تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / تعداد سوالات کنکور تجربی 1401

تعداد سوالات کنکور تجربی 1401

تعداد سوالات آزمون تجربی 1401
تعداد سوالات کنکور تجربی 1401

علاقه داوطلبان کنکوری به رشته‌ های پرطرفداری چون پزشکی، داروسازی، دندان‌پزشکی و همچنین سایر رشته های پزشکی و پیراپزشکی سبب شده کنکور تجربی همواره متقاضیان زیادی را به خود جذب کند. با توجه به افزایش تعداد متقاضیانی که نسبت به ثبت نام کنکور سراسری در گروه آژمایشی علوم تجربی اقدام می کنند، علاقه مندان باید برای قبولی در این گروه آزمایشی یک برنامه ریزی کنکور تجربی هدفمند و اصولی داشته و در کنار آن به مطالعه بهترین منابع کنکور تجربی نیز بپردازند. به علاوه موارد فوق، اطلاع از بودجه بندی کنکور و همچنین تعداد سوالات هر یک از درورس می تواند داوطلبان را در مسیر موفقیت و دستیابی به اهداف خود یاری نماید.

زمان های پاسخگویی به 165 سوال اختصاصی و 100 سوال عمومی کنکور تجربی 1401، به ترتیب 180 دقیقه و 75 دقیقه می باشند.

تعداد سوالات عمومی کنکور تجربی 1401 و زمان پاسخگویی به هر درس

همان طور که می دانید، یکی از رازهای موفقیت در کنکور هر یک از گروه های آزمایشی، آشنایی با تعداد سوالات و زمان پاسخگویی به هر یک هر یک دروس می باشد. این امر موجب می شود که شرکت کنندگان بتوانند زمان خود را در جلسه آزمون مدیریت کرده و با آرامش بیشتری به سوالات پاسخ دهند. همچنین به هر یک از شرکت کنندگان یک پاسخنامه و دو دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی ارائه می گردد که دفترچه سوالات عمومی شامل دروسی همچون زبان و ادبیات فارسی،زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی می باشد و همچنین زمان پاسخگویی به این 100 سوال، 75 دقیقه اعلام شده است.

تعداد سوالات دروس عمومی کنکور تجربی 1401 و زمان پاسخگویی به هر درس
مواد امتحانی  تعداد مدت پاسخگویی 
زبان و ادبیات فارسی 25 18 دقیقه
زبان عربی 25 17 دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی 25 20 دقیقه
زبان انگلیسی 25 20 دقیقه

لازم به ذکر است اخیرا سازمان سنجش آموزش کشور، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر مراجع ذی ربط تصمیماتی در خصوص تغییرات کنکور 1402 گرفته است که این امر برای داوطلبان آزمون سال های آینده در خصوص نحوه برنامه ریزی برای مطالعه دروس از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از این موارد حذف دروس عمومی از کنکور می باشد که هدف از اجرای این کار متمرکز کردن داوطلبان بر روی درس های اختصاصی عنوان شده است.

تعداد سوالات اختصاصی کنکور تجربی 1401 و زمان پاسخگویی به هر درس

2 دفترچه دیگر در روز برگزاری کنکور سراسری به داوطلبان ارائه می گردد که دفترچه سوالات کنکور علوم تجربی ویژه دروس تخصصی می باشند. که در دفترچه شماره دو سوالات دروس ریاضی و زیست شناسی و در دفترچه شماره 3 سوالات دروس فیزیک، شیمی و زمین شناسی قرار دارد. همچنین تعداد کلی سوالات اختصاصی این گروه آزمایشی 165سوال است که مجموع زمان پاسخگویی به این تعداد سوال، 180 دقیقه در نظر گرفته شده است.

تعداد سوالات دروس اختصاصی کنکور تجربی 1401 و زمان پاسخگویی به هر درس
مواد امتحانی  تعداد مدت پاسخگویی 
ریاضی 30 50 دقیقه
زیست شناسی 50 40 دقیقه
فیزیک 30 37 دقیقه
شیمی 35 37 دقیقه
زمین شناسی 20 16 دقیقه

همچنین در کنکور سراسری 1401 برای افرادی که از سهمیه بهیاران استفاده کرده اند دفترچه اختصاصی در نظر گرفته شده است که شامل 35 سوال در 20 دقیقه فرصت پاسخگویی می باشد.

مدت زمان پاسخگویی به هریک از سوالات عمومی و اختصاصی کنکور تجربی اختیاری می باشد و داوطلبان می توانند با توجه به اولویت بندی و میزان تسلط خود، زمان مناسبی را به صورت دلخواه به هر یک از دروس اختصاص دهند. داوطلبان می توانند جهت موفقیت در کنکور تجربی 1401 بعد از تهیه بهترین منابع کنکور ، برای یک برنامه ریزی منسجم از بودجه بندی کنکور نیز استفاده نمایند. توجه داشته باشید که در دوران جمع بندی می توانید با استفاده از دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری علوم تجربی و حل تست های آن و همچنین شرکت در  آزمون های آزمایشی کنکور سراسری خود را برای رقابت با دیگر شرکت کنندگان آماده کنید.

 

سوالات متداول

1- تعداد سوالات عمومی در کنکور سراسری تجربی 1401 به چه صورت می باشد؟

100 سوال از مجموع سوالات گروه آزمایشی علوم تجربی به دروس عمومی اختصاص دارد.

2- دفترچه های سوالات اختصاصی در کنکور سراسری تجربی 1401 شامل چه تعداد سوال می باشد؟

این دفترچه ها جمعا شامل 165 سوال می باشند.

3- زمان پاسخگویی به سوالات عمومی و اختصاصی کنکور سراسری تجربی 1401 چگونه است؟

مدت زمان پاسخگویی به سوالات عمومی 75 دقیقه و سوالات تخصصی 180 دقیقه اعلام شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور