تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401

اعتراض به کارنامه کنکور سراسری 1401
اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401

تحصیل در رشته های پر طرفدار دانشگاه های درجه یک کشور فقط از طریق کسب تراز و رتبه خوب در کنکور سراسری امکان پذیر خواهد بود. به همین دلیل نتایج اولیه کنکور سراسری برای یک انتخاب رشته خوب بسیار پر اهمیت است.

هر ساله پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، داوطلبانی که به نتایج آزمون اعتراض دارند، برای ثبت اعتراض خود اقدام می کنند، اما بعضی از داوطلبان به دلیل نداشتن آگاهی از نحوه اعتراض به نتایج از اقدام خود منصرف می شوند، در ادامه به بررسی نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری می پردازیم.

لینک مستقیم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

لینک مستقیم اعراض به نتایج نهایی کنکور سراسری

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401 فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک این سازمان امکان پذیر می باشد.

زمان ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401

با فرا رسیدن زمان اعلام نتایج کنکور 1401 و انتشار کارنامه ها که هر ساله توسط سازمان سنجش انجام می شود، داوطلبان منتظر اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری می شوند. با توجه به انتشار این نتایج در زمان مقرر، شرکت کنندگانی که نسبت به کارنامه خود رضایت نداشته باشند، می توانند مراتب اعتراض خود را به اطلاع سازمان سنجش برسانند.

با توجه به اعلام نتایج نهایی کنکور در روز 28 شهریور ماه 1401، داوطلبان پس از مشاهده نتایج خود تا روز چهارشنبه مورخ 28 شهریور ماه فرصت دارند با مراجعه به سیستم پاسخگویی این سازمان، اعتراضات خود را ثبت نمایند.

این سازمان پس از بررسی های لازم و در صورتی که اعتراض منطقی و با ذکر دلایل قابل قبول باشد، اقدامات لازم را درخصوص حل مشکلات داوطلبان انجام خواهد داد. همچنین لازم به ذکر است که عمدتا زمان پاسخگویی سازمان سنجش به درخواست اعتراض داوطلبان 24 الی 72 ساعت پس از ثبت درخواست می باشد.

نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401

داوطلبانی که می خواهند به نتیجه کنکور سراسری خود اعتراض کنند باید به این نکته توجه کنند که اعتراض فقط به صورت اینترنتی و به دو صورت انجام می پذیرد، بنابراین از مراجعه حضوری خودداری نمایید. نحوه ثبت درخواست در سازمان سنجش در راهنمای زیر ارائه شده است.

 ثبت اعتراض به نتایج سراسری

روش اول اقدام نمودن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد؛ نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری در این روش به صورت زیر است.

 •  به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی” در سمت چپ سامانه کلیک کنید.

مرحله اول ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • پس ورود به سیستم پاسخگویی، چنانچه در سایت عضویت نداشته باشید، باید با وارد کردن اطلاعات خود در سامانه ثبت نام کنید به همین منظور بر روی لینک “عضویت در سایت” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • داوطلبانی که در سیستم عضویت دارند می توانند با کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم” و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، درخواست اعتراض خود را ثبت نمایند و شرکت کنندگانی که قبلا در سایت عضو نشده اند می توانند طبق تصویر زیر این عضویت را برای خود ایجاد کنند.
 1. اطلاعات خواسته شده را در قسمت های مشخص شده وارد نمایید.
 2. با کلیک بر روی گزینه “تایید” این مرحله را تکمیل کنید.

مرحله سوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • در این مرحله باید اطلاعات خود را جهت ثبت نام در سایت، وارد نمایید. پس از تکمیل فرم و تایید نهایی، نام کاربری و رمز عبور به حساب ایمیل شما ارسال می گردد که باید از آن ها برای ثبت درخواست اعتراض خود استفاده نمایید.
 • پس از عضویت در سایت می بایست به صفحه اصلی ارسال درخواست بازگردید و بر گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • در سمت چپ سایت بر روی گزینه “درخواست جدید” کلیک نمایید تا وارد صفحه ارسال درخواست شوید.

مرحله پنجم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • در این مرحله باید نوع آزمون خود را که کنکور سراسری می باشد و سال مربوطه را انتخاب کنید.

مرحله ششم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 • حال باید نوع مشکل خود را از منوی قرار داده شده انتخاب کنید و پس از آن درخواست خود در قسمت “پیام” یادداشت نمایید. دقت شود که حتما در متن پیام خود شماره ملی، شماره داوطلبی، شماره پرونده و موارد دیگری را که لازم است، ذکر کنید.

مرحله هفتم ثبت اعتراض به نتایج انتخاب رشته کنکور

ثبت اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد

داوطلبان دانشگاه آزاد نیز می توانند، برای برقراری ارتباط با مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد و درخواست بررسی مجدد نسبت به نتایج پذیرش با آزمون و یا بدون آزمون این دانشگاه، تقاضای اینترنتی و غیرحضوری خود را به شکل نشان داده شده در تصویر زیر ثبت نمایند.

 •  مراجعه به “سامانه ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد” به نشانی ticket.azmoon.iau.ac.ir

اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد

 • درج اطلاعات خواسته شده (نام کاربری و رمز عبور) و کلیک بر روی گزینه “ورود”

لارم به ذکر است که در صورت نداشتن عضویت در این سامانه بایستی بر روی گزینه ” ثبت نام “ کلیک نمایید.

به چه مواردی از نتایج کنکور 1401 می توان اعتراض کرد؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانید که تنها با داشتن دلایل معقول و منطقی می توانید به نتیجه کنکور سراسری اعتراض کنید. در این قسمت می خواهیم دلایلی که از نظر سازمان سنجش آموزش کشور برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401 قابل قبول است را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم.

مسائل مربوط به سوالات و کلید آزمون (اشتباه در محاسبه درصد دروس)

اگر داوطلبان متوجه اشتباه در محاسبه درصد دروس خود شوند، باید پاسخنامه خود را که چند روز بعد از نتایج کنکور 1401 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد با توجه به کلید کنکور سراسری مورد بررسی قرار دهند و در صورت وجود اشتباه می توانند برای اعتراض اقدام کنند.

مسائل مربوط به سوابق تحصیلی

چنانچه پس از مشاهده کارنامه اولیه خود، متوجه شدید که سوابق تحصیلی شما به درستی اعمال نشده است می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور، مشکل خود را پیگیری نمایید.

مسائل مربوط به عدم اعمال سهمیه رزمندگان و ایثارگران

به این دلیل که سهمیه ها تاثیر مثبت در قبول شدن داوطلبان دارند، لحاظ نشدن آن ها در کارنامه داوطلبان دارای سهمیه، از مواردی است که باید از سازمان سنجش آن را پیگیری کند.

موارد فوق از جمله مهم ترین دلایل داوطلبان برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری بوده است اما در سال های گذشته مواردی مانند جابجا شدن تصویر پاسخ برگ داوطلبان یا مشکلات مربوط به وضعیت نطام وظیفه داوطلبان آقا پیش آمده است که داوطلب در نهایت با پیگیری های زیاد توانسته است مشکل خود را حل نماید.

کارنامه سبز کنکور سراسری 1401

سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه ای از کارنامه سبز با آیتم های ارائه شده برای متقاضیانی که موفق به گرفتن نتیجه دلخواه خود نشده اند فراهم آورده لذا این موارد به شرح زیر می باشد.

 1. تقتضای بررسی اولویت بعدی
 2. تغییر دوره
 3. به حد نصاب نرسیدن ظرفیت دانشگاه محل قبولی
 4. رفع محرومیت از روزانه کنکور سال بعد

لذا اگر فردی اولویت پایین تر خود بر اساس کد رشته محل های انتخابی مد نظرش باشد، می تواند بعد از بررسی وضعیت قبولی در آن رشته محل وارد سایت سنجش شده و پس از ارسال خواسته خود منتظر پاسخ آن باشند.

به طور کلی هر مشکلی که در خصوص کنکور سراسری 1401 و کارنامه منتشر شده از سوی سازمان سنجش وجود داشته باشد، از طریق سیستم پاسخگویی این سازمان قابل پیگیری می باشد.

سوالات متداول

1- شرکت کنندگان کنکور سراسری چه زمانی می توانند برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401 اقدام کنند؟

این دسته از افراد پس از مشاهده نتایج خود می توانند تا روز چهارشنبه مورخ 6 مهر ماه به نتایج آزمون خود اعتراض نمایند.

2- اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401 از چه طریق انجام می شود؟

از طریق مراجعه به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش و یا سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک این سازمان می توان نسبت به آن اقدام کرد.

3- نسبت به چه مسائلی در کنکور 1401 می توان اعتراض ثبت نمود؟

اشتباه در محاسبه درصد دروس، عدم اعمال سهمیه، مسائل مربوط به سوابق تحصیلی و موضوعاتی از این دست، برای داوطلبان قابل اعتراض می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۷۹ نظر

 1. سلام من واسه دانشگاه ازاد وسراسری انتخاب رشته کردم بعد از اعلام نتایج اعتراض زدم از طریق سایت darkhast.org میخاستم بدونم ایا اعتراض من فقط برای دانشگاه سراسری ثبت شده یا برای ازاد هم ثبت شده ؟؟؟؟با رتبه ۱۵۰۰۰تجربی و ۱۸۶ هنر احتمال قبولی توی چه رشته هایی از دانشگاه سراسری یا ازاد رو دارم؟؟؟؟ایا تکمیل ظرفیت اومده؟؟؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور