خانه علمی کاربردی تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 99

تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 99

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی 99
تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 99

دانشگاه علمی کاربردی تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند و در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، به صورت بدون کنکور در زمان بندی مشخص اقدام به جذب دانشجو می نماید.

ثبت نام این دانشگاه برای پذیرش در نیمسال اول (مهر) انجام می گیرد ولی معمولا مهلت مجددی جهت تمدید پذیرش در نظر گرفته می شود و داوطلبانی که در مهر ماه بنا به هر دلیلی موفق به ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 99 نشده اند، در این بازه زمانی می توانند کد رشته های مورد نظر خود را ثبت کنند.

هر ساله معمولا مرحله تکمیل ظرفیت جهت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی افراد در دوره های مختلف دانشگاه علمی کاربردی جهت تحصیل متقاضیان در بهمن ماه برگزار می شود که در ادامه این مقاله زمان و نحوه ثبت نام آن شرح داده شده است.

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور از لیست رشته های ارائه داده شده باخبر شوند.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 99

همان طور که گفته شد دانشگاه علمی کاربردی دو نوبت در سال اقدام به جذب دانشجو می کند که مرحله تکمیل ظرفیت در بهمن ماه مطابق با بازه زمانی اعلام شده از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.

از این رو متقاضیان تحصیل به صورت بدون آزمون در دانشگاه علمی کاربردی می توانند در مقطع کاردانی از تاریخ 16 الی 22 دی ماه و در مقطع کارشناسی ناپیوسته از روز 17 لغایت 23 دی ماه، مراحل ثبت نام خود را در فرآیند تکمیل ظرفیت به انجام برسانند که بعد از نام نویسی در این مقطع، افراد می توانند از بهمن ماه سال 99، تحصیل خود را در واحد دانشگاهی مورد پذیرش خود آغاز نمایند.

لازم به ذکر است که ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت این دانشگاه برای بهمن ماه، به صورت حضوری و از طریق مراجعه به واحد دانشگاهی مورد نظر انجام می شود اما پرداخت هزینه نام نویسی، به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد.

توجه نمایید که مهلت نام نویسی در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه های علمی کاربردی تا روز پنجشنبه مورخه 25 دی ماه 99 تمدید شده است بنابراین، کسانی که موفق به ثبت نام در بازه زمانی قبلی نشده اند، می توانند تا پایان 25 دی نسبت به نام نویسی خود به صورت حضوری و از طریق مراجعه به واحد دانشگاهی موردنظر اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 99

در رابطه با نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت نیز لازم است داوطلبان ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99 آگاهی کامل پیدا کنند و سپس جهت ثبت‌ نام با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به مرکز آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند که اسامی این مدارک در ادامه ذکر شده اند.

مقطع کاردانی

 • 6 قطعه عکس پرسنلی 3*4 با پس زمینه سفید و تمام رخ که متعلق به سال جاری داوطلب باشد.
 • شناسنامه و یک نسخه کپی شده آن
 • کارت ملی و یک برگ کپی شده از آن
 • اصل و یا گواهی دیپلم نظام قدیم یا جدید به همراه یک نسخه کپی شده از آن
 • اصل فرم تاییدیه معدل (برای فارغ التحصیلانی که فعلا گواهینامه پایان تحصیلات برای آن ها صادر نشده است)
 • گواهی اشتغال به کار، آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر کار (برای افراد شاغل)
 • مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آقایان را مشخص کند.

مقطع کارشناسی ناپیوسته

 • 6 قطعه عکس پرسنلی 3*4 با پس زمینه سفید و تمام رخ که متعلق به سال جاری داوطلب باشد.
 • شناسنامه و یک نسخه کپی شده آن
 • کارت ملی و یک برگ کپی شده از آن
 • اصل مدرک فوق دیپلم و یا کاردانی اخذ شده از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی و یا مدرک کاردانی پیوسته ای که از آموزشکده های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش دریافت شده و مورد تایید سازمان های مربوطه واقع شده باشد به همراه یک برگ کپی آن.
 • مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آقایان را مشخص کند.

پس از تهیه مدارک فوق و تکمیل فرم تقاضانامه، داوطلب می بایست به دانشگاه ارائه دهنده رشته مورد نظر خود مراجعه کند و ثبت نام حضوری را انجام دهد. توجه نمایید که قبل از مراجعه حضوری می بایست هزینه ثبت نام را به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور پرداخت نمایید که مراحل آن در ادامه ذکر شده است.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و از قسمت “دسترسی سریع” در منوی سمت چپ سایت، بر روی “خرید کارت اعتباری” کلیک کنید.

مرحله اول پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • در این صفحه با توجه به دوره مورد نظر خود، تیک مربوط به “سریال ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی – کاربردی بهمن 1399” و یا “سریال ثبت نام در مرحله ی تکمیل ظرفیت پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن ماه 1399” را فعال نموده و سپس عبارت “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله دوم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • پس از کامل نمودن فرم موجود در این صفحه با استفاده از اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ثابت و همچنین پست الکترونیک، گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید. (لازم به ذکر است که هزینه ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 46 هزار تومان و در مقطع کاردانی، 37 هزار تومان است.)

مرحله سوم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • شماره پیگیری پرداخت را یادداشت نموده و بعد از فعال کردن گزینه مربوط به مطالعه قوانین و شرایط مطابق با تصویر ذیل، عبارت “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله چهارم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • جهت واریز مبلغ نام نویسی، اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مشخص وارد کرده و سپس کلمه “پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

در ادامه لینک دانلود دفترچه به همراه تقاضانامه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی را مشاهده می کنید که با کلیک بر روی لینک، می توانید نسخه پی دی اف آن را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است به دلیل عدم تغییر شرایط پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دوره تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی، دفترچه ای جدید برای آن ها منتشر نشده و داوطلبان می بایست دفترچه راهنما مربوط به پذیرش مهر ماه را مورد مطالعه قرار دهند که لینک دانلود آن ها نیز در جدول زیر قرار داده شده است.

دفترچه، لیست رشته و فرم تقاضانامه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99
مقطع کاردانی 
دانلود فرم تقاضانامه ثبت نام مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن 99

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحات لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بدون آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

(به دلیل عدم تغییر شرایط ثبت نام، داوطلبان می بایست دفترچه راهنمای مهرماه را مورد مطالعه قرار دهند.)

مقطع کارشناسی ناپیوسته
دانلود فرم تقاضانامه ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن 99

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحات لیست رشته های مرحله تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

(به دلیل عدم تغییر شرایط ثبت نام، داوطلبان می بایست دفترچه راهنمای مهرماه را مورد مطالعه قرار دهند.)

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 99

تنها داوطلبانی که دارای ضوابط موردنظر هستند، می توانند نسبت به نام نویسی در این دوره اقدام نمایند که شرایط ثبت نام علمی کاربردی در ادامه بیان شده است:

 • تمامی داوطلبان جهت ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی، باید دارای مدرک کاردانی یا فوق دیپلم باشند و یا حداکثر تا روز مشخص شده در دفترچه نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
 • چنان چه کلاس های نیمسال دوم در سال تحصیلی جاری از سوی موسسه مورد نظر تشکیل شوند، ثبت نام داوطلبانی که تا روز مشخص موفق به دریافت مدرک کاردانی یا فوق دیپلم خود گردند، با شروع ترم تحصیلی بهمن ماه و پس از ارائه مدرک مربوطه امکان پذیر می باشد.
 • تمامی متقاضیان باید به هنگام ثبت نام، مبلغی  را از طریق سامانه پرداخت الکترونیکی موجود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور بپردازند.
 • بر همه داوطلبان واجب است که فرم تقاضانامه تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در مقطع مربوطه را پرینت کرده و پس از تکمیل آن، به موسسه مورد نظر ارائه دهند.
 • چنان چه داوطلبی جزو پذیرفته شدگان نهایی مقطع کارشناسی ناپیوسته در مرحله اولیه باشد و در تکمیل ظرفیت نیز شرکت نماید، قبولی قبلی او لغو شده و مانند یک دانشجوی انتقالی با وی برخورد می گردد.
 • هر داوطلب مجاز خواهد بود تنها یک کد رشته محل را از یک گروه آموزشی و در یک واحد آموزشی انتخاب کند، یعنی اگر داوطلبی در دو کد رشته و یا در دو مرکز ثبت نام کند، مشخصات وی از بانک اطلاعاتی یکی از موسسه ها حذف شده و هیچ گونه حق اعتراضی برای او در نظر گرفته نمی شود.
 • پس از ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 99، شما به عنوان “پذیرفته شدگان مشروط” محسوب خواهید شد و شروع تحصیل شما منوط به تایید نهایی سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.
 • لازم است داوطلبان به هنگام ثبت و انتخاب کد رشته محل مورد نظر تمام دقت خود را به کار گیرند. چرا که تغییر و یا تعویض کد رشته محل پس از ثبت آن، امکان پذیر نیست.
 • داوطلبان آقا مشکل نظام وظیفه نداشته باشند.

دانشگاه علمی کاربردی معمولا در مهر ماه از داوطلبان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه ثبت نام به عمل می آورد و اگر پس از انجام ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 99 ظرفیت برخی از رشته های این دانشگاه تکمیل نشود، دانشگاه علمی کاربردی در آذر ماه یا دی ماه با عنوان تکمیل ظرفیت در رشته های بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می کند.

سوالات متداول

1- آیا مرحله تکمیل ظرفیت برای دانشگاه علمی کاربردی برای سال 99 برگزار می شود؟

بله، برای دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته مرحله تکمیل ظرفیت بهمن ماه برگزار می شود.

2- تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی 99 از چه زمانی آغاز می شود؟

فرآیند تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی از تاریخ 16 دی ماه 99 آغاز می گردد.

3- لیست رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی از طریق کدام سایت منتشر می شود؟

لیست رشته ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. سلام خسته نباشین
  ببخشید من الان دیپلم کامپیوتر از کاردانش سالی واحدی دارم و میگن که نمیتونم به جز رشته کامپیوتر رشته دیگه ای را برای دانشگاه انتخاب کنم چونکه سالی واحدی هستم
  ممنون میشم کمکم کنید

دریافت مشاوره