تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1400

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1400

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1400
تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1400

سازمان سنجش آموزش کشور به منظور پذیرش دانشجو در مقطع دکتری هر ساله اقدام به برگزاری یک آزمون سراسری می نماید و زمان آن را از طریق سایت این سازمان اطلاع رسانی می کند. از آن جایی که این آزمون برای دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است، داوطلبان دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، پیام نور، موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد به طور مشترک در یک آزمون شرکت می نمایند.

متقاضیان می بایست پس از کسب اطلاعات لازم و اطمینان از دارا بودن شرایط ثبت نام آزمون دکتری به انجام فرآیند نام نویسی خود اقدام کنند. اما آیا تمامی داوطلبان موفق به ثبت نام در بازه زمانی تعیین شده می شوند؟ علاقه مندانی که بنا به هر دلیلی فرصت نام نویسی را از دست داده اند چه اقدامی می توانند انجام دهند؟ 

داوطلبانی که در تکمیل فرم ثبت نام خود دقت کافی به کار نبرده اند، در مهلت های مجددی که در نظر گرفته می شود می توانند به انجام اصلاحات مورد نظر بپردازند.

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1400

متقاضیان شرکت در آزمون دکتری می بایست در زمان ثبت نام آزمون دکتری که به طور معمول هر سال در آذر ماه انجام می گیرد، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انجام ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند. با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1400 نام نویسی داوطلبان این آزمون از روز یکشنبه 2 آذر آغاز شده و تا 9 آذر ماه 99 ادامه دارد.

اما همیشه یک سری از متقاضیان به دلایل مختلف موفق به ثبت نام در این بازه زمانی یک هفته ای نمی شوند و یا ممکن است در آن زمان تصمیم به شرکت در آزمون مذکور نداشته باشند. در چنین شرایطی سازمان سنجش امکان ثبت نام در زمانی دیگر را برای این دسته از افراد فراهم کرده و با در نظر گرفتن مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری به آن ها فرصت شرکت در آزمون دکتری را می دهد.

بر همین اساس تاریخ ثبت نام برای داوطلبان آزمون دکتری 1400 تا روز چهارشنبه 12 آذر ماه تمدید شد تا علاقه مندان بتوانند مراحل ثبت نام خود را طی نمایند. همچنین افرادی که در بازه زمانی اولیه نام نویسی کرده اند اما متوجه درج اطلاعات اشتباه در فرم خود شده اند نیز می توانند از این فرصت استفاده کرده و به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری بپردازند.

راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1400

نام نویسی آزمون دکتری به صورت اینترنتی انجام می پذیرد و داوطلبان می توانند در مدت زمان معین با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون دکتری روند ثبت نام خود را در پیش بگیرند. اولین گام در انجام این فرآیند پرداخت هزینه ثبت نام دکتری 1400 و خرید سریال اعتباری مربوطه می باشد. خریداری این سریال به جهت درج در فرم ثبت نام به هنگام ثبت اطلاعات مربوط به مدارک ثبت نام آزمون دکتری 1400 الزامی می باشد.

دقت کنید که قبل از اقدام به واریز مبلغ تعیین شده، آگاهی کاملی نسبت به شرایط و ضوابط پذیرش مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام داشته باشید چرا که در صورت وجود مغایرت در وضعیت شما با شرایط مذکور، امکان بازگردانی وجهی که پرداخت کرده اید تحت هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت. می توانید با استفاده از راهنمای زیر، گام به گام مراحل ثبت نام خود را پیش ببرید.

  • ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
  • کلیک بر روی آیکون “دکترای تخصصی” از منوی قرار داده شده در منوی سمت راست صفحه
  • انتخاب گزینه “خرید کارت” از منوی سمت راست
  • کلیک بر روی گزینه “سریال ثبت نام دکتری 1400” و فشردن کلید “تایید و ادامه” موجود در انتهای صفحه
  • پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت شماره سریال 12 رقمی
  • کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D)”
  • وارد کردن شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی موجود در صفحه
  • بارگذاری عکس داوطلب
  • تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی با اطلاعات شناسنامه ای و مدارک
  • دریافت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

به داوطلبان توصیه می شود اطلاعات خود را در سایت ثبت نام آزمون دکتری در نهایت دقت ثبت نموده و اگر انجام این فرآیند را به متصدی کافی نت و یا شخص دیگری واگذار کرده اند، بارگذاری عکس خود را کنترل نمایند. چرا که اگر در ارسال عکس اشتباهی رخ دهد، مسئولیت آن به عهده داوطلب خواهد بود. چنانچه شرکت کنندگان این نکته را رعایت نکرده و اطلاعات یا عکس خود را به اشتباه ارسال کرده باشند می توانند به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1400 نسبت به اصلاح بخشی از اطلاعات خود اقدام کنند. برای آگاهی از زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون می توانید بر روی لینک فوق کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- آیا مهلت ثبت نام در آزمون دکتری سال 1400 تمدید خواهد شد؟

بله، زمان ثبت نام این آزمون تمدید شده و تا روز چهارشنبه 12 آذر ماه 99 ادامه دارد.

2- داوطلبانی که اطلاعات اشتباه در فرم ثبت نام آزمون دکتری خود درج کرده اند امکان ویرایش آن را خواهند داشت؟

بله؛ متقاضیان می توانند از فرصتی که برای تمدید زمان ثبت نام در نظر گرفته می شود استفاده کرده و اصلاحات لازم را اعمال نمایند.

3- از چه طریقی می توانیم برای شرکت در آزمون دکتری نام نویسی کنیم؟

ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری