خانه کارشناسی ارشد تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402

تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402

زمان دقیق برگزاری کنکور مقطع کارشناسی ارشد 1402
تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402

تمام کسانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه سراسری و آزاد هستند بایستی در زمان ثبت نام کنکور ارشد سراسری اقدام به نام نویسی نموده چرا که آزمون همه دوره های مذکور مشترک بوده و همزمان برگزار خواهد شد. زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402 در اطلاعیه ای توسط سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و قبل از انتشار دفترچه مربوطه اعلام خواهد شد. کنکور ارشد برخلاف سال گذشته در اواخر اسفند ماه 1401 برگزار می گردد که داوطلبان بایستی ضمن آگاهی از منابع آزمون، آمادگی لازم برای شرکت در آن را کسب نمایند.

کنکور کارشناسی ارشد 1402 برخلاف سال های جاری در 11 و 12  اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402

در سال های اخیر کنکور کارشناسی ارشد در روزهای پایانی اردیبهشت ماه برگزار شده اما برای آزمون 1402 قرار است کنکور کارشناسی ارشد برخلاف همیشه در 11 و 12 اسفند ماه برگزار گردد و انتشار دفترچه ثبت نام کنکور ارشد مصادف با زمان ثبت نام این آزمون خواهد بود.

اطلاع از زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 1402، از آن جهت دارای اهمیت بوده که با مطالعه این دفترچه می توان از زمانبندی تمام فرایندهای مربوط به کنکور کارشناسی ارشد مانند زمان ثبت نام کنکور ارشد سراسری 1402، تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه، روز برگزاری آن، اعلام نتایج اولیه و نهایی مطلع گردید. از آنجایی که امکان تمدید یا تغییر برگزاری این آزمون به هر دلیلی وجود دارد.

منابع کنکور کارشناسی ارشد 1402

اولین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد 1402 شناختن منابع درسی قابل اطمینان می باشد و از آنجایی که کنکور ارشد سراسری و آزاد مشترک خواهد بود، منابع امتحانی هر دو دانشگاه نیز یکسان می باشد. علاقه مندان به شرکت در این آزمون جهت آشنایی با منابع کنکور ارشد رشته خود روی لینک موجود در جدول زیر کلیک کنند.

منابع کنکور کارشناسی ارشد 1402
منابع کنکور کارشناسی ارشد 1402 

(جهت دریافت، روی لینک فوق کلیک کنید.)

نکات ضروری مربوط به برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402

توجه به نکات زیر می تواند برای متقاضیان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1402 مهم و کمک کننده باشد.

  • داوطلبان می بایست حتما در ساعات اولیه انتشار، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایند و این فرآیند را به تاخیر نیاندازند.
  • شرکت کنندگان بهتر است، پیش از حضور سر جلسه مواد خوراکی و آب همراه خود داشته باشند.
  • دقت داشته باشید به همراه داشتن وسایل الکترونیکی از جمله تلفن همراه، سر جلسه غیر قانونی بوده و با متخلفین بنابر مقررات برخورد خواهد شد.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1402 معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده و شرکت کنندگان در جلسه کنکور بایستی در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه کرده و کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. سپس با توجه به رتبه اکتسابی و علاقه خود اقدامات لازم را برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد به انجام برسانند.

 

سوالات متداول

1- کنکور کارشناسی ارشد 1402 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402در 11 و 12 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

2- چه زمانی کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402 منتشر می شود؟

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1402 چتد روز قبل از برگزاری این آزمون در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت که زمان دقیق آن در دفترچه ثبت نام آزمون درج خواهد شد.

3- دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد از طریق چه سایتی امکان پذیر است؟

جهت دریافت کارت ورود به جلسه خود می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد