خانه پذیرش بدون کنکور  اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401

 اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای نیمسال بهمن
اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

دانشگاه فنی و حرفه ای هر ساله به دو طریق با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرد. در پذیرش بدون آزمون، متقاضیان می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود و با آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 اقدام به انتخاب رشته کنند. این دسته از داوطلبان بایستی ضمن مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای و آگاهی از زمانبندی این فرآیند، اقدامات لازم را به موقع انجام دهند. پس از اعلام نتایج نهایی، پذیرفته شدگان می بایست با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز به واحد دانشگاه پذیرفته شده، مراجعه و ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای نیمسال دوم 1401 حدودا در نیمه اول بهمن ماه منتشر می گردد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

داوطلبان پیش از هر نیمسال تحصیلی می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای نسبت به انتخاب رشته های مورد علاقه خود در این مقطع اقدام نموده و پس از گذشت مدتی در زمان اعلام نتایج، از وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش خود آگاهی بایند. زمان انتشار نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای نیمسال دوم 1401 هنوز اعلام نشده، اما طبق روال سال های گذشته انتظار می رود که در دهه اول بهمن نتایج مذکور منتشر گردد. داوطلبان می توانند با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره از اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی 1401 در اسرع وقت مطلع شوند.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

نتایج با کنکور و بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود. داوطلبان برای دریافت کارنامه خود می بایست پس از آماده کردن مدارک ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای، به سایت ثبت نام مراجعه کرده و با استفاده از اطلاعات کاربری وارد صفحه شخصی خود شوند. سپس می توانند مطابق مراحل راهنمای زیر، نتایج خود را مشاهده کنند.

 • در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست گزینه “کاردانی فنی و حرفه ای” را انتخاب کنید.

اعلام نتایج نهایی کاردانی فنی و حرفه ای 1401

 • بعد از وارد شدن به صفحه اختصاصی کاردانی فنی و حرفه ای، بر روی لینک فعال شده “اعلام نتیجه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی کاردانی نظام جدید – نیمسال دوم 1401” کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

 • در این صفحه باید اطلاعات کاربری خود شامل شماره سریال پرونده و شماره شناسنامه را در کادر مشخص شده ثبت نموده و کلید “مشاهده نتیجه” را بفشارید.

اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

در صورتی که شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام خود را فراموش کرده یا به آن دسترسی ندارید، می توانید برای بازیابی آن ها با استفاده از ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

اعتراض به نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

چنانچه پس از دریافت کارنامه بدون کنکور فنی و حرفه ای خود نسبت به مندرجات آن اعتراضی داشتید، می توانید به صورت غیرحضوری با سازمان سنجش ارتباط برقرار کرده و درخواست بررسی مجدد و یا هر گونه تقاضای خود را همراه با مستندات و دلایل منطقی ثبت نمایید. برای انجام این کار باید وارد سامانه پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org شده و طبق مراحل زیر اعتراض خود را به ثبت برسانید.

 • پس از مراجعه به سایت sanjesh.org، از بخش چپ سایت، بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی” کلیک کنید.مرحله اول ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش
 • با درج اطلاعات خواسته شده در فیلدهای مربوطه وارد سامانه شده و اگر تاکنون در سامتنه نام نویسی نکرده اید می بایست گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.مرحله دوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش
 • به منظور عضویت در سامانه، الاطعات خواسته شده را درج نموده و پس از تیم دار کردن عبارت زیر صفحه، بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.مرحله سوم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش
 • نام کاربری و رمز عبور که از طریق پیامک برای شما ارسال می شود را در کادرهای مربوطه درج نمایید.مرحله چهارم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش
 • پس از وارد شدن به صفحه ای مطابق تصویر زیر می توانید با انتخاب گزینه “درخواست جدید” وارد صفحه اصلی ثبت درخواست می شوید.مرحله پنجم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش
 • حال می بایست با انتخاب نوع آزمون و سال برگزاری آن، نسبت به ثبت درخواست و یا اعتراض خود اقدام نمایید.مرحله ششم ثبت درخواست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

اقدامات پذیرفته شدگان پس از اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

افرادی که در یکی از رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای پذیرفته شده اند، می بایست نسبت به نهایی کردن نام نویسی خود اقدامات زیر را به انجام برسانند.

 • ابتدا، به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه فنی و حرفه ای به نشانی tvu.ac.ir یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود از تاریخ و مدارک لازم جهت ثبت نام مطلع شوید.
 • پیش از اقدام به ثبت نام حضوری، به سامانه تاییدیه تحصیلی به نشانی emt.medu.ir مراجعه نموده و کد سوابق تحصیلی خود را به منظور ارائه به دانشگاه دریافت نمایید.
 • در آخر با تهیه نمودن مدارک لازم برای نهایی کردن ثبت نام، می توانید در موعد مقرر در دانشگاه پذبرفته شده حضور یابید.

ممکن است پس از اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 تعدادی از داوطلبان از نتیجه قبولی خود رضایت نداشته باشند. این دسته از افراد می توانند در صورتی که سازمان سنجش اقدام به ارائه رشته هایی در تکمیل ظرفیت بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای کند، در رشته محلی که نسبت به آن تمایل بیشتری دارند، ثبت نام کنند. البته لازم به ذکر است که در دو سال اخیر شاهد حذف این فرآیند بوده ایم اما در صورتی که فرآیند مذکور برگزار گردد، می توان انتظار داشت که زمان تکمیل ظرفیت کاردانی فنی و حرفه ای 1401 در اواخر مهرماه و یا اوایل آبان ماه باشد.

 

سوالات متداول

1- نتایج پذیرش بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای در نیمسال اول سال تحصیلی 1401 چه زمانی اعلام می گردد؟

زمان اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای برای نیمسال اول 1401 اعلام نشده اما پیش بینی می شود که در اوایل مهر ماه نتایج مذکور منتشر گردد.

2- برای مشاهده کارنامه بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 از چه طریقی باید اقدام کرد؟

لینک اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود.

3- چنانچه داوطلبان نسبت به نتایج بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401 معترض باشند، باید چه اقدامی انجام دهند؟

می بایست از طریق سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش و یا سامانه darkhast.sanjesh.org نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر
 1. سلام، وقت بخیر، ببخشید نتایج بدون آزمون و بدون کنکور دانشکده های فنی و حرفه ای چه زمانی اطلاع رسانی می کنید؟

 2. سلام وقت بخیر
  نتایج بدون آزمون کنکور فنی و حرفه ایی چه زمانی میاد؟!

دریافت مشاوره پیج کنکور