خانه کنکور هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

هزینه نام نویسی کنکور سراسری و آزاد

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی را دارند، می بایست از مسیری به نام کنکور سراسری عبور نمایند و بر همین مبنا باید در موعد مقرر نسبت بهثبت نام کنکور از طریق سایت سنجش  اقدام کنند. اولین مرحله از مجموعه مراحل ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳، پرداخت هزینه تعیین شده برای آن می باشد.

متقاضیان می بایست این وجه را به صورت اینترنتی واریز نموده و شماره پیگیری پرداخت را دریافت نمایند. اما این فرآیند چگونه انجام می شود؟ آیا جهت ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد باید کارت اعتباری جداگانه ای تهیه کرد؟

 

لینک مستقیم پرداخت هزینه نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۳ (نوبت اردیبهشت ماه)

 

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1403 برای هر گروه آزمایشی مبلغ 218 هزار تومان می باشد.

زمان پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

داوطلبان به منظور ثبت نام در این آزمون می بایست ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور را به خوبی مطالعه نموده و سپس نسبت به پرداخت هزینه و تکمیل نام نوبیسی آزمون بپردازند. لینک پرداخت هزینه همزمان با آغاز زمان ثبت نام در سایت سازمان سنجش فعال می گردد. بنابراین داوطلبان به منظور تکمیل این فرآیند و انجام تسویه هزینه آزمون نوبت اول از تاریخ 5 لغایت 11 آذر ماه 1403  و نوبت دوم از تاریخ 7 تا 12 فروردین 1403 به سایت مذکور و تکمیل فرآیند پرداخت را داشتند نمایند. در این زمان ها داوطلبان برای هر نوبت آزمون باید اقدام به ثبت نام نمایند اما هنوز تاریخ زمان و مهلت مجددی در نظر گرفته نشده است.

میزان هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

همزمان با آغاز مهلت ثبت نام کنکور ، لینک خرید کارت اعتباری آن بر روی سایت سنجش فعال می گردد و میزان این هزینه در دفترچه ثبت نام کنکور  ۱۴۰۳ ذکر می گردد. هزینه ثبت نام برای هر گروه آزمایشی مبلغ 218 هزار تومان بوده است و همچنین در صورتی که داوطلبان برای انتخاب رشته در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی اعلام آمادگی کنند، باید مبلغ 57600 هزار تومان پرداخت کنند. هر داوطلب مجاز به ثبت نام در یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، انسانی و تجربی) و یک یا دو گروه آزمایشی شناور (هنر و زبان) بوده و نکته قابل توجه این است که برای هر گروه آزمایشی باید یک کارت اعتباری جداگانه خریداری شود.

نکته: جهت نام نویسی در هر یک از گروه های آزمایشی (علاوه بر گروه اصلی)، هزینه جداگانه دریافت می شود.

از مواردی که می بایست قبل از شروع ثبت نام و پرداخت هزینه در دسترس داشته باشید اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی خواهد بود. به این منظور می توانید در خصوص دریافت این کد، مقاله دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی را مطالعه نمایید.

مراحل پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

متقاضیانی که دفترچه راهنما و اطلاعیه های مربوطه را به دقت مطالعه نموده و از احراز تمامی شرایط ثبت نام کنکور اطمینان حاصل نمایند، می توانند با طی مراحل زیر، فرآیند پرداخت هزینه ثبت نام خود را به انجام برسانند.

 • به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org وارد شده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب کنید.
مرحله اول ثبت نام کنکور
مرحله اول ثبت نام کنکور
 • بر روی لینک فعال “سریال ثبت نام آزمون سراسری 1403 نوبت اول یا پذیرش اختصاصی دانشگاه فرهنگیان” کلیک نمایید.
مرحله دوم ثبت نام کنکور
مرحله دوم ثبت نام کنکور
 • در این صفحه مجددا بر روی عبارت “سریال ثبت نام آزمون سراسری 1403 نوبت اول یا پذیرش اختصاصی دانشگاه فرهنگیان” انتخاب کنید.
مرحله سوم ثبت نام کنکور
مرحله سوم ثبت نام کنکور
 • سپس گزینه “سریال ثبت نام آزمون سراسری 1403 نوبت اول یا پذیرش اختصاصی دانشگاه فرهنگیان” را انتخاب کنید و گزینه تایید و ادامه را بفشارید.
مرحله چهارم کنکور
مرحله چهارم کنکور
 • در این مرحله جهت خرید سریال ثبت نامی می بایست اطلاعات هویتی خود را وارد نموده و ضمن انتخاب درگاه پرداخت بر روی کلید تایید و ادامه بزنید.
مرحله پنجم کنکور
مرحله پنجم کنکور
 • با وارد نمودن اطلاعات هویتی کلید ادامه روند خرید را بفشارید.
مرحله ششم کنکور
مرحله ششم کنکور
 • اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نمایید و هزینه 218 هزار تومانی ثبت نام را پرداخت نمایید.
مرحله هفتم کنکور
مرحله هفتم کنکور

همچنین در صورتی که پس از انجام فرآیند های مربوط به نام نویسی نیازمند ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود بودید، می بایست از طریق گزینه مربوطه در سایت اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات لازم در خصوص نحوه اصلاح اطلاعات، به مقاله ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری مراجعه کنید.

سوالات رایج در خصوص خرید کارت اعتباری کنکور سراسری 1403

با توجه به این که ممکن است در هنگام خرید کارت اعتباری کنکور سراسری با مشکلاتی مواجه شوید، سوال و پاسخ هایی جهت راهنمایی شما عزیزان در اختیارتان قرار گرفته است.

سوالاتی در خصوص خرید کارت اعتباری کنکور سراسری ۱۴۰۳
سوالپاسخ
کدام یک از درگاه های بانکی جهت خرید کارت اعتباری کنکور سراسری معتبر هستند؟تمامی درگاه های بانکی جهت خرید کارت اعتباری معتبر بوده لذا نیازی به یکی بودن نام کارت بانکی و درگاه پرداخت نیست.
کارت اعتباری خریداری شده را مشاهده نکرده ام؟در صورتی که کارت اعتباری خود را مشاهده نکرده اید می توانید با استفاده از کد پیگیری خود به بخش مشاهده مشخصات کارت سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات صحیح کارت اعتباری خود را مشاهده نمایید. در صورت ناموفق بودن پرداخت وجه با پیامی چون ناموفق بودن روبه رو خواهید شد.
شماره پیگیری پرداخت را دریافت نکرده ام؟در صورتی شما شماره پیگیری را دریافت نخواهید کرد که پرداختتان با موفقیت انجام نشده باشد.
وجه مورد نظر از حساب بانکی کم شده در صورتی که سایت ارور عدم موفقیت در روند ثبت نام را نشان می دهد؟گاهی اوقات یه دلیل ترافیک بالای سایت با این پیام مواجه خواهید شد. در این صورت نگران نباشید زیرا پس از مدتی مبلغ به حساب شما عودت داده خواهد شد.
در هنگام روند پرداخت اینترنت قطع شد؟در این صورت بایستی با استفاده از شماره پیگیری خود به قسمت مشاهده مشخصات کارت مراجعه نموده و ثبت نام خود را پیگیری نمایید.

پس از این که پرداخت هزینه را با موفقیت انجام داده و فرآیند نام نویسی خود در کنکور سراسری 1403 را تکمیل نمودید، لازم است در فرصتی که تا تاریخ برگزاری کنکور در اختیار دارید، با منابع کنکور آشنا شده و بهترین آن ها را برای کسب نتیجه مطلوب در این رقایت انتخاب و مطالعه کنید.

 

سوالات متداول

1- هزینه ثبت نام کنکور نوبت اول ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه ثبت نام نوبت اول این آزمون مبلغ 218 هزار تومان می باشد.

2- برای پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری چگونه باید اقدام کرد؟

این هزینه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org پرداخت می گردد.

3- آیا جهت شرکت در کنکور دو گروه آزمایشی مختلف باید هزینه جداگانه ای پرداخت کرد؟

بله، شرکت در آزمون گروه های آزمایشی مختلف مستلزم تهیه کارت اعتباری جداگانه می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ نظر
 1. علیرضا

  هزینه ثبت نام کنکور فرهنگیان چقده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، این موضوع همزمان با انتشار دفترچه ثبت نامی مشخص خواهد شد.

 2. آرام

  سلام برای ثبت نام کنکور شماره سریال دریافت کردم ولی در ادامه روند ثبت نام خطایی رخ داد و انجام نشد ،لطفا راهنمایی کنید؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل ترافیک بالای سایت سازمان سنجش، می توانید در ساعات آتی نسبت به ثبت نام خود، اقدام نمایید.

 3. مریم دوستی

  من لیسانس شیمی دارم امسال می خواهم حقوق بخوانم ودر ازمون انسانی شرکت کنم
  من می توانم دروس عمومی را دیگر پاس نکنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، درصورتی که نمرات شما بالای ۱۲ باشد، در صورت موافقت دانشگاه می توانید دروس عمومی خود را تطبیق بزنید.

 4. فاطمه

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی رشته تربیت بدنی در دانشگاه غیرانتفاعی هستم
  امکان داره در آزمون عملی رشته تربیت بدنی برای ورود به دانشگاه دولتی شرکت کنم یا خیر؟باتشکر از پاسخگویی شما

مشاوره کنکور پیج کنکور