سه شنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / اعتراض به نتایج کنکور سراسری

اعتراض به نتایج کنکور سراسری

اعتراض به نتایج کنکور سراسری
اعتراض به نتایج کنکور سراسری

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

کنکور سراسری 97 با بیش از 1 میلیون داوطلب در روزهای 7 و 8 تیر ماه در 375 شهرستان و بخش و در 479 حوزه امتحانی برگزار شد. نتایج آن نیز طبق روال سال های گذشته اواسط مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد. در سال های گذشته برخی از داوطلبان نسبت به نتایج اعلام شده اعتراض داشتند و در تماس های تلفنی مکرر روش ثبت اعتراض را از مشاوران  بخش مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره جویا می شدند و مطمئنا داوطلبان زیادی نیز بوده اند که نسیت به صحت نتیجه شک داشته اند ولی از روش اعتراض به نتایج کنکور سراسری آگاهی نداشتند و به همین دلیل نیز از ثبت اعتراض نسبت به نتایج، صرف نظز کرده اند. البته لازم به ذکر است که چون مکانیسم تصحیح پاسخنامه ها و اعلام نتایج بسیار دقیق است احتمال ایجاد خطا در اعلام نتایج، بسیار نادر است ولی از آن جا که احتمال ایجاد خطا غیر ممکن نیست تصمیم گرفتیم این مطلب را به ” اعتراض به نتایج کنکور سراسری ” اختصاص دهیم و در آن به پرتکرارترین سوالات داوطلبان پاسخ دهیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

امکان ثبت اعتراض برای داوطلبان کنکور سراسری 97 در زمان مقرر که متعاقبا اعلام خواهیم کرد، از طریق سایت سازمان سنجش فراهم خواهد شد.

نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 97

همانطور که گفته شد ممکن است برخی از داوطلبان پس از مشخص شدن اعلام نتایج کنکور سراسری نسبت به نتایج اعلام شده اعتراض داشته باشند که در این صورت می توانند در یک بازه زمانی مشخص که سازمان سنجش تعیین می کند، اعتراض خود را اعلام کنند. چنانچه شما نیز به نتایج اعلام شده اعتراض داشتید، می توانید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و سپس طبق تصویر زیر بر روی گزینه ارسال درخواست کلیک کنید.

سپس همانطور که در تصویر زیر مشخص شده است بر روی گزینه ” عضویت در سایت ” کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه فوق، صفحه ای همچون تصویر زیر ییش روی شما قرار می گیرد که شما بایستی، اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و بر روی گزینه تایید کلیک کنید.

پس از انجام این مرحله و تایید آن، از طرف سازمان سنجش رمز عبوری برای شما ارسال خواهد شد، پس از دریافت رمز عبور مجددا به سایت سنجش مراجعه کنید و مجددا گزینه ” ارسال درخواست ” را انتخاب کنید و پس از آن طبق تصویر زیر بر روی گزینه ” ورود به سیستم ” کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی ورود به سیستم همانند تصویر زیر پنجره ای باز می شود که بایستی نام کاربری و رمز عبور دریافتی را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ” ورود ” کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی گزینه ورود صفحه ای باز می شود که می توانید متن اعتراض خود را وارد کنید و با کلیک بر روی گزینه ارسال اعتراض خود را ثبت نمایید. پس از رسیدگی به اعتراضات، مجددا وارد سیستم شده و سپس می توانید نتیجه رسیدگی به اعتراضتان را از طریق همان رمز عبور دریافتی مشاهده کنید. البته لازم به ذکر است که در بازه زمانی مشخص سازمان سنجش لینک جداگانه ای بر روی سایت قرار خواهد که از آن طریق نیز می توانید اعتراض خود نسبت به نتایج کنکور سراسری 97 را ثبت کنید. چنانچه در هر یک از مراحل ثبت اعتراض با مشکلی مواجه شدید می توانید با مشاوران مرکز  مشاوره تحصیلی  ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مرکز، راهنمایی های بیشتری را ارائه دهند.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 97

نتایج کنکور سراسری اواسط مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش، منتشر خواهد شد و همانطور که گفته شد پس از اعلام نتایج کنکور سراسری امکان ثبت اعتراض برای شما فراهم خواهد شد. البته فعلا مشخص نیست که بلافاصله پس از اعلام نتایج کنکور سراسری این امکان برای داوطلبان فراهم خواهد شد یا چند روز پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 97 لینک سازمان سنجش این امکان را برای داوطلبان فراهم خواهد کرد. به محض مشخص شدن بازه زمانی اعتراض به نتایج کنکور سراسری 97 حتما در همین صفحه و همچنین کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره، اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد. بنابراین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام ایران مشاوره، پیگیر زمان دقیق اعتراض به نتایج کنکور سراسری 97 باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید