تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / آمار نهایی شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

آمار نهایی شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

آمار نهایی شرکت کنندگان کنکور ارشد وزارت بهداشت 1400
آمار نهایی شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

باتوجه به تقاضای بسیاری از افراد و علاقه مندی آن ها به تحصیل در مقطع ارشد رشته های علوم پزشکی، کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت هر ساله توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می گردد. لذا داوطلبان شرکت در این آزمون می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام ارشد وزارت بهداشت در تاریخ مقرر و پس از دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت، فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. به طور معمول پس از اتمام زمان ثبت نام، مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور آمار نهایی شرکت کنندگان این آزمون مذکور را منتشر می کند که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت.

با توجه به ادامه داشتن زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت تا 25 فروردین ماه 1400، هنوز آمار نهایی شرکت کنندگان مشخص نمی باشد.

آمار نهایی شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی الکترونیکی sanjeshp.ir، از 29 بهمن ماه لغایت 10 اسفند ماه 99 انجام شد. همچنین افرادی که به هر دلیلی نتوانسته اند، ثبت نام خود را در تاریخ های مشخص شده انجام دهند یا اطلاعات ثبت شده آن ها نیاز به ویرایش دارد، می توانند در زمان مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 که برای نوبت اول از 6 لغایت 25 اسفند ماه و مجددا از 23 الی 25 فروردین ماه 1400 اعلام شد، فرآیند‌ نام نویسی و یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را به انجام برسانند.

نظر به این که ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1400 به تازگی به اتمام رسیده است،‌ لذا تا کنون آمار نهایی در خصوص تعداد شرکت کنندگان منتشر نشده است. طبق سخنان رئیس مرکز سنجش پزشکی کشور،‌ در سال 99 کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در 32 شهر برای 83 رشته گروه علوم پایه پزشکی و 4 رشته داروسازی برگزار گردیده و در مجموع آمار شرکت کنندگان نهایی به تعداد 58 هزار و 82 نفر به ثبت رسیده است.

مقرر شده بود که آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400،‌ به تفکیک رشته های امتحانی در دو نوبت صبح و عصر در روزهای 24 و 25 تیرماه 1400 برگزار شود اما با توجه به تقویم زمانی منتشر شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، این آزمون یک ماه زودتر از موعد مقرر برگزار می گردد و داوطلبان می بایست پس از دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 در روزهای 30 و 31 اردیبهشت ماه در جلسه آزمون حاضر شوند.

 

سوالات متداول

1- آمار نهایی شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 با چه تعدادی به ثبت رسیده است؟

با توجه به این که فرآیند ثبت نام این آزمون به تازگی به اتمام رسیده است، هنوز آمار نهایی شرکت کنندگان اعلام نشده است.

2- کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 در چه تاریخی برگزار می شود؟

این آزمون قرار است در روزهای 30 و 31 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار گردد.

3- برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 به کدام سایت مراجعه کنیم؟

برای این منظور می بایست به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی الکترونیکی sanjeshp.ir مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد