تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تامین نیروی انسانی متخصص و متعهد هر ساله اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می نماید. تمامی داوطلبانی که در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال 1400 شرکت کرده و کارنامه اولیه خود را دریافت نموده اند، در صورت کسب حدنصاب علمی لازم گردند می بایست با رعایت ضوابط و شرایط اقدام به ثبت کد رشته های مورد نظر خود نمایند.

فرآیند انتخاب رشته یکی از مهم ترین مراحل پذیرش به شمار می آید که وضعیت نهایی داوطلبان (پذیرش یا عدم پذیرش در کد رشته های انتخابی) به تراز علمی کسب شده و نحوه انتخاب رشته بستگی خواهد داشت. البته بدیهی است که برای انجام یک انتخاب رشته درست و مطمئن، داوطلبان نیازمند آگاهی از تمامی شرایط انتخاب رشته، زمان و نحوه انجام آن می باشند که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

انتخاب رشته آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد رشته های گروه علوم پزشکی سال 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می گیرد.

زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

با انتشار نتایج ارشد وزارت بهداشت 1400، مهلت ثبت کد رشته محل های مورد نظر داوطلبان آغاز خواهد شد. تمامی متقاضیانی که حدنصاب علمی لازم را کسب کرده باشند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400 در دوره های روزانه (عادی)، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد شوند، می توانند پس از اعلام نتایج این آزمون نسبت به تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته از طریق سایت انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400 اقدامات لازم را انجام دهند.

در سال 99 داوطلبان می توانستند از تاریخ 1 الی 7 مهر ماه فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهند، بنابراین پیش بینی می شود که در سال 1400 نیز افراد در اوایل مهر ماه بتوانند کد رشته های خود را ثبت نمایند. البته تاکنون اطلاعیه ای از سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مبنی بر مشخص شدن تاریخ دقیق این فرآیند برای سال 1400 منتشر نشده است اما در صورت اعلام، جزئیات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در اختیار شما متقاضیان گرامی گذاشته خواهد شد.

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

اولین گام برای انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400، آگاهی از تمامی رشته محل های ارائه شده، شرایط دانشگاه های دولتی و شهریه پرداز و… می باشد که دستیابی به همه این اطلاعات از طریق دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 میسر می شود.

با توجه به این که دفترچه سال جاری هنوز منتشر نشده است، لینک مربوط به دفترچه سال 99 را به جهت آشنایی بیشتر شما با شرایط و مندرجات آن قرار داده ایم که با کلیک بر روی لینک مربوطه می توانید فایل پی دی اف آن را دریافت کنید. لازم به ذکر است که متقاضیان باید بعد از آگاهی از مندرجات دفترچه، با مراجعه به سامانه اینترنتی مرکز سنجش پزشکی و وارد کردن کد رهگیری خود، انتخاب رشته نمایند.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99
(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

نحوه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

بهتر است داوطلبان پیش از انجام فرآیند انتخاب رشته وزارت بهداشت وارد سامانه مربوطه شوند و تمامی اولویت های خود را به ترتیب بر روی کاغذ ثبت نمایند. افرادی که در دو مجموعه شرکت کرده اند نیز می توانند تعدادی از رشته های مورد علاقه خود را ثبت نمایند. همچنین به دلیل آن که تحصیل در دوره های مجازی، شهریه پرداز، واحد های دانشگاه آزاد و مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان مشهد از طریق پرداخت شهریه امکان پذیر می باشد، متقاضیان باید توجه لازم را نسبت به انتخاب این دانشگاه ها مبذول نمایند.

نکته قابل توجه این است که حداکثر تعداد انتخاب رشته ها بر اساس تعداد دانشگاه ها و مراکز پذیرنده همان رشته می باشد. در ادامه مراحل گام به گام درج کد رشته در سایت انتخاب رشته وزارت بهداشت برای شما شرح داده شده است.

  • ورود به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” و سپس کلیک بر روی گزینه “ارشد” از منوی سمت راست موجود در سایت

مرحله اول انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

  • کلیک بر روی عبارت “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها”

مرحله دوم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

  • انتخاب مجدد گزینه “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها” و درج کد رهگیری در قسمت تعیین شده

مرحله سوم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

بعد از اطمینان از اولویت بندی و انتخاب خود به ترتیب از شماره یک، اولین دانشگاه مورد نظر را وارد کرده و سپس تا آخر به همین ترتیب فرم را تکمیل نمایید. در فرآیند انتخاب رشته چنانچه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای را احساس کردید، به آسانی می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است که این عمل پیش از فشردن گزینه “ثبت نهایی” امکان پذیر است و بعد از کلیک بر روی این گزینه امکان جابجایی یا حذف وجود نخواهد داشت.

بنابراین تا زمانی که تمامی اولویت های خود را وارد نکرده اید، از کلیک بر گزینه “ثبت نهایی” خودداری نمایید. بعد از به اتمام رسیدن تمامی مراحل و کلیک بر روی گزینه “ثبت نهایی”، از فرم مربوطه پرینت گرفته و برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارید. همچنین در صورتی که در هریک از مراحل دچار مشکل شدید، برای دریافت راهنمایی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در تماس باشید.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که اولین گام در انتخاب رشته، مطالعه دقیق و موشکافانه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 می باشد. در این دفترچه دو دسته اطلاعات وجود دارد که در بخش اول به ضوابط آزمون، انواع دانشگاه های پذیرنده، روش گزینش دانشجو، نحوه انتخاب رشته محل ها، شرایط و ضوابط برخی از دانشگاه ها و… پرداخته می شود.

در بخش دوم نیز یک جدول شامل کد رشته محل ها، در اختیار داوطلبان قرار گرفته است که مرکز سنجش آموزش پزشکی طرفیت پذیرش در تمامی رشته های موجود در دفترچه را مشخص کرده است. بنابراین اگر نمره کل شما کمتر از حدنصاب رشته محلی باشد، مجاز به انتخاب آن نیستید.

نکته ای که لازم است در این بخش به آن اشاره داشته باشیم این است که تغییر رشته، انتقال و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ممنوع است، بنابراین در انتخاب رشته محل ها نهایت دقت را داشته باشید. اگر پس از پایان ثبت انتخابات خود، متوجه وجود مشکل یا خطایی در لیست انتخاب رشته شدید، می توانید در فرصت هایی که برای ویرایش انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400 در نظر گرفته شده است، نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید.

 

سوالات متداول

1- فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیق این فرآیند برای سال 1400 مشخص نمی باشد اما به محض اعلام، از طریق کانال ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد. شد.

2- هر متقاضی حداکثر چند کدرشته می تواند در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 انتخاب کند؟

بسته به این که در آزمون چه رشته ای شرکت کرده و ظرفیت دانشگاه ها برای آن رشته چه میزان باشد، حدنصاب انتخاب هر داوطلب با دیگری متفاوت است.

3- برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 از چه طریقی باید اقدام کرد؟

داوطلبان به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد