چهارشنبه , تیر ۲۷ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

زمان و شرایط ثبت نام بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی)

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

با توجه به اهمیت تحصیل در جامعه و جایگاه ویژه آن ،چند سالی است که دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی بخشی از ظرفیت پذیرش خود در رشته‌های مختلف را به پذیرش براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون اختصاص داده‌اند و شاهد پذیرش داوطلبان در دانشگاه ها به صورت بدون کنکور که صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد هستیم و طی این اقدام داوطلبان بسیاری که بنا به هر دلیلی نمی توانند در کنکور سراسری شرکت کنند،می توانند به صورت بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی ) به دانشگاه راه پیدا کنند.اما در این خصوص پرسش های بسیاری از قبیل شراط، زمان و نحوه پذیرش داوطلبان در رشته های بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) ، لیست رشته های بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) و … برای داوطلبان مطرح می شود که مرکز مشاوره تحصیلی  ایران مشاوره  در این مقاله پاسخ تمامی این سوالات را در اختیارتان قرار داده است. بنابراین توصیه می کنیم اگر قصد دارید به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شوید مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 97

در رابطه با زمان ثبت نام در رشته‌ های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی)  به اطلاعتان می رسانیم که  به متقاضیان در نیمه دوم مرداد ماه این فرصت داده خواهد شد تا بتوانند در این تاریخ برای ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) اقدام نمایند.توجه داشته باشید که  دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی  و جدول کدرشته محل‌های مربوط به پذیرش براساس سوابق تحصیلی بر روی سایت سازمان سنجش قابل مشاهده خواهد بود و متقاضیان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از تاریخ 23 تا 28 مردادماه نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 150 کدرشته) به صورت اینترنتی اقدام نمایند.همچنین تعدادی از رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 ارائه شده است که از تاریخ 4 الی 11 آذرماه 96 برای انتخاب آنها فرصت باقیست. پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته  ایران مشاوره از تاریخ دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری  مطلع شوید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 97

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید هر داوطلب در ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) می‌تواند متقاضی یک گروه آزمایشی اصلی و دو گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی باشد.ضمن اینکه تمامی داوطلبان باید اطلاعات مندرج در کارت اعتباری ثبت‌ نام از جمله (شماره سریال ثبت‌نام و رمز ورود) را نگه‌داری کنند. پس از تکمیل فرم اینترنتی تقاضانامه ثبت‌نام،‌ انتخاب رشته کد پیگیری 16 رقمی خود را یادداشت کنند.در صورتی که پس از پایان مراحل ثبت نام و انتخاب رشته و دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی ثبت‌نام و انتخاب رشته متوجه اشتباه در اطلاعات ثبت‌نامی خود شدید،د می بایست از انجام ثبت‌نام و انتخاب رشته جدید یا مکاتبه با سازمان سنجش خودداری کرده و با مراجعه به بخش ویرایش اطلاعات در سایت و در محدوده زمانی ثبت‌نام و انتخاب رشته از 23 تا 28 مرداد نسبت به تصحیح آن اقدام کنید.برای اطلاع از زمان و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی  بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 97

در خصوص شرایط ثبت نام در رشته‌ های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) لازم است بدانید که اگر داوطلبان در کنکور سراسری شرکت کرده باشند و مجاز به انتخاب رشته نشوند و یا یا در جلسه آزمون غایب بوده‌ باشند فقط مجاز به انتخاب رشته‌ های تحصیلی به روش پذیرش با اعمال سوابق تحصیلی هستند و در صورت درج کدرشته محل‌هایی که نمره آزمون در آن تأثیر دارد، اجازه تایید و ادامه مراحل انتخاب رشته اینترنتی به آن ها داده نخواهد شد.اما اگر داوطلبان در کنکور شرکت نکرده باشند و متقاضی پذیرش بدون آزمون هستند ابتدا باید با پرداخت هزینه مربوط برای هر یک از گروه‌های آزمایشی برای ثبت‌نام خود اقدام کنند و با تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نامی نسبت به درج کدرشته محل‌های انتخابی براساس اولویت و علاقه‌مندی در فرم انتخاب رشته اقدام و در پایان شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی خود را از سیستم دریافت نمایند.در صورتی که داوطلبان در کنکور ثبت‌نام کرده باشند ولی در جلسه آزمون غایب بودند یا مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند نیازی به ثبت‌ نام مجدد در این مرحله ندارند و می‌توانند بدون ثبت‌نام انتخاب رشته کنند مگر اینکه متقاضی انتخاب رشته در گروه یا گروه‌های آزمایشی علاوه بر گروه آزمایشی ثبت‌نامی خود باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۲۴ نظر

 1. سلام خوب هستین من سال ۹۴ با معدل کل ۱۶.۱۹ در متوسطه و معدل کل ۱۶.۵۰ در پیش دانشگاهی که میانگین این نمرات تقریبا ۱۶.۳۰ هست کسب کردم .سپس بعد از سال ۹۴ به هیچ یکسال درخواست معافیت تحصیلی کردم و اصلا به کنکور نگاه نکردم. در سال ۹۵ به دانشگاه آزاد بدون کنکور در رشته مهندسی مکانیک پایه کارشناسی پیوسته ترم اول ثبت نام کردم با معدل ۱۸.۸۰ همان سال ترم اول با ۲۲ انصراف دادم . بعد در ترم دوم بازهم بدون کنکور به دانشگاه آزاد با معادل سازی ترم اول به رشته میکروبیولوژی پایه کارشناسی پیوسته ثبت نام کردم و سپس در سال ۹۶ با معدل ۱۷ از همان ترم دوم با ۲۰ انصراف دادم. در کل من ترم یک و دو با معدل ۱۷.۳۰ معادل سازی شده انصراف دادم. و بعدا در سال ۹۷ خودم به اجبار که اعزام خدمتم سال ۹۸ بود در خرداد ۹۷ به خدمت سربازی اقدام کردم و تا الان در خدمتم می خوام برای مهر ۹۷ بدون آزمون وارد دانشگاه سراسری بشم آیا ممکنه؟

 2. سلام ببخشید
  رشتم تجربیه و من سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهیم بخاطر یه سری مشکلاتی که داشتم نمیتونستم درست درس بخونم و معدل کتبیم با اون معدلی که پذیرش میکنن متفاوته …
  میخواستم بدونم اگه ترمیم معدل کنم میتونم ترم بهمن هوشبری ثبت نام کنم با اون معدل کتبیه جدیدم!!؟ و اینکه من باید حتما تو کنکور سراسری ای که شرکت کردم مجاز شده باشم!!؟
  لطفا جواب بدید

  • سلام توصیه میشود هرچه سریع تر برای ترمیم معدل اقدام کنید و درصورت وجود نوبت دوم براساس صوابق تحصیلی در زمان انتخاب رشته آن را انتخاب کنید. تا شانس شما برای پذیرش بیشتر شود و بعد از دریافت معدل جدید اقدامات بعدی را انجام دهید.

 3. سلام
  من دانشجوی دانشگاه سراسری هستم. ایا برای انتخاب رشته بدون ازمون دانشگاه پیام نور باید از دانشگاه سراسری انصراف بدهم؟

  • سلام شما میتوانید تحصیل همزمان در دو دانشگاه داشته باشید البته حتما باید یکی از سیستم های آموزشی دانشگاه پیام نور باشد و اگر تمایل به تحصیل در دو دانشگاه نداشتید میتوانید از دانشگاه اولیه انصراف دهید.

 4. سلام خسته نباسید
  من سال ۹۲ کنکور سراسری شرکت کردم و کارشناسی ریاضی قبول شدم و تقاضای کاردانی دادم و کاردانی گررفتم حالا میخواستم بدونم میتونم بدون کنکور دانشگاه دولتی رشته ریاضی ثبت نام کنم ؟؟؟؟دانشگامشهد ترجیحا مهر۹۷
  .. کاردانی ب کارشناسی یا کارشناسی فرقی نداره

  • سلام
   در برخی از دانشگاه ها رشته ی آموزش ریاضی صرفا براساس سوابق تحصیلی پذیرش دارند.برای اطمینان بیشتر بهتر است تا زمان انتشار دفترچه ی جدید در اردیبهشت سال آینده منتظر باشد.ضمنا دانشگاه آزاد اسلامی نیز این رشته را بدون آزمون ارائه می دهد.

 5. سلام
  من جزء استعداد درخشان دانشگامون بودم
  الان دو سال ازینکه مدرک‌مو گرفتم میگذره
  آیا شرایط استفاده از تحصیل در کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاهها رو دارم؟
  چه آزاد چه سراسری…

  • باسلام. اگر دانشگاهی فراخوان پذیرش دهد طبق شرایطی که میخواهد و شما بجز داشتن شرط معدل کارشناسی،همه شرایط را داشته باشید می توانید شرکت کنید.

 6. سلام .ثبت نام بدون کنکور۹۷ شرط معدل دارد یا نه؟ایا مث دانشگاه ازاد شهریه داره یا مثل دانشگاه ملی هست؟

  • باسلام . در رشته هایی که کنکور ملاک نیست ، سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) ملاک پذیرش می باشد . و اگر دانشگاه مورد پذیرش ، سراسری باشد ، در دوره های روزانه شهریه ای ندارد.

 7. سلام
  میخواستم بدونم میشه هم تو کنکور سراسری شرکت کرد و هم ثبت نام بدون کنکور انجام داد؟ تا هرکدوم بهتر بود اونو رفت؟

  • سلام. شما میتوانید هم در آزمون سراسری شرکت کنید و انتخاب رشته انجام دهید و هم در دانشگاه آزاد یا پیام نور ثبت نام بدون کنکور داشته باشید اما در یک دانشگاه میتوانید ادامه تحصیل دهید.

 8. سلام.وقت بخیر.من کاردانی رشته حسابداری مالی از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۷ دارم.میتوانم برای ادامه تحصیل مقاطع بالاتر (کارشناسی ارشد)از دانشگاه سراسری بدون کنکور استفاده کنم.
  سپاس بیکران

 9. سلام خسته نباشید
  ببخشید اگر فردی در کنکور سراسری ثبت نام انجام بده و در کنکور سراسری شرکت کند ولی مجاز به انتخاب رشته نشه و یا در کنکور سراسری غایب بشه میتونه ثبت نام بدون کنکور آزاد در مقطع کارشناسی انجام بده؟
  و میشه همزمان هم انتخاب رشته سراسری انجام داد و هم بدون کنکور ازاد ثبت نام کرد که قبولی در هر کدام بهتر بود ثبت نام کند؟
  و شروع ثبت نام برای ورودی مهرماه ۹۷ چه زمانی هست؟

  • با سلام. بله شما می توانید در لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام نمایید.جهت ثبت نام در دانشگاه آزاد زمانی که سایت ثبت نام باز شودمی توانید ثبت نام کنید زمان دقیقی تعیین نشده است.

 10. با سلام
  اینکه میگن باید سه سال از تاریخ مدرک بگذره تا بتونیم ازمون نظام مهندسی بدیم ینی سه سال بعد از فراغت از تحصیل باید سابقه کار داشته باشیم یا فقط سه سال گذشته باشه ؟؟
  ممنون

  • باسلام. برای شرکت در آزمون نظام مهندسی چنانچه شما دارای مدرک کارشناسی باشید باید حتما سه سال سابقه کار حرفه ای داشته باشید؛اگر آخرین مدرک تحصیلی،کارشناسی ارشد باشد به سابقه کار دوساله و اگر دارای مدرک دکترا باشید به یک سال سابقه کار نیاز خواهید داشت.

 11. سلام

  من دانشجوی رشته ریاضی بدون کنکور دانشگاه سراسری هستم.ورودی۹۶

  سوالم از شما اینه.ایا من میتونم از این رشته انصراف بدم وامسال دوباره برای رشته دیگه بدون کنکور ثبت نام کنم.

  با تشکر از شما…

  • با سلام. سوال شما نامفهوم است . دقیق مشخص کنید چه سیستم آموزشی و ترم چندم هستید، و قصد شرکت در چه دانشگاهی رو دارید . تا بتوانیم پاسخ دهیم

   • سلام

    من در دانشگاه خلیج فارس بوشهر مشغول به تحصیلم. رشته ریاضیات و کاردبرها بدون کنکور ترم دو هستم.

    حالا میخوام اگه بشه انصراف بدم و امسال دوباره برای رشته مهندسی شیلات همین دانشگاه بدون کنکور ثبت نام کنم.

    میتونم این کارو کنم.

 12. سلام من ۲۵ساله هستم .از افغانستان استم.میخواستم کارشناسی ارشد در ایران بخوانم شرایط پذرش برای دانشجوایان خارجی چگونه است وشهریه اش چند می شود.
  ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار انتخاب رشته مشکل برقراری تماس