خانه دکتری تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1402

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1402

مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402
تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1402

سازمان سنجش آموزش کشور به منظور پذیرش دانشجو در مقطع دکتری هر ساله اقدام به برگزاری یک آزمون سراسری می نماید و زمان آن را از طریق سایت این سازمان اطلاع رسانی می کند. از آن جایی که این آزمون برای دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است، داوطلبان دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، پیام نور، موسسات غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد به طور مشترک در یک آزمون شرکت می نمایند.

متقاضیان می بایست پس از کسب اطلاعات لازم و اطمینان از دارا بودن شرایط ثبت نام آزمون دکتری به انجام فرآیند نام نویسی خود اقدام کنند. اما آیا تمامی داوطلبان موفق به ثبت نام در بازه زمانی تعیین شده می شوند؟ علاقه مندانی که بنا به هر دلیلی فرصت نام نویسی را از دست داده اند چه اقدامی می توانند انجام دهند؟ 

لینک مستقیم ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

در تمدید مجدد مهلت ثبت نام امکان ویرایش اطلاعات نام نویسی برای افراد وجود نخواهد داشت.

مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1402

متقاضیان شرکت در آزمون دکتری می بایست در زمان ثبت نام آزمون دکتری که به طور معمول هر سال در آذر ماه انجام می گیرد، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انجام ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند. با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری نام نویسی داوطلبان این آزمون از 22 آبان ماه 1401 شروع شده و تا 29 همین ماه ادامه خواهد داشت.

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1402

همیشه یک سری از متقاضیان به دلایل مختلف موفق به ثبت نام در این بازه زمانی یک هفته ای نمی شوند و یا ممکن است در آن زمان تصمیم به شرکت در آزمون مذکور نداشته باشند. در چنین شرایطی سازمان سنجش امکان ثبت نام در زمانی دیگر را برای این دسته از افراد فراهم کرده و با در نظر گرفتن مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری به آن ها فرصت شرکت در آزمون دکتری را می دهد.

بر همین اساس تاریخ ثبت نام برای داوطلبان آزمون دکتری تمدید می شود تا علاقه مندان بتوانند مراحل ثبت نام خود را طی نمایند. شایان ذکر است که زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری از 29 لغایت 3 آذر ماه در نظر گرفته شده است. 

همچنین با توجه به درخواست مکرر داوطلبان آزمون دکتری بازه زمانی تمدید شده مجدد تا از روز یکشنبه مورخ 13 آذر ماه لغایت روز دوشنبه مورخ 14 همین ماه مورد تمدید مجدد مهلت قرار گرفته است لازم به ذکر است که در این بازه زمانی امکان ویرایش اطلاعات برای افرادی که قبلا ثبت نام خود را به انجام رسانده اند وجود نخواهد داشت.

راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1401

نام نویسی آزمون دکتری به صورت اینترنتی انجام می پذیرد و داوطلبان می توانند در مدت زمان معین با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون دکتری روند ثبت نام خود را در پیش بگیرند. اولین گام در انجام این فرآیند پرداخت هزینه ثبت نام دکتری و خرید سریال اعتباری مربوطه می باشد. خریداری این سریال به جهت درج در فرم ثبت نام به هنگام ثبت اطلاعات مربوط به مدارک ثبت نام آزمون دکتری الزامی می باشد. بر این اساس می توانید با استفاده از راهنمای زیر، گام به گام مراحل ثبت نام خود را پیش ببرید.

  • ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.or و کلیک بر روی آیکون “دکترای تخصصی” از منوی قرار داده شده در منوی سمت راست صفحه

  • انتخاب گزینه  ” ثبت نام آزمون دکتری سال 1402 ” از میان لینک های فعال

  • کلیک بر روی آیکون ” خرید کارت “

  • کلیک بر روی گزینه “سریال ثبت نام دکتری 1402” و فشردن کلید “تایید و ادامه” موجود در انتهای صفحه

  • پر کردن فیلد های خالی با اطلاعات صحیح و کلیک برروی گزینه ” تایید و ادامه ” 

  • مشاهده اطلاعات بارگذاری شده و در صورت صحت فرشردن گزینه ” ادامه روند پرداخت “

  • پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت شماره سریال 12 رقمی

  • کلیک بر روی ” تایید و ادامه گام بعدی ” 

  • وارد کردن شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی موجود در صفحه و کلیک بر روی ” تایید “

به داوطلبان توصیه می شود اطلاعات خود را در سایت ثبت نام آزمون دکتری در نهایت دقت ثبت نموده و اگر انجام این فرآیند را به متصدی کافی نت و یا شخص دیگری واگذار کرده اند، بارگذاری عکس خود را کنترل نمایند. چرا که اگر در ارسال عکس اشتباهی رخ دهد، مسئولیت آن به عهده داوطلب خواهد بود.

چنانچه شرکت کنندگان این نکته را رعایت نکرده و اطلاعات یا عکس خود را به اشتباه ارسال کرده باشند می توانند به هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری نسبت به اصلاح بخشی از اطلاعات خود اقدام کنند. برای آگاهی از زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون می توانید بر روی لینک فوق کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- آیا مهلت ثبت نام در آزمون دکتری سال 1402 تمدید خواهد شد؟

بله، لینک ثبت نام باتاخیر در این آزمون جهت نام نویسی جاماندگان از 13 لغایت 14 آذر ماه فعال می باشد.

2- داوطلبانی که اطلاعات اشتباه در فرم ثبت نام آزمون دکتری خود درج کرده اند، امکان ویرایش آن را خواهند داشت؟

خیر؛ متقاضیان در تمدید مجدد مهلت ثبت نام امکان ویرایش اطلاعات را نخواهند داشت.

3- از چه طریقی می توانیم برای شرکت در آزمون دکتری نام نویسی کنیم؟

ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری