سه شنبه , ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد

راهنمای نام نویسی کنکور دکتری آزاد 99
ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از پرمتقاضی ترین دوره های تحصیلی آموزش عالی در ایران ، دوره دکتری است و هدف این دوره تامین و تربیت افرادی خلاق و متخصص در زمینه های مختلف علوم و فناوری برای رفع نیازهای کشور و توسعه دانش موثر می باشد. دانشگاه آزاد همانند دانشگاه سراسری در جهت تامین نیروی متخصص در مقطع دکتری (Ph.D) دانشجو می پذیرد. آن چه برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع دکتری از اهمیت بسیاری برخوردار است ، سطح علمی دانشگاه و ارائه مدرک معتبر است. کیفیت آموزشی کلاس های دانشگاه آزاد و هم چنین ارائه مدرک معتبر و مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از دلایل محبوبیت دانشگاه آزاد نزد داوطلبان مشتاق به ادامه تحصیل است. داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد می بایست از زمان ، شرایط و نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد مطلع شوند.

علاقه مندان به شرکت در آزمون دکتری دانشگاه آزاد می بایست ثبت نام خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام دهند.

زمان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

کنکور دوره دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد بر اساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سال 96 تا کنون با یکدیگر یکی شده و فقط یک آزمون برای ورود به این مقطع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. علاقه مندان به شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر با فراهم کردن مدارک ثبت نام آزمون دکتری نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون دکتری 99 ، در تاریخ 6 لغایت 12 آذر ماه انجام پذیرفت. البته سازمان سنجش برای ارائه تسهیلات به داوطلبانی که از زمان ثبت نام جا مانده اند ، مهلت ثبت نام را تا روز پنجشنبه 14 آذر ماه تمدید نمود. هم چنین از روز 13 لغایت 14 اردیبهشت ماه 99 امکانی برای متقاضیان فراهم شده است که می توانند نسبت به تغییر حوزه امتحانی خود اقدام نمایند. لازم است بدانید که بر خلاف اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر ویرایش منحصرا حوزه امتحانی آزمون نیمه متمرکز ورودی دکتری 99، سامانه ثبت نام جدید این آزمون نیز برای علاقه مندان فعال شده است.

داوطلبان دانشگاه آزاد باید دقت داشته باشند مسیر آن ها از ثبت نام در آزمون دکتری تا دریافت کارنامه اولیه با داوطلبان دانشگاه های سراسری یکی است و تمامی فرآیندهای آن از طریق سایت رسمی سازمان سنجش صورت می گیرد. اما بعد از آن داوطلبان هر دو گروه مسیر جداگانه ای را خواهند پیمود.

با توجه به این که در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر زمان دقیق ثبت نام آزمون دکتری از سازمان سنجش آموزش کشور منتشر نشده است ، شما عزیزان می توانید برای اطلاع به موقع از زمان و آغاز فرآیند ثبت نام آزمون ، در کانال تلگرام دکتری عضو شده تا به روزترین اخبار و اطلاعیه ها را پیرامون آزمون دکتری دریافت نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

با توجه به این که سازمان سنجش آموزش کشور مجری برگزاری آزمون دوره دکتری می باشد به همین دلیل فرآیند ثبت نام این آزمون از طریق سایت رسمی سازمان سنجش انجام می گیرد. داوطلبانی که قصد دارند نسبت به نام نویسی آزمون دکتری اقدام نمایند ابتدا می بایست دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد را دریافت کرده و به دقت آن را بررسی نمایند تا از تمام شرایط و ضوابط شرکت در آزمون مطلع شوند. برای اطلاع از لیست رشته های امتحانی دوره دکتری سال 99 به لینک قرار داده شده در جدول زیر مراجعه نمایید تا از تجانس رشته مورد نظر با رشته مقطع کارشناسی ارشد خود اطمینان یابید.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 99

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که شما برای ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری مستلزم پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری ثبت نام هستید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

نحوه خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری 99

در ابتدا به سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و از منوی تعبیه شده در قسمت راست سایت ، بر روی گزینه “دکتری تخصصی” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام آزمون دکتری 99

با ورود به صفحه جدید عبارت “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1399” را انتخاب کنید.

مرحله دوم ثبت نام دکتری 99

اینک باید از سمت راست صفحه ، گزینه “خرید کارت” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام دکتری 99

در این قسمت باید بر روی عبارت “سریال ثبت نام دکتری 99 و علاقه مند به دریافت پیامک اطلاع رسانی بابت مراحل مختلف آزمون” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون دکتری 99

اکنون شما وارد صفحه پرداخت الکترونیکی بانک شده اید که باید اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و مبلغ مشخص شده را پرداخت نمایید.

وارد کردن مشخصات خواسته شده جهت ورود به درگاه پرداخت

مرحله پنجم ثبت نام آزمون دکتری 99

فعال کردن گزینه ” ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط ، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام ” و کلیک بر روی گزینه ” ادامه روند پرداخت “

مرحله ششم ثبت نام آزمون دکتری 99

وارد کردن اطلاعات کارت بانکی جهت پرداخت هزینه و دریافت شماره سریال 12 رقمی ثبت نام

مرحله هفتم ثبت نام آزمون دکتری 99

نحوه ثبت نام آزمون دکتری 99

برای ثبت نام آزمون دکتری می بایست سه مرحله اول فرآیند خرید کارت اعتباری را مجددا طی نمایید یعنی مراجعه به سایت سازمان سنجش ، انتخاب “دکتری تخصصی” ، کلیک بر روی عبارت “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1399” و در ادامه مطابق مراحل زیر عمل نمایید.

شماره سریال 12 رقمی که در هنگام خرید کارت اعتباری ثبت نام دریافت نمودید را وارد نمایید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون دکتری 99

عکس داوطلبی خود را بارگذاری نمایید و اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.

بعد از وارد نمودن تمامی اطلاعات خواسته شده و فشردن گزینه “ثبت” ، شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام را دریافت نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

داوطلبانی که علاقه دارند تا تحصیلات خود را از سال 99 در مقطع دکتری آغاز نمایند در صورت احراز کلیه شرایط ثبت نام آزمون دکتری 99 می توانند نسبت به نام نویسی خود در این آزمون اقدام نمایند. شرایط عمومی و اختصاصی آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به شرح زیر می باشد:

شرایط عمومی

 •  اعتقاد به دین اسلام یا دیگر ادیان که در قانون اساسی آمده است
 •  انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات (اقلیت های دینی از این شرط مستثنی هستند).
 • نداشتن دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 •  عدم سابقه عضویت در احزاب غیرقانونی و گروه های فراماسونری
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • درطول تحصیل یا زمان اشتغال مرتکب اعمال غیراخلاقی نشده باشند

شرایط اختصاصی

 • فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای و همچنین دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای که مدرک آن ها مورد تایید سازمان های مربوطه باشد می توانند در این آزمون شرکت کنند.
 •  داوطلبان رشته های تحصیلی گروه پزشکی در صورتی می توانند در این آزمون شرکت کنند که وضعیت طرح تعهد خدمت خود را مشخص کنند.
 •  داوطلبان مشغول به کار در نهادهای دولتی ، سازمان ها و وزارتخانه ها چنان چه تمایل به ثبت نام در دوره دکتری را دارند باید حتما موافقت نامه کتبی از محل کار خود مبنی بر ادامه تحصیل در دوره تمام وقت دکتری را داشته باشند.
 •  داوطلبان مجاز به انتخاب رشته تحصیلی متناسب با رشته دوره ارشد خود می باشند.
 • داوطلبان دارای مدرک معادل می بایست شرایط مورد نیاز موجود در آیین نامه را داشته باشند. (جزییات در دفترچه ثبت نام موجود است).
 • طلاب حوزه های علمیه که دوره سطح 3 را گذرانده اند مجاز به شرکت در دوره دکتری می باشند.
 • داشتن معدل بالای 14

مدارک لازم برای شرکت در آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

مدارک ثبت نام آزمون دکتری دکتری به شرح زیر است:

 • داوطلبان می بایست یک قطعه عکس رنگی با زمینه سفید 4*3 یا 6*4 تمام رخ ، با فرمت jpg و حداکثر حجم 70 کیلو بایت را اسکن نمایند. عکس بانوان حتما با حجاب کامل باشد.
 • همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه
 • تکمیل فرم معدل برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای (فارغ التحصیلان دوره ارشد یا دکتری حرفه ای الزامی به پرکردن فرم معدل ندارند).
 • داوطلبان با شرایط خاص (کم بینا یا نابینا، کم شنوا یا ناشنوا، معلول جسمی) باید فرم مخصوص به وضعیت خود را از مرکز بهزیستی استان مربوطه دریافت و اقدامات ذکر شده در دفترچه ثبت نام را انجام دهند.

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد سال 99 نموده اند برای کسب آمادگی بیشتر در آزمون می توانند از بهترین منابع آزمون دکتری که در موفقیت آن ها در آزمون تاثیر بسزایی دارد بهره ببرند. استفاده از مشاوره تحصیلی دکتری به شما کمک خواهد کرد تا برای رسیدن به هدف خود درست ترین مسیر را بپیمایید.

معمولا داوطلبان بعد از نام نویسی خود به دنبال زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 99 و یا زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد 99 هستند که برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانند بر روی لینک مطالب مورد نظر کلیک نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره