9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه مدارس اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 - 1403
اعلام نتایج آزمون مدارس استعداد درخشان نهم به دهم 1402 – 1403

هر ساله آزمونی تحت عنوان آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان پایه نهم برگزار می گردد تا دانش آموزانی که دارای شرایط ثبت نام می باشند با شرکت در این آزمون شانس خود را برای ورود به مدارس سمپاد امتحان نمایند. با توجه به اینکه آزمون تیزهوشان نهم به دهم در تاریخ 2 تیر ماه 1402 برگزار می شود، پس از آن، تمامی شرکت کنندگان در پی اطلاع از زمان اعلام نتایج خواهند بود تا با مراجعه به سایت my.medu.ir، در صورت عدم پذیرش بتوانند در موعد مقرر برای ثبت نام در سایر مدارس اقدام نمایند.

نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم احتمالا در مرداد ماه سال جاری منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

پس از فرا رسیدن زمان اعلام نتایج تیزهوشان، شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان”، نتایج آزمون را مشاهده نمایند. هنوز تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم سال جاری اعلام نشده است اما پیش بینی می شود این فرآیند در مرداد ماه انجام شود. آخرین اخبار در خصوص تاریخ انتشار نتایج پذیرش از طریق کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره قابل پیگیری است.

پس از اعلام نتایج دانش آموزان می بایست همراه مدارک خود به مدرسه مراجعه کنند. توجه داشته باشید که عدم مراجعه به موقع پذیرفته شدگان به دبیرستان استعداد درخشان محل قبولی خود به معنای انصراف قطعی از پذیرش می باشد.

نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

نتایج آزمون تیزهوشان فقط از طریق سایت مربوطه قابل دریافت است و داوطلبان می توانند به ترتیب مراحل زیر از قبولی یا عدم قبولی خود مطلع شوند.

 • به سایت my.medu.ir مراجعه کرده و کد ملی، 6 رقم سریال شناسنامه و کد امنیتی خود را ثبت کنید.
 • پس از ورود به صفحه شخصی خود در سامانه، چنانچه پذیرفته شده باشید، نام مدرسه محل قبولی نیز در آن قابل مشاهده خواهد بود اما اگر پذیرفته نشده باشید، با عبارت عدم پذیرش در بخش “وضعیت پذیرش در استعداد درخشان” مواجه خواهید شد. همچنین با کلیک بر روی ” دریافت کارنامه” می توانید نتیجه آزمون را به صورت دقیق تر (تعداد پاسخ های غلط و صحیح) مشاهده نمایید.

جزئیات مربوط به اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 1402 – 1403

 • دانش آموزانی که براساس مندرجات کارنامه تیزهوشان در یکی از اولویت های انتخابی خود قبول شده اند، بایستی با مراجعه حضوری به مدرسه پذیرفته شده و ارائه مدارک لازم، ثبت نام خود را نیز انجام دهند.
 • برای دانش آموزانی که در این آزمون پذیرفته نشده اند، حداکثر تا یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه عدم قبولی منتشر می شود که در این کارنامه تعداد پاسخ های درست و غلط، نمره کسب شده در هر درس، امتیاز کل داوطلب و امتیاز آخرین فرد قبولی مشخص شده است.
 • پذیرش نهایی دانش آموزان در هر یک از رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و سمپاد مهارتی، مشروط به کسب حدنصاب نمره و احراز شرایط مورد نیاز می باشد. لازم به ذکر است که تغییر رشته پذیرفته شدگان در سال اول پذیرش ممنوع بوده و در سال بعد نیز تنها در صورت کسب حداقل امتیاز قبولی رشته مورد نظر در آزمون ورودی و داشتن شرایط لازم، امکان تغییر رشته فراهم می باشد.
 • چنانچه پس از پذیرش در آزمون تیزهوشان و انجام ثبت نام حضوری، قصد تغییر مدرسه خود را داشته باشید، بایستی از ضوابط نقل و انتقال تیزهوشان و نمونه دولتی دهم  1402 – 1403 مطلع شده و اگر دارای شرایط لازم می باشید، برای دریافت انتقالی اقدام نمایید.
 • طبق بخشنامه منتشر شده از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه مربوط به متقاضیان دوقلو استفاده می کنند، در صورتی که فقط یکی از آن ها در آزمون پذیرفته شود، قبولی نفر دیگر به شرطی امکان پذیر است که حداقل 80 درصد امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدرسه مورد تقاضا را به دست آورد.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

برای داوطلبان پذیرفته شده کارنامه ای منتشر نمی گردد اما برای آن دسته از شرکت کنندگانی که موفق به کسب نمره قبولی نشده اند، یک هفته پس از اعلام نتایج، کارنامه ای صادر می شود که شامل پاسخ های درست و غلط، نمره کسب شده هر داوطلب در هر کدام از مواد امتحانی، نمره کل متقاضی و امتیاز کل آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضای داوطلب می باشد.

همزمان با صدور کارنامه برای داوطلبان پذیرفته نشده، لینک اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نیز فعال می شود و دانش آموزانی که نسبت به هر یک از بندهای زیر اعتراضی داشته باشند، می توانند درخواست خود مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را در سامانه مربوطه ثبت نمایند.

موارد قابل اعتراض

 • وجود مغایرت در تعداد پاسخ های صحیح، پاسخ های غلط و سوالات بدون پاسخ با توجه به کارنامه خود و پاسخ نامه مرجع
 • اشتباه در محاسبه تراز علمی آزمون
 • نداشتن تطابق در اولویت های انتخابی درج شده بر روی کارنامه و اولویت های درج شده بر روی کارت ورود به جلسه یا فرم ثبت نام اولیه
 • اعمال نشدن شرایط مربوط به بند پذیرش دوقلوها یا چند قلوها
 • سایر موارد

چنانچه پس از مشاهده کارنامه خود نسبت به هر یک از موارد فوق معترض می باشید، می توانید به حساب کاربری خود در سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه کرده و با دریافت فرم درخواست تجدید نظر، به تکمیل مراحل لازم بپردازید. نتایج رسیدگی به اعتراض داوطلبان نیز معمولا دو الی سه هفته پس از پایان مهلت اعتراض اعلام می گردد.

 

سوالات متداول

1- نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ چه زمانی اعلام می شود؟

هنوز زمان دقیق انتشار نتایج معین نشده اما احتمالا در مرداد ماه نتیجه آزمون در دسترس می باشد.

2- نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت my.medu.ir نسبت به مشاهده نتایج خود اقدام نمایند.

3- آیا برای اطلاع از وضعیت قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳، دانش آموز باید به مدرسه محل تحصیل مراجعه کند؟

خیر، نتایج قبولی این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان به نشانی my.medu.ir اعلام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر
 1. با سلام و عرض خسته نباشید..
  ببخشید یک سوال داشتم..
  من الان هشتم هستم و در تیزهوشان میخونم.
  معدل نوبت اولم بالای ۱۹ بوده. اگه معدلم در کل سال پایه هشتم ،بالای ۱۹ باشه…
  امکانش هست که بدون آزمون از نهم به دهم قبول شم….؟یا با داشتن نمره‌ی بالای ۱۹ ، بازهم باید آزمون بدم…چجوریه…؟؟
  لطفاً پاسخ بدید..
  باتشکر.

  • با سلام، به احتمال بسیار زیاد، شما نیازی نیست در آزمون شرکت کنید؛ برای اطمینان، می توانید به مدرسه تیزهوشان مورد نظر خود مراجعه کنید.

 2. با سلام می خواستم بدونم ۷ سوال دینی حدودا چند نمره داشته است؟
  لطفا جواب بدین

 3. پس کی قراره بیاد نتایج تیزهوشان و نمونه نهم ؟! آدم پشیمون میشه ازمون میده اصلا

 4. من با تراز ۴۹۰۰۰یا ۴۵۰۰شانس قبولی در مدرسه نمونه تجربی خواف ۵۴ ظرفیت با معدل ۲۰ دارم؟۴۹درست۱۴غلط ۲۷ نزده
  استعداد۱۲درست۲غلط۱نزده قران۵درست۱غلط۲نزده علوم۶درست۲غلط۹نزدهریاضی۵درست۴غلط۱۱نزدهادبیات۹درست۴غلط۲نزده مطالعات۱۲درست۱غلط۲نزده

مشاوره مدارس پیج مدارس