تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

هر ساله در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد بهمن 99 داوطلبان می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود و بدون شرکت و ثبت نام در کنکور سراسری، انتخاب رشته انجام دهند و در صورت پذیرش، تحصیل خود را از نیمسال دوم در دانشگاه موردنظر آغاز کنند اما فرآیند ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99 بر خلاف سال های گذشته با تغییرات اساسی همراه بوده است.

مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد‏‌، داوطلبان می توانند به جای مراجعه حضوری، به صورت اینترنتی مراحل ثبت نام خود را در دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به انجام برسانند و در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال بهمن ماه، از وضعیت قبولی خود آگاه شوند که در ادامه این مقاله، زمان و نحوه مشاهده نتایج شرح داده شده است.

نتابج انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد در بهمن ماه سال 99، از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دز بهمن 99 با یک تغییر عمده نسبت به دوره پیشین همراه است. بر خلاف سال 98 که پذیرش داوطلبان از طریق مراجعه حضوری به دانشگاه انجام می شد، در سال جاری به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته به صورت مجازی از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می گیرد.

از همین رو، داوطلبانی که با آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور آزاد بهمن ماه 99، نسبت به ارائه مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور به صورت الکترونیکی اقدام کرده اند، منتظر اعلام نتایج آن و آگاهی از وضعیت پذیرش خود هستند تا در صورت قبولی، با مراجعه مجازی و یا حضوری به واحد دانشگاه مورد نظر‏، نام نویسی خود را قطعی سازند.

لازم به ذکر است که نتایج مرحله بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم 99 برای مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته در تاریخ 17 دی ماه 99 از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه منتشر شد. 

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

بعد از اعلام نتایج مرحله بدون آزمون دانشگاه آزاد در زمان مقرر، داوطلبان می توانند تحصیل خود را از بهمن ماه در دانشگاه محل پذیرش شروع کنند که این نتایج با وارد کردن اطلاعات مورد نظر و مطابق با مراحل زیر به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد قابل دریافت می باشد.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنید و بر روی لینک فعال “اعلام نتیجه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته” کلیک نمایید.

مرحله اول مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه

  • در این قسمت، با توجه به مقطع مورد نظر یکی از دو لینک “اعلام نتایح مقطع کارشناسی پیوسته نیمسال دوم 1399 (پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی)” و یا “اعلام نتایح مقطع کاردانی ناپیوسته نیمسال دوم 1399 (پذیرش صرفا براساس سواتبق تحصیلی)” را انتخاب کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه

  • حال می بایست پس از درج کردن اطلاعاتی مانند شماره شناسنامه، سال تولد، شماره ملی یا کد رهگیری اتباع خارجی و همچنین رمز تصویر در کادر های موجود در صفحه، عبارت “جستجو” را بفشارید.

مرحله سوم مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه

  • پس از فشردن عبارت جستجو، نتیجه قبولی یا عدم قبولی شما مانند تصویر ذیل نمایان خواهد شد که در صورت پذیرش، می توانید نام رشته و واحد دانشگاهی محل قبولی خود را مشاهده نمایید.

مرحله چهارم مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه

در صورتی که به دلیل پر شدن ظرفیت رشته مورد علاقه خود در دانشگاه مورد نظر مورد پذیرش قرار نگرفتید، می توانید شانس خود را برای ورودی مهر ماه سال آینده امتحان کنید. همچنین همان طور که می دانید میزان شهریه دانشگاه آزاد همواره یکی از دغدغه های علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های آزاد بوده و هست که جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد مبحث فوق می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج بدون کنکور مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته در تاریخ 17 دی ماه 99 منتشر شد.

2- نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99 را چگونه می توان دریافت نمود؟

مراحل دریافت نتیجه این آزمون در این مقاله به طور کامل ذکر شده است.

3- نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99 از کدام سایت قابل دریافت می باشد؟

نتایج این آمون از طریق سایت مرکز سنجش پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد قابل دریافت است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره