تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / استخدام بانک خاورمیانه 1400

استخدام بانک خاورمیانه 1400

راهنمای استخدام بانک خاورمیانه 1400
استخدام بانک خاورمیانه 1400

اشتغال در نظام بانکداری همواره از جمله مشاغل مورد توجه کارجویان بوده و با توجه به اهمیت و تاثیر به سزایی که در فعالیت و چرخه اقتصادی کشور دارد، سیستم های خصوصی و دولتی فعال در حوزه بانکداری در تلاش اند که جهت جذب و استخدام نیروی کار از طریق برگزاری آزمون کتبی ورودی و مصاحبه و یا تنها با دریافت رزومه و انجام مصاحبه شفاهی اقدامات لازم را انجام دهند تا از این طریق دانش، مهارت و توانایی کارجویان متقاضی فعالیت در نظام بانکداری را برای جذب نیرو بسنجند.

از این نظر استخدام در بانک ها ملزم به داشتن یک سری اطلاعات جامع در این باره است تا کارجو با نحوه شرکت در آزمون ها و مصاحبه طراحی شده از سمت بانک آشنا شود. داوطلبان بایستی بدانند که برای شروع مراحل استخدام ابتدا باید از شرایط پذیرش در بانک مورد نظر آگاه شده و پس از دریافت اطلاعات لازم در این باره، روند ثبت نام خود را به درستی انجام دهند تا با تایید مرحله مقدماتی از سمت بانک، وارد مرحله ارزیابی توانایی با توجه به روش در نظر گرفته شده مختص هر بانک شوند.

متقاضیان استخدام در بانک خاورمیانه بایستى در بازه زمانی مشخص رزومه خود را از طریق سایت رسمی این بانک ارسال نمایند.

زمان ثبت نام در فراخوان استخدامی بانک خاورمیانه 1400

بانک خاورمیانه نیز همچون سایر بانک ها با توجه به نیاز واحدهای اجرایی جهت جبران کمبود نیروی تیم همکاران به جذب نیروی کار شایسته می پردازد. آخرین اطلاعیه جذب نیرو توسط این بانک مربوط به سال 98 می باشد و در دوره های پیش تر در تیر ماه 97 جهت استخدام نیرو در سمت های رئیس و معاون شعبه و همچنین در تیر ماه سال 96 برای تکمیل نیرو در بخش امور بین الملل و مجددا در حوزه بانکداری و سرمایه گذاری اقدام به برگزاری آزمون کرده است.

لازم به ذکر است که این بانک تا کنون اطلاعیه ای در خصوص جذب نیرو و دعوت به همکاری در سال 1400 منتشر نکرده است اما به محض اعلام درخواست همکاری از سوی سایت رسمی بانک خاورمیانه، اطلاعات مربوطه در این صفحه به روز شده و همچنین اخبار لازم از طریق کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره به اطلاع کاربران رسانده خواهد شد. توجه نمایید که در صورت ارسال رزومه، اطلاعات متقاضیان در بانک اطلاعات مدیریت سرمایه انسانی محفوظ می ماند.

نحوه ثبت نام در فراخوان استخدامی بانک خاورمیانه 1400

همان طور که گفته شد بانک خاورمیانه در صورت نیاز به نیروی جدید، ابلاغیه هایی در قالب “دعوت به همکاری با بانک” در صفحه رسمی خود به نشانی middleeastbank.ir منتشر می کند و این امکان را برای کارجویان فراهم می آورد که در صورت واجد شرایط بودن برای ثبت نام، در بازه زمانی اعلام شده از طریق فرم استخدامی واقع در سایت، رزومه حرفه ای خود را به صورت غیر حضوری تکمیل نموده و بارگذاری کنند.

پس از بررسی رزومه های ارسالی در بازه زمانی مقرر توسط مدیریت سرمایه انسانی، از کسانی که رزومه آن ها دارای شرایط مورد نیاز باشد و به تائید مدیریت بخش مذکور برسد، برای حضور در آزمون (در صورت برگزاری) و مصاحبه شفاهی دعوت می شود. بدیهی است تنها کسانی به مرحله مصاحبه شفاهی راه می یابند که امتیاز مورد نیاز در آزمون را کسب کنند.

همچنین شایان ذکر است که بانک خاورمیانه از طریق تماس تلفنی برای دعوت پذیرفته شدگان جهت شرکت در آزمون استخدامی و مصاحبه شفاهی اقدام می نماید. لذا توجه داشته باشید که هنگام طی مراحل نام نویسی، شماره تلفن خود را به درستی در سامانه به ثبت برسانید. ناگفته نماند که این بانک به هیچ وجه توسط پیامک یا ایمیل با پذیرفته شدگان ارتباط برقرار نمی کند.

شرایط ثبت نام در فراخوان استخدامی بانک خاورمیانه 1400

هر بانکی با توجه به نیاز واحدهای اجرایی خود، درصدد جذب نیروی شایسته برای تکمیل کادر همکاران خود بر می آید. بدیهی است که این دسته از ارگان ها با در نظر گرفتن معیارها و شرایط مختص به خود، نیروی کار مورد نیاز را استخدام می کنند. اما جدا از شرایط اختصاصی مربوط به هر بانک، کارجویان ابتدا باید از دارا بودن یک سری شرایط عمومی جهت استخدام در هر سیستم بانکی اطمینان حاصل نمایند و سپس در این صورت احراز شرایط اختصاصی بانک مورد نظر، جهت نام نویسی و طی کردن ادامه مراحل اقدام کنند.

شرایط عمومی

بانک خاورمیانه نیز برای استخدام نیروی کار در ابتدا شرایطی عمومی را در نظر می گیرد که در این بخش به شرح آن ها می پردازیم.

 • داشتن تابعیت ایران و متعهد بودن به نظام جمهوری اسلامی
 • متدین بودن به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی مطرح شده در قانون اساسی
 • عدم محکومیت و یا شهرت به فساد اخلاقی و همچنین عدم سوء پیشینه منوط بر محرومیت از حقوق اجتماعی
 • نداشتن وجود سابقه عضویت و وابستگی و یا رابطه همکاری با گروه ها و احزاب سیاسی و مخالف با نظام جمهوری اسلامی
 • عدم وجود گواهی منتج بر منع استخدامی به موجب آراء مراجع قضایی ذی صلاح
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان و دخانیات
 • عدم اشتغال همزمان به صورت رسمی یا پیمانی در دستگاه های دولتی، غیر دولتی و خصوصی، آموزشی و یا نهادهای انقلاب اسلامی و همچنین عدم بازنشستگی از ارگان های دولتی
 • داشتن کارت پایان خدمت انجام وظیفه عمومی دائمی و یا داشتن معافیت دائمی برای آقایان
 • بومی بودن متقاضی (به این منوال که متقاضی بایستی متولد یکی از شهرستان های استانی باشد که بانک مورد نظر در آن واقع است و یا حداقل به میزان دو سال در یکی از شهرستان های استان مذکور سکونت داشته باشد)
 • دارا بودن سلامت جسمی، روانی و روحی و تندرستی کامل به منظور انجام فعالیت های بانکی مورد نظر که مطابق با تائید پزشک معتمد بانک صورت گیرد.

شرایط اختصاصی

همان طور که قبل تر نیز بیان شد، دریافتیم که بانک خاورمیانه با توجه به نیاز بخش اجرایی و با در نظر گرفتن شرایطی مختص به خود جهت تکمیل کادر همکاران اقدام می کند و به جذب نیروی کار می پردازد. در آخرین اطلاعیه منتشر شده از سمت بانک خاورمیانه در خصوص شرایط استخدام این بانک به نکاتی به شرح ذیل اشاره شده که مطالعه آن برای متقاضیان لازم است.

 • داشتن مدرک تحصیلی مورد نیاز برای رده شغلی مورد نظر (طبق ابلاغیه های گذشته حداقل کارشناسی)
 • رشته تحصیلی مرتبط با عنوان شغلی (برای مثال در خصوص امور بین الملل در ابلاغیه سال 96 مطرح شده بود که داوطلب می بایست در یکی از رشته های اقتصاد، مدیریت مالی، حسابداری و کلیه گرایش های مدیریت بانکداری تحصیل کرده.)
 • داشتن سابقه کاری کافی مرتبط با سمت مد نظر (برای مثال در ابلاغیه سال 97 برای استخدام سمت های رئیس و معاون شعبه قید شده بود که متقاضی می بایستی دارای حداقل ۵ سال تجربه به عنوان رئیس یا معاون شعبه درجه یک یا ممتاز باشد.)

توجه داشته باشید که تکمیل فرم استخدام برای بانک خاورمیانه تعهدی ایجاد نمی کند و تنها کسانی موفق به اشتغال در بانک می شوند که در تمام مراحل استخدام از سمت بانک پذیرفته شوند. نکاتی دیگری که لازم است در خصوص استخدام در بانک مذکور در نظر بگیرید، عبارت اند از:

 • بانک خاورمیانه تنها رزومه هایی را مورد بررسی قرار می دهد که در بازه های زمانی از طریق فرم استخدامی موجود در سایت رسمی بانک به نشانی مذکور تکمیل شده باشند.
 • پس از بررسی رزومه ها در شرایط مذکور از افرادی که دارای شرایط و توانایی های مورد نیاز بانک هستند جهت شرکت در آزمون و مصاحبه حضوری برای ادامه مراحل استخدام دعوت می شود.
 • در صورت کسب امتیاز لازم از سوی مدیریت سرمایه انسانی با پذیرفته شدگان این مرحله از استخدام برای شرکت در مصاحبه حضوری تماس تلفنی گرفته می شود.

با توجه به ابلاغیه های منتشر شده از سوی بانک خاورمیانه می توان گفت این بانک در سال های اخیر در خصوص استخدام در بخش ها و سمت های مشخصی از واحدهای اجرایی، همچون بخش های مدیریتی مثل مدیریت ارتباطات و یا بخش امور بین الملل یا حوزه ی بانکداری سرمایه گذاری و یا دعوت به همکاری برای سمت‌های رئیس و معاون شعبه، شرایطی را در فرم درخواست همکاری با بانک در سایت رسمی خود اعلام می کند که بر داوطلب واجب است در صورت تمایل به استخدام در این سمت ها، ابتدا اطلاعیه مربوطه را از سایت مذکور مطالعه کند و سپس در صورت داشتن توانمندی و شرایط تعیین شده، نسبت به ثبت نام و ارسال رزومه اقدام نماید.

کارجویان علاقه مند به فعالیت در نظام بانکداری جهت مطالعه شرایط استخدام در سایر بانک ها از جمله بانک ملی می توانند نسبت به شرایط استخدام بانک ملی مطلع شوند و همچنین برای شرکت در آزمون استخدامی بانک مذکور منابع آزمون استخدامی بانک ملی را مطالعه فرمایند.

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام در فراخوان استخدامی بانک خاورمیانه 1400 از چه تاریخی آغاز می شود؟

لازم به ذکر است که در حال حاضر زمان شروع این فرآیند برای سال 1400 مشخص نمی باشد.

2- ثبت نام در فراخوان استخدامی بانک خاورمیانه 1400 چگونه به انجام می رسد؟

ثبت نام در این فراخوان به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی این بانک به انجام می رسد.

3- در چه صورتی از متقاضیان استخدام در بانک خاورمیانه 1400 دعوت به مصاحبه می گردد؟

در صورت کسب امتیاز لازم از سوی مدیریت سرمایه انسانی با پذیرفته شدگان برای شرکت در مصاحبه حضوری تماس تلفنی گرفته می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی