خانه آزمون استخدامی دوره آموزش جامع ICDL | کلاس ICDL مقدماتی تا پیشرفته

دوره آموزش جامع ICDL | کلاس ICDL مقدماتی تا پیشرفته

دوره های آموزش ICDL
آموزش ICDL

داوطلبان برای شرکت در آزمون استخدامی و کسب موفقیت در این دست از آزمون ها، می توانند در دوره های مختلف جهت آمادگی بیشتر برای رقابت شرکت کنند که از جمله این دوره ها می توان به ICDL اشاره کرد چراکه یکی از سرفصل های مهم هم در آزمون کتی، هم در مصاحبه ها و هم در هنگام اشتغال محسوب می شود. این افراد با شرکت در دوره های معتبر و اخذ مدرک می توانند به مباحث جامع کامپیوتری مسلط شده و شانس خود برای استخدام در سازمان ها و ارگان های بزرگ دولتی و خصوصی را بالا ببرند. دوره های استاندار ICDL  می بایست توسط اساتید مجرب با اطلاعات به روز و جامع ارائه شود و در انتهای دوره مدارک معتبر برای شرکت کنندگان صادر گردد.

یکی ازمهم ترین مهارت های لازم برای استخدام در ارگان های خصوصی و دولتی، مهارت های هفتگانه ICDL بوده به همین منظور متقاضیان شرکت در آزمون های استخدامی لازم است دوره های ICDL را سپری کنند.

مهارت های آموزش هفت گانه ICDL چیست؟

ICDL اختصار عبارت International Computer Driving License است که به معنای مهارت کار با کامپیوتر بوده و یکی از مهم ترین مواد عمومی آزمون های استخدامی می باشد. لازم است بدانید این دوره ها در سراسر دنیا دارای استاندارهای مشخصی بوده و توسط متخصصان و اساتید دانشگاهی به صورت بین المللی طراحی و ارزیابی می شود که به این مهارت ها در داخل اروپا ECDL و در خارج اروپا ICDL گفته می شود. متقاضیان شرکت در کلیه آزمون های استخدامی که هر ساله در کشور برگزار می گردند می توانند به منظور کسب موفقیت در این فرآیند و پس از آن، در دوره مذکور شرکت نموده و مدرک معتبر دریافت نمایند.

از آنجایی که مباحث کامپیوتری هر روز در حال تحول بوده و داشتن مهارت در این زمینه لازمه بسیاری از زمینه های شغلی می باشد، اخذ مدرک و مهارت لازم در رشته ICDL  یک مزیت محسوب می شود. این مهارت های هفتگانه شامل موارد مندرج در جدول زیر می باشند.

مهارت های آموزش هفتگانه ICDL  
عنوان انگلیسیعنوان فارسی
ITآشنائی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات
Windowsآشنائی با شیوه استفاده از کامپیوتر ومدیریت فایلها
Wordشیوه به کارگیری نرم افزار وورد (واژه پرداز)
Excelشیوه کار با صفحه گسترده (اکسل)
Accessشیوه استفاده از نرم افزار پایگاه داده ها
Powerpointشیوه کار با نرم افزار ارائه مطلب
Internetاطلاعات و ارتباطات (اینترنت)

ویژگی های دوره آموزش ICDL

فرآیندهای آموزش و برگزاری آزمون های ICDL  در ایران از سال 83 آغاز گردید که به دنبال آن ایران نیز به جمع یکی از کشورها مجری این دوره ها پیوست. مراکز ارائه دهنده این دوره ها طی تعداد کلاس هایی که به این منظور برگزار می کنند ملزم به آموزش هفت مهارت کامپیوتری که در سطوح جامع یا 3 سطح پایه، متوسطه و پیشرفته بسته به آموزشگاه یا مراکز ارائه دهنده، هستند می بایست با استفاده از اساتید کاردان و همچنین اطلاعات روز دنیا این مهارت ها را در اختیار شرکت کنندگان قرار داده و در انتهای برگزاری دوره ها برای این افراد مدارک بین المللی صادر نمایند.

افراد متقاضی برای شرکت در  آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و سایر آزمون ها با انتخاب مرکز مناسب به جهت ثبت نام در این دوره ها می توانند آینده خود شغلی خود را تغییر دهند. مهارت های هفت گانه ای باید در این دوره ها تدریس شود شامل شاخه های زیر می باشد:

 • مبانی کامپیوتر: در این سرفصل مفاهیم پایه و تخصصی فناوری اطلاعات اعم از قسمت‌های مختلف کامپیوتر، مبانی کامپیوتر، تفاوت‌های نرم‌افزار و سخت‌افزار و همچنین ویژگی‌های فیزیکی کامپیوتر از مباحثی هستند که در این قسمت به شما آموزش داده می شود.

 • سیستم عامل ویندوز: ویندوز همان سیستم عاملی است که بر روی اغلب سیستم ها نصب شده به همین منظور لازم است با نحوه نصب و عملکرد، ساخت و مدیریت فایل ها و همچنین مصون نگه داشتن سیستم عامل از ویروس آشنا شوید.

 • اینترنت و ایمیل: دنیای اینترنت با مجموعه گسترده ای از کاربران بوده که روز به روز هم در حال گسترش است، در این فصل نحوه سرچ مطالب و همچنین نحوه ساخت ایمیل و ارسال فایل ها مورد آموزش قرار داده می شود.

 • نرم افزار وورد: این نرم افزار به منظور انجام نامه نگاری های اداری و سایر مدارک مورد استفاده قرار می گیرد که نسبت به دیگر نسخه های مشابه خود بی رقیب است. به دلیل فراگیر بودن این نرم افزار در ادارات آشنایی با آن جهت اشتغال الزامی می باشد.

 • آشنایی با اکسل: اکسل به نوعی یک بانک اطلاعاتی برای همه داده ها بوده که می توان در برخی محاسبات به منظور صرفه جویی در زمان از آن استفاده کرد که در ادارات به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

 • مدیریت اطلاعات و داده ها: این نرم افزار نیز یک بانک اطلاعاتی بوده که با مراجعه به آن می توانید در کمترین زمان به داده های اطلاعاتی ذخیره شده دسترسی داشته باشید.

 • پاورپوینت: این نرم افزار به منظور استفاده از مطالب علمی در دوره های آموزشی و اداری برای جلسات کاری و سمینارها مورد استفاده قرار می گیرد.

8 اهمیت شرکت در دوره های آموزش ICDL

همانطور که گفته شد، یادگیری و تسلط به کامپیوتر یکی از موارد لازم برای استخدام در سازمان های گوناگون می باشد، به همین منظور داوطلبان شرکت در آزمون های استخدامی در دوره های آموزشی شرکت کرده تا بتوانند در زمینه فعالیت خود موفقیت بیشتری کسب کنند.

 • بهره مندی از اساتید مجرب
 • یادگیری 7 مهارت اساسی کامپیوتر
 • دریافت مدرک بین المللی
 • کسب امتیاز بالا در آزمون های استخدامی
 • برگزاری آزمون های آزمایشی
 • دسترسی به اطلاعات و منابع روز دنیا
 • بهره مندی از نکات و راهکارهای کاربردی برای شرکت در آزمون های استخدامی
 • کسب مهارت های لازم به جهت استخدام در مراکز دولتی و غیر دولتی

مدارک دوره های ICDL

شرکت کنندگان در این دوره کلاس پس از پایان تعداد جلسات در نظر گرفته شده توسط آموزشگاه و قبولی در آزمون پایان دوره می توانند مدرک خود را به صورت داخلی و بین المللی (فنی و حرفه ای) از مراکز مذکور دریافت نموده و از آن به جهت استخدام در مراکز معتبر دولتی و غیردولتی استفاده نمایند. این مدارک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور بوده و همچنین این گواهینامه به همراه ریز نمرات قابل ترجمه به دو زبان می باشد. لازم است بدانید کسب حداقل 50 درصد امتیاز در آزمون کتبی و همچنین کسب حداقل 70 درصد نمره در آزمون عملی این دوره به جهت اخذ مدرک الزامی می باشد.

آشنایی با دوره های آموزش ICDL ایران مشاوره

همانطور که گفته شد، امتیاز کسب شده در آزمون های کتبی استخدامی تا 70 درصد در پذیرش و استخدام شرکت کنندگان تاثیر گذار است و به همین منظور میزان آمادگی برای شرکت در این آزمون ها و کسب حدنصاب علمی تاثیر بسزایی در آینده شغلی افراد خواهد داشت.

مجموعه ایران مشاوره  با هدف موفقیت شرکت کنندگان در آزمون های مذکور به جهت استخدام در بهترین سازمان ها با حقوق و مزایای مناسب، دوره های آموزشی مرتبط با مبحث ICDL را طراحی و برگزار می کند. در این کلاس ها با به کارگیری کارگروه های تخصصی، ارائه اطلاعات بروز دنیا، برگزاری آزمون های آزمایشی و صدور کارنامه به منظور سنجش شرکت کنندگان و در انتهای دوره صدور مدارک بین المللی برای شرکت کنندگان قصد دارد داوطلبان را نه تنها در جهت قبولی در آزمون کتبی، بله برای کسب امتیاز لازم در جلسه مصاحبه نیز یاری نماید. در این دوره ها تمامی نکات لازم برای شرکت در آزمون ها و همچنین مشاوره افراد متخصص در جهت پیشبرد این امر در اختیار افراد قرار داده شده است.

 

سوالات متداول

1- مهارت های هفت گانه ICDL چیست؟

ICDL به مجموعه مهارت های پایه کامپیوتر گفته می شود.

2- جایگاه ICDL در آزمون های استخدامی چیست؟

ICDL یکی از مواد عمومی آزمون های استخدامی می باشد .که البته از مباحث آن در جلسه مصاحبه نیز سوال مطرح می شود.

3- شرکت در دوره های آموزش ICDL چه اهمیتی دارد؟

شرکت در این دوره ها و دریافت مدرک می تواند مسیر قبولی در آزمون کتبی استخدامی، مصاحبه و همچنین موفقیت شغلی را برای شما هموار سازد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره استخدامی پیج استخدامی