پنج شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کنکور / هزینه ثبت نام کنکور سراسری

هزینه ثبت نام کنکور سراسری

هزینه نام نویسی کنکور سراسری و آزاد 99
هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه ها و رشته های پر متقاضی را دارند می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در سایت سنجش اقدام کنند. اولین گام برای ثبت نام کنکور سراسری ، پرداخت هزینه می باشد. همانطور که می دانید کنکور دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام شده و به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود ، بنابراین ثبت نام در آزمون هر دو دانشگاه نیز در یک بازه زمانی و با خرید یک کارت اعتباری از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد. داوطلبان قبل از شروع فرآیند ثبت نام باید هزینه ثبت نام را به صورت الکترونیکی واریز نموده و شماره پیگیری پرداخت را دریافت کنند.

داوطلبان به هیچ عنوان نمی توانند به طور همزمان ، در گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت نمایند.

هزینه ثبت نام کنکور سراسری

همزمان با آغاز ثبت نام کنکور سراسری ، لینک خرید کارت اعتباری آن نیز بر روی سایت سازمان سنجش فعال خواهد شد که هر داوطلب مجاز خواهد بود در یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی ، انسانی و تجربی) و یک یا هر دو گروه آزمایشی شناور (هنر و زبان) شرکت کند ولی باید برای هر گروه آزمایشی یک کارت اعتباری جداگانه خریداری نماید. ثبت نام کنکور سراسری از 24 بهمن ماه آغاز و تا 2 اسفند ماه نیز ادامه خواهد داشت که داوطلبان می توانند در زمان مشخص شده به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و پس از پرداخت مبلغ مورد نظر کارت اعتباری را خریداری نموده و فرآیند ثبت نام خود را به پایان برسانند. تعرفه ثبت نام کنکور سراسری به شرح ذیل می باشد.

تعرفه های ثبت نام کنکور سراسری
هزینه ثبت نام کنکور سراسری 98: 27,500 تومان
هزینه ثبت نام کنکور سراسری 98 خارج از کشور: 400 هزار تومان
هزینه علاقمندی به گزینش در دانشگاه پیام نور ، مراکز غیرانتفاعی کنکور 98: 13,800 هزار تومان
هزینه آزمون عملی رشته تربیت بدنی کنکور 98: 31 هزار تومان
هزینه آزمون عملی رشته های هنر کنکور 98: 50 هزار تومان
هزینه مصاحبه و بررسی صلاحیت های عمومی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی کنکور 98: 34 هزار تومان
هزینه خدمات سامانه انتخاب رشته پیشنهادی کنکور 98 (اختیاری): 7,500 هزار تومان
هزینه خدمات پیام کوتاه آزمون (اختیاری) برای تمام پیام های ارسالی: 600 تومان

نکات مهم در خصوص هزینه ثبت نام 

 • داوطلبان می بایست هزینه ثبت نام را به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. (کارت بانکی باید شامل رمز دوم و CVV2 باشد)
 • به دلیل ادغام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ، داوطلبان علاقمند به تحصیل در دانشگاه آزاد ، نیازی به خرید مجدد کارت اعتباری برای این دانشگاه ندارند. در واقع با ثبت نام  و خرید کارت اعتباری کنکور دانشگاه سراسری ، ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به صورت همزمان انجام خواهد شد.
 • پس از خرید کارت یا کارت های اعتباری و واریز هزینه به صورت الکترونیکی بایستی رسید و کد پیگیری را از سایت سازمان سنجش دریافت کنید و تا پایان مراحل برگزاری کنکور سراسری نزد خود نگهدارید.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری

 • ورود به سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
 • دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری و مطالعه آن برای اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام
 • کلیک بر روی گزینه «ثبت نام کنکور سراسری»

 • کلیک بر روی گزینه «خرید سریال ثبت نام»

 

 • انتخاب نوع سریال ثبت نام و کلیک بر روی گزینه تایید و ادامه

 • در این بخش باید نام ، نام خانوادگی ، شماره تلفن همراه و … در کادر های مربوطه درج کنید.

 • در مرحله بعد باید اطلاعات کارت بانکی خود را درج کنید.

 

 

 • در انتها تصویری مانند شکل زیر برایتان ظاهر می شود که در آن اطلاعات  پرداخت به همراه کدپیگیری پرداخت درج شده است.

چنانچه علاوه بر ثبت نام کنکور رشته اصلی ، متقاضی ثبت نام در کنکور گروه های آزمایشی هنر و زبان هستید باید مجددا به صفحه اول سامانه بازگردید و مراحل فوق را دوباره تکرار کنید. همچنین برای ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور ، باید با واریز هزینه مجزا ، سریال علاقمندی جداگانه خریداری نمایید.

مراحل پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری 

ممکن است این سوال برای بسیاری از داوطلبان مطرح شود که پس از خرید کارت اعتباری به صورت الکترونیکی چگونه باید ثبت نام خود را انجام دهند؟ در پاسخ به این سوال داوطلبان باید بگوییم که پس از فعال شدن ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد و کلیک بر روی آن ، صفحه اصلی جهت ثبت نام برای شما نمایان می گردد که ابتدا باید کد پیگیری و مشخصات خود را وارد کنید سپس:

 • در فیلد مربوطه ، شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری خریداری شده (برای ثبت نام هر گروه آزمایشی، نیازمند شماره سریال جدید می باشید) را وارد کنید.

 

 • در این بخش باید کد سوابق دیپلم به همراه کد دانش آموزی را وارد کنید.

 • در این مرحله می بایست عکس داوطلبی را اسکن نمایید.

پس از بارگذاری عکس ، وارد بخش اطلاعات داوطلب می شوید که باید با دقت آن ها را درج کنید.

 • در صورت علاقمندی به تحصیل در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی باید شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده در این دانشگاه ها را وارد فرم ثبت نام کنید. (برای تحصیل در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی ، باید علاوه بر خرید کارت اعتباری ثبت نام ، گزینه علاقمندی به این دانشگاه ها را در فرم ثبت نام فعال کنید.)
 • کد دانش آموزی + کد سوابق تحصیلی دیپلم + کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی (برای داوطلبان سیستم آموزشی نظام قدیم)
 • داوطلبان آقا باید مطابق مقررات عمومی، کد وضعیت نظام وظیفه را، در بند های مربوطه فرم درج کنند.
 • چنانچه داوطلب دارای سهمیه ایثارگری باشد ، برای استفاده از سهمیه خود در کنکور سراسری ، می بایست کدپیگیری مربوطه را از ارگان ذیربط دریافت نموده و در بخش مربوطه فرم به ثبت برسانید.
 • پس از وارد کردن اطلاعات گفته شده در فرم ثبت نام و تکمیل مراحل ثبت نام ، از دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی از سایت غافل نشوید.

داوطلبان برای شرکت در ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد باید با پرداخت هزینه ثبت نام ، کارت اعتباری را به صورت الکترونیکی خریداری کنید و در فرم ثبت نام شماره سریال 12 رقمی آن را وارد نمایید. لازم به ذکر است که داوطلبان مجاز خواهند بود در یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی ، انسانی و تجربی) و یک یا هر دو گروه آزمایشی شناور (هنر و زبان) شرکت کنند ولی باید برای ثبت نام در آزمون هر گروه آزمایشی یک کارت اعتباری جداگانه خریداری نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره