تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / کنکور سراسری تجربی 1400

کنکور سراسری تجربی 1400

مشاوره کنکور سراسری تجربی 1400
کنکور سراسری تجربی 1400

کنکور سراسری تجربی را می توان پرمتقاضی ترین کنکور در بین گروه های آزمایشی دانست. اکثر داوطلبان کنکور سراسری تجربی به دنبال قبولی در رشته های پرطرفداری مانند پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، هوشبری، مامایی و… می باشند ولی درصد کمی از آن ها موفق به قبولی در رشته های فوق می شوند، زیرا علاوه بر کم بودن ظرفیت پذیرش دانشگاه ها برای این رشته ها، داوطلبان باید رتبه قبولی کنکور که در رشته تجربی رتبه بسیار مناسبی محسوب می شود، کسب کنند. به دست آوردن رتبه عالی در کنکور تجربی، نیازمند برنامه ریزی برای کنکور، انتخاب منابع مطالعاتی مناسب، مطالعه مستمر و پر بازده می باشد. چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از این مباحث می باشید، ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

ثبت نام کنکور سراسری در تمامی گروه های آزمایشی از جمله علوم تجربی، در بهمن ماه و از طریق سایت سنجش آموزش کشور انجام می شود.

ثبت نام کنکور سراسری تجربی 1400

زمان ثبت نام 

سازمان سنجش همواره مجری برگزار کننده کنکور سراسری در تمامی مقاطع و گروه های آزمایشی بوده است و داوطلبان می بایست در مدت زمان ثبت نام کنکور، نسبت به ثبت نام خود از طریق سایت سازمان مذکور اقدام نمایند. ثبت نام کنکور سراسری 1400 نیز از روز یکشنبه مورخ 12 بهمن ماه آغاز و تا روز شنبه 18 بهمن ماه 99 ادامه خواهد شد. بنابراین، داوطلبان کنکور سراسری فرصت دارند ظرف مدت شش روز، اقدامات لازم را برای نام نویسی خود در کنکور سراسری انجام دهند. در صورت تعیین مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1400، مقاله بروز رسانی خواهد شد.

دفترچه ثبت نام 

معمولا سازمان سنجش آموزش کشور در آغاز زمان ثبت نام کنکور سراسری، دفترچه ای را از طریق سایت خود در اختیار داوطلبان قرار می دهد که شامل کلیه شرایط ثبت نام و نکات مهم پیرامون برگزاری آزمون می باشد. بنابراین لازم است متقاضیان پیش از ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور، این دفترچه را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده و به دقت مطالعه نمایند.

جهت سهولت دسترسی به دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400، پس از انتشار دفترچه، لینک دانلود آن در جدول زیر قرار داده می شود.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1400

 دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

جهت اطلاع از زمان دقیق انتشار دفترچه ثبت نام کنکور، می توانید در کانال تلگرام کنکور عضو شوید و از جدید ترین اخبار در این زمینه مطلع گردید.

هزینه ثبت نام

اولین گام در راستای نام نویسی کنکور سراسری، پرداخت هزینه آن می باشد. همواره سازمان سنجش مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام کنکور سراسری در نظر می گیرد که این وجه، تنها با کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز پویا نیز هستند، قابل پرداخت است. هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99 معادل 37 هزار تومان به علاوه 600 تومان هزینه اطلاع رسانی پیامکی بوده است و در صورت تغییر هزینه ثبت نام، مقاله بروز می شود.

راهنمای ثبت نام 

سازمان سنجش امسال نیز طبق روال هر ساله، ثبت نام کنکور سراسری را در تمامی گروه های آزمایشی از جمله علوم تجربی، از طریق سایت ثبت نام کنکور سراسری انجام می دهد. شما کاربران عزیز می توانید به منظور نام نویسی در کنکور سراسری، به ترتیب زیر عمل نمایید.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از منوی موجود در سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب کنید. مرحله اول ثبت نام
 • در صفحه پیش رو، روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1400” کلیک نمایید. مرحله دوم ثبت نام
 • برای پرداخت هزینه ثبت نام، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را از منوی اصلی موجود در سمت راست انتخاب کنید. مرحله سوم ثبت نام
 • در این مرحله می بایست نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود انتخاب نمایید. مرحله چهارم ثبت نام
 • اطلاعات مورد نیاز را در کادرهای مربوطه وارد کنید و دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله پنجم ثبت نام
 • در این مرحله اطلاعات ثبت شده نمایان می شود که در صورت تایید باید تیک عبارت پایین جدول را علامت بزنید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد. مرحله ششم ثبت نام
 • پس از درج مشخصات، به درگاه پرداخت اینترنتی سایت سازمان سنجش منتقل می شوید. در این بخش، لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و سپس گزینه “پرداخت” را انتخاب نمایید و شماره پیگیری پرداخت را دریافت کنید.مرحله هفتم ثبت نام
 • پس از واریز وجه، مجددا به صفحه اول سامانه بازگشته و روی عبارت “ثبت نام کنکور سراسری 1400” کلیک کنید.
 • شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی مندرج در صفحه را در قسمت های مربوطه وارد نمایید و سپس گزینه “تایید” را انتخاب کنید. مرحله نهم ثبت نام
 • نوع مدرک دیپلم و نوع مدرک پیش دانشگاهی خود را مشخص کنید و سپس عبارت “تایید” را بفشارید.مرحله دهم ثبت نام
 • اطلاعات سوابق تحصیلی خود که شامل “کد سوابق دیپلم” و “کد دانش آموزی دیپلم” می شود را در کادرهای موجود در صفحه، ثبت نمایید و سپس گزینه “بررسی و مشاهده” را انتخاب نمایید.مرحله یازدهم ثبت نام
 • اطلاعاتی برایتان نمایان می شود که از قسمت های مربوطه باید آن ها را تایید کنید تا به مرحله بعد راه یابید.مرحله دوازدهم ثبت نام
 • عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه ثبت نام، در سامانه بارگذاری کنید. مرحله سیزدهم ثبت نام
 • در آخرین مرحله از ثبت نام خود، بایستی فرم ثبت نام اینترنتی را با دقت تکمیل کرده و در نهایت روی عبارت “تایید نهایی” کلیک نمایید.

در صورتی که تمامی مراحل فوق با موفقیت انجام شوند، سامانه یک کد پیگیری و یک شماره پرونده در اختیار شما قرار می دهد که لازم است از آن ها و همچنین فرم ثبت نام خود پرینت تهیه کرده و تا اتمام مراحل آزمون و اعلام نتایج، نزد خود نگه دارید. لازم است بدانید که در صورت تمایل به تحصیل و انتخاب رشته دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور، می بایست برای آن ها نیز به صورت جداگانه کارت اعتباری خریداری نمایید.

معرفی منابع کنکور سراسری تجربی

اطلاع و انتخاب بهترین منابع کنکور همواره از جمله مشکلاتی است که داوطلبان با آن مواجه هستند و نمی دانند آیا این منابعی که انتخاب کرده اند، می تواند در مسیر موفقیت آن ها مثمر ثمر واقع شود یا خیر. آشنایی با منابع مناسب می تواند نتایج مطلوبی را برای داوطلبان هر پنج گروه آزمایشی کنکور سراسری به همراه داشته باشد. کنکور سراسری تجربی از دو بخش دروس عمومی و اختصاصی تشکیل شده است و تعداد منابع کمک آموزشی که برای هر یک از آن ها در بازار موجود است، بسیار متعدد و متنوع می باشد و ممکن است این موضوع داوطلب را در انتخاب بهترین منابع دچار سردرگمی کند. در ابتدا باید این نکته را ذکر کنیم که بیشتر منابع کمک آموزشی محتوای یکسانی دارند و همه ی مباحث کتاب درسی را به خوبی پوشش می دهند.

به همین دلیل، تیم ایران مشاوره بر آن شد تا با معرفی چند کتاب از بهترین منابع کنکور تجربی، بتواند نقش کوچکی در موفقیت شما عزیزان داشته باشد. کلیه سوالات کنکور سراسری از کتاب های درسی دوره دوم متوسطه مطرح می شوند، اما قطعا منابع کمک آموزشی و کتاب های تست می تواند شما را در امر یادگیری مفهومی مباحث و همچنین شناسایی نقاط ضعف خود، یاری نماید. لازم است بدانید با توجه به تغییر نظام آموزشی، داوطلبان نظام قدیم می بایست کتب درسی خود در حوزه های مختلف مانند ریاضی، زیست، فیزیک، ادبیات، عربی و… را مطالعه کرده و به تهیه منابعی بپردازند که متناسب با دوره آموزشی آن ها می باشد. توجه داشته باشید که داوطلبان هنگام ثبت نام، نظام آموزشی خود را نیز انتخاب می کنند.

منابع عمومی کنکور سراسری علوم تجربی
نام درس منابع
زبان و ادبیات فارسی کتاب ادبیات جامع خیلی سبز، کتاب 5 + 1 بحث زبان فارسی انتشارات نشر الگو
دین و زندگی کتاب جامع دین و زندگی گاج، کتاب آبی دین و زندگی قلم چی
زبان انگلیسی کتاب درک متن انگلیسی به زبان ساده مبتکران، کتاب لغات گاج (word focus)
زبان عربی کتاب عربی کامل گاج، کتاب عربی سیر تا پیاز انتشارات مهر و ماه
منابع اختصاصی کنکور سراسری علوم تجربی
نام درس منابع
زیست شناسی کتاب زیست شناسی خیلی سبز، کتاب زیست جامع گاج نقره ای
ریاضی کتاب ریاضی آبی قلم چی، کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور انتشارات مهر و ماه
شیمی کتاب شیمی مبتکران
فیزیک کتاب فیزیک گاج نقره ای، کتاب فیزیک جامع خیلی سبز
زمین شناسی کتاب آزمون زمین شناسی خیلی سبز، کتاب زمین شناسی انتشارات مهر و ماه

 

ضرایب دروس عمومی و اختصاصی کنکور سراسری تجربی 1400

برای مطالعه کنکور، باید ضرایب هر درس در زیرگروه ها را در نظر گرفت تا متناسب با آن ها، ساعات مطالعه را بین دروس تقسیم کرد. برای مثال داوطلبی که متقاضی پذیرش در رشته های علوم پزشکی می باشد، باید برای درس زیست شناسی وقت بیشتری صرف کند، زیرا این درس بیشترین ضریب را در رشته های پزشکی و پیراپزشکی دارد. همچنین قبولی در رشته داروسازی نیازمند کسب نمره بسیار عالی در درس شیمی می باشد. به عبارت دیگر، هر چه درصد دروس ضریب دار در یک زیرگروه بیشتر باشد، رتبه و شانس قبولی داوطلب در رشته های آن زیرگروه نیز بیشتر خواهد بود.

ضرایب دروس عمومی کنکور علوم تجربی
نام درس زیر گروه 1 زیر گروه 2 زیر گروه 3 زیر گروه 4 زیر گروه 5
زبان و ادبیات فارسی 4 4 4 4 4
فرهنگ و معارف اسلامی 3 3 3 3 3
زبان عربی 2 2 2 2 2
زبان انگلیسی 2 2 2 2 2
ضرایب دروس اختصاصی کنکور علوم تجربی
نام درس زیر گروه 1 زیر گروه 2 زیر گروه 3 زیر گروه 4 زیر گروه 5
زمین شناسی 0 1 4 1 1
ریاضیات 2 3 3 4 3
زیست شناسی 4 4 2 2 2
فیزیک 2 2 2 3 2
شیمی 3 4 2 2 2

معرفی رشته ها و زیرگروه های کنکور تجربی

داوطلبانی که در دوره دوم متوسطه، رشته علوم تجربی را به عنوان رشته مورد نظر خود انتخاب می کنند، بی شک آرزوی تحصیل در رشته هایی همچون پزشکی و دندانپزشکی را در ذهن خود می پرورانند. دستیابی به این رشته های پرمتقاضی کار آسانی نبوده و تلاش و پشتکار فراوانی را می طلبد. بر خلاف تصور بسیاری از افراد، کنکور سراسری تجربی تنها محدود به رشته های علوم پزشکی نمی شود و تعداد رشته هایی که داوطلبان این گروه آزمایشی می توانند به تحصیل در آن ها بپردازند، بیش از چند رشته پرطرفدار پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می باشد. لیست معرفی رشته های تجربی به تفکیک هر یک از زیرگروه های آن، در جدول زیر ارائه شده اند.

رشته های کنکور سراسری علوم تجربی
زیرگروه یک
پزشکی دکترای پیوسته بیوتکنولوژی دکترای عمومی دامپزشکی دندانپزشکی
آموزش ابتدایی آموزش زیست شناسی آموزش کودکان استثنائی اتاق عمل
اعضای مصنوعی بهداشت مواد غذایی بهداشت و بازرسی گوشت بینایی سنجی
پرستاری تکنولوژی پرتو درمانی تکنولوژی پرتوشناسی روانشناسی
زیست شناسی جانوری زیست شناسی دریا زیست شناسی سلولی و ملکولی زیست شناسی گیاهی
زیست فناوری شنوایی شناسی علوم آزمایشگاهی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
علوم تربیتی علوم تغذیه علوم و صنایع غذایی فیزیوتراپی
کاردرمانی گفتار درمانی مامایی میکروبیولوژی
هوشبری کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی کاردانی تکنسین پروتزهای دندانی کاردانی دامپزشکی
کاردانی علوم آزمایشگاهی کاردانی فوریت های پزشکی کاردانی هوشبری
زیرگروه دو
داروسازی آموزش شیمی بهداشت عمومی بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها
تکنولوژی پزشکی هسته ای شیمی کاربردی شیمی محض فناوری اطلاعات سلامت
مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار مهندسی بهداشت محیط کاردانی بهداشت حرفه ای کاردانی بهداشت عمومی
کاردانی بهداشت محیط کاردانی شیمی آزمایشگاهی
زیرگروه سه
اقیانوس شناسی زمین شناسی
زیرگروه چهار
کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد ادیان و مذاهب اقتصاد امنیت اقتصادی
تاریخ اسلام حسابداری زبان و ادبیات عربی شیعه شناسی
علم اطلاعات و دانش شناسی علوم قرآن و حدیث فقه و حقوق اسلامی فقه و حقوق امامی
فقه و حقوق حنفی فقه و حقوق شافعی فقه و مبانی حقوق اسلامی فلسفه و حکمت اسلامی
فلسفه و عرفان اسلامی فلسفه و کلام اسلامی فناوری اطلاعات و ارتباطات گردشگری
مدیریت امور بانکی مدیریت امور گمرکی مدیریت بازرگانی مدیریت بیمه
مدیریت بیمه اکو مدیریت دولتی مدیریت صنعتی مدیریت فرهنگی هنری
مدیریت کسب و کارهای کوچک مدیریت مالی مدیریت و بازرگانی دریایی معارف اسلامی
معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات معارف اسلامی و اخلاق معارف اسلامی و ادیان معارف اسلامی و تاریخ
معارف اسلامی و علوم تربیتی معارف اسلامی و علوم قرآنی معارف اسلامی و کلام معارف اسلامی و مدیریت
هتلداری کاردانی امور بانکی کاردانی امور دولتی کاردانی امور فرهنکی
کاردانی امور مالی و مالیاتی کاردانی بیمه کاردانی تربیت مبلغ قرآن کاردانی تربیت معلم قرآن
کاردانی حسابداری کاردانی خدمات اداری کاردانی گردشگری کاردانی مدیریت بازرگانی
کاردانی مدیریت صنعتی کاردانی هتلداری
زیرگروه پنج
آموزش تربیت بدنی اقتصاد کشاورزی امنیت اطلاعات امنیت بین الملل
امنیت نرم پژوهشگری امنیت تربیت مروج سیاسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار
حفاظت اطلاعات ضد تروریسم علوم دامی علوم فنی امنیت
علوم و مهندسی باغبانی علوم و مهندسی جنگل علوم و مهندسی خاک علوم و مهندسی شیلات
علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) علوم و مهندسی محیط زیست علوم ورزشی کتابداری در شاخه پزشکی
گیاه پزشکی مددکاری اجتماعی مدیریت خدمات بهداشتی درمانی مربیگری عقیدتی
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی مهندسی صنایع مبلمان مهندسی طبیعت
مهندسی فضای سبز کاردانی امور اراضی کاردانی امور زراعی و باغی کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی
کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی کاردانی تکنولوژی محیط زیست کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری کاردانی تکنولوژی مواد غذایی
کادرانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر کاردانی تولید و فرآوری خرما کاردانی علوم ورزشی

بررسی دفترچه سوالات کنکور تجربی 1400

علاوه بر ضرایب هر یک از مواد عمومی و اختصاصی، آشنایی با بودجه بندی کنکور، نیز می تواند در امر برنامه ریزی و مطالعه اصولی دروس، راهگشا باشد. در کنکور تجربی سال 1400 برای هر یک از این گروه ها، دفترچه سوالات جداگانه ای ارائه می گردد. سوالات کنکور سراسری تجربی شامل دو دسته سوالات عمومی و اختصاصی بوده و مجموع زمان در نظر گرفته برای پاسخگویی به آن ها، 250 دقیقه می باشد.

بودجه بندی سوالات کنکورسراسری علوم تجربی
نام درس تعداد سوالات مدت زمان پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی 25 18 دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی 25 17 دقیقه
زبان عربی 25 20 دقیقه
زبان انگلیسی 25 20 دقیقه
زمین شناسی 20 20 دقیقه
ریاضیات 30 47 دقیقه
زیست شناسی 50 36 دقیقه
فیزیک 30 37 دقیقه
شیمی 35 35 دقیقه

برنامه ریزی کنکور سراسری تجربی 1400

برنامه ریزی تجربی 1400
برنامه ریزی کنکور سراسری تجربی 1400

اهمیت برنامه ریزی در انجام هر امری از جمله مطالعه برای هیچ کس پوشیده نیست چرا که علاوه بر نظم بخشیدن به انجام کارها، موجب افزایش بازدهی یادگیری و مطالعه شده و قطعا نتایج مطلوب تر و موثرتری را به دنبال خواهد داشت. در برنامه ریزی کنکور چند فاکتور نقش اساسی را ایفا می کنند که در صورت رعایت آن ها، داوطلب می تواند عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد. از جمله این موارد به شرح زیر می باشند.

 • اولین و اساسی ترین بخش برای برنامه ریزی، مشخص کردن هدف می باشد. داوطلب باید بداند برای رسیدن به کدام هدف در حال تلاش است و متناسب با هدفی که دارد، سعی و تلاش خود را افزایش دهد.
 • برنامه ریزی هر داوطلب باید متناسب با توانمندی خود او طراحی شود و نمی توان یک برنامه مطالعاتی ثابت را به همه داوطلبان توصیه کرد، زیرا شرایط و سرعت یادگیری هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.
 • برنامه ریزی باید قابل انجام و در عین حال انعطاف پذیر باشد. فراموش نکنید که نباید از همان روزهای اول ساعات مطالعه بالا را در نظر گرفت زیرا این موضوع باعث می شود بعد از چند مدت مطالعه، از درس خواندن خسته شوید. همچنین بین مطالعه دروس عمومی و اختصاصی تعادل ایجاد کنید و برای دروس اختصاصی زمان بیشتری صرف نمایید. توصیه می کنیم تمام وقت خود را در روز معطوف به مطالعه یک درس نکنید.
 • تعداد ساعات مطالعه روزانه، تعداد تست هایی که در روز کار می کنید، مباحث مورد مطالعه و… همه این موارد را حتما یادداشت کنید تا یک ارزیابی از خود داشته باشید.
 • ساعاتی از پایان هفته را به مرور دروسی که در طول هفته مطالعه کرده اید، اختصاص دهید تا مطالب در ذهنتان تثبیت شوند. برای مرور کردن می توانید از خلاصه نویسی هایی که در طی مطالعه تهیه کرده اید، استفاده کنید.
 • شرکت در آزمون های آزمایشی که توسط موسسات مختلف برگزار می شوند، در تثبیت مطالب در ذهنتان بسیار موثر است، زیرا آزمون های کمک آزمایشی باعث می شوند نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و به رفع آن ها بپردازید.
 • روش مطالعه هر درس را فرا بگیرید و همه دروس را با یک روش مطالعه نکنید. برای مثال درس هایی مانند فیزیک و ریاضی مستلزم حل تست های متعدد می باشد و یا درس زیست شناسی نیازمند تسلط بر ریز به ریز مطالب کتاب درسی است تا بتوانید نتیجه مطلوب را کسب نمایید.
 • در انتخاب منابع کمک آموزشی تفریط نداشته باشید زیرا کتاب های متعدد، فقط ذهن شما را درگیر کرده و شما را دچار سردرگمی می کنند. بنابراین توصیه می شود فقط با یک منبع درسی پیش بروید و بر همان تسلط یابید. در ضمن فراموش نکنید که اولویت اول، فهم کامل کتاب های درسی می باشد.

تمامی داوطلبان از میزان اهمیت برنامه ریزی کنکور تجربی مطلع اند و می دانند برای دستیابی به رشته های پرطرفدار این گروه آزمایشی، می بایست نهایت تلاش خود را به کار بگیرند. چنانچه به دنبال موفقیت و پیشرفت تحصیلی می باشید اما در یادگیری مفاهیم مربوطه احساس ضعف می کنید، شرکت در کلاس های تدریس خصوصی علوم تجربی می تواند در بهبود عملکرد شما موثر واقع شود.

پس از برگزاری آزمون و فرا رسیدن زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1400، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی وارد مرحله حساس انتخاب رشته کنکور تجربی می شوند که تصمیم آن ها در این مرحله، می تواند آینده تحصیلی و شغلی آن ها را رقم بزند. آشنایی با بازار کار بهترین رشته های تجربی می تواند شما را در این انتخاب سرنوشت ساز یاری نماید. شما همراهان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی درمورد هر یک از مباحث فوق، روی لینک های مرتبط با آن کلیک کرده تا به مقاله مربوطه هدایت شوید.

 

سوالات متدوال

1- ثبت نام کنکور سراسری تجربی 1400 از چه تاریخی آغاز می شود؟

داوطلبان کلیه گروه های آزمایشی می توانند از 12 بهمن لغایت 18 بهمن ماه، به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.

2- کدام دروس از مواد عمومی و تخصصی کنکور تجربی، ضرایب بالاتری داشته و از اهمیت بیشتری برخوردارند؟

بسته به این که رشته مورد نظرتان جزو کدام زیرگروه باشد، ضرایب متفاوتی وجود دارند. برای اطلاع از ضرایب دروس عمومی و اختصاصی می توانید به دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 مراجعه نمایید.

3- رشته تحصیلی ام در دوره مدرسه تجربی نبود. اگر در کنکور سراسری تجربی شرکت کنم شانس قبولی خواهم داشت؟

کمی سخت است اما غیر ممکن نیست. در چنین شرایطی، قبولی داوطلبان کار دشواری بوده و تلاش و پشتکار فراوانی را می طلبد. این دسته از متقاضیان می بایست با مطالعه منابع مربوطه و همچنین تلاش و پشتکار فراوان، به برنامه ریزی پرداخته و آمادگی لازم را برای رقابت با دیگر داوطلبان کسب نمایند.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. سلام و خسته نباشید..
  کاردانی پیوسته عمران و کارشناشی نایپوسته عمران فارغ التحصیل شدم؛هترستانی بودم .میتونم سال آینده کنکور تجربی بدم و رشته دندان پزشکی بخونم؟؟ فرقی نداره روزانه باشه یا آزاد؟

  • با سلام و درود. در صورت داشتن کارت پایان خدمت سربازی و یا کارت معافیت، محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری برای شما وجود ندارد.

 2. سلام اگه میشه جواب بدید من امسال سال اول که میخوام کنکور تجربی بدم و رشته اصلی من انسانیه ایا میتونم طی این یک سال خوندن رتبه قابل قبولی بیارم یا خیر؟؟

 3. سلام، خسته نباشید، ی سوال داشتم،ممنون میشم اگه راهنماییم کنید، من سال ۸۶ کاردانی رادیولوژی قبول شدم و مدرکم رو گرفتم و سال ۹۳ دوباره کنکور دادم اما بخاطر تاثیر سوابق تحصیلی نتونستم در رشته دلخواهم قبول شم و از سر ناچاری رفتم پرستاری، با توجه به قانون کنکور مبنی بر اینکه هر داوطلب فقط دو بار سهمیه قبولی در دانشگاه روزانه داره و من هر دو بار روزانه قبول شدم، آیا راهی هست بتونم دوباره رشته های روزانه رو انتخاب کنم، ی جایی شنیدم میگفتن میتونم مدرک قبلیم رو شبانه کنم، آیا همچین کاری امکانش هست و سوال دوم اینکه من از دانشگاه درخواست انصراف دادم، اما چون توان پرداخت جریمه و سایر هزینه ها رو بصورت نقدی و یکجا ندارم،هنوز انصرافم کامل نشده،بعدا اگه قبول شم مشکلی پیش میاد؟
  ممنون میشم جوابمو بدین،مخصوصا سوال اولی مهمتره.

دریافت مشاوره تخمین رتبه