تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / استخدام بانک سینا 1400

استخدام بانک سینا 1400

راهنمای شرکت در آزمون استخدامی بانک سینا 1400
استخدام بانک سینا 1400

در جامعه امروزی با عنایت به این که نظام بانکی امتیازات و تسهیلات ویژه ای را در اختیار کارکنان خود قرار می دهد، اشتغال در آن یکی از محبوب ترین گزینه ها برای کار جویان است. در واقع بانک های مختلف هر چند سال یکبار بر حسب نیاز شعب خود در تمامی شهرها اقدام به جذب نیروهای انسانی می نمایند که بانک سینا نیز یکی از این ارگان ها می باشد.

این بانک که قبلا با عنوان موسسه مالی و اعتباری سینا فعالیت می کرد، از سال 1387 به عنوان بانک فعالیت خود را آغاز کرد. بانک سینا در راستای ارائه خدمات بهینه مالی و بانکی به مشتریان گرامی و تکمیل نیروی انسانی مورد نیاز خود، مطابق با ضوابط و آیین نامه های استخدامی از بین متقاضیان واجد شرایط (آقا و خانم) دعوت به همکاری می نماید. لذا در این مقاله به بررسی چارچوب ضوابط استخدام در بانک سینا خواهیم پرداخت.

فرآیند ثبت نام در آزمون های استخدامی بانک سینا به صورت اینترنتی از طریق سامانه رسمی این ارگان به انجام می رسد.

زمان ثبت نام در آزمون کتبی استخدامی بانک سینا 1400

بانک سینا جهت تکمیل نیروی انسانی مورد نیاز خود از میان دانش آموختگان آقا و خانم مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، به صورت قراردادی به تعداد محدود دعوت به همکاری می کند. این بانک از طریق برگزاری آزمون کتبی و به تبع آن مصاحبه حضوری و مراحل مربوطه اقدام به استخدام می نماید.

داوطلبان جهت شرکت در آزمون استخدامی این بانک، می توانند فرم ثبت نام آزمون را در سامانه بانک سینا به نشانی sinabank.ir  و در زمان مقرر شده تکمیل فرمایند. لازم به ذکر است که تاکنون زمان ثبت نام آزمون استخدامی بانک سینا برای سال 1400 مشخص نشده است اما در دوره گذشته در بازه زمانی 15 الی 25 آذر ماه 99 فرآیند استخدام بانک سینا به انجام رسید.

توجه نمایید که در صورت انتشار اطلاعیه یا اخباری در خصوص به کار گیری نیروی مورد نیاز در این بانک، جزئیات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره در اسرع وقت در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار خواهد گرفت.

نحوه ثبت نام در آزمون کتبی استخدامی بانک سینا 1400

داوطلبان گرامی می‌ توانند پس از مطالعه دقیق “شرایط دعوت به همکاری” و اطمینان کامل از احراز شرایط اعلام شده، به صورت الکترونیکی از سامانه بانک سینا به آدرس sinabank.ir جهت ثبت نام اقدام فرمایند. مراحل ثبت نام در آزمون کتبی به ترتیب زیر خواهد بود:

 • مراجعه به سایت استخدام بانک سینا به نشانی sinabank.ir
 • با وارد کردن کدملی و شماره شناسنامه در کادرهای مربوطه، فرم تکمیل اطلاعات برای شما باز خواهد شد.
 • کلیه اطلاعات فردی، تحصیلی و… خواسته شده را تکمیل کنید.
 • در مرحله بعد عکس 4*3 پرسنلی خود را با فرمت استاندارد JPG و حجم حداکثر 200 کیلوبایت اسکن نموده و در قسمت مربوطه بارگذاری نمایید.
 • در این مرحله پیش نمایش اطلاعات وارد شده برای شما نمایان خواهد شد که می بایست آن را تایید کرده و وارد مرحله پرداخت شوید.
 • در نهایت مبلغ تعیین شده را بابت هزینه ثبت نام در درگاه الکترونیکی و با استفاده از کارت های عضو شتاب پرداخت کنید.
 • پس از پرداخت هزینه، کد رهگیری برای شما ارائه خواهد شد و از آن جایی که کلیه پیگیری های آتی از طریق این کد خواهد بود، لذا آن را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید.

پس از ثبت نام لازم است متقاضیان محترم روزانه به سایت مراجعه نموده و از آخرین وضعیت ثبت نام خود اطلاع حاصل نمایند. با عنایت به عدم امکان بازپرداخت وجه نام نویسی تاکید می شود صرفاً کسانی که واجد شرایط عمومی و اختصاصی می باشند، نسبت به ثبت نام و واریز وجه اقدام نمایند. چرا که اگر در هر مرحله از مراحل آزمون استخدامی مشخص شود که داوطلب فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد.

شرایط شرکت در آزمون کتبی استخدامی بانک سینا 1400

بانک سینا نیز همانند هر ارگان دیگر، نیروهای انسانی مورد نیاز خود را در چارچوب اولویت های خود استخدام می کند. هر فرد کار جو برای شرکت در آزمون استخدامی بانک سینا علاوه بر مطالعه دقیق منابع آزمون استخدامی بانک سینا، ملزم به داشتن یک سری شرایط عمومی و اختصاصی است که در مطلب ذیل به بررسی آن ها می پردازیم.

شرایط عمومی

 • تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین مبین اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی
 • دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا داشتن کارت معافیت دائم قانونی (برای آقایان)
 • تندرستی و توانایی کامل جسمی و روانی برای انجام شغل محوله با تایید مراجع پزشکی ذی صلاح و عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام از طرف مراجع قضایی
 • عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
 • عدم اشتغال به تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در زمان ثبت نام آزمون

نکته: متقاضی باید بومی شهر مورد تقاضا بوده و یا حداقل در 2 سال اخیر در آن شهر سکونت داشته باشد.

شرایط اختصاصی

بدیهی است که داوطلب برای شرکت در آزمون استخدامی نیازمند یک سری شرایط تحصیلی، شغلی، سنی و… است که در ذیل به آن می پردازیم. شایان ذکر است که در صورت بروز هرگونه تغییری در موارد زیر برای سال جاری، اطلاعات لازم از طریق این مقاله در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

رشته های تحصیلی مورد تایید به تفکیک مشاغل

 • سمت بانکدار و متصدی امور اداری ستادی:

 دانش آموختگان مقاطع کارشناسی و بالاتر در رشته مدیریت گرایش های (مالی، بازرگانی، صنعتی، اموربانکی)، رشته حسابداری کلیه گرایش های مالی، رشته علوم اقتصادی گرایش های (نظری، بازرگانی، صنعتی، پول ­و بانکداری)، رشته صنایع گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها، رشته ریاضی و آمار کلیه گرایش ها با حداقل معدل 15

 • متصدی امور اداری در بخش حقوقی:

دانش آموختگان مقطع کارشناسی و بالاتر رشته مهندسی عمران گرایش عمران و سازه، رشته مهندسی برق گرایش قدرت، رشته مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات با حداقل معدل 15

 • متصدی امور اداری در بخش مهندسی:

 دانش آموختگان مقطع کارشناسی و بالاتر رشته مهندسی کامپیوتر گرایش های (سخت افزار و نرم افزار) با حداقل معدل 15

 • متصدی امور اداری در بخش انفورماتیک:

دانش آموختگان مقطع کارشناسی رشته حقوق گرایش قضائی و مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق گرایش های جزا، جرم شناسی و خصوصی با حداقل  معدل 15

رده های شغلی و جنسیت

 • برای جذب در سمت بانکدار و متصدی امور اداری ستادی: داوطلب آقا و خانم
 • برای جذب متصدی امور اداری در بخش حقوقی: داوطلب آقا
 • برای جذب متصدی امور اداری در بخش مهندسی : داوطلب آقا
 • برای جذب متصدی امور اداری در بخش انفورماتیک: داوطلب آقا و خانم

شرایط سنی

 • داوطلبان خانم وآقا در مقطع کارشناسی 27 سال تمام
 • داوطلبان خانم و آقا در مقطع کارشناسی ارشد 30 سال تمام

مسئولیت صحت ثبت اطلاعات در سایت ثبت نام بر عهده شخص متقاضی می باشد. بدیهی است که متعاقباً نسبت به اخذ و بررسی اصل مدارک پذیرفته شدگان در آزمون اقدام خواهد شد و در صورتی که مغایرتی در مندرجات مدارک ارائه شده با شرایط آگهی بانک وجود داشته باشد، متقاضی از ادامه مراحل استخدامی در هر مرحله از فرآیند استخدام حذف خواهد شد و داوطلب نیز حق هیچ گونه اعتراضی نخواهد داشت.

شایان توجه است که اعلام قبولی متقاضیان در آزمون کتبی، به منزله استخدام آن ها نیست. پس از توفیق در کلیه مراحل استخدامی و همچنین نیاز هر شهر، نسبت به به کارگیری متقاضیان به ترتیب نمره اکتسابی اقدام می گردد و بانک هیچ گونه مسئولیتی در قبال به کارگیری نیروهای مازاد نخواهد داشت.

 

سوالات متداول

1- شرایط سنی جهت ثبت نام در فراخوان استخدامی بانک سینا 1400 چیست؟

این شرایط برای داوطلبان خانم و آقا در مقطع کارشناسی 27 سال تمام و در مقطع کارشناسی ارشد 30 سال تمام می باشد.

2- ثبت نام آزمون استخدامی بانک سینا 1400 چگونه انجام می شود؟

ثبت نام آزمون از طریق وب سایت رسمی بانک سینا به انجام می رسد.

3- متقاضیان از چه تاریخی می توانند فرآیند ثبت نام خود در آزمون استخدامی بانک سینا 1400 را آغاز نمایند؟

متاسفانه تاکنون تاریخ دقیق آغاز این فرآیند برای سال 1400 اعلام نشده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی