تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1400

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1400

هزینه نام نویسی کنکور سراسری و آزاد 1400
هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1400

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی را دارند، می بایست از مسیری به نام کنکور سراسری عبور نمایند و بر همین مبنا باید در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند. اولین مرحله از مجموعه مراحل ثبت نام کنکور سراسری، پرداخت هزینه تعیین شده برای آن می باشد. متقاضیان می بایست این وجه را به صورت اینترنتی واریز نموده و شماره پیگیری پرداخت را دریافت نمایند. اما این فرآیند چگونه انجام می شود؟ آیا جهت ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد باید کارت اعتباری جداگانه ای تهیه کرد؟ پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه نمایید تا با روند پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری آشنا شوید.

به علت ادغام کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد در سال های اخیر، نیازی به خرید دو کارت اعتباری جداگانه نبوده و داوطلبان با یک بار پرداخت هزینه ثبت نام می توانند در آزمون هر دو دانشگاه شرکت نمایند.

میزان هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1400

همزمان با آغاز ثبت نام کنکور سراسری، لینک خرید کارت اعتباری آن نیز بر روی سایت ثبت نام کنکور فعال خواهد شد. هر داوطلب مجاز است یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، انسانی و تجربی) و یک یا دو گروه آزمایشی شناور (هنر و زبان) را انتخاب کند و نکته قابل توجه این است که برای هر گروه آزمایشی باید یک کارت اعتباری جداگانه خریداری شود. میزان هزینه ای که شرکت کنندگان کنکور سال 1400 می بایست جهت انجام فرآیند نام نویسی خود پرداخت نمایند معادل 54 هزار به علاوه 850 تومان هزینه ارسال خدمات پیامکی است که این مبلغ به نسبت سال گذشته تقریبا 46 درصد افزایش یافته است.

نکات مهم در خصوص پرداخت هزینه ثبت نام 

 • داوطلبان می بایست هزینه ثبت نام را به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی دارای رمز دوم عضو شبکه شتاب پرداخت کنند.
 • با ادغام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، علاقه مندان به ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400، نیازی به خرید مجدد کارت اعتباری برای این دانشگاه ندارند.
 • تمامی متقاضیان باید پس از خرید کارت یا کارت های اعتباری و واریز هزینه های مربوطه به صورت الکترونیکی، رسید و کد پیگیری مربوطه را از سامانه دریافت کنند و تا پایان تمام مراحل پذیرش نزد خود حفظ نمایند.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1400

پرداخت هزینه و تمامی فرآیندهای مربوط به شرکت در آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بنابراین داوطلبان می بایست پس از مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 و اطلاع از تمامی ضوابط منرج در آن، نسبت به واریز وجه تعیین شده و نام نویسی خود اقدام کنند. راهنمای تصویری زیر جهت آشنایی شما با مراحل پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارائه شده است.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شده و گزینه “سراسری” را ار منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری 1400

 

 • بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1400” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری

 

 • اکنون گزینه “خرید سریال ثبت نام” را از منوی اصلی موجود در سمت راست صفحه انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 

 • دکمه رادیویی مربوط به نوع سریال ثبت نام را فشرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 

 • در این بخش باید اطلاعات خواسته شده اعم از نام، نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ثابت و همچنین پست الکترونیکی را در کادرهای مربوطه وارد کنید و سپس کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 

 • اکنون اطلاعات درج شده شما نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت موجود در پایین جدول را بزنید تا گزینه ادامه روند پرداخت، برای شما فعال شود.

مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 

 • پس از این که به درگاه الکترونیکی بانک منتقل شدید، در قسمت های مشخص شده اطلاعات کارت بانکی خود را درج نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 

در نهایت صفحه ای نمایان می شود که حاوی اطلاعات ثبت شده به همراه شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده می باشد.

همان طور که قبلا اشاره کردیم، در صورت تمایل به شرکت در رشته های هنر و زبان خارجی می بایست هزینه جداگانه ای را پرداخت نمود. همچنین لازم به ذکر است که متقاضیان جهت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور می بایست تیک گزینه “سریال علاقه مندی به گزینش در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری” را فعال نموده و مطابق مراحل فوق، کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنند.

مراحل پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری 1400

ممکن است این سوال برای بسیاری از داوطلبان مطرح شود که پس از خرید کارت اعتباری به صورت الکترونیکی، چگونه باید ثبت نام خود را انجام دهند؟ زمانی که کد پیگیری مربوطه دریافت شد، می توان مجددا به صفحه “ثبت نام” بازگشت و به انجام سایر مراحل نام نویسی مطابق راهنمای زیر اقدام کرد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در این خصوص می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

 • پس از بازگشت به صفحه اول می بایست شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری خریداری شده را وارد نمایید. (ثبت نام در هر گروه آزمایشی نیازمند شماره سریال جدید می باشد.)

 

 • در مرحله بعد باید کد سوابق دیپلم به همراه کد دانش آموزی داوطلب را در کادرهای مشخص شده درج کنید.

 

 • سپس فایل اسکن شده عکس پرسنلی متقاضی را بارگذاری نمایید.

 

 • پس از بارگذاری عکس، نوبت به درج مشخصات داوطلب می رسد که باید به صورت کامل انجام شود. این اطلاعات شامل موارد زیر می باشند.
 1. وارد کردن سریال علاقه مندی به ثبت نام در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی (برای تحصیل در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی باید علاوه بر خرید کارت اعتباری ثبت نام، گزینه علاقه مندی به این دانشگاه ها در فرم مربوطه فعال شود.)
 2. درج کد دانش آموزی + کد سوابق تحصیلی دیپلم
 3. ثبت کد وضعیت نظام وظیفه در بندهای مربوطه برای متقاضیان آقا
 4. وارد کردن کد پیگیری مربوط به سهمیه ایثارگری (برای دارندگان این سهمیه)

پس از وارد کردن اطلاعات فوق در فرم ثبت نام و تکمیل مراحل لازم، هر داوطلب یک شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی دریافت خواهد کرد که برای ورود به صفحه کاربری خود در مراحل بعدی به آن ها نیاز دارد.

چنانچه شرکت کنندگان پس از اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1400 متوجه شوند که اطلاعات خود را به اشتباه در فرم مربوطه درج کرده اند، می توانند در مهلت هایی که برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 1400 اعلام می شود، نسبت به اعمال اصلاحات لازم اقدام نمایند. انجام برنامه ریزی کنکور 1400 به شیوه ای منطقی و آن گونه که داوطلب در فرصتی که در اختیار دارد بتواند تمامی مطالب را به موقع مطالعه نموده و در بازه های زمانی مناسب مرور و تکرار نماید، یکی از نکات طلایی موفقیت شرکت کنندگان می باشد. دغدغه مهم بسیاری از متقاضیان در هنگام برنامه ریزی این است که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ که برای دریافت راهنمایی در این زمینه می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400 چه قدر است؟

مبلغ قابل پرداخت جهت نام نویسی در کنکور 1400 معادل 54 هزار و 850 تومان در نظر گرفته شده است.

2- برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون سراسری چگونه باید اقدام کرد؟

هزینه ثبت نام این آزمون، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش قابل پرداخت می باشد.

3- آیا می توان با خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی در آزمون گروه های هنر و زبان نیز شرکت نمود؟

بله ثبت نام در هر گروه آزمایشی هزینه جداگانه ای دارد؛ بنابراین لازم است برای این گروه های آزمایشی کارت های اعتباری مجزا خریداری کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

 1. من لیسانس شیمی دارم امسال می خواهم حقوق بخوانم ودر ازمون انسانی شرکت کنم
  من می توانم دروس عمومی را دیگر پاس نکنم

  • با سلام، درصورتی که نمرات شما بالای ۱۲ باشد، در صورت موافقت دانشگاه می توانید دروس عمومی خود را تطبیق بزنید.

 2. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی رشته تربیت بدنی در دانشگاه غیرانتفاعی هستم
  امکان داره در آزمون عملی رشته تربیت بدنی برای ورود به دانشگاه دولتی شرکت کنم یا خیر؟باتشکر از پاسخگویی شما

دریافت مشاوره تخمین رتبه