تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / اعتراض به نتایج کنکور سراسری

اعتراض به نتایج کنکور سراسری

نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99
اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

تحصیل در رشته های پر طرفدار دانشگاه های درجه یک کشور از طریق کسب تراز و رتبه خوب در کنکور سراسری امکان پذیر خواهد بود. به همین دلیل نتایج اولیه کنکور سراسری برای یک انتخاب رشته خوب بسیار پر اهمیت است. هر ساله پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، داوطلبانی که به نتایج آزمون اعتراض دارند، برای ثبت اعتراض خود اقدام می کنند، اما بعضی از داوطلبان به دلیل نداشتن آگاهی از نحوه اعتراض به نتایج از اقدام خود منصرف می شوند، به همین دلیل این مقاله را تهیه کرده ایم تا به بررسی نحوه اعتراض به اعلام نتایج کنکور سراسری 99 بپردازیم تا داوطلبان با آگاهی نسبت به این موضوع، برای حل مشکل خود اقدام کنند.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99 فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد.

زمان ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

متقاضیان می توانند پس از زمان اعلام نتایج کنکور و انتشار کارنامه ها از سوی سازمان سنجش، برای ثبت درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج کنکور سراسری اقدام نمایند. با توجه به انتشار نتایج اولیه کنکور سراسری در 30 شهریور ماه 99، داوطلبان می توانند پس از مشاهده کارنامه اینترنتی خود، تا 5 مهرماه 99 نسبت به ثبت اعتراض خود در سایت سنجش اقدام نمایند.

سازمان سنجش پس از بررسی درخواست های اعتراض، درصورتی که اعتراض منطقی و با ذکر دلایل قابل قبول باشد، اقدامات لازم را درخصوص حل مشکلات داوطلبان انجام خواهد داد. شما داوطلبان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این حیطه، در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره عضو شوید.

همچنین لازم به ذکر است که عمدتا زمان پاسخگویی سازمان سنجش به درخواست اعتراض داوطلبان 24 الی 72 ساعت پس از ثبت درخواست می باشد.

به چه مواردی از نتایج کنکور می توان اعتراض کرد؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانید که تنها با داشتن دلایل معقول و منطقی می توانید به نتیجه کنکور سراسری اعتراض کنید. در این قسمت می خواهیم دلایلی که از نظر سازمان سنجش آموزش کشور برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99 قابل قبول است را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم.

مسائل مربوط به سوالات و کلید آزمون (اشتباه در محاسبه درصد دروس)

اگر داوطلبان متوجه اشتباه در محاسبه درصد دروس خود شوند، باید پاسخنامه خود را که چند روز بعد از اعلام نتایج کنکور 99 بر روی سایت سنجش قرار می گیرد با توجه به کلید کنکور سراسری مورد بررسی قرار دهند و در صورت وجود اشتباه می توانند برای اعتراض اقدام کنند.

مسائل مربوط به سوابق تحصیلی

چنانچه پس از مشاهده کارنامه اولیه خود، متوجه شدید که سوابق تحصیلی شما به درستی اعمال نشده است می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور، مشکل خود را پیگیری نمایید.

مسائل مربوط به عدم اعمال سهمیه رزمندگان و ایثارگران

به این دلیل که سهمیه ها تاثیر مثبت در قبول شدن داوطلبان دارند، لحاظ نشدن آن ها در کارنامه داوطلبان دارای سهمیه، از مواردی است که باید از سازمان سنجش آن را پیگیری کند.

موارد فوق از جمله مهم ترین دلایل داوطلبان برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری بوده است اما در سال های گذشته مواردی مانند جابجا شدن تصویر پاسخ برگ داوطلبان یا مشکلات مربوط به وضعیت نطام وظیفه داوطلبان آقا پیش آمده است که داوطلب در نهایت با پیگیری های زیاد توانسته است مشکل خود را حل نماید.

به طور کلی هر مشکلی که در خصوص کنکور سراسری و کارنامه منتشر شده از سوی سازمان سنجش وجود داشته باشد، از طریق سیستم پاسخگویی این سازمان قابل پیگیری می باشد.

نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

داوطلبانی که می خواهند به نتیجه کنکور سراسری خود اعتراض کنند باید به این نکته توجه کنند که اعتراض فقط به صورت اینترنتی و به دو صورت انجام می پذیرد بنابراین از مراجعه حضوری خودداری نمایید.

روش اول ثبت اعتراض

روش اول اقدام نمودن از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org می باشد؛ نحوه ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99 در این روش به صورت زیر است:

 • وارد شدن به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی” در سمت چپ سامانه.

راهنمای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

 • پس ورود به سیستم پاسخگویی، چنانچه در سایت عضویت نداشته باشید، باید با وارد کردن اطلاعات خود در سامانه ثبت نام کنید به همین منظور بر روی لینک “عضویت در سایت” کلیک کنید.

داوطلبانی که در سیستم عضویت دارند می توانند با کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم” و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، درخواست اعتراض خود را ثبت نمایند.

راهنمای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

 • در این مرحله باید اطلاعات خود را جهت ثبت نام در سایت، وارد نمایید. پس از تکمیل فرم و تایید نهایی، نام کاربری و رمز عبور به حساب ایمیل شما ارسال می گردد که باید از آن ها برای ثبت درخواست اعتراض خود استفاده نمایید.

راهنمای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

 • پس از عضویت در سایت بایستی به صفحه اصلی ارسال درخواست بازگردید و بر گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

راهنمای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

 • در سمت چپ سایت بر روی گزینه “درخواست جدید” کلیک نمایید تا وارد صفحه ارسال درخواست شوید.

راهنمای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

 • در این مرحله باید نوع آزمون خود را که کنکور سراسری می باشد و سال مربوطه را انتخاب کنید.

راهنمای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

 • در جدولی که مشاهده می کنید بر روی گزینه “انتخاب” کلیک نمایید.

راهنمای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

 • حال باید نوع مشکل خود را از منوی قرار داده شده انتخاب کنید و پس از آن درخواست خود در قسمت “پیام” یادداشت نمایید. دقت شود که حتما در متن پیام خود شماره ملی، شماره داوطلبی، شماره پرونده و موارد دیگری را که لازم است، ذکر کنید.

 راهنمای اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

روش دوم ثبت اعتراض

به غیر از سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، مراجع مربوطه، سامانه ای مخصوص این امر تعبیه نموده اند که متقاظیان در قدم اول لازم است نشانی اینترنتی darkhast.sanjesh.org را در مرورگر خود وارد نمایند تا صفحه زیر برای آن ها نمایش داده شود.

 • در این صفحه لازم است که اطلاعات خواسته شده از قبیل، نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و شماره همراه خود را در بخش های مشخص شده وارد نمایید و بر روی گزینه “ثبت” کلیک کنید.

مرحله اول اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

 • بعد از ثبت اطلاعات خواسته شده در مرحله قبل، سامانه به شماره همراهی که وارد کردید یک کد ارسال می نماید که لازم است در کادر مربوطه وارد و گزینه “ثبت” را انتخاب کنید.

مرحله دوم اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

 • در گام آخر و پایانی می بایست متن اعتراض خود را با توضیحات کامل در قسمت مشخص شده ارائه وارد کنید و درصورت تمایل برای ارائه اسناد و مدارک به صورت فایل تصویری، پی دی اف و… می توانید از بخش های مشخص شده استفاده نمایید. و در نهایت اعتراض خود را “ثبت” نمایید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج کنکور سراسری 99

در نهایت اگر با توجه به توضیحاتی که در مطلب فوق ارائه شده است، نمی توانید برای نتیجه کنکور سراسری خود درخواست اعتراض را انجام دهید می توانید از مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره راهنمایی دریافت نمایید. علاوه بر آن جهت کسب آگاهی بیشتر در خصوص نحوه ثبت درخواست در سازمان سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری از چه طریق انجام می شود؟

به صورت اینترنتی و با مراجعه به سامانه تعبیه شده به این منظور، این امر امکان پذیر می باشد.

2- در چه زمینه هایی می توان به نتایج کنکور سراسری اعتراض نمود؟

به مواردی مانند شرایط نظام وظیفه، سهمیه ایثارگران و رزمندگان و... می توان اشاره کرد.

3- اگر موفق به ثبت اعتراض خود از طرق ذکر شده نشوم چه راهی برای انجام آن وجود دارد؟

شما کاربران گرامی می توانید با مشاورین برتر و حاذق ایران مشاوره تماس حاصل نمایید تا در این راستا به راهنمایی شما بشتابند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۹ نظر

 1. Avatar

  با سلام خدمت شما.
  من تو سایت اعتراض خودمو زدم ولی هشت روزی هست که تو صف بررسی و مورد بررسی نشده .
  چقد طول میکشه تا مورد بررسی میشه؟

 2. Avatar

  با سلام خدمت شما.
  من تو سایت اعتراض خودمو زدم ولی هشت روزی هست که تو صف بررسی و مورد بررسی نشده .
  چقد طول میکشه تا مورد بررسی میشه؟

 3. Avatar

  سلام من برای اعتراض به سهمیه ۹۹ رفتم سنجش اونجا هم نامه دادن امکان داره که این سهمیه بازهم اعمال بشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. شما می بایست با توجه به اعمال سهمیه انتخاب رشته نموده و در صورت پذیرش سهمیه، روی انتخاب رشته شما لحاظ می شود.

 4. Avatar

  سلام من رتبم با درصدهایی که زدم انگار هم خوانی نداره ۳هزار تا اینا شاید بیشتر با نرم افزار تخمین رتبه هم زدم واسم کم تر نشون میداد میشه برایه عدم هماهنگی رتبه و درصد اعتراض زد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. شما می توانید در قسمت درخواست و پاسخگویی سازمان سنجش اعتراض خود را ثبت نموده و کارشناسان پس از بررسی نتیجه را در همان قسمت اعمال خواهند نمود.

 5. Avatar

  سلام من ۳۰شهریور اعتراض کردم ب رتبه و درصد ولی هیچ بررسی نشده هنوز دو روز دیگه م انتخاب رشته تموم میشه

 6. Avatar

  همیشه من نفراول توازمونابودم بالاترین درصدو توسطح شهرمیزدم الان کنکورو فک میکردم زیرهزارمیشم ولی واسم سه کتابو منفی زدن یه کتابو هم من زدم ولی واسم صفر زدن در صورتیکه با اطمینان جواب دادم رتبمم خیلی خراب شده حقم ضایع شده بررسی کنین دوباره.خواهش میکنم پاسخ بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید با مراجعه به سایت سنجش (سیستم پاسخگویی_ ارسال درخواست) درخواست خود را ارسال کنید.

 7. Avatar

  سلام الان دوروزه درخواست دادم اما اصلا کسی جواب نداده …مسائل مربوط به سهمیه ها تو بخش عمومی قرار میگیره درسته؟ یا باید بزنم اعتراض به نتیجه قبولی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید بخش عمومی را انتخاب کنید و عنوان درخواست خود را مسائل مربوط به سهمیه وارد کنید.

 8. Avatar

  من درس زبان رو ۲۰ تا جواب دادم ولی الان صفر شده!! فارسی همینجور.اصلا به کل این کارنامه من نیس !! هیچ چیزش با جوابای من مطابقت نداره

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش، در صورت اعتراض به رتبه و درصد های خود می توانید از طریق سایت سازمان سنجشآموزش کشور اعتراض خود را ثبت نمایید.

 9. Avatar

  سلام من درس ریاضی اصلا نزدم فقط یک سوال زدم بعد پاکش کردم الان ریاضی زده منفی چکارکنم اعتراض بزارم اصلا کسی نگاه میکنه راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   باسلام، برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، شما تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۵ زمان دارید از طریق همین سایت برای اعتراض به نتایج و کارنامه ی خود اقدام نمایید

 10. Avatar

  سلام خواهش میکنم ببین میشه فقط برای یک درس درکنکور اعتراض زد خواهشا جواب بدین اصلا اعتراض بزنم چیکارکنم خواهش میکنم ازچهارصدنفرپرسیدم چرا هیچکس جواب نمیده چیکار کنم

 11. Avatar

  سلام وقت شما بخیر میخواستم بپرسم معمولا جواب سازمان سنجش به عدم محرومیت برای آزمون سال آینده (۹۹)چقدر طول میکشه؟ من چهار شنبه ۹۸/۶/۲۷درخواست عدم محرومیت دادم ولی هنوز جواب ندادن میشه لطفا پاسخ بدید

 12. Avatar

  سلام من اتاق عمل شیراز قبول شدم باتوجه به کارنامه سبز پرستاری فسا هم میاوردم درخواست دادم به سنجش هنوز جوایش نیومده ثبت نام اینترنتی انجام دادم اول مهر ثبت نام حضوریه چقدر طول میکشه موافقت کنن واگه موافقت کردن میشه از مهرماه رشته جدید ثبت نام کرد یا باید یه ترم بخونم اینجا??

 13. Avatar

  سلام وقتتان بخیر
  من پارسال در سال ۹۷ در کنکور زبان رتبه ۴۰۰۰ آوردم و در دانشگاه روزانه در ایلام قبول شدم اما به دلیل نداشتن مدرک چهارم از ادامه تحصیل ناگزیر مانده ام و محرومیت ثبت نام در کنکور ۹۸ به من تعلق گرفت ، حال که در خرداد ۹۸ توانسته مدرک پیش دانشگاهی را کسب کرده آیا میتوان مهر ماه در این دانشگاه ثبت نام کرد؟ سهمیه من محفوظ میماند یا خیر؟

 14. Avatar

  با سلام من با رتبه ۵۰۰۰ منطقه ۳ توی هیچ کدوم از شهرهای تهران و اطراف یا حتی دور تر رشته مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر قبول نشدم میخواستم بدونم که امکانش هست من مثلا اولویت ۲۰ تغییر بدم و اولویت ۱۰ بزارم یه همچین چیزی ممکنه برای اعتراض ؟

 15. Avatar

  سلام.اگه برای نتیجه قبولی اعتراض بزنیم و بعدا قبول شه اعتراصمون.رشته ای که اول زده بودم و ثبتنام هم کرده بودیم از بین میره؟

 16. Avatar

  سلام.من ۵روز پیش تقاضای بررسی مجدد نمره کردم ولی هنوز جواب ندادن.چی کار کنم ؟فردا هم مهلت انتخاب رشته تموم میشه.لطفا زود جواب بدین

 17. Avatar

  سلام
  باعرض خسته نباشید
  من رتبه م سه هزار شده چرا دانشگاه فرهنگیان نیاوردم 🙁
  همه دانشگاه هاا آوردم غیراز دانشگاه فرهنگیان دلیلش چیه میشه بگید؟

 18. Avatar

  سلام من رتبم با درصدایی که زدم نمیخونه چیکار کنم

 19. Avatar

  سلام من رتبم ۴۷ هزار شده اما با این حال غیرانتفاعی و آزاد رو غیرمجاز شدم این اصلا امکان نداره دارم دیوونه میشم پارسال هم رتبه من ۵۵ هزار شده بود اما تمامشو مجاز شده بودم حتی روزانه…الان من باید چیکار کنم خیلی غیرمنصفانه به نظر میرسه…به حد مرگ ناراحتم…لطفا کمکم کنید..

 20. Avatar

  سلام ، من کارشناسی ارشد ریاضی محض دارم و دوباره میخام کنکور تجربی بدم ، البته سه سال طول کشید تا به دروس دبیرستان تسلط پیدا کردم و دو بار بصورت آزمایشی شرکت کردم که فقط درصد ریاضی و زبان و زیستم خوب بود بقیه دروس نه ، حالا با تسلطی که روی بقیه درس ها پیدا کردم رتبه خوبی کسب کنم ،آزمون های قلم چی بعد دوسال جز تراز های بالا هستم، حالا سوالم اینه آیا ممکنه چون رتبه دو سال کنکورم خوب نبوده متهم به تقلب در کنکور بشم؟آیا استناد به نمرات آزمون های قلمچی که در طی سال دادم میتونه تاییدی بر تقلب نکردنم باشه؟ ممنون از اینکه جواب میدید

 21. Avatar

  سلام من ۲ مهر به نتیجه کنکور اعتراض نوشتم ولی هنوز پاسخی دریافت نکردم
  حداکثر چند روز طول میکشد تا به اعتراضات پاسخ بدهند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   به دلیل بالا بودن تعداد درخواست و اعتراض ها معمولا پاسخ دهی زمان بر است، باید صبوری کنید

 22. Avatar

  سلام نتیجه اعتراض به نتیجه قبولی کی اعلام می شود؟؟؟؟؟؟؟؟

  • Avatar

   با سلام . معمولا اعلام پاسخ های اعتراضی به کنکور سراسری حدودا تا ۳ الی ۴ روزی زمان میبرد و اگر هنوز پاسخی دریافت نکرده اید میتوانید با سازمان سنجش و آموزش کشور تماس حاصل فرمایید .

 23. Avatar

  سلام…من از روز بیستم شهریور برای اشتباه در انتخاب رشتم و رفع محرومیت از کنکور درخواست زدم و هنوز جواب نیومده…من چقدر دیگه باید صبر کنم ..

 24. Avatar

  سلام من کارنامه سبزمو دیدم نصف انتخاب رشتم نیست اصلاااااا باورم نمیشه خالیه جاش در صورتی ک من انتخاب کرده بودم!

  • ایران مشاوره

   باسلام.شما می توانید از طریق ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش این موضوع را پیگیری کنید و اعتراض ارسال نمایید.

 25. Avatar

  سلام. با رتبه۸۵۰ برای زبان انگلیسی در حالیکه بومی کرج هم هستم نه روزانه و نه حتی نوبت دوم برای کرج و تهران قبول نشدم. چطور می تونم اعتراض کنم به این نتایج:(

 26. Avatar

  چرا تراز قبولی هر رشته دانشگاه ازاد اعلام نشده؟؟؟؟

 27. Avatar

  سلام،دلیل اینکه رتبه هاو ترازهای قبولی امسال با سال گذشته انقد فرق داره چیه؟؟؟؟
  من با تراز۹۳۶۴و سهمیه بسیج حتی دانشگاه ازاد کیش و بینایی پردیس زاهدان هم‌ قبول نشدم

 28. Avatar

  سلام من امسال با رتبه ی۸۹۳۸ منطقه۳ هیچ کدام از پیراپزشکی هارو نیاوردم حتی بیرجند روهم که تا شهر خودم ( بجنورد) فاصله ی زیادی داره روهم انتخاب کردم ولی نیاوردم.اعتراض دادم ولی نمیدونم که تاثیری داره یانه؟خواهش میکنم یه راهکاری بهم نشون بدین

 29. Avatar

  باسلام. من رتبه ۲۷۰۰ سهمیه ایثار شدم و ادبیات فارسی دانشگاه الزهرا شدم درصورتی که پارسال رتبه ۳۰۰۰ حتی دانشگاه تهران ادبیات فارسی اورده البته رتبه منطقه م ۱۱هزار شد الان من باید چیکار کنم ینی این که اعتراض بزنم سایت سنجش یا نه؟ بعد اینکه در دانشگاه امکان انتقالی از دانشگاه الزهرا به علامه یا تهران وجود داره باتوجه به اینکه دانشجویی با سهمیه ایثارگر باشی ممنون میشم جواب بدین

 30. Avatar

  سلام ممکنه که جواب اعتراض بیاد و همینی که قبول شدیم هم از ما بگیرن؟! لطفا جواب بدین که اگه اینجوریه که اعتراضمو بردارم!

 31. Avatar

  سلام. من امسال رتبه ام در سهمیه منطقه دو ۱۲۴۸۴ بوده و انتخاب رشته که انجام دادم . پرستاری هوشبری اتاق عمل علوم ازمایشی رادیولوژی زدم برای شهرهای همدان تهران کرج اراک قم اصفهان شیراز کرمانشاه لرستان کردستان . بعد داخل اینترنت هست که تا ۱۷ هزارم اینا گرفتن . چطوریه مال من که قبول نشدم . داخل سایت اعتراض زدم کی جواب میاد؟؟ توروقران شمارو به هرکی میپرستید راهنماییم کنید

 32. Avatar

  سلام ببخشید من به جواب نهایی کنکور اعتراض کردم با رتبه ۴ هزار دانشگاه دولتی حتی شبانه هم معماری قبول نشدم در حالی که پارسال خیلی ها با رتبه ضعیف تر الان تو دانشگاه دولتی درس میخونن
  خواهشششششا بهم بگید الان که از طریق سایت اعتراض کردم تا کی باید منتظر جواب بمونم اخه اگه جواب منفی باشه باید برای ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی اقدام کنم تا مهلت ثبت نام تموم نشه میشه بگید جواب اعتراضات به نتیجه نهایی کنکور کی میاد؟ ما تا چه زمانی باید صبر کنیم؟

  • Avatar

   سلام سوالات عمومی سنجش معمولا در طی ۴۸ ساعت پاسخ داده میشود اما پاسخ سوالات تخصصی تر ممکن است درطی ۵ روز یا بیشتر مشخص بشود.

 33. Avatar

  با سلام.
  من کد اولویت چهلم(روزانه) رو اشتباه وارد کردم و قبول شدم در صورتی که اولویت های بعدی مد نظرم بود و قبول میشدم.آیا ممکنه اعتراضم فایده داشته باشه؟

 34. Avatar

  سلام من گرگان قبول شدم اما شاهرود هم مطمئنم قبول میشدم نمیشه هیچ کاری کرد برم شاهرود روزانه گرگان قبول شدم حاضرم برم شبانه شاهرود نیشه؟ تورو خدا زود جوابمو بدین

 35. Avatar

  سلام
  ببخشید تا به حال شده کسی اعتراض کند و نتیجه آن مطلوب یا غیر مطلوب شود؟ و همچنین چرا پاسخ برگ من بر روی سایت سازمان سنجش نیست؟ ممکنه به خاطر رتبه بد من باشه؟ ممنون که پاسخ می دهید.

 36. Avatar

  سلام،ببخشید من جزئ منطقه سه بودم ولی کافینت اشتباهی به جاش شهر منطقه۲ من رو ثبت نام کرده که الان بعداز اعلام نتیجه ها متوجه شدم آیا جای اعتراضی هست؟چجوری؟

 37. Avatar

  سلام من بارتبه ی ۱۲۰۰ منطقه ۱ مهندسی نفت دانشگاه تهران قبول میشم؟؟؟؟

 38. Avatar

  سلام این چه وضعیه من سه ساله کنکور شرکت مکنم اما هر سال همان رنبه سال قبلی برام میاد انگار روی تکرار گذاشتن درحالی که درصدهای من نسبت به سال قبل فرق میکنه . میشه من را راهنمایی کنید چه کار کنم

 39. Avatar

  سلام.نتیجه اعتراض کی میاد؟؟

 40. Avatar

  باسلام وخسته نباشید
  ایابارتبه ۹۰۰۰در تکمیل ظرفیت رشته برق قبول میشم
  ممنون میشم که زودجواب بدیدضروریه

 41. Avatar

  واقعا چه وضعیه من با سهمیه جانبازی که ۷۰۰۰ آوردم حتی پرستاری هم قبول نشدم
  فقط اسممون بد در رفته که سهمیه داریم
  اعتراض زدم ایا فایده ای هم داره ؟

 42. Avatar

  سلام من با ۱۲۰۰۰منطقه ۳هیچ جا قبول نشدم.
  ۱۲۰تا انتخاب داشتم. حتی پرستاری دوقوز آبادم نیاوردم
  الان چیکار کنم؟ انقد مطمعن بودم دولتی میارم ک ازاد انتخاب رشته نکردم
  تکمیل ظرفیت برم ازاد؟
  یا بمونم سال بعد رتبه بهتر بیارم؟؟؟

  • Avatar

   سلام. اگه توان درس خوندن دارید و فکر میکنید که تلاش کافی رو خواهید داشت و اینکه اگه حتما دانشگاه دولتی میخواید میتونید بمونید واسه سال بعد. اما اگه براتون قبولی مهمه پرستاری یا رشته های پیراپزشکی دیگه ی دانشگاه آزاد هم خیلی خوبه. موفق باشید.

 43. Avatar

  سلام من رتبم ۱۲۹۷ شده اما وقتی نتیجه اومد من پیام نور قبول شدم من سهمیه دارم که اعنال شده تو رتیم ولی باید دانشگاه دولتی قبول میشدم چیکار باید کنم؟؟سایت سنجش هم که میرم برای اعتراض نمیشه

  • Avatar

   سلام. باید از طریق سایت سنجش اعتراض خودتون رو مطرح می کردید که گزینه ای به اسم اعتراض به نتیجه قبولی داشت و همینطور می تونستید به سنجش نامه بزنید یا اینکه حضوری مراجعه کنید. موفق باشید.

 44. Avatar

  سلام دانشگاه شبانه هم اگر نریم سال دیگه محروم میشیم ؟؟

  • Avatar

   سلام . نه عزیزم دانشگاه شبانه محرومیت نداره فقط دانشگاه روزانه محرومیت داره که اونم کنکور میتونی شرکت کنی و همه دانشگاه ها رو هم میتونی بری جز دانشگاه روزانه.

 45. Avatar

  سلام.دختر من با رتبه ۴۰۰۰تجربی درانتخاب رشته مردود شده..چطور میتونم اعتراض کنم..لطفا راهنمایی کنید..ممنونم

 46. Avatar

  سلام من واقعا نمیفهمم امسال چرا اینجوری شده پارسال با رتبه سی هزار آزاد پرستاری قبول میشدن امسال من بارتبه ۲۹هزار زیرگروه یک حتی بین الملل آزادم قبول نشدم ینی انقد امسال ظرفیت دانشگاها کم شده؟

 47. Avatar

  الان چیکار می تونم انجام بدم ک قبول نشم؟می تونم انتخاب رشته رو لغو کنم؟

 48. Avatar

  سلام.من نمیدونستم م اگ دانشگاه دولتی قبول شی و نری کنکور سال بعد نمی تونی شرکت کنی… برا همین الکی و اشتباهی انتخاب رشته کردم…احتمال زیاد یکی از انتخاب هام قبول میشم- میخوام پشت بمونم چیکار باید کنم؟

  • Avatar

   سلام اگر روزانه قبول شین و نرین برای ثبت نام محرومیت داره
   ولی اگر غیرانتفاعی و پیام نور وآزاد قبول شین مشکلی براتون پیش نمیاد .

 49. Avatar

  سلام.. اعتراض ب سهمیه رزمنده ک امسال ب سهمیه ها افزوده شد دارم. توی سایت گفتن حداقل مدت حضور درجبهه۶ ماه. چرا برا خیلی از داوطلبا ک سه چهار ماه پدرشون جبهه داشته سهمیه اعمال شده؟ خب اخه این چ اشتباهیه ک رخ داده و حق بقیه رو ضایع کرده؟خواهشا پاسخ بدید

  • Avatar

   سلام. لطفا از طریق سایت sanjesh.org قسمت سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور، اعتراضتون رو مطرح کنید.

دریافت مشاوره نتایج نهایی کنکور