خانه علمی کاربردی اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

دانشگاه جامع علمی کاربردی، بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی افراد اقدام به پذیرش دانشجو می کند. داوطلبان در صورت قبولی می توانند در دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در یکی از دوره های مهرماه یا بهمن ماه، تحصیل خود را در این دانشگاه آغاز کنند.

افرادی که در ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی شرکت کرده اند، معمولا علاقمندند تا هر چه زودتر از نتایج انتخاب رشته خود مطلع شوند. نتایج نهایی ثبت نام این دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اعلام می شود که در ادامه مقاله زمان و نحوه دریافت نتایج شرح داده شده است.

لینک مستقیم مشاهده نتایج دانشگاه علمی کاربردی 1401

لینک مستقیم مشاهده نتایج دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 1401 

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401 در مقطع کاردانی و کارشناسی به ترتیب در روز سه شنبه مورخ 5 مهر ماه و روز چهارشنبه 6 مهر ماه اعلام شد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

ورود دانشجو به دانشگاه علمی کاربردی نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد، به همین دلیل این دانشگاه علاقمندان زیادی به ویژه از میان شاغلین دارد. همان طور که گفته شد دانشگاه علمی کاربردی در دو نیمسال تحصیلی و نیز در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اقدام به جذب دانشجو می نماید. در ادامه نیز زمان اعلام نتایج پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی را برای دو نیمسال اول و دوم تحصیلی (مهر ماه و بهمن ماه) بیان شده است.

زمان اعلام نتایج پذیرش مهرماه دانشگاه علمی کاربردی

متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه باید بدانند که نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی یک روز زود تر از نتایج مقطع کارشناسی ناپیوسته اعلام شده است. داوطلبانی که از اواخر مردادماه تا اوایل شهریورماه در ثبت نام نیمسال اول تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی شرکت کرده اند می توانند نتایج انتخاب رشته مقطع کاردانی را در 5 مهر ماه 1401 و مقطع کارشناسی ناپیوسته را درروز چهارشنبه 6 مهر ماه از طریق سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند.

زمان اعلام نتایج پذیرش بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی

چند هفته پس از نام نویسی و انتخاب رشته از میان لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به صورت حضوری، داوطلبان می توانند از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی موردنظر، از نتایج انتخاب رشته و کارنامه قبولی خود مطلع شوند.

زمان اعلام نتایج برای افرادی که در ثبت نام نیمسال دوم این دانشگاه شرکت کرده اند، به احتمال زیاد در اواخر اسفند ماه می باشد اما به طور دقیق نمی توان تاریخی برای آن مشخص نمود. در پذیرش نیمسال دوم نیز نتایج مقطع کاردانی چند روز زودتر از نتایج مقطع کارشناسی ناپیوسته اعلام خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1401

در صورتی که داوطلبان فرآیند ثبت نام خودشان را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام رسانده باشند (که معمولا در پذیرش مهر ماه رخ می دهد)، جهت مشاهده کارنامه اینترنتی خود بایستی به پایگاه رسمی این سازمان مراجعه نمایند و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده نتیجه را مشاهده کنند. راهنمای دریافت نتایج مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی به ترتیب مراحل ذیل، شرح داده شده است.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و بر روی عبارت “جامع علمی کاربردی” در قسمت سمت راست سایت کلیک نمایید.

مرحله اول اعلام نتایج مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

 • در این صفحه با توجه به مقطع مورد نظر خود باید یکی از لینک های “اعلام نتیجه دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی-کاربردی مهر ماه سال 1401” یا “اعلام نتیجه دوره کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی-کاربردی مهر ماه سال 1401” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم اعلام نتایج مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

 

 • در صورت کلیک بر روی سامانه اعلام نتیجه مقطع کاردانی با یکی از دو روش:شماره پرونده و شماره شناسنامه یا نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد و سپس فشردن گزینه “مشاهده نتیجه”، می توانید نتایج خود در انتخاب رشته را مشاهده کنید.

مرحله سوم اعلام نتایج مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

 • همچنین در صورت انتخاب عبارت مربوط به دوره کارشناسی ناپیوسته، مشاهده نتایج با یکی از دو روش مذکور در مرحله قبلی و سپس فشردن کلید “مشاهده نتیجه” امکان پذیر می باشد.

مرحله چهارم مشاهده نتایج مقطع کارشناسی داشگاه علمی کاربردی 99

اما در صورتی که در پذیرش نیمسال دوم یا بهمن ماه داوطلبان فرآیند نام نویسی خود را از طریق مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی مورد نظر خود به انجام رسانده باشند، برای اطلاع از وضعیت پذیرش باید از طریق تماس تلفنی و یا حضور در دانشگاه موردنظر اقدام کنند.

در صورتی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی شرکت نموده اید، می توانید مطابق مراحل بالا از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی آگاه شوید، همچنین ممکن است نتایج پذیرش توسط دانشگاه علمی کاربردی و به صورت حضوری نیز اعلام شود. شما عزیزان در صورت تمایل نیز می توانید با کلیک روی لینک شهریه دانشگاه علمی کاربردی، از شهریه مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه و همچنین نحوه پرداخت آن مطلع شوید.

راهنمای پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی 1401

افرادی که جزو پذیرفته شدگان نهایی در زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی هستند می بایست در روز شنبه مورخ 9 مهرماه سال 1401 به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی به آدرس edu.uast.ac.ir مراجعه نمایند تا نسبت به تاریخ و زمان نام نویسی و انتخاب واحد اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورده و در روز های تعیین شده با مدارک خواسته شده که در ادامه مقاله به آن اشاره شده است، در مرکز محل قبولی خود حضور یابند.

اقدامات لازم جهت نام نویسی در خصوص پذیرفته شدگان نهایی به شرح زیر است:

 • عرضه کارنامه و سوابق فارغ التحصیلی به صورت الکترونیکی در سایت تاییدیه تحصیلی در پایگاه emt.medu.ir وجود دارد.
 • داوطلبان پذیرفته شده پس از ورود به سامانه مذکور، نظام آموزشی خود را معلوم کرده و در نهایت گزینه سوابق فارغ التحصیلی، ارسال کارنامه فارغ‌التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه را انتخاب می کنند تا بتوانند به دانشگاه محل پذیرش خود را درخواست نمایند.
 • اخذ کد پیگیری و ارائه نمودن همان کد به دانشگاه محل پذیرش. (قابل دریافت بودن مدارک درخواست شده، از سامانه kemt.medu.ir توسط دانشگاه مذکور به واسطه کد ارائه شده)
 • افرادی که در شهریور سال 1395 و بعد از آن فارغ التحصیل شده اند نیازی نیست که به صورت حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه کنند.
 • دانش آموختگان خرداد ماه سال 1395 و قبل از آن، می بایستی با دریافت کردن کد پیگیری صادر شده در سامانه مذکور، مدارک تحصیلی به منظور ثبت نام در دانشگاه‌ها که در سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود را به ادارات آموزش و پرورش (محل فارغ التحصیل خود) ارائه داده تا بعد از رسیدگی و تأیید توسط مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه، مدارک تحصیلی اسکن و در سامانه بارگزاری شود.

مدارک لازم برای ثبت نام از پذیرفته شدگان

 • اصل شناسنامه و کارت ملی داوطلب
 • عکس 4×3 (پرسنلی پشت سفید تمام رخ جدید به تعداد خواسته شده دانشگاه مورد نظر)
 • اصل ‌‌مدرک‌ فوق دیپلم و یا کاردانی به انضمام یک برگ تصویر آن.
 • (گواهی اشتغال به کار) با امضاء و مهر بالاترین‌ مقام‌ مسئول، ارایه حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار از یگان مربوط برای پذیرفته‌شدگان در کدرشته محل‌هایی که مطابق ضوابط مندرج در دفترچه منحصراً پذیرش از شاغلین صورت پذیرفته است.
 • فارغ‌التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است می بایست فرم تاییدیه معدل را ارائه دهند.
 • ارائه مدرکی که نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه برادران می باشد.
 • ارائه آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر انجام کار و برای شاغلین نیروهای مسلح

 

سوالات متداول

1- نتایج پذیرش مهر ماه مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 1401 درچه تاریخی اعلام می گردد؟

اعلام نتایج بدون کنکور این دانشگاه در مقطع کاردانی در روز سه شنبه مورخ 5 مهر ماه اعلام شد.

2- نتایج پذیرش مهر ماه مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی 1401 درچه تاریخی اعلام می گردد؟

اعلام نتایج بدون کنکور این دانشگاه در مقطع کارشناسی در روز چهارشنبه مورخ 6 مهر ماه اعلام شد.

3- نتایج مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول را چگونه می توان مشاهده نمود؟

این نتایج را می توان از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org دریافت کرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره