تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

زمان انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت 99
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تامین نیروی انسانی متخصص و متعهد هر ساله اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می نماید. تمامی داوطلبانی که در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال 99 شرکت کرده و کارنامه اولیه خود را دریافت نموده اند، چنانچه موفق به کسب حدنصاب علمی لازم گردند، می بایست با رعایت ضوابط و شرایط، اقدام به ثبت کد رشته های مورد نظر خود نمایند.

انتخاب رشته یکی از مهم ترین مراحل پذیرش به شمار می آید و وضعیت نهایی داوطلبان (پذیرش یا عدم پذیرش در کد رشته های انتخابی) به تراز علمی کسب شده و نحوه انتخاب رشته بستگی خواهد داشت. البته بدیهی است که برای انجام یک انتخاب رشته درست و مطمئن داوطلبان نیازمند آگاهی از تمامی شرایط انتخاب رشته، زمان و نحوه انجام آن و موضوعات تاثیر گذار در آن می باشیم که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. پیشنهاد می شود برای دستیابی به نتیجه دلخواه و بالا بردن شانس قبولی خود از مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کمک بگیرید.

انتخاب رشته آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه علوم پزشکی سال 99 به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می گیرد.

زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

با انتشار نتایج ارشد وزارت بهداشت 99، مهلت ثبت کد رشته محل های مورد نظر داوطلبان آغاز خواهد شد. تمامی متقاضیانی که حدنصاب علمی لازم را کسب کرده باشند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99 در دوره های روزانه (عادی)، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد بشوند، می توانند پس از اعلام نتایج این آزمون، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته در سایت انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99 اقدامات لازم را انجام دهند.

توجه کنید که داوطلبان از ساعت 10 صبح روز سه شنبه مورخ 1 مهر ماه 99 تا 2 مهر ماه 99 می توانند فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهند. قابل ذکر است که طبق آخرین اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور، بازه زمانی انتخاب رشته تمدید شده است، بنابراین متقاضیان می توانند تا 4 مهرماه 99  نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

همچنین مهلت انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99 برای بار دیگر تمدید گشته است، به این صورت که داوطلبان می توانند از ساعت 10:00 صبح روز یکشنبه مورخ 6 مهر 99 تا ساعت 16:00 روز دوشنبه مورخ 7 مهر 99 فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهند. شما می توانید جدیدترین اخبار ارشد وزارت بهداشت را در کانال تلگرام کارشناسی ارشد دریافت کنید.

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

اولین گام برای انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99، آگاهی از تمامی رشته محل های ارائه شده، شرایط دانشگاه های دولتی و شهریه پرداز و… می باشد که دستیابی به همه این اطلاعات از طریق دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 میسر می شود. با توجه به این که دفترچه سال جاری هنوز منتشر نشده است، لینک مربوط به دفترچه سال 98 را به جهت آشنایی بیشتر شما با مندرجات آن قرار داده ایم. همچنین لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته 99 پس از انتشار در کادر زیر فعال خواهد شد.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد
دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

(به محض انتشار لینک فوق فعال می گردد.)

متقاضیان باید بعد از آگاهی از مندرجات دفترچه، با مراجعه به سامانه اینترنتی مرکز سنجش پزشکی و وارد کردن کد رهگیری خود، انتخاب رشته نمایند.

نحوه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

آگاهی از نحوه ثبت کد رشته ها از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل در این قسمت تمامی نکات مهم در این باره را به اشتراک گذاشته ایم. بهتر است داوطلبان پیش از آن که وارد سامانه انتخاب رشته شوند ابتدا تمامی اولویت های خود را به ترتیب بر روی کاغذ ثبت کنند و بعد از آن که از انتخاب آن ها اطمینان داشتند به ثبت آن ها در سامانه بپردازند.

مهم ترین عنصر برای انتخاب رشته، “علاقه” است که باید با توجه به آن عمل نمود. افرادی که در دو مجموعه شرکت کرده اند می توانند ترکیبی از رشته های مورد علاقه خود را ثبت نمایند. به دلیل آن که تحصیل در دوره های مجازی، شهریه پرداز، واحد های دانشگاه آزاد و مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان مشهد از طریق پرداخت شهریه امکان پذیر می باشد داوطلبان باید توجه لازم را نسبت به انتخاب این دانشگاه ها مبذول نمایند.

نکته قابل توجه این است که حداکثر تعداد انتخاب رشته ها بر اساس تعداد دانشگاه ها و مراکز پذیرنده همان رشته می باشد.

مراحل گام به گام انتخاب رشته 

ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir

انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” و سپس کلیک بر روی گزینه “ارشد” از منوی سمت راست سایت مذکور

مرحله اول انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

کلیک بر روی عبارت ” انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها “

مرحله دوم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

انتخاب مجدد گزینه ” انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها ” و درج کد رهگیری در قسمت تعیین شده

مرحله سوم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت
بعد از اطمینان از اولویت بندی و انتخاب خود، به ترتیب از شماره یک، اولین دانشگاه مورد نظر را وارد کرده و سپس تا آخر به همین ترتیب فرم را تکمیل نمایید.

در فرآیند انتخاب رشته چنانچه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای را احساس کردید، به آسانی می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است که این عمل پیش از فشردن گزینه “ثبت نهایی” امکان پذیر است و بعد از کلیک بر روی این گزینه امکان جابجایی یا حذف وجود نخواهد داشت.

تذکر: تا زمانی که تمامی اولویت های خود را وارد نکرده اید از کلیک بر گزینه “ثبت نهایی” خودداری نمایید.

بعد از به اتمام رسیدن تمامی مراحل و کلیک بر روی گزینه “ثبت نهایی”، از فرم مربوطه پرینت گرفته و برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارید. در صورتی که در هریک از مراحل دچار مشکل شدید، برای دریافت راهنمایی می توانید با با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در تماس باشید.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که اولین گام در انتخاب رشته، مطالعه دقیق و موشکافانه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 می باشد. در این دفترچه دو دسته اطلاعات وجود دارد. در بخش اول به ضوابط آزمون، انواع دانشگاه های پذیرنده ، روش گزینش دانشجو، نحوه انتخاب رشته محل ها، شرایط و ضوابط برخی از دانشگاه ها و … پرداخته می شود. در بخش دوم نیز یک جدول شامل کد رشته محل ها، در اختیار داوطلبان قرار گرفته است. مرکز سنجش آموزش پزشکی طرفیت پذیرش در تمامی رشته های موجود در دفترچه را مشخص کرده بنابراین اگر نمره کل شما کمتر از حدنصاب رشته محلی باشد مجاز به انتخاب آن نیستید.

نکته ای که لازم است در این بخش به آن اشاره داشته باشیم این است که تغییر رشته، انتقال و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ممنوع است، بنابراین در انتخاب رشته محل ها نهایت دقت را داشته باشید. اگر پس از پایان ثبت انتخابات خود، متوجه وجود مشکل یا خطایی در لیست انتخاب رشته شدید می توانید در فرصت هایی که برای ویرایش انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است، نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، چه زمانی انجام می شود؟

داوطلبان می توانند پس از اعلام نتایج این آزمون، از 31 شهریور ماه تا 2 مهر ماه 99 نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

2- هر متقاضی حداکثر چه تعداد رشته ای را می تواند انتخاب کند؟

بسته به این که در آزمون چه رشته ای شرکت کرده و ظرفیت دانشگاه ها، برای آن رشته چه میزان باشد، حدنصاب انتخاب هر داوطلب با دیگری متفاوت است.

3- برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از چه طریقی باید اقدام کرد؟

با مراجعه به سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد