تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / بارم بندی امتحان نهایی ریاضی و آمار پایه دوازدهم انسانی 99 – 1400

بارم بندی امتحان نهایی ریاضی و آمار پایه دوازدهم انسانی 99 – 1400

بارم امتحان نهایی ریاضی و آمار پایه دوازدهم انسانی 99 - 1400
بارم بندی امتحان نهایی ریاضی و آمار پایه دوازدهم انسانی 99 – 1400

بارم بندی امتحانات پایانی پایه های مختلف متوسطه هر ساله پیش از برگزاری امتحانات از طریق سایت aee.medu.ir منتشر می شود که دانش آموزان می توانند با مطالعه محتویات آن، برنامه های خود را برای ایام امتحانات تنظیم کنند تا بدین ترتیب بتوانند مباحث درسی خود را ارزش گذاری کرده و دروس مربوطه را بر اساس اهمیت آن ها مطالعه نمایند. چنین روشی به خصوص در شرایطی که دانش آموز زمان کافی برای درس خواندن ندارد، در اولویت بندی مباحث بر اساس میزان بارم و اهمیت آن ها در امتحانات پایانی به او کمک می کند.

بر اساس آخرین بارم بندی اعلام شده برای درس ریاضی و آمار 3 رشته انسانی، مواد امتحانی و بارم بندی این درس در کلیه مناطق عادی، زرد و قرمز به یک صورت می باشد.

بارم بندی امتحان نهایی ریاضی و آمار پایه دوازدهم انسانی 99 – 1400

آگاهی از نحوه بارم بندی امتحانات خرداد دوازدهم انسانی 99 – 1400 به خصوص درس مهم ریاضی و آمار، به معلمان این مقطع تحصیلی کمک می کند تا بتوانند تدریس خود را با تاکید بر بخش های مهم کتاب درسی و مباحثی که بارم بیشتری در امتحانات دارند، تنظیم نمایند. بر اساس قوانین و مصوبات جدید وزارت آموزش و پرورش در رابطه با زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم مدارس 1400، بارم بندی امتحانات پایه دوازدهم انسانی سال جاری با توجه به مناطق عادی، زرد و قرمز شهرهای کشور از لحاظ شیوع ویروس کرونا تعیین می گردد.

درس ریاضی و آمار 3 یکی از مهم ترین دروس پایه دوازدهم انسانی می باشد که امتحانات نوبت اول، دوم و شهریور آن به صورت نهایی برگزار می شود. بر اساس آخرین بارم بندی اعلام شده برای این درس، مواد امتحانی و بارم بندی آن برای مناطق عادی، زرد و قرمز یکسان می باشد که در ادامه جزئیات آن در قابل جدول ارئه شده است.

بارم بندی امتحان نهایی ریاضی و آمار پایه دوازدهم انسانی 99 – 1400

فصل نوبت اول نوبت دوم شهریور و دی
1 15 نمره 5 نمره 8 نمره
2 (تا صفحه 60) 5 نمره 2 نمره 5/5 نمره
2 (صفحه 60 به بعد)  – 3/5 نمره
3 9/5 نمره 6/5 نمره
مجموع 20 نمره 20 نمره 20 نمره

کیفیت تنظیم و مدیریت برنامه ریزی درسی هر دانش آموز، تعیین کننده میزان آمادگی و توانایی او جهت موفقیت و کسب نتیجه مطلوب در امتحانات پایانی می باشد. دانش آموزان می توانند با تطبیق برنامه امتحانات نهایی خرداد و نحوه بارم بندی مباحث دروس مختلف، در کنار اطلاع از حذفیات امتحان نهایی پایه دوازدهم انسانی، زمان و توجه خود را بر روی مباحث مهم هر درس متمرکز نمایند.

همچنین لازم به ذکر است که بر اساس آخرین ارزشیابی اعلام شده برای درس ریاضی و آمار 3 رشته علوم انسانی، زمان تدریس این کتاب 2 ساعت در هفته می باشد و سوالات آزمون کتبی نوبت دوم و شهریور ماه آن نیز از کل مباحث اعلام شده کتاب درسی مطرح می گردد.

 

سوالات متداول

1- آگاهی از بارم بندی امتحان نهایی ریاضی و آمار دوازدهم انسانی 99 - 1400 چه کمکی به دانش آموزان می کند؟

آگاهی از این بارم بندی به دانش آموزان کمک می کند تا برنامه ریزی های درسی خود را بر اساس ارزش گذاری و اولویت بندی مباحث هر درس تنظیم کنند.

2- با توجه به وضعیت کرونا در کشور، بارم بندی امتحان نهایی ریاضی و آمار پایه دوازدهم انسانی 99 - 1400 به چه صورت می باشد؟

بر اساس آخرین اعلام وزارت آموزش و پرورش، مواد امتحانی و بارم بندی این درس در کلیه مناطق عادی، زرد و قرمز یکسان می باشد.

3- چطور می توان به بارم بندی امتحانات نهایی پایه دوازدهم انسانی 99 - 1400 دسترسی پیدا کرد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت aee.medu.ir و همچنین جدول موجود در این مقاله، به بارم بندی این درس دست پیدا کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج مدارس