تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور

میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور

تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور 98
میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دیوان محاسبات کشور جهت جذب نیروی انسانی متخصص خود ، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می نماید. این آزمون در مرحله اول شامل آزمون کتبی است که شرکت کنندگان در شرایطی که حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند ، به مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی ، دعوت خواهند شد. داوطلبان شرکت در این آزمون مانند سایر آزمون هایی که در کشور برگزار می شوند ، می توانند از سهمیه های تعیین شده در صورتی که واجد شرایط باشند ، بهره مند شوند. در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی سهمیه های آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور بپردازیم.

مشمولین استفاده از سه درصد معلولین ، می بایست شغل محل هایی را انتخاب نمایند که ظرفیت مورد نیاز آن ها بیش از یک نفر باشد.

سهمیه های آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور 98

متقاضیان شرکت در این آزمون می توانند با توجه به اطلاعیه دیوان محاسبات کشور که از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس می باشد ، در صورت واجد شرایط بودن ، از سهمیه های مختلفی که برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است ، استفاده نمایند. سهمیه های آزمون مذکور ، شامل سهمیه ایثارگران و معلولین می باشد.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

این سهمیه به صورت 5 درصد و 25 درصد برای فرزندان جانبازان ، ایثارگران و شهدا اعمال می گردد ، یعنی 25 یا 5 درصد ظرفیت پذیرش یک کد رشته شغلی ، به داوطلبان مذکور اختصاص داده می شود. مشمولین هر یک از سهمیه های فوق ، در ادامه معرفی شده اند.

سهمیه 5 درصد ایثارگران

  • فرزندان جانبازان زیر 25 درصد
  • رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان
  • فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت

سهمیه 25 درصد ایثارگران

  • خواهر ، برادر ، همسر و فرزندان شهدا
  •  آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت و همسر و فرزاندان آنان
  • جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان

استفاده از سهمیه ایثارگران مشروط به کسب حداقل 70 درصد نمره گزینش آزاد و سهمیه رزمندگان حداقل 75 درصد نمره گزینش آزاد در رشته شغل های مورد نظر می باشد.

سهمیه معلولین

معلولین عادی در صورت داشتن شرایط مندج در آگهی آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور که از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود ، می توانند در صورت کسب حد نصاب نمره در آزمون ، از 3 درصد سهمیه قانونی بهره مند شوند. معلولین برای استفاده از این سهمیه می بایست دارای کارت بهزیستی باشند و توانایی انجام مشاغل ارائه شده در جداول موجود در آگهی فوق را با تایید پزشک معتمد دیوان محاسبات کشور ، داشته باشند.

داوطلبان می بایست در صورت بهره مندی از هر یک از سهمیه های فوق ، در هنگام تکمیل مراحل ثبت نام ، سهمیه خود را نیز انتخاب نمایند.

با توجه به اینکه آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور ، تنها آزمون استخدامی برگزار شده نمی باشد ، شما می توانید به منظور ورود به بازار کار و یا ارتقای شرایط شغلی خود در دیگر آزمون های استخدامی نیز شرکت کنید. ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ،شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 99 و ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از جمله این موارد می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون های فوق ، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. شما همراهان گرامی می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال پیرامون آزمون های استخدامی ، با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی