تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1401

تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1401

زمان دقیق برگزاری کنکور مقطع کارشناسی ارشد 1401
تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1401

متقاضیانی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را دارند، ابتدا باید در زمان مقرر نام نویسی خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به صورت اینترنتی انجام دهند. ثبت نام کنکور ارشد سراسری جهت پذیرش دانشجویان در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و همچنین دانشگاه آزاد می باشد. همانند سال های گذشته ثبت نام کنکور ارشد آزاد 1401 همراه با دانشگاه های سراسری انجام شده و همچنین در یک تاریخ برگزار می شوند. قبل از برگزاری آزمون مذکور، بایستی از طریق سایت سازمان سنجش کارت ورود به جلسه کنکور ارشد آزاد و سراسری را دریافت کنید و اطلاعات هویتی خود را بررسی کرده تا در صورت مغایرت بتوانید مشخصات صحیح را جایگزین نمایید.

کنکور مقطع کارشناسی ارشد سال 1401 در اواخر اردیبهشت ماه برگزار می شود.

تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1401

معمولا هر ساله همزمان با آغاز فرآیند نام نویسی، دفترچه ثبت نام کنکور ارشد منتشر می شود که دارای تمامی اطلاعات لازم پیرامون آزمون مذکور می باشد. در این دفترچه علاوه بر شرایط و ضوابط، مدارک مورد نیاز و…، جدول زمان بندی آزمون نیز وجود دارد که در آن زمان ثبت نام کنکور ارشد سراسری، تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه، روز برگزاری آن، اعلام نتایج اولیه و نهایی درج شده است. همچنین قبل از زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، بازه زمانی نام نویسی و برگزاری این آزمون در یک اطلاعیه ای که توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود، به سمع و نظر داوطلبان می رسد.

مطابق با اطلاعیه صادره از سوی سازمان سنجش، آزمون ارشد در روزهای 28، 29 و 30 اردیبهشت ماه سال 1401 برگزار می گردد اما در صورتی که امسال نیز همانند سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعویق کنکور کارشناسی ارشد مواجه شویم، اخبار مربوط به آن از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1401

دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد برای حضور داوطلبان در جلسه آزمون ضروری می باشد. همچنین بسیار مهم است که هنگام دریافت کارت و قبل از تهیه پرینت، حتما اطلاعات نوشته شده بر روی آن را با مشخصات خود مطابقت دهید تا در صورت مشاهده هر گونه نقصی در مندرجات آن، در اولین فرصت به ویرایش و رفع اشکالات موجود بپردازید.

زمان دریافت

معمولا چند روز قبل از برگزاری آزمون، لینک دریافت کارت ورود به جلسه در سایت ثبت نام کنکور ارشد فعال می شود. داوطلبانی که ثبت نام خود را در موعد مقرر انجام داده اند، می توانند در زمان مشخص شده نسبت به دریافت کارت خود اقدام نمایند. مطابق با مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون ارشد، زمان انتشار کارت مذکور 3 روز قبل از برگزاری آن یعنی در بازه زمانی 25 الی 27 اردیبهشت ماه 1401 تعیین شده است.

نحوه دریافت

  • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد”
  • کلیک بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 1401”
  • دریافت کارت با استفاده از یکی از روش های ذکر شده
  1. شماره پرونده و کد پیگیری
  2. شماره پرونده، کد ملی و سال تولد

آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور ارشد همزمان با انتشار کارت مذکور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. بنابراین باید در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات مندرج بر روی کارت خود، نسبت به رفع نواقص موجود در این باجه ها و یا خود سایت اقدام نمایید. لازم به ذکر است که در روز برگزاری کنکور کارشناسی ارشد حتما کارت شناسایی خود (کارت ملی و یا شناسنامه) را به همراه داشته باشید؛ همچنین دو عدد مداد سیاه نرم، پاکن، تراش و تعدادی شکلات برای کاهش فشار ناشی از استرس نیز با خود به جلسه آزمون ببرید.

نتایج کنکور کارشناسی ارشد معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند، بایستی در زمان مقرر به سایت مذکور مراجعه کرده و کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. سپس با توجه به رتبه اکتسابی و علاقه خود اقدامات لازم را برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد به انجام برسانند.

 

سوالات متداول

1- کنکور کارشناسی ارشد 1401 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

این آزمون طی روزهای 28، 29 و 30 اردیبهشت ماه سال 1401 برگزار خواهد شد.

2- چه زمانی کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1401 منتشر می شود؟

کارت ورود به جلسه این آزمون 3 روز قبل از برگزاری این آزمون در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

3- دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد 1401 از طریق چه سایتی امکان پذیر است؟

جهت دریافت کارت ورود به جلسه خود می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد