تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / نمونه دولتی / اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی

اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی

راهنمای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 98 - 99
اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همه ساله تعداد زیادی از دانش آموزان پایه ششم و نهم طی شرکت در آزمون نمونه دولتی ، در پی راه یابی به مدارسی هستند که از نظر سطح علمی و رفاهی بسیار برتر از مدارس عادی هستند. آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم از دو دسته سوال تحلیلی و تحصیلی که به صورت تستی و 4 گزینه ای می باشد ، تشکیل شده است و ممکن است در هنگام تصحیح پاسخ برگ داوطلبان اشتباهاتی رخ دهد.

به همین منظور مرکز آموزش و پرورش استعدادهای درخشان ، امکانی را برای داوطلبان فراهم می کند تا اگر پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 98 – 99 و مشاهده کارنامه ، اعتراضی داشته باشند ، بتوانند درخواست خود را مطرح نمایند.

اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی فقط به صورت اینترنتی و از طریق سامانه مربوطه انجام می گیرد.

زمان اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 98 – 99

پس از اعلام نتیجه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم ، دانش آموزانی که با توجه به مندرجات کارنامه در آزمون پذیرفته شده باشند ، بایستی همراه با مدارک لازم برای ثبت نام حضوری خود اقدام نمایند. اما تکلیف دانش آموزانی که در این آزمون نمره قبولی را به دست نیاورده اند ، چه می شود ؟

حدود یک هفته پس از اعلام نتیجه آزمون ، کارنامه ای با عنوان کارنامه عدم قبولی برای پذیرفته نشدگان این آزمون صادر می شود که در آن علاوه بر تعیین تعداد پاسخ های صحیح و غلط و نمره کسب شده دانش آموز در هر درس ، امتیاز کل داوطلب و امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضای او نیز مشخص می شود و چنان چه دانش آموز پس از بررسی کارنامه دوم ، نسبت به هریک از موارد درج شده در آن اعتراض داشته باشد ، می تواند درخواست اعتراض خود را در سایت azmoon.medu.ir ثبت نماید.

چه مواردی برای اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم قابل قبول است ؟

دانش آموزان توجه داشته باشید که برای اعتراض به نتایج نمونه دولتی باید دلایل منطقی و قابل استناد داشته باشید که به شرح زیر است :

 • تطابق نداشتن سوالات صحیح ، غلط و جواب نداده شده با توجه به پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.
 • عدم اعمال قانون مربوط به سهمیه پذیرش داوطلبان دوقلو
 • اشتباه در محاسبه نمره کل آزمون
 • عدم تطابق اولویت های ثبت شده در کارنامه با برگه ثبت نامی دانش آموز
 • موارد دیگر

نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 98

کلیه امور مربوط به آزمون نمونه دولتی نهم به دهم توسط سامانه رسمی azmoon.medu.ir انجام می شود ، بنابراین داوطلبان باید برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج ، به این سایت مراجعه نمایند. پس از وارد شدن به سایت به ترتیب مراحل زیر می توانید درخواست خود را ثبت کنید :

 • ابتدا باید کدملی و رمز ورود همگام خود را در سامانه وارد کنید.
 1.  چنانچه با اخطار سامانه مبنی بر اشتباه بودن رمز عبور همگام مواجه شدید ، بایستی برای دریافت رمز همگام ثبت نام تیزهوشان و نمونه دولتی به مدرسه محل تحصیل سال نهم خود مراجعه نمایید.
 2. در صورتی که رمز ورود همگام خود را 5 بار اشتباه وارد کنید سامانه به مدت دو ساعت برای شما مسدود خواهد شد و باید پس از دوساعت مجددا تلاش کنید.
 • در مرحله بعد باید نقش خود را به عنوان دانش آموز و نام مدرسه خود را در عنوان سازمانی مشخص کنید.
 • پس از ورود به سامانه ، پاسخ برگ خود را دریافت نمایید و آن را با اطلاعاتی که در کارنامه درج شده است ، مقایسه کنید.
 • با کلیک بر روی “فرم درخواست تجدید نظر” آن را دریافت و اعتراض خود را ثبت نمایید.
 • پس از تکمیل فرم ، بر روی گزینه “ذخیره” کلیک نموده و کدپیگیری ثبت نام را دریافت نمایید.

دانش آموزان بایستی برای هر اعتراض خود سه دلیل منطقی عنوان کنند و برای هر مورد مجاز هستند حداکثر در 4 خط ، دلیل اعتراض خود را بیان نمایند. چنان چه دلایل دانش آموز منطقی و درست باشد حدود 10 الی 15 روز پس از ثبت درخواست ، نتایج نهایی از طریق سایت نتایج نمونه دولتی منتشر خواهد شد و اگر با اعتراض داوطلب موافقت شده باشد ، کارنامه جدید برای او صادر می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره