تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

راهنمای نام نویسی کنکور دکتری آزاد 1400
ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

یکی از پرمتقاضی ترین دوره های تحصیلی آموزش عالی در ایران، دوره دکتری است که هدف این دوره تامین و تربیت افرادی خلاق و متخصص در زمینه های مختلف علوم و فناوری برای رفع نیازهای کشور و توسعه دانش موثر می باشد. دانشگاه آزاد همانند دانشگاه سراسری، در جهت تامین نیروی متخصص در مقطع دکتری (Ph.D) دانشجو می پذیرد. آن چه برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع دکتری از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد، سطح علمی دانشگاه و ارائه مدرک معتبر است. کیفیت آموزشی کلاس های دانشگاه آزاد و همچنین ارائه مدرک معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از دلایل محبوبیت دانشگاه آزاد نزد داوطلبان مشتاق به ادامه تحصیل به شمار می رود. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری می بایست از زمان، مدارک و نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد مطلع شوند.

علاقه مندان به شرکت در آزمون دکتری دانشگاه آزاد می بایست ثبت نام خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام دهند.

زمان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

کنکور دوره دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد بر اساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سال 96 تا کنون، با یکدیگر ادغام شده و فقط یک آزمون برای ورود به این مقطع توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. علاقه مندان به شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر با فراهم کردن مدارک ثبت نام آزمون دکتری نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون دکتری 1400، از تاریخ 2 لغایت 9 آذر ماه 99 انجام می پذیرد. البته سازمان سنجش، معمولا برای ارائه تسهیلات به داوطلبانی که از زمان ثبت نام جا مانده اند، زمانی تحت عنوان مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری در نظر خواهد گرفت. شما عزیزان می توانید برای اطلاع به موقع از زمان تمدید فرآیند ثبت نام این آزمون، در کانال تلگرام دکتری عضو شده تا به روزترین اخبار و اطلاعیه ها را پیرامون آزمون دکتری دریافت نمایید.

داوطلبان دانشگاه آزاد باید دقت داشته باشند مسیر آن ها از ثبت نام در آزمون دکتری تا دریافت کارنامه دکتری، با داوطلبان دانشگاه های سراسری مشترک است و فرآیند مربوط به آن از طریق سایت رسمی سازمان سنجش صورت می گیرد. اما بعد از آن داوطلبان هر دو گروه مسیر جداگانه ای را خواهند پیمود.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

با توجه به این که سازمان سنجش آموزش کشور مجری برگزاری آزمون دوره دکتری می باشد به همین دلیل فرآیند ثبت نام این آزمون از طریق سایت رسمی سازمان سنجش انجام می گیرد. داوطلبانی که قصد دارند نسبت به نام نویسی آزمون دکتری اقدام نمایند، ابتدا می بایست دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد را دریافت کرده و به دقت آن را بررسی نمایند تا از تمام شرایط و ضوابط شرکت در آزمون مطلع شوند. برای تسهیل امور دریافت دفترچه ثبت نام دکتری، به محض انتشار دفترچه، لینک دانلود آن در جدول زیر فعال می گردد.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1400
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که شما برای ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری مستلزم پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری و خرید کارت اعتباری ثبت نام هستید. برای انجام این امر، مراحل زیر را به ترتیب طی نمایید.

نحوه خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون دکتری 

 • در ابتدا به سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و از منوی تعبیه شده در قسمت راست سایت، بر روی گزینه “دکتری تخصصی” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام آزمون دکتری 99

 • با ورود به صفحه جدید، عبارت “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1400” را انتخاب کنید.

مرحله دوم ثبت نام دکتری 99

 • اینک از سمت راست صفحه، گزینه “خرید کارت” را انتخاب نمایید.

مرحله سوم ثبت نام دکتری 99

 • در این قسمت باید بر روی عبارت “سریال ثبت نام دکتری 1400 و (+ هزینه پیامک های اطلاع رسانی)” کلیک کنید و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون دکتری 99

 • اکنون شما وارد صفحه پرداخت الکترونیکی بانک شده اید که باید اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و مبلغ مشخص شده را پرداخت نمایید.
 • اطلاعات مورد نظر را در کادر های مربوطه وارد نمایید رو سپس عبارت “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون دکتری 99

 • سپس تیک گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کنید و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت”، کلیک نمایید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون دکتری 99

 • در این صفحه، اطلاعات کارت بانکی جهت پرداخت هزینه و دریافت شماره سریال 12 رقمی ثبت نام، الزامی می باشد.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون دکتری 99

نحوه ثبت نام آزمون دکتری 

برای ثبت نام آزمون دکتری می بایست سه مرحله اول فرآیند خرید کارت اعتباری را مجددا طی نمایید یعنی مراجعه به سایت سازمان سنجش، انتخاب “دکتری تخصصی”، کلیک بر روی عبارت “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1399” و در ادامه مطابق مراحل زیر عمل نمایید.

 • “شماره سریال 12 رقمی” که در هنگام خرید کارت اعتباری ثبت نام، دریافت نمودید و “عبارت امنیتی” موجود در صفحه را در کادر های مربوطه وارد نمایید و در آخر دکمه “تایید” را بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون دکتری 99

 • عکس داوطلبی خود را بارگذاری نمایید و اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.
 • بعد از وارد نمودن تمامی اطلاعات خواسته شده و فشردن گزینه “ثبت”، شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام را دریافت نمایید.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

داوطلبانی که علاقه دارند تا تحصیلات خود را از سال 1400 در مقطع دکتری آغاز نمایند، در صورت احراز کلیه شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1400 می توانند، نسبت به نام نویسی خود در این آزمون اقدام نمایند. شرایط عمومی و اختصاصی آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به شرح زیر می باشد.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا دیگر ادیان که در قانون اساسی آمده است
 • انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات (اقلیت های دینی از این شرط مستثنی هستند.)
 • نداشتن دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در احزاب غیرقانونی و گروه های فراماسونری
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • درطول تحصیل یا زمان اشتغال، مرتکب اعمال غیراخلاقی نشده باشند

شرایط اختصاصی

 • فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای و همچنین دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای که مدرک آن ها مورد تایید سازمان های مربوطه باشد، می توانند در این آزمون شرکت کنند.
 • داوطلبان رشته های تحصیلی گروه پزشکی در صورتی می توانند در این آزمون شرکت کنند که وضعیت طرح تعهد خدمت خود را مشخص کنند.
 • داوطلبان مشغول به کار در نهادهای دولتی، سازمان ها و وزارتخانه ها چنانچه تمایل به ثبت نام در دوره دکتری را دارند، بایستی موافقت نامه کتبی از محل کار خود مبنی بر ادامه تحصیل در دوره تمام وقت دکتری را داشته باشند.
 • داوطلبان، مجاز به انتخاب رشته تحصیلی متناسب با رشته دوره ارشد خود می باشند.
 • داوطلبان دارای مدرک معادل می بایست شرایط مورد نیاز موجود در آیین نامه را داشته باشند. (جزییات در دفترچه ثبت نام موجود است).
 • طلاب حوزه های علمیه که دوره سطح 3 را گذرانده اند، مجاز به شرکت در دوره دکتری می باشند.
 • داشتن معدل بالای 14

مدارک لازم برای شرکت در آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

مدارک ثبت نام آزمون دکتری که داوطلبان می بایست برای نام نویسی در دسترس داسته باشند، به شرح زیر است.

 • داوطلبان می بایست یک قطعه عکس رنگی با زمینه سفید 4*3 یا 6*4 تمام رخ، با فرمت jpg و حداکثر حجم 70 کیلو بایت را اسکن نمایند. (عکس بانوان حتما با حجاب کامل باشد.)
 • همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه
 • تکمیل فرم معدل برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای (فارغ التحصیلان دوره ارشد یا دکتری حرفه ای الزامی به پرکردن فرم معدل ندارند).
 • داوطلبان با شرایط خاص (کم بینا یا نابینا، کم شنوا یا ناشنوا، معلول جسمی) باید فرم مخصوص به وضعیت خود را از مرکز بهزیستی استان مربوطه دریافت و اقدامات ذکر شده در دفترچه ثبت نام را انجام دهند.

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد سال 1400 می نمایند، برای کسب آمادگی بیشتر در آزمون می توانند از بهترین منابع آزمون دکتری که در موفقیت آن ها در آزمون تاثیر بسزایی دارد بهره ببرند. استفاده از مشاوره تحصیلی دکتری به شما کمک خواهد کرد تا برای رسیدن به هدف خود درست ترین مسیر را بپیمایید.

معمولا داوطلبان بعد از نام نویسی خود به دنبال زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری و یا زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد  هستند که برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانند بر روی لینک مطالب مورد نظر کلیک نمایند.

 

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 در چه تاریخی است؟

مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1400 از تاریخ 2 تا 9 آذر ماه 99 تعیین گشته است.

2- ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد از چه طریقی انجام می گردد؟

نام نویسی آزمون دکتری آزاد و سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش آموزش کشور اجرا می گردد.

3- داوطلبان شرکت در آزمون دکتری آزاد، باید چه شرایطی را دارا باشند؟

متقاضیان شرکت در آزمون دکتری می بایست دو دسته شروط عمومی و تخصصی را دارا باشند که به طور کامل در مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری