چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای

زمان نام نویسی بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98
ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانش آموختگان رشته های کاردانش و فنی حرفه ای جهت ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی ، می بایست ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای را انجام دهند. در سال 98 اکثر رشته های کاردانی فنی حرفه ای ، به صورت بدون کنکور ارائه می شود و برای جذب دانشجو سوابق تحصیلی و معدل دیپلم او ملاک قرار می گیرد. بنابراین داوطلبانی که خواهان ثبت نام در رشته های نقشه کشی معماری ، مکانیک خودرو ، گرافیک ، صنایع غذایی ، حسابداری ، تربیت بدنی ، شبکه و نرم افزار ، تاسیسات مکانیک و الکتروتکنیک می باشند باید در کنکور این رشته ها شرکت کنند و برای سایر رشته ها هیچ آزمونی برگزار نخواهد شد.

توجه داشته باشید که  ، برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای (سوابق تحصیلی) فقط باید به صورت اینترنتی و  از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایید.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98

ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای از روز یکشنبه 19 خرداد ماه آغاز می شود تا روز یکشنبه 26 خرداد ماه نیز ادامه دارد. البته مهلت ثبت نام معمولا قابل تمدید می باشد و ثبت نام این آزمون نیز تا 30 خرداد ماه تمدید شده است. جزئیات بیشتر در خصوص مدارک و شرایط ثبت نام ، در دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای  جمع آوری خواهد شد که این دفترچه دو الی سه روز قبل از شروع ثبت نام  توسط سایت سنجش منتشر می شود.

با وجود اینکه زمان ثبت نام تا 30 خرداد ماه تمدید شد ، اما برخی از داوطلبان همچنان موفق به انجام ثبت نام خود در سایت سنجش نشده اند ، به همین دلیل سازمان سنجش آموزش کشور مهلت چند روزه ای از تاریخ 7 الی 11 تیرماه در اختیار این دسته از داوطلبان قرار داده است تا بتوانند برای نام نویسی خود اقدام نمایند.

داوطلبان باید پس از مطلع شدن از تمام شرایط با مراجعه به سامانه الکترونیکی سازمان سنجش هزینه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای را  به مبلغ 27/500 با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند و پس از آن می توانند با دریافت فرم ثبت نام ، آن را تکمیل نمایند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98

دفترچه ثبت نام شامل اطلاعاتی در خصوص جزئیات ثبت نام می باشد که داوطلبان باید از آن ها اطلاع یابند. هم چنین لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای ارائه شده در تمام دانشکده های فنی حرفه ای در داخل این دفترچه قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98

(برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک نمایید)

در انتهای دفترچه یک فرم پیش نویس ثبت نام قرار داده شده است که توصیه می شود برای کاهش خطا در زمان ثبت نام ، این فرم را تکمیل نمایید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور فنی حرفه ای 98

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن هیچ گونه وابستگی به احزاب و سازمان های مخالف جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن هیچ گونه فساد اخلاقی و عدم شهرت به انجام منکرات اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • ارائه دیپلم فنی حرفه ای دوره 4 ساله نظام قدیم
 • ارائه دیپلم فنی حرفه ای یا کاردانش دوره دوم متوسطه نظام آموزشی جدید
 • ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای با دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم رشته های نظری نیز هیچ مانعی ندارد.
 • داوطلبانی که نتوانند مدرک دیپلم خود را تا 31 شهریور ماه دریافت کنند ، فقط می توانند از رشته های تحصیلی نیمسال دوم تحصیلی انتخاب رشته نمایند.
 • قبول شدگان در رشته های نیمسال اول تحصیلی دانشگاه های فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی چنانچه نتوانند مدرک دیپلم خود را تا پایان شهریور دریافت نمایند ، قبولی آن ها لغو خواهد شد.
 • قبول شدگان در رشته های نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه های فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی چنانچه نتوانند مدرک دیپلم خود را تا پایان نیمسال اول تحصیلی دریافت نمایند ، قبولی آن ها لغو خواهد شد.
 • پذیرفته شدگان رشته های دانشگاه روزانه در سال 97 مجاز به ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای سال 98 نمی باشند.
 • پذیرفته شدگان رشته های دانشگاه نوبت دوم و غیرانتفاعی سال 97 می توانند بدون انصراف از رشته ی تحصیلی خود ثبت نامشان را انجام دهند ولی باید پس از پذیرش در یکی از رشته ها ، انصراف از رشته تحصیلی قبلی را به دانشگاه پذیرفته شده ارائه دهند.
 • داوطلبان آقا نیز از لحاظ وضعیت نظام وظیفه نباید مشکلی جهت ثبت نام داشته باشند.

مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت نام بدون آزمون کاردانی فنی حرفه ای 98

 • یک قطعه فایل عکس اسکن شده با مشخصات زیر:
 1. عکس باید 4*3 یا 6*4 باشد.
 2. فرمت عکس jpg باشد.
 3. حداکثر اندازه عکس 400*300 و حداقل 300*200 باشد.
 4. حجم عکس نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشد.
 5. عکس باید فاقد حاشیه های اضافی ، تاخوردگی و اثر مهر و منگنه باشد.
 • داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگران باید برای فعال نمودن سهمیه خود کدپیگیری 12 رقمی را از ارگان ذیربط دریافت و در فرم ثبت نام درج نمایند.
 • اتباع خارجی باید کدپیگیری 13 رقمی را برای ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای در دسترس داشته باشند.
 • کد 4 رقمی رایانه دیپلم
 • کد نظام وظیفه
 • کد و عنوان رشته تحصیلی
 • کد و عنوان رشته امتحانی
 • کد محل تولد و محل صدور شناسنامه

نحوه انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98

همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد ، بیشتر رشته های کاردانی فنی حرفه ای به صورت بدون کنکور ارائه می شوند و فقط برای پذیرش در 9 رشته امتحانی آزمون برگزار خواهند شد. ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای چه با کنکور و چه بدون کنکور به صورت هم زمان انجام می گیرد و داوطلبان باید در زمان ثبت نام ، انتخاب رشته خود را نیز انجام دهند.

 • هر داوطلب منحصرا مجاز است که در یکی از کدرشته های امتحانی مطابق با مدرک دیپلم خود انتخاب رشته نماید و اگر در رشته ای غیرهمنام با مدرک دیپلم خود ثبت نام کند ، در صورت پذیرفته شدن ، قبولی او لغو خواهد شد.
 • داوطلبان می توانند حداقل 1 و حداکثر 50 کدرشته محل را با توجه به رشته ی امتحانی خود انتخاب نمایند.
 • با توجه به امتیاز سهمیه بومی که برای داوطلبان هر استان در نظر گرفته می شود ، توصیه می شود اولین انتخاب هایتان را از رشته های ارائه شده در استان محل سکونت خود انتخاب نمایید.

در صورت تمایل می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و انجام ثبت نام خود با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره