تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور /  اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401

 اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401

نتایج بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1401
اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401

دانشگاه فنی و حرفه ای هر ساله به دو طریق با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرد. در پذیرش بدون آزمون متقاضیان می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود و با آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 اقدام به انتخاب رشته کنند. این دسته از داوطلبان بایستی ضمن مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای و آگاهی از زمانبندی این فرآیند اقدامات لازم را به موقع انجام دهند. پس از اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان می بایست با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز به واحد دانشگاه پذیرفته شده، مراجعه و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای نیمسال اول 1401 در اواسط مهر ماه منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

هر ساله ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای همزمان با نام نویسی برای کنکور این رشته انجام گرفته و نتایج نهایی آن ها (با کنکور و بدون کنکور) نیز در یک مقطع زمانی مشترک منتشر شده است. در ادامه به تشریح زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 برای هر نیمسال پرداخته می شود.

نیمسال اول

زمان انتشار نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای نیمسال اول 1401 هنوز اعلام نشده اما طبق روال سال های گذشته انتظار می رود که در اواسط مهر ماه نتایج مذکور منتشر گردد. داوطلبان می توانند با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره از اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی 1401 در اسرع وقت مطلع شوند.

نیمسال دوم

کسانی که نسبت به انجام انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 اقدام نموده اند، بایستی در انتظار اخبار مربوط به اعلام نتیجه باشند. زمان اعلام نتایج پذیرش در رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای نیمسال دوم 1401 هنوز تعیین نشده اما با توجه به ادوار گذشته پیش بینی می شود که نتایج آن در دهه اول بهمن ماه در اختیار داوطلبان قرار گیرد.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

همان طور که اشاره کردیم، نتایج با کنکور و بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای به طور مشترک از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. داوطلبان برای دریافت کارنامه خود می بایست پس از مراجعه به این سایت، با استفاده از اطلاعات کاربری وارد صفحه شخصی خود شده و مطابق مراحل گفته شده در راهنمای زیر عمل نمایند.

  • در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست گزینه “کاردانی فنی و حرفه ای” را انتخاب کنید.
اعلام نتایج نهایی کاردانی فنی و حرفه ای 1401
راهنمای دریافت نتایج نهایی کاردانی فنی و حرفه ای 1401

 

  • بعد از وارد شدن به صفحه اختصاصی کاردانی فنی و حرفه ای، بر روی لینک فعال شده “اعلام نتیجه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی کاردانی نظام جدید – سال 1401” کلیک کنید.
مرحله دوم مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای
راهنمای دریافت نتایج نهایی کاردانی فنی و حرفه ای 1401
  • در این صفحه باید اطلاعات کاربری خود شامل شماره سریال پرونده و شماره شناسنامه را در کادر مشخص شده ثبت نموده و کلید “مشاهده نتیجه” را بفشارید.
اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401
راهنمای دریافت نتایج نهایی کاردانی فنی و حرفه ای 1401

در صورتی که شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام خود را فراموش کرده یا به آن دسترسی ندارید، می توانید برای بازیابی آن ها با استفاده از ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

لازم به ذکر است پذیرفته شدگان این مرحله می بایست جهت آگاهی از مدارک ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 1401 زمان دقیق و نحوه نام نویسی به سایت دانشگاه یا موسسه آموزشی عالی پذیرنده مراجعه کنند.

اعتراض به نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

چنانچه پس از دریافت کارنامه بدون کنکور فنی و حرفه ای خود نسبت به مندرجات آن اعتراضی داشتید، می توانید به صورت غیرحضوری با سازمان سنجش ارتباط برقرار کرده و درخواست بررسی مجدد و یا هر گونه تقاضای خود را همراه با مستندات و دلایل منطقی ثبت نمایید. برای انجام این کار باید وارد سامانه پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش به آدرس darkhast.sanjesh.org شده و طبق مراحل زیر اعتراض خود را به ثبت برسانید.

  • ورود به سیستم میز خدمت سازمان سنجش و درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و فشردن دکمه “ثبت”
نحوه اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش
اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش 1401
  • ثبت کد ارسال شده به تلفن همراه در کادر مشخص شده و کلیک بر روی گزینه “ثبت” (چنانچه کد مورد نظر را دریافت نکردید، می توانید بر روی گزینه “ارسال کد جدید” کلیک نمایید.)
نحوه اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش
اعتراض از طریق سیستم پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش
  • ارسال تصویر متن اعتراض از طریق بارگذاری در قسمت مربوطه
نحوه اعتراض به نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد از طریق سیستم خدمات الکترونیک سازمان سنجش
اعتراض به نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد آزاد از طریق سیستم خدمات الکترونیک سازمان سنجش 1401

فراموش نکنید که در انتهای هر مرحله کلید “ثبت” را بفشارید.

حدود 24 الی 72 ساعت پس از ارسال درخواست، پاسخ شما توسط سازمان سنجش داده خواهد شد. جهت اطلاع از نتیجه باید به سایت rahgiri.sanjesh.org مراجعه کنید.

ممکن است پس از اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 تعدادی از داوطلبان از نتیجه قبولی خود رضایت نداشته باشند. این دسته از افراد می توانند در صورتی که سازمان سنجش اقدام به ارائه رشته هایی در تکمیل ظرفیت بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای کند، در رشته محلی که نسبت به آن تمایل بیشتری دارند، ثبت نام کنند. البته لازم به ذکر است که در دو سال اخیر شاهد حذف این فرآیند بوده ایم اما در صورتی که فرآیند مذکور برگزار گردد، می توان انتظار داشت که زمان تکمیل ظرفیت کاردانی فنی و حرفه ای 1401 در اواخر مهرماه و یا اوایل آبان ماه باشد.

 

سوالات متداول

1- نتایج پذیرش بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای در نیمسال اول سال تحصیلی 1401 چه زمانی اعلام می گردد؟

زمان اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای برای نیمسال اول 1401 اعلام نشده اما پیش بینی می شود که در اوایل مهر ماه نتایج مذکور منتشر گردد.

2- برای مشاهده کارنامه بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 از چه طریقی باید اقدام کرد؟

لینک اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود.

3- چنانچه داوطلبان نسبت به نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 معترض باشند، باید چه اقدامی انجام دهند؟

می بایست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش و یا سامانه darkhast.sanjesh.org نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

  1. سلام، وقت بخیر، ببخشید نتایج بدون آزمون و بدون کنکور دانشکده های فنی و حرفه ای چه زمانی اطلاع رسانی می کنید؟

  2. سلام وقت بخیر
    نتایج بدون آزمون کنکور فنی و حرفه ایی چه زمانی میاد؟!

دریافت مشاوره