تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402

نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 1401 - 1402
اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402

هر ساله برای شرکت کنندگان پذیرفته نشده در آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم که سوالات آن از دو دسته سوالات استعداد تحلیلی و تحصیلی که به صورت تستی و 4 گزینه ای می باشد، کارنامه عدم قبولی صادر می شود زیرا ممکن است در هنگام تصحیح پاسخ برگ داوطلبان اشتباهاتی رخ دهد به همین منظور، امکانی برای شرکت کنندگان فراهم می باشد که اگر پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 و مشاهده کارنامه، اعتراضی داشته باشند، بتوانند درخواست خود را در سایت ثبت نام و اعلام نتایج استان محل زندگی خود مطرح نمایند.

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی فقط به صورت اینترنتی و از طریق سامانه مربوطه انجام می گیرد.

زمان اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402

حدود یک هفته پس از اعلام نتیجه آزمون، کارنامه ای با عنوان کارنامه عدم قبولی برای پذیرفته نشدگان این آزمون صادر می شود که در آن علاوه بر تعیین تعداد پاسخ های صحیح و غلط و نمره کسب شده دانش آموز در هر درس، امتیاز کل داوطلب و امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضای وی نیز مشخص می شود و چنانچه فرد پس از بررسی کارنامه دوم، نسبت به هر یک از موارد درج شده در آن معترض باشد، می تواند درخواست اعتراض خود را در سایت ثبت آزمون مدارس نمونه دولتی به انجام برساند.

با توجه به این که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 به صورت استانی انجام می پذیرد، نتایج آن نیز از طریق هر یک از سامانه های نام نویسی مربوطه اعلام می گردد. بنابراین دانش آموزان می توانند ظرف مدت زمان مشخصی پس از اعلام نتایج (تاریخ دقیق اعتراض به نتایج از طریق اداره آموزش و پرورش و سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی هر استان اعلام می شود.)، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402

کلیه امور مربوط به آزمون نمونه دولتی نهم به دهم در سال جاری به صورت استانی و از طریق سایت مربوطه انجام می شود. بنابراین داوطلبان باید برای ثبت درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج، به سامانه نام نویسی مدارس نمونه دولتی استان محل سکونت خود مراجعه نموده و اقدامات لازم را به انجام برسانند. پس از ورود به سایت مربوطه که لینک مستقیم ورود به هر یک نیز در جدول موجود در ادامه مقاله قرار داده شده است، می توانید با وارد نمودن اطلاعاتی همچون کد ملی، کد رهگیری و…، اعتراض خود را ثبت نمایید.

سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم 1401 – 1402
استان آدرس سامانه
آذربایجان شرقی namatest.ir
آذربایجان غربی snj.awaedu.ir
اردبیل 217.219.153.218
اصفهان sanjesh.isfedu.ir
البرز sanjesh.alborzedu.ir
ایلام ilam.natije.ir
بوشهر buedu.ir
تهران azmoon.tehranedu.ir
تهران (شهرستان ها) sanjesh.teo.ir
چهارمحال و بختیاری sanjesh.chbedu.ir
خراسان جنوبی azmoon.skedu.ir
خراسان رضوی 10.69.78.13
خراسان شمالی azmoon.nkhedu.ir
خوزستان azmoon.khouzedu.ir
زنجان sabtenam.zanjanedu.ir
سمنان iranschl.ir
سیستان و بلوچستان 78.38.114.105
فارس sanjesh.farsedu.ir
قزوین nemooneh.qazvinedu.ir
قم qom.natije.ir
کردستان 10.249.7.204
کرمان sanjesh.kermanedu.ir
کرمانشاه azmoonkedu.ir
کهگیلویه و بویراحمد azmoon.kbedu.ir
گلستان nemooneh.goledu.ir
گیلان sanjesh.giledu.ir
لرستان lorestan.natije.ir
مازندران 217.219.172.53
مرکزی markazi.natije.ir
هرمزگان 10.187.50.20
همدان hamedan.natije.ir
یزد result.yazdedu.ir

شایان ذکر است امکان دارد در صورت پر نشدن ظرفیت مدارس تعدادی از دانش آموزان در لیست ذخیره مدارس نمونه دولتی به عنوان ذخیره قرار گرفته تا در صورت لزوم، این دسته از دانش آموزان بتوانند ثبت نام خود را در این مدارس انجام دهند.

چه مواردی برای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم قابل قبول است ؟

لازم به ذکر است که دانش آموزان می بایست برای اعتراض به نتایج نمونه دولتی1401 – 1402 دلایل منطقی و قابل استناد داشته باشند. از جمله مواردی که داوطلبان می توانند نسبت به آن ها معترض باشند، عبارت اند از:

 • تطابق نداشتن سوالات صحیح، غلط و جواب داده نشده با توجه به پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.
 • عدم اعمال قانون مربوط به سهمیه پذیرش داوطلبان دوقلو
 • اشتباه در محاسبه نمره کل آزمون
 • عدم تطابق اولویت های ثبت شده در کارنامه با برگه ثبت نامی دانش آموز
 • موارد دیگر

پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 و فعال شدن لینک ثبت اعتراض در سامانه مربوطه، داوطلبان می توانند مطابق با توضیحات این مقاله نسبت به انجام فرآیند اعتراض خود اقدام کنند. معمولا در فاصله زمانی 10 الی 15 روز پس از ثبت درخواست، نتایج نهایی از طریق سایت نتایج نمونه دولتی منتشر می شود و اگر با اعتراض داوطلب موافقت شده باشد، کارنامه جدید برای وی صادر می گردد.

 

سوالات متداول

1- درچه زمانی می توان به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 - 1402 اعتراض نمود؟

تاریخ دقیق اعتراض به نتایج از طریق اداره آموزش و پرورش و سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی هر استان اعلام می شود.

2- چه مواردی برای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم قابل قبول است ؟

دانش آموزان می بایست برای اعتراض به نتایج می بایست دلایل منطقی و قابل استناد داشته باشند که بعضی از موارد در مقاله ذکر شده است.

3- نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 - 1402 به چه صورت است؟

داوطلبان باید برای ثبت درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج، به سامانه نام نویسی مدارس نمونه دولتی استان محل سکونت خود مراجعه نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۲ نظر

 1. امیرحسین ذوالفقاری

  سلام خسته نباشین . من ترازم در تیزهوشان ۲۰۰۰۰ شده و تراز آخرین پذیرش تیزهوشان ۳۲۰۰۰ بوده . با توجه به اینکه برام در پیام های آسمان و فارسی برام یک غلط اضافه گرفته آیا ممکنه جزو ذخیره های نمونه دولتی باشم ؟ در سایت برام زده عدم پذیرش اما دوستام میگن ممکنه تو ذخیره باشی ولی فعلا برات عدم پذیرش میزنه سایت . آیا صحت داره ؟ و اینکه در شهرمون شیش نفر تیزهوشان و نمونه قبول شدن که چون میخوان برن تیزهوشان از نمونه انصراف میدن . واینکه حدود ۳ الی ۴ نفر هم از رشته های ریاضی (که در شهر ما نمونه دولتی رشته ریاضی نداره) فقط برای محک خودشون شرکت کردن و قبول شدن و میخوان برن ریاضی ، برای همین هم از نمونه انصراف خواهند داد .
  با این تفاصیر به نظر شما شانس ذخیره بودن من چه مقداره ؟

 2. سلام. من موقع انتخاب رشته ام برای آزمون نمونه دولتی هنرستان و مدرسه تجربی رو باهم انتخاب کردم. حتی در کارت ورود ب جلسه ام هم این و نوشته. ولی الان که نتایج اومده برای هنرستان زده عدم انتخاب درصورتی که من انتخابش کرده بودم. الان باید چکار کنم؟ میترسم تا وقتی بخوان پیگیری کنن ظرفیتش پر بشه. اگه میشه لطفا راهنماییم کنید.

دریافت مشاوره پیج سمپاد