تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400

تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400
تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400

جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، داوطلبان ابتدا باید شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را مطالعه کرده و با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور ارشد مراحل نام نویسی خود را به صورت اینترنتی تکمیل نمایند. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری جهت پذیرش دانشجو در رشته های دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و همچنین جهت پذیرش در دانشگاه آزاد برگزار می گردد، چرا که ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد همانند سال های گذشته با کنکور سراسری انجام شده و به صورت مجزا آزمونی برگزار نخواهد گردید.

مطابق با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 در روزهای 5، 6 و 7 خرداد ماه سال جاری برگزار می گردد.

تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1400

مطابق با جدول ارائه شده در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400، قرار بر این بود که آزمون مذکور در روزهای 6 و 7 خرداد ماه سال جاری برگزار گردد اما بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی به علت شیوع ویروس کرونا طی یک سال گذشته، یک روز به روزهای مقرر اضافه شده و نهایتا این آزمون طی روزهای 5، 6 و 7 خرداد ماه 1400 برگزار خواهد شد.

همچنین در صورتی که امسال نیز همانند سال گذشته به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا با تعویق کنکور کارشناسی ارشد مواجه شویم، اخبار مربوط به آن از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد اطلاع رسانی خواهد شد.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400

دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد برای حضور داوطلبان در جلسه آزمون ضروری است. همچنین بسیار مهم است که هنگام دریافت کارت و قبل از تهیه پرینت، حتما اطلاعات مندرج روی آن را با اطلاعات شخصی خود مطابقت دهید و در صورت صحت آن اقدام به چاپ کارت نمایید. بر اساس تغییرات ایجاد شده در زمان برگزاری آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد و انتشار کارت ورود به جلسه آن، متقاضیان می توانند کارت خود را در بازه زمانی 2 لغایت 4 خرداد ماه مطابق با راهنمای زیر دریافت نمایند.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.
  • پس از انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” از منوی موجود در سمت راست صفحه پیش روی خود، روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1400” کلیک نمایید.
  • اکنون می توانید با وارد نمودن هر یک از اطلاعات زیر در کادرهای مربوطه، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنید.
  1. شماره پرونده و کد پیگیری
  2. شماره پرونده، کد ملی و سال تولد

همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه از طریق سایت سازمان سنجش، آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور ارشد نیز در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. بنابراین باید در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات مندرج بر روی کارت خود، نسبت به رفع نواقص موجود اقدام نمایید. همچنین متقاضیان پس از شرکت در آزمون و اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد در صورت کسب رتبه قبولی، یک مرحله مهم به نام انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 را پیش رو خود خواهند داشت که در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید روی لینک مربوط به آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- کنکور کارشناسی ارشد 1400 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

این آزمون طی روزهای 5، 6 و 7 خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

2- دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 از طریق چه سایتی امکان پذیر است؟

جهت دریافت کارت ورود به جلسه خود می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.

3- برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1400 چه اطلاعاتی نیاز است؟

با استفاده از اطلاعاتی همچون شماره پرونده و کد پیگیری و یا شماره پرونده، کد ملی و سال تولد می توانید کارت خود را دریافت نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد