تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / ثبت نام آزمون حسابداران رسمی

ثبت نام آزمون حسابداران رسمی

نام نویسی آزمون حسابداران رسمی 99
ثبت نام آزمون حسابداران رسمی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون حسابداران رسمی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

جامعه حسابداران رسمی ایران یک موسسه غیردولتی و مستقل می باشد که حدودا از 20 سال پیش، فعالیت خود را زیر نظر وزارت اقتصاد و دارایی آغاز نموده است. سازمان امور مالیاتی کشور، تمام شرکت‌هایی را که دارای ثبت درآمد هستند، ملزم به استفاده از خدمات حسابداران رسمی می ‌نماید. در نتیجه حسابداران رسمی یکی از مهم ترین افرادی هستند که شرکت‌ها همیشه با آن ها سر و کار خواهند داشت. برای رسیدن به مقام حسابداران رسمی، علاوه بر داشتن حداقل مدرک کارشناسی در رشته‌ های مالی و حسابداری، دارا بودن حداقل شش سال سابقه کار حسابرسی (پس از دریافت مدرک کارشناسی) و نیز قبولی در آزمون‌ های تستی و تشریحی حسابداری، حسابرسی و قوانین (مالیات ‌ها، تجارت، محاسبات و…) لازم است.

دارندگان مدرک دکتری حسابداری یا مدارک حرفه ای بین المللی مورد تایید هیات تشخیص صلاحیت حسابدران رسمی، از آزمون مهارت های حسابداری و حسابرسی معاف می باشند.

زمان ثبت نام آزمون حسابداران رسمی 99

داوطلبان واجد شرایطی که علاقه دارند در آزمون حسابداران رسمی شرکت کنند باید با فراهم آوردن مدارک مورد نیاز، در زمان مقرر به سایت ثبت نام این آزمون مراجعه نموده و فرم تقاضانامه ثبت نام خود را تکمیل نمایند. با توجه به این که هنوز هیچ اطلاعیه ای مبنی بر زمان ثبت نام آزمون حسابداران رسمی سال 99 منتشر نشده است، اما ثبت نام این آزمون در سال گذشته از اواسط مردادماه آغاز شد که پیش بینی می شود امسال نیز نام نویسی این آزمون در همین بازه زمانی انجام گیرد. چنانچه تمایل دارید به محض انتشار اطلاعیه مربوط به ثبت نام آزمون حسابداران رسمی 99 از آن مطلع شوید، می توانید در کانال تلگرام آزمون های استخدامی عضو شده و آخرین خبرها را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون حسابداران رسمی 99

ثبت نام آزمون حسابداران رسمی، از طریق سامانه تشخیص صلاحیت حرفه ای حسابداران رسمی به نشانی اینترنتی tsh2.mefa.ir انجام می گیرد. داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند می بایست جهت پرداخت هزینه آزمون و ثبت نام خود به این سایت مراجعه نمایند. برای این منظور، داوطلبان ملزم به طی نمودن مراحل زیر هستند:

 • ورود به سامانه تشخیص صلاحیت حرفه ای حسابداران رسمی به نشانی اینترنتی tsh2.mefa.ir
 • در این صفحه، گزینه “ثبت نام” را انتخاب نمایید تا نام کاربری و کلمه عبور در اختیار شما قرار گیرد. (از شماره تلفن همراه و ایمیل معتبر و شخصی خود استفاده نمایید و از درج www در هنگام ثبت ایمیل خودداری کنید.)
 • به شماره تلفن همراهی که در مرحله قبل اعلام نمودید، یک کد فعال سازی ارسال می شود که به کمک آن می توانید حساب کاربری خود را فعال نمایید.
 • در این مرحله شما می بایست به تکمیل اطلاعات خواسته شده از قبیل اطلاعات تحصیلی، حرفه ای و سوابق کاری بپردازید.
 • پس از ثبت اطلاعات فوق، به مرحله بررسی اطلاعات ثبت شده هدایت می شوید.
 • در این قسمت، جهت اتمام مراحل ثبت نام و ارسال به مرکز تشخیص صلاحیت حرفه ای گزینه، “تایید نهایی و پرداخت اینترنتی” را انتخاب نمایید.
 • در صورت بروز خطا و عدم پرداخت الکترونیکی هزینه، با ورود مجدد به قسمت ثبت نام و مراجعه به قسمت پرداخت اینترنتی، می توانید فرآیند واریز هزینه را انجام دهید. همچنین در صورت بروز مشکل در هر کدام از مراحل ثبت نام می توانید از مشاوران مرکز ایران مشاوره کمک بگیرید.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون حسابداران رسمی 99

شرایط نام نویسی آزمون حسابداران رسمی99
شرایط ثبت نام آزمون حسابداران رسمی99

با توجه به این که شرکت در هر آزمونی مستلزم دارا بودن شرایط در نظر گرفته شده برای آن است، آزمون حسابداران رسمی نیز از این قانون بی بهره نمی باشد. داوطلبان تنها زمانی می توانند در این آزمون شرکت کنند که کلیه شرایط عمومی و اختصاصی مطرح شده در این قسمت را دارا باشند.

1- داشتن تابعیت ایرانی و وفاداری نسبت به جمهوری اسلامی ایران

2- حسن شهرت به رعایت موازین شرعی و اجتماعی

3- عدم سابقه محکومیت کیفری

4- عدم اعتیاد به هر گونه مواد مخدر

5- نداشتن سوابق سوء حرفه ای مالی و اداری

6- دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی (لیسانس) از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رشته حسابداری یا رشته های مشابه یا مدارک حرفه ای شناخته شده از مجامع معتبر بین المللی

تبصره 1: منظور از رشته های مشابه، رشته هایی هستند که مورد تایید هیات تشخیص صلاحیت حسابداران رسمی می باشند و دست کم 18 واحد از دروس آن ها حسابداری، حسابرسی و مدیریت مالی باشند.

تبصره 2: دارندگان مدارک مراجع ذیصلاح حرفه ‌ای بین المللی و همچنین دارندگان مدرک دکترای حسابداری از امتحان مهارت حسابداری و ‌حسابرسی معاف می‌باشند. مراجع حرفه ای به شرح زیر می باشند:

 • انجمن حسابداران خبره انگلستان و ولز (ICAEW)
 • انجمن حسابداران رسمی انگلستان (ACCA)
 • انجمن حسابداران رسمی آمریکا (AICPA)
 • انجمن حسابداران کانادا (CGA)

پذیرش سایر مراجع حرفه ‌ای منوط به طرح موضوع در هیات تشخیص صلاحیت حسابداران رسمی و اتخاذ تصمیم در مورد آن است.

تبصره 3: در صورتی که مدرک تحصیلی معادل داشته باشید، مدرک شما مورد قبول نبوده و نمی توانید در آزمون شرکت نمایید.

7- دارا بودن حداقل ۶ سال سابقه کاری تمام وقت پس از اخذ مدرک کارشناسی مرتبط که در این مورد، باید حداقل دو سال از آن در داخل کشور باشد.

تبصره 1: چنانچه مدرک کارشناسی غیرمرتبط باشد ولی مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری مرتبط باشد، سوابق کاری پس از اخذ مدرک تحصیلی مرتبط ملاک خواهد بود. اما لازم به ذکر است که پذیرش مدارک تحصیلی بالاتر از لیسانس، مشروط به گذراندن حداقل 18 واحد دروس حسابداری، حسابرسی و مدیریت مالی در طول دوره های تحصیلی نام برده می باشد.

تبصره 2: آن دسته از متقاضیانی که دارای حداقل 3 سال سابقه تمام وقت در سمت حسابرسی بعد از دریافت مدرک لیسانس در سازمان حسابداری و یا موسسات حسابداری عضو جامعه حسابداران رسمی ایران هستند و یا داوطلبانی که تجارب مفید آن ها حداقل 6 سال باشد، به شرط دارا بودن سایر شرایط، می توانند در این آزمون شرکت کرده و در صورت قبولی، کمبود سابقه خود را تکمیل کنند.

8- دارا بودن گواهی انجام و یا معافیت دائم از خدمت وظیفه عمومی

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون حسابداران رسمی 99

اگر تصمیم به شرکت در آزمون حسابداران رسمی گرفته اید، می بایست ابتدا از کامل بودن مدارک مورد نیاز جهت نام نویسی در آزمون اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به ثبت نام خود در سامانه مربوطه نمایید.

 • اسکن عکس 4*3 داوطلب (حجم عکس ارسالی باید حداکثر 150 کیلوبایت و سایز آن حداقل 300*200 و یا حداکثر 400*300 باشد.)
 • اسکن کارت ملی، کارت پایان خدمت یا معافیت و شناسنامه با یکی از فرمت های مجاز pdf، jpg و bmp
 • تصویر مدارک تحصیلی مرتبط در مقاطع کارشناسی و بالاتر به تایید مراجع رسمی کشور و یا مدرک عضویت در مجامع حرفه ای بین المللی
 • تهیه فایل ریزنمرات تایید شده در خصوص رشته های مشابه با حجم حداکثر 1 مگابایت
 • فایل اسکن گواهی کار حسابرسی تمام وقت که باید عدم دارا بودن سوابق سوء حرفه ای، مالی و اداری در آن ذکر گردد و با حجم حداکثر 1 مگابایت بارگذاری شود.
 • فایل گواهی سابقه پرداخت حق بیمه از سامانه تامین اجتماعی با ذکر رمز ورود به سامانه با حجم حداکثر 1 مگابایت
 • آقایان می بایست تصویر پشت یا روی گواهی انجام یا معافیت خدمت وظیفه عمومی خود را با حجم حداکثر 1 مگابایت در سامانه بارگذاری کنند.

منابع آزمون حسابداران رسمی ۹۹

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون حسابداران رسمی را دارند، می بایست ابتدا منابع مورد نیاز برای آزمون را شناسایی کرده و سپس با فراهم نمودن آن ها، نسبت به مطالعه منابع و کسب آمادگی برای شرکت در آزمون اقدام نمایند. برخی از منابع آزمون حسابداران رسمی شامل موارد زیر است:

 • استانداردهای حسابداری ایران
 • قوانین و مقررات مالیاتی
 • روش های کنترل و هزینه یابی مواد
 • قانون مالیات مستقیم
 • قانون تجارت
 • حسابداری مالی
 • آیین رفتار حرفه ای
 • سیستم اطلاعاتی حسابداری صنعتی
 • پرسش و پاسخ‌های کمیته فنی همراه بخشنامه ها و مصوبات
 • قوانین برگزاری مناقصات
 • قانون و بودجه تصویب شده هر ساله کشور
 • قانون ابزارهای مالی
 • قانون دیوان محاسبات کشور

ثبت نام آزمون حسابداران رسمی معمولا در مرداد ماه انجام می گیرد و صرفا داوطلبانی که تمامی شرایط لازم برای شرکت در این آزمون را دارا می باشند، می توانند نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. با توجه به این که پرداخت هزینه و ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی انجام می گیرد، چنانچه در هنگام بارگذاری مدارک یا مراحل دیگر ثبت نام نیاز به راهنمایی داشتید، می توانید از کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره کمک بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون حسابداران رسمی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی