تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی به کارشناسی / تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

تمدید مهلت نام نویسی بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی کشور، هر ساله به دو صورت با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرند. مطابق با آخرین تغییرات اعمالی، پذیرش دانشجو در دوره کاردانی به کارشناسی به صورت با کنکور و همچنین بر اساس سوابق تحصیلی (معدل فوق دیپلم) صورت می گیرد که تنها برای 16 رشته آزمون برگزار می شود.

 ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 بر اساس معدل فوق دیپلم از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود که لازم است داوطلبان با در دست داشتن مدارک تحصیلی لازم، در زمان مقرر نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.

امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان در مهلت مجدد نام نویسی بدون کنکور کاردانی به کارشناسی فراهم می باشد.

زمان تمدید ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

بسیاری از داوطلبانی که از مقطع کاردانی فارغ التحصیل شده اند و قصد دارند تحصیلات خود را در یکی از رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی ادامه دهند، ممکن است موفق به نام نویسی در زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 نشوند.

از این رو، این افراد می توانند در زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون دوره کارشناسی ناییوسته موسسات آموزش عالی، مراحل نام نویسی خود را به صورت اینترنتی آغاز نمایند که در ادامه این مقاله، زمان مجدد پذیرش در دو نیمسال اول و دوم ذکر شده اند.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی در نیمسال اول 

در سال 1400 ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی نیمسال اول (مهر ماه) به صورت همزمان با پذیرش افراد در رشته های با آزمون در بازه زمانی 23 تا 30 خرداد به انجام رسید و پس از آن برای کسانی که در زمان مذکور موفق به نام نویسی نشده بودند، تا تاریخ 4 تیر ماه 1400 تمدید شد. 

البته لازم به ذکر است که علاوه بر تمدید مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400، مطابق با جدیدترین اطلاعیه سایت سازمان سنجش آموزش کشور، افراد همچنان می توانند در بازه زمانی 19 الی 22 مرداد ماه 1400 نسبت به نام نویسی و یا ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 اقدامات لازم را به انجام برسانند.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی در نیمسال دوم

علاوه بر پذیرش افراد بر اساس سوابق تحصیلی (معدل فوق دیپلم) در مقطع کارشناسی ناپیوسته در نیمسال اول؛ این فرآیند در بهمن ماه نیز صورت می گیرد. بر خلاف سال های گذشته که پذیرش به صورت حضوری انجام می شد، در دو سال اخیر دانشجویان می توانند به صورت اینترنتی با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، مراحل ثبت نام خود را آغاز نمایند.

نام نویسی داوطلبان برای ظرفیت‌های خالی مانده رشته‌ محل‌ هایی که در آزمون کاردانی به کارشناسی نا پیوسته 1400 تکمیل نشده اند، از روز سه‌ شنبه 16 آذر آغاز شده و تا روز دوشنبه 22 آذر ادامه خواهد داشت. با پایان بازه زمانی فوق، سازمان سنجش مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400را تعیین نموده و به اطلاع متقاضیان می رساند. اخبار جدید در این زمینه از طریق  کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اعلام می شود.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

نام نویسی بدون کنکور کاردانی به کارشناسی صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد. داوطلبان نیز می توانند مطابق با راهنمایی که در ادامه مقاله ارائه شده است، مراحل نام نویسی خود را آغاز کنند.

توجه داشته باشید که پیش از هر اقدامی، دفترچه مربوطه را از سایت مذکور دریافت کرده و به دقت مطالعه نمایید تا با آگاهی کامل از لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400، فرآیند انتخاب کد رشته محل های مورد نظر خود را به انجام برسانید.

 • ابتدا وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی سمت راست گزینه “کاردانی به کارشناسی” را انتخاب کنید.
 • بر روی لینک فعال مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی به کارشناسی کنید.
 • گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب کرده و مراحل لازم را به منظور پرداخت هزینه ثبت نام به انجام برسانید.
 • شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.
 • در این مرحله می بایست فرم ثبت نام اینترنتی را تکمیل کرده و کد رشته های انتخابی خود را ثبت کنید. توجه داشته باشید که هر داوطلب حداکثر می تواند نسبت به انتخاب 50 کد رشته اقدام نماید.

در صورتی که کلیه مراحل فوق با موفقیت انجام شود، سامانه یک شماره پرونده و یک کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید. شایان ذکر است داوطلبانی که در مهلت اولیه ثبت نام کارت اعتباری خریداری کرده اما فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نکرده اند، نیازی به پرداخت مجدد هزینه ندارند و می توانند با همان شماره سریال، ثبت نام خود را انجام دهند.

گاها ممکن است برخی از داوطلبان پس از پایان زمان ثبت نام متوجه شوند که بخشی از اطلاعات خود را به اشتباه در سامانه وارد کرده اند و یا قصد دارند کد رشته های انتخابی خود را ویرایش کرده و یا اولویت بندی آن ها را تغییر دهند.

در مهلت ثبت نام مجدد، این شرایط فراهم است تا داوطلبان تغییرات مورد نظر خود را در فرم ثبت نام اینترنتی اعمال کرده و اصلاحات لازم را انجام دهند. بدین منظور، متقاضیان می توانند با مراجعه به لینک ویرایش اطلاعات در سایت سازمان سنجش و وارد نمودن شماره پرونده و کد پیگیری، به فرم ثبت نام خود دسترسی پیدا کرده و آن را ویرایش نمایند. فراموش نکنید که پس از اعمال تغییرات حتما روی گزینه “تایید نهایی” کلیک کنید تا اطلاعات وارد شده ذخیره شوند.

 

سوالات متداول 

1- زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی برای نیمسال دوم 1400 به چه صورت می باشد؟

این فرآیند در بازه زمانی بین 16 الی 22 آذر انجام می شود.

2- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی نیمسال اول 1400 چگونه انجام می شود؟

افراد می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مطابق با مراحل ذکر شده در این مقاله، ثبت نام خود را به انجام برسانند.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 در مهلت مجدد نام نویسی وجود دارد؟

بله، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبان در مهلت مجدد نام نویسی بدون کنکور کاردانی به کارشناسی فراهم می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر

 1. باسلام . جواب کنکور کاردانی به کادشناسی برحسب معدل چه زمانی علام میشود؟

 2. سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم مهلت ثبت نام کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور برای مهر ماه تمدید میشه
  من رشتم معماری هست

 3. سلام وقت بخیر
  من رشتم معماری هست،و معدلم ۱۸،خواستم بدونم برای شرط معدل کاردانی به کارشناسی،احتمالش هست که دانشگاه دولتی سمیه اصفهان قبول بشم؟

  • با سلام و درود، قبولی در رشته هایی که بر اساس معدل باشد به عواملی همچون ظرفیت دانشگاه و تعداد افراد ثبت نامی در آن رشته نیز بستگی دارد.

دریافت مشاوره