعتباری خریداری شده را مشاهده نکرده ام؟در صورتی که کارت اعتباری خود را مشاهده نکرده اید می توانید با استفاده از کد پیگیری خود به بخش مشاهده مشخصات کارت سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات صحیح کارت اعتباری خود را مشاهده نمایید. در صورت ناموفق بودن پرداخت وجه با پیامی چون نا موفق بودن روبه رو خواهید شد.
شماره پیگیری پرداخت را دریافت نکرده ام؟در صورتی شما شماره پیگیری را دریافت نخواهید کرد که پرداختتان با موفقیت انجام نشده باشد.
وجه مورد نظر از حساب بانکی کم شده در صورتی که سایت ارور عدم موفقیت در روند ثبت نام را نشان می دهد؟گاهی اوقات یه دلیل ترافیک بالای سایت با این پیام مواجه خواهید شد. در این صورت نگران نباشید زیرا پس از مدتی مبلغ به حساب شما عودت داده خواهد شد.
در هنگام روند پرداخت اینترنت قطع شد؟در این صورت بایستی با استفاده از شماره پیگیری خود به قسمت مشاهده مشخصات کارت مراجعه نموده و ثبت نام خود را پیگیری نمایید.

پس از این که پرداخت هزینه را با موفقیت انجام داده و فرآیند نام نویسی خود در کنکور سراسری 1402 را تکمیل نمودید، لازم است در فرصتی که تا تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1402 در اختیار دارید، با منابع کنکور آشنا شده و بهترین آن ها را برای کسب نتیجه مطلوب در این رقایت انتخاب و مطالعه کنید. 

 

سوالات متداول

1- هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری 1402 چقدر است؟

هزینه ثبت نام این آزمون برای نوبت دی ماه، 130 هزار تومان می باشد اما نوبت دوم آن (تیر ماه 1402) هنوز اعلام نشده است.

2- برای پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری چگونه باید اقدام کرد؟

این هزینه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org پرداخت می گردد.

3- آیا جهت شرکت در کنکور دو گروه آزمایشی مختلف باید هزینه جداگانه ای پرداخت کرد؟

بله، شرکت در آزمون گروه های آزمایشی مختلف مستلزم تهیه کارت اعتباری جداگانه می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ نظر

 1. سلام برای ثبت نام کنکور شماره سریال دریافت کردم ولی در ادامه روند ثبت نام خطایی رخ داد و انجام نشد ،لطفا راهنمایی کنید؟

  • با سلام و درود، به دلیل ترافیک بالای سایت سازمان سنجش، می توانید در ساعات آتی نسبت به ثبت نام خود، اقدام نمایید.

 2. من لیسانس شیمی دارم امسال می خواهم حقوق بخوانم ودر ازمون انسانی شرکت کنم
  من می توانم دروس عمومی را دیگر پاس نکنم

  • با سلام، درصورتی که نمرات شما بالای ۱۲ باشد، در صورت موافقت دانشگاه می توانید دروس عمومی خود را تطبیق بزنید.

 3. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی رشته تربیت بدنی در دانشگاه غیرانتفاعی هستم
  امکان داره در آزمون عملی رشته تربیت بدنی برای ورود به دانشگاه دولتی شرکت کنم یا خیر؟باتشکر از پاسخگویی شما

دریافت مشاوره پیج کنکور