خانه آزمون استخدامی میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور 1401

میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور 1401

تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور 1401
میزان تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور 1401

دیوان محاسبات کشور جهت جذب نیروی انسانی متخصص خود، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می نماید. این آزمون در مرحله اول شامل آزمون کتبی است که شرکت کنندگان در شرایطی که حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند، به مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی، دعوت خواهند شد.

داوطلبان شرکت در این آزمون مانند سایر آزمون هایی که در کشور برگزار می شوند، می توانند از سهمیه های تعیین شده در صورتی که واجد شرایط باشند، بهره مند شوند. در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی سهمیه های آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور بپردازیم.

3 درصد از طرفیت جذب آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور 1401 به معلولان دارای شرایط جسمی متناسب با وظایف محوله اختصاص دارد.

سهمیه های آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور 1401

متقاضیان شرکت در این آزمون می توانند با توجه به اطلاعیه دیوان محاسبات کشور که از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس می باشد، در صورت واجد شرایط بودن، از سهمیه های مختلفی که برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است، استفاده نمایند. سهمیه های آزمون مذکور، شامل سهمیه ایثارگران و معلولین می باشد.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

این سهمیه به صورت 5 درصد و 25 درصد برای فرزندان جانبازان، ایثارگران و شهدا اعمال می گردد، یعنی 25 یا 5 درصد ظرفیت پذیرش یک کد رشته شغلی، به داوطلبان مذکور اختصاص داده می شود. مشمولین هر یک از سهمیه های فوق، در ادامه معرفی شده اند.

سهمیه 5 درصد ایثارگران

  • فرزندان جانبازان زیر 25 درصد
  • رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان
  • فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت

همچنین ذکر این نکته ضروری است که، سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه 5 درصد ایثارگران در آگهی استخدام مشخص و از سهمیه سایر متقاضیان مجزا
می باشد. متقاضیان مشمول این سهمیه، برای اعمال آن صرفا می بایست رشته شغلی– محل خدمت مشخص شده در سهمیه مذکور را انتخاب نمایند.

سهمیه 25 درصد ایثارگران

  • خواهر، برادر، همسر و فرزندان شهدا
  •  آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت و همسر و فرزاندان آنان
  • جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان
  • جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یکسال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف می باشند.

در ضمن مشمولین سهمیه 25 درصد ایثارگران، نمی توانند از سهمیه 5 درصد سایر ایثارگران استفاده نمایند. یعنی هر متقاضی ایثارگر می تواند در صورت مشمول بودن، تنها یکی از سهمیه های مشخص شده براساس ضوابط مربوط را استفاده نماید. پس بر این اساس مشمولین سهمیه 25 درصد ایثارگران نیز باید مشاغل مشخص شده را در آگهی استخدامی انتخاب نمایند.

سهمیه معلولین

معلولین عادی در صورت داشتن شرایط مندج در آگهی آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور که از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود، می توانند در صورت کسب حد نصاب نمره در آزمون، از 3 درصد سهمیه قانونی بهره مند شوند. معلولین برای استفاده از این سهمیه می بایست دارای کارت بهزیستی باشند و توانایی انجام مشاغل ارائه شده در جداول موجود در آگهی فوق را با تایید پزشک معتمد دیوان محاسبات کشور، داشته باشند.

داوطلبان می بایست در صورت بهره مندی از هر یک از سهمیه های فوق، در هنگام تکمیل مراحل ثبت نام، سهمیه خود را نیز انتخاب نمایند.

با توجه به اینکه آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور، تنها آزمون استخدامی برگزار شده نمی باشد، شما می توانید به منظور ورود به بازار کار و یا ارتقای شرایط شغلی خود در دیگر آزمون های استخدامی نیز شرکت کنید. ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، شرایط ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی 1401 و ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از جمله این موارد می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون های فوق، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. شما همراهان گرامی می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال پیرامون آزمون های استخدامی، با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

 

سوالات متداول

1- چه میزان از ظرفیت جذب آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور به معلولان اختصاص دارد؟

3 درصد از ظرفیت پذیرش این آزمون به افراد معلولی که دارای شرایط مناسب جسمی متناسب با وظایف محوله هستند، اختصاص دارد.

2- کدام دسته از شرکت کنندگان آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور ۱۴۰۱ از شرط حداکثز سن معاف می باشند؟

جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یکسال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف هستند.

3- آیا مشمولین سهمیه ایثارگران 25 درصد می توانند در آزمون استخدامی دیوان محاسبات از سهمیه 5 درصد هم استفاده نمایند؟

خیر، هر یک از مشمولین این سهمیه ها می توانند تنها از یک سهمیه ایثارگری استفاده نمایند و باید شغل محل مشخص شده مربوط به آن را انتخاب نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره استخدامی پیج استخدامی