شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم 99 - 1400
اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هر ساله آزمونی تحت عنوان آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان پایه نهم برگزار می گردد تا دانش آموزانی که دارای شرایط ثبت نام تیزهوشان می باشند با شرکت در این آزمون شانس خود را برای ورود به مدارس سمپاد که یکی از مدارس برتر کشور به شمار می روند، امتحان نمایند. در سال جاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم در روز جمعه مورخ 10 مرداد ماه برگزار شد که پس از آن، تمامی شرکت کنندگان در پی اطلاع از زمان اعلام نتایج هستند تا در صورت عدم پذیرش بتوانند در موعد مقرر برای ثبت نام در سایر مدارس اقدام نمایند.

توجه داشته باشید که برای مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان می بایست از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان اقدام نمایید.

زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 99 – 1400

پس از فرا رسیدن زمان اعلام نتایج تیزهوشان 99 – 1400، شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان”، نتایج آزمون را مشاهده نمایند. با توجه به برگزرای این آزمون در مرداد ماه و مطابق اطلاعیه های ازائه شده در این زمینه، نتایج تا تاریخ 10 شهریور ماه 99 اعلام خواهد شد اما هنوز زمان دقیق اعلام نتایج آن مشخص نشده است. آزمون تیزهوشان ورود به پایه دهم در سال 98، در روز 31 خرداد ماه برگزار شد و نتایج آن نیز در تاریخ 19 مرداد ماه در اختیار داوطلبان قرار گرفت، متقابلا نتایج آزمون سال جاری نیز در فاصله زمانی تقریبا مشابه اعلام می شود. شما عزیزان می توانید برای آگاهی از زمان دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان، در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 • ابتدا وارد سایت تیز هوشان به نشانی azmoon.medu.ir شوید و بر روی “سمپاد پایه دهم” کلیک نمایید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان دهم مرحله اول 99

 • سپس کد ملی و رمز عبور همگام خود را که از مدرسه دریافت نموده اید، در فیلد های اشاره شده مطابق عکس درج نمایید و سپس دکمه “ورود” را بفشارید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان دهم مرحله دوم 99

 • در این مرحله نقش خود را دانش آموز و عنوان سازمانی را مدرسه محل تحصیل فعلی خود انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان دهم مرحله سوم 99

 •  پس از ورود به صفحه شخصی خود در سامانه، چنانچه پذیرفته شده باشید، نام مدرسه محل قبولی نیز در آن قابل مشاهده خواهد بود اما اگر پذیرفته نشده باشید، با عبارت عدم پذیرش در بخش “وضعیت پذیرش در استعداد درخشان” مواجه خواهید شد. همچنین با کلیک بر روی ” دریافت کارنامه” می توانید نتیجه آزمون را به صورت دقیق تر (تعداد پاسخ های غلط و صحیح) مشاهده نمایید.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان دهم مرحله چهارم 99

 

جزئیات مربوط به اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400

 • دانش آموزانی که براساس مندرجات کارنامه تیزهوشان در یکی از اولویت های انتخابی خود قبول شده اند، بایستی با مراجعه حضوری به مدرسه پذیرفته شده و ارائه مدارک لازم، ثبت نام حضوری خود را نیز انجام دهند.
 • برای دانش آموزانی که در این آزمون پذیرفته نشده اند، حداکثر تا یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه عدم قبولی منتشر می شود که در این کارنامه تعداد پاسخ های درست و غلط، نمره کسب شده در هر درس، امتیاز کل داوطلب و امتیاز آخرین فرد قبولی مشخص شده است.
 • پذیرش نهایی دانش آموزان در هر یک از رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و سمپاد مهارتی، مشروط به کسب حدنصاب نمره و احراز شرایط مورد نیاز می باشد. لازم به ذکر است که تغییر رشته پذیرفته شدگان در سال اول پذیرش ممنوع بوده و در سال بعد نیز تنها در صورت کسب حداقل امتیاز قبولی رشته مورد نظر در آزمون ورودی و داشتن شرایط لازم، امکان تغییر رشته فراهم می باشد.
 • چنانچه پس از پذیرش در آزمون تیزهوشان و انجام ثبت نام حضوری، قصد تغییر مدرسه خود را داشته باشید، بایستی از ضوابط نقل و انتقال تیزهوشان و نمونه دولتی دهم مطلع شده و اگر دارای شرایط لازم می باشید، برای دریافت انتقالی اقدام نمایید.
 • طبق بخشنامه منتشر شده از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه مربوط به متقاضیان دوقلو استفاده می کنند، در صورتی که فقط یکی از آن ها در آزمون پذیرفته شود، قبولی نفر دیگر به شرطی امکان پذیر است که حداقل 80 درصد امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضا را به دست آورد.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400

برای داوطلبان پذیرفته شده کارنامه ای منتشر نمی گردد اما برای آن دسته از شرکت کنندگانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، یک هفته پس از اعلام نتایج، کارنامه ای صادر می شود که شامل پاسخ های درست و غلط، نمره مکتسبه هر داوطلب در هر کدام از مواد امتحانی، نمره کل متقاضی و امتیاز کل آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضای داوطلب می باشد. همزمان با صدور کارنامه برای داوطلبان پذیرفته نشده، لینک اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400 نیز فعال می شود و دانش آموزانی که نسبت به هر یک از بندهای زیر اعتراضی داشته باشند، می توانند درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را در سامانه مربوطه ثبت نمایند. جهت مشاهده مراحل ثبت اعتراض به نتایج آزمون نهم به دهم تیزهوشان، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 • وجود مغایرت در تعداد پاسخ های صحیح، پاسخ های غلط و سوالات بدون پاسخ با توجه به کارنامه خود و پاسخ نامه مرجع
 • اشتباه در محاسبه تراز علمی آزمون
 • نداشتن تطابق در اولویت های انتخابی درج شده بر روی کارنامه و اولویت های درج شده بر روی کارت ورود به جلسه یا فرم ثبت نام اولیه
 • اعمال نشدن شرایط مربوط به بند پذیرش دوقلوها یا چند قلوها
 • سایر موارد

چنانچه پس از مشاهده کارنامه خود نسبت به هر یک از موارد فوق معترض می باشید، می توانید به حساب کاربری خود در سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه کرده و با دریافت فرم درخواست تجدید نظر، به تکمیل مراحل لازم بپردازید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر پیرامون اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 99 – 1400، می توانید به لینک مرتبط با آن مراجعه نمایید. نتایج رسیدگی به اعتراض داوطلبان نیز معمولا دو الی سه هفته پس از پایان مهلت اعتراض اعلام می گردد.

 

سوالات متداول

1- نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم چه زمانی اعلام می شود؟

با توجه به اطلاعیه های منتشر شده در این باره، نتایج این آزمون نهایتا تا تاریخ 10 شهریو ماه 99، در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

2- آیا برای اطلاع از وضعیت قبولی دانش آموز باید به مدرسه محل تحصیل مراجعه کند؟

خیر، نتایج قبولی آزمون تیزهوشان نهم به دهم به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ثبت نام این آزمون اعلام می شود.

3- نتایج کدام استان زودتر اعلام می شود؟

از آن جا که نتایج به صورت اینترنتی منتشر می شوند، نتایج تمامی شرکت کنندگان نیز به صورت همزمان اعلام می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. Avatar

  با سلام می خواستم بدونم ۷ سوال دینی حدودا چند نمره داشته است؟
  لطفا جواب بدین

 2. Avatar

  پس کی قراره بیاد نتایج تیزهوشان و نمونه نهم ؟! آدم پشیمون میشه ازمون میده اصلا

 3. Avatar

  من با تراز ۴۹۰۰۰یا ۴۵۰۰شانس قبولی در مدرسه نمونه تجربی خواف ۵۴ ظرفیت با معدل ۲۰ دارم؟۴۹درست۱۴غلط ۲۷ نزده
  استعداد۱۲درست۲غلط۱نزده قران۵درست۱غلط۲نزده علوم۶درست۲غلط۹نزدهریاضی۵درست۴غلط۱۱نزدهادبیات۹درست۴غلط۲نزده مطالعات۱۲درست۱غلط۲نزده

دریافت مشاوره