تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تامین نیروی انسانی متخصص و متعهد در ادارات و سازمان های تحت نظر خود، هر ساله اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می نماید. تمامی داوطلبانی که در آزمون ورودی دوره ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال 1400 شرکت کرده و کارنامه اولیه خود را دریافت نموده اند، در صورت کسب حدنصاب علمی لازم می بایست با رعایت ضوابط و شرایط اقدام به ثبت کد رشته های مورد نظر خود نمایند.

فرآیند انتخاب رشته یکی از مهم ترین مراحل پذیرش به شمار می آید که وضعیت نهایی داوطلبان (پذیرش یا عدم پذیرش در کد رشته های انتخابی) به تراز علمی کسب شده و نحوه انتخاب رشته بستگی خواهد داشت. البته بدیهی است که برای انجام یک انتخاب رشته درست و مطمئن، داوطلبان نیازمند آگاهی از تمامی شرایط انتخاب رشته، زمان و نحوه انجام آن می باشند که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

انتخاب رشته آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم پزشکی سال 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می گیرد.

زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

چند روز پس از انتشار نتایج ارشد وزارت بهداشت 1400 مهلت ثبت کد رشته محل های مورد نظر داوطلبان آغاز خواهد شد. تمامی متقاضیانی که کارنامه اولیه آزمون سال جاری خود را در روز 31 مرداد ماه دریافت کرده و موفق به کسب حدنصاب علمی لازم شده باشند، مجاز به انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400 در دوره های روزانه (عادی)، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد هستند و می توانند نسبت به تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته از طریق سایت انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت اقدام نمایند. بر اساس مندرجات دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 فرصت انجام این فرآیند برای علاقه مندان از روز 2 شهریور آغاز شده و تا روز 4 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

با پایان یافتن مهلت اولیه، لینک مربوط به انتخاب رشته مجددا از ساعت 8 صبح روز یکشنبه 7 شهریور ماه تا ساعت 24 همان روز فعال خواهد شد و علاقه مندان می توانند در فرصت باقی مانده نسبت به ثبت یا ویرایش کد رشته محل های مورد نظر خود اقدام نمایند. مرکز سنجش آموزش پزشکی با انتشار اطلاعیه ای از تمدید مهلت انتخاب رشته این مقطع بنا به درخواست داوطلبان خبر داد. بر همین اساس داوطلبان از روز 11 الی 13 شهریور فرصت دارند با مراجعه به سایت مذکور به انجام این فرآیند یا ویرایش فرم مربوطه بپردازند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

اولین گام برای انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، آگاهی از تمامی رشته محل های ارائه شده، شرایط دانشگاه های دولتی و شهریه پرداز و… می باشد که دستیابی به همه این اطلاعات از طریق دانلود و مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته مربوطه میسر می شود. این دفترچه همزمان با انتشار نتایج اولیه داوطلبان بر روی سایت sanjeshp.ir قرار می گیرد. همچنین شما می توانید با کلیک بر روی لینک موجود در جدول زیر، دسترسی آسان تری به فایل pdf مربوطه داشته باشید.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

نحوه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

پس از این که دفترچه انتخاب رشته را دریافت کردید، لیست رشته های مورد نظر خود را استخراج نموده و با در نظر گرفتن کلیه نکات و شرایط مندرج در آن، این کد رشته ها را به درستی در فرم انتخاب رشته خود وارد کنید.

  • ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” و سپس کلیک بر روی گزینه “ارشد” از منوی سمت راست موجود در سایت

مرحله اول انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

  • کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها”

مرحله دوم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

  • انتخاب مجدد گزینه “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها” و درج کد رهگیری در قسمت تعیین شده

مرحله سوم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

بعد از اطمینان از اولویت بندی و انتخاب خود به ترتیب از شماره یک، اولین دانشگاه مورد نظر را وارد کرده و سپس تا آخر به همین ترتیب فرم را تکمیل نمایید. در فرآیند انتخاب رشته چنانچه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای را احساس کردید، به آسانی می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است که این عمل پیش از فشردن گزینه “ثبت نهایی” امکان پذیر است و بعد از کلیک بر روی این گزینه امکان جابجایی یا حذف وجود نخواهد داشت.

بنابراین تا زمانی که تمامی اولویت های خود را وارد نکرده اید، از کلیک بر گزینه “ثبت نهایی” خودداری نمایید. بعد از به اتمام رسیدن تمامی مراحل از فرم مربوطه پرینت گرفته و برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارید. همچنین در صورتی که در هریک از مراحل دچار مشکل شدید، برای دریافت راهنمایی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در تماس باشید.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

متقاضیان باید با توجه به نکاتی که به آن ها اشاره شد، در موعد مقرر به سامانه انتخاب رشته مراجعه نموده و این فرآیند را در اولین فرصت به انجام برسانند. در این جا به تعدادی از این نکات که باید آن ها را مد نظر داشته باشید اشاره می کنیم.

  • امکان ویرایش فرم مربوطه تا زمانی که لینک انتخاب رشته فعال است، برای داوطلبان وجود دارد. بنابراین در صورتی که متوجه وجود خطایی در لیست رشته های انتخابی خود شدید نسبت به ویرایش انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400 اقدام کنید.
  • چنانچه مقاضیان در بازه زمانی اعلام شده نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته محل خود اقدام نکنند، انصراف خود را از ادامه روند پذیرش اعلام کرده اند.
  • بر اساس آن چه که در آئین نامه آموزشی دوره ارشد گروه علوم پزشکی ذکر شده است، امکان هر گونه تغییر، انتقال و جابجایی محل تحصیل برای دانشجویان این مقطع ممنوع می باشد. لذا توصیه می گردد با اطمینان کامل و بر اساس علایق و شرایط خود اقدام به انتخاب رشته نمایید.
  • کلیه داوطلبان می بایست رشته هایی را انتخاب کنند که مدرک تحصیلی مقطع قبلی آن ها مطابق ضوابط و مدارک مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 1400 باشد. (در غیر این صورت، پذیرش فرد لغو شده و از شرکت در آزمون دوره بعدی محروم می گردد. همچنین مطابق با قوانین با فرد متخلف برخورد می شود.)
  • متقاضیان دارای سهمیه استعداد درخشان ارشد گروه پزشکی 1400 بدون آزمون اگر از امتیاز استعداد درخشان با آزمون نیز استفاده کرده و در آزمون شرکت کرده باشند، دو فرم انتخاب رشته محل با آزمون و بدون آزمون دارند.

مدتی پس از اتمام مهلت انتخاب رشته این آزمون، کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می گردد. افرادی که اسامی آن ها در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته باشد، می توانند در موعد مقرر اقدام به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی نمایند. آن دسته از شرکت کنندگانی که در هیچ یک از انتخاب های خود قبول نشده اند یا از رشته محل پذیرفته شده رضایت ندارند، در صورت برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت 1400 می توانند شانس پذیرش خود را در این فرآیند نیز امتحان کنند.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند از روز 2 شهریور ماه آغاز شده و تا روز 4 شهریور ادامه خواهد داشت.

2- آیا مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 تمدید می شود؟

بله، جهت انجام این فرآیند مهلت مجددی در روز 7 شهریور در نظر گرفته شد. همچنین زمان انتخاب رشته برای بار سوم از روز 11 الی 13 شهریور ماه تمدید شد.

3- برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 از چه طریقی باید اقدام کرد؟

داوطلبان به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد