تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / هزینه ثبت نام کنکور سراسری

هزینه ثبت نام کنکور سراسری

هزینه نام نویسی کنکور سراسری و آزاد 99
هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی را دارند ، می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند. اولین گام برای ثبت نام کنکور سراسری ، پرداخت هزینه می باشد. همان طور که می دانید در سال های اخیر ، کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد با یک دیگر ادغام شده و به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود ؛ بنابراین ثبت نام آزمون هر دو دانشگاه نیز در یک بازه زمانی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد. داوطلبان قبل از شروع فرآیند ثبت نام باید هزینه آن را به صورت الکترونیکی واریز کنند و شماره پیگیری پرداخت را دریافت نمایند.

داوطلبان نمی توانند به طور همزمان ، در گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت نمایند.

میزان هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

همزمان با آغاز ثبت نام کنکور سراسری ، لینک خرید کارت اعتباری آن نیز بر روی سایت ثبت نام کنکور فعال خواهد شد که هر داوطلب مجاز است یک گروه آزمایشی اصلی (ریاضی ، انسانی و تجربی) و یک یا دو گروه آزمایشی شناور (هنر و زبان) را انتخاب کند. نکته قابل توجه این است که برای هر گروه آزمایشی باید یک کارت اعتباری جداگانه خریداری شود.

زمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد از 16 الی 24 بهمن ماه می باشد که داوطلبان می توانند در این مدت به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند و پس از خرید کارت اعتباری مورد نظر ، فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند. در جدول زیر تعرفه ثبت نام کنکور سراسری سال 99 را مشاهده می کنید.

مبالغ ثبت نام آزمون سراسری
نوع ثبت نام مبلغ
ثبت نام آزمون سراسری 37 هزار تومان + 600 تومان هزینه اطلاع رسانی از طریق پیامک
هزینه علاقه مندی به گزینش در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی 18 هزار و 600 تومان

نکات مهم در خصوص هزینه ثبت نام 

 • داوطلبان می بایست هزینه ثبت نام را به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. (کارت بانکی باید شامل رمز دوم و CVV2 باشد)
 • با ادغام کنکور سراسری و آزمون ورودی دانشگاه آزاد ، علاقه مندان به ثبت نام کنکور آزاد ، نیازی به خرید مجدد کارت اعتباری برای این دانشگاه ندارند.
 • تمامی متقاضیان باید پس از خرید کارت یا کارت های اعتباری و واریز هزینه های مربوطه به صورت الکترونیکی ، رسید و کد پیگیری را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند و تا پایان تمام مراحل مربوط به آزمون سراسری نزد خود حفظ نمایند.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99

 • ورود به سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه سراسری ار منوی موجود در سمت راست سایت.

مرحله اول پرداخت هزینه کنکور

 • کلیک بر روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون سراسری سال 1399 “

 

مرحله دوم پرداخت هزینه کنکور

 • انتخاب گزینه ” خرید سریال ثبت نام “ از منوی اصلی موجود در سمت راست سایت

 

مرحله سوم پرداخت هزینه کنکور

 • انتخاب نوع سریال ثبت نام و کلیک بر روی گزینه تایید و ادامه

 

مرحله چهارم پرداخت هزینه کنکور

 • در این بخش باید اطلاعات خواسته شده اعم از نام ، نام خانوادگی ، شماره تلفن همراه و ثابت و پست الکترونیکی را در کادرهای مربوطه وارد کنید و سپس دکه تایید و ادامه را بفشارید.

مرحله پنجم پرداخت هزینه کنکور

 • در این مرحله اطلاعات درج شده شما نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت موجود در پایین جدول را بزنید تا دکمه ادامه روند پرداخت ، برای شما فعال شود.

مرحله ششم پرداخت هزینه کنکور

 • در قسمت های خواسته شده اطلاعات کارت بانکی خود را درج نمایید.

 

مرحله هفتم پرداخت هزینه کنکور

در نهایت صفحه ای برایتان نمایان می شود که حاوی اطلاعات وارد شده به همراه شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده می باشد.

 

چنان چه علاوه بر ثبت نام کنکور رشته اصلی ، متقاضی ثبت نام در آزمون رشته های هنر و زبان های خارجی نیز هستید ، باید مجددا به صفحه اول سامانه برگردید و مراحل فوق را بار دیگر از ابتدا طی کنید. هم چنین جهت ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور ، باید هنگام انتخاب نوع سریال ثبت نام ، گزینه ” سریال علاقه مندی به گزینش در رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری “ را انتخاب کرده و مراحل پرداخت را از نو ، سپری کنید.

مراحل پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری 

ممکن است این سوال برای بسیاری از داوطلبان مطرح شود که پس از خرید کارت اعتباری به صورت الکترونیکی چگونه باید ثبت نام خود را انجام دهند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پس از فعال شدن سامانه ثبت نام کنکور سراسری و آزاد و کلیک بر روی آن ، صفحه اصلی ثبت نام برای داوطلبان نمایان می گردد که باید :

 • نظام آموزشی خود را انتخاب کرده و در فیلد مربوطه ، شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری خریداری شده را وارد نمایند. (ثبت نام هر گروه آزمایشی ، نیازمند شماره سریال جدید می باشد.)

 • در این بخش باید کد سوابق دیپلم به همراه کد دانش آموزی داوطلب وارد شود.

 • در این مرحله می بایست فایل اسکن عکس پرسنلی متقاضی بارگذاری گردد.

پس از بارگذاری عکس ، نوبت به درج مشخصات داوطلب می رسد که باید به صورت کامل انجام شود.

 • وارد کردن سریال علاقه مندی به ثبت نام در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی (برای تحصیل در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی ، باید علاوه بر خرید کارت اعتباری ثبت نام ، گزینه علاقه مندی به این دانشگاه ها در فرم ثبت نام فعال شود.)
 • درج کد دانش آموزی + کد سوابق تحصیلی دیپلم + کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی (برای داوطلبان سیستم آموزشی نظام قدیم)
 • داوطلبان آقا باید مطابق مقررات عمومی ، کد وضعیت نظام وظیفه را در بندهای مربوطه فرم مذکور درج کنند.
 • چنان چه داوطلب دارای سهمیه ایثارگری باشد ، برای استفاده از سهمیه خود در کنکور سراسری می بایست کد پیگیری مربوطه را از ارگان ذیربط دریافت کرده و در فرم نام نویسی ثبت نماید.
 • پس از وارد کردن اطلاعات فوق در فرم ثبت نام و تکمیل مراحل لازم ، هر داوطلب یک شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی دریافت خواهد کرد که برای ورود به صفحه کاربری خود در مراحل بعدی به آن ها نیاز دارد.

شما داوطلبان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک های دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ، ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ، کنکور سراسری تجربی ، آیا کنکور حذف می شود و …کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- هزینه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد چه قدر است؟

با توجه به ادغام آزمون دانشگاه های سراسری و آزاد ، هزینه ثبت نام مجزایی برای این دانشگاه در نظر گرفته نشده و همان مبلغی است که داوطلب به عنوان هزینه ثبت نام آزمون سراسری پرداخت می کند.

2- برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون سراسری چگونه باید اقدام کرد؟

هزینه ثبت نام آزمون سراسری ، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش قابل پرداخت می باشد.

3- کارت اعتباری کنکور سراسری را خریداری کرده ام و پس از ثبت نام آزمون گروه آزمایشی تجربی می خواهم در کنکور هنر نیز شرکت کنم اما چرا این اجازه به من داده نمی شود؟

زیرا هر گروه آزمایشی کارت اعتباری مخصوص به خود را دارد که باید جداگانه خریداری شود. بنابراین برای ثبت نام در گروه آزمایشی هنر و زبان نیز باید کارت های اعتباری مجزایی خریداری گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی رشته تربیت بدنی در دانشگاه غیرانتفاعی هستم
  امکان داره در آزمون عملی رشته تربیت بدنی برای ورود به دانشگاه دولتی شرکت کنم یا خیر؟باتشکر از پاسخگویی شما

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99