خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ۱۴۰۲

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد 99
ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد 1402
هرساله افراد زیادی با هدف دریافت پذیرش در دانشگاه های روزانه و نوبت دوم در کنکور سراسری شرکت می کنند ؛ زیرا همان طور که می دانید این دانشگاه ها از نظر سطح علمی و اعتبار مدرک در رتبه بالاتری نسبت به سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قرار دارند.

اما آیا تنها با شرکت در کنکور سراسری می توان وارد این دانشگاه ها شد؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر! طبق قوانین موجود 85 درصد رشته های تمامی دانشگاه ها نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارند و پذیرش در آن ها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می گیرد و در این میان برخی از رشته های دانشگاه های سراسری نیز از این موضوع بی بهره نمانده اند.

همان طور که اشاره شد ، بر خلاف آنچه که بسیاری از افراد متصور می شوند ، در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری علاوه بر دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و پیام نور ، می توانید در کد رشته محل های بدون آزمون دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه) دانشگاه های دولتی نیز ثبت نام نمایید. البته ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها نیز شرایط خاص خود را دارد ؛ در این مطلب قصد داریم توضیحاتی را در خصوص شرایط و چگونگی ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد 1402، در دو دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) ارائه دهیم.

دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۴۰۲ ، در 8 کد رشته محل و در دو دوره روزانه و نوبت دوم اقدام به پذیرش بدون کنکور دانشجو می نماید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

دانشجویانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام خود در رشته محل های بدون کنکور اقدام نمایند می بایست ابتدا از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری آگاه شده و سپس نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. شرایط عمومی و اختصاصی نام نویسی بدون آزمون این دانشگاه ها در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری به طور کامل درج شده است.

این دفترچه ثبت نام بیشتر از یک ماه قبل از آغاز ثبت نام منتشر می شود. مطابق آنچه در دفترچه ثبت نام سال 1402 منتشر شده بود ، بنابر آن بود که نام نویسی اینترنتی جهت پذیرش بدون آزمون ، از اسفند ماه ۱۴۰۲ آغاز شود و تا شهریور ماه ۱۴۰۳ نیز ادامه داشته باشد ؛ اما با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور ، زمان ثبت نام به تعویق افتاده و زمان دقیق آن نیز طی اطلاعیه ای که در تاریخ 18 فروردین ماه ۱۴۰۲ منتشر خواهد شد به استحضار داوطلبان خواهد رسید.

شما عزیزان جهت آگاهی از آخرین اخبار مربوط به نام نویسی و پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توانید به عضویت کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره درآیید.

زمان ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی 1402 – 1403

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری علاوه بر نیمسال تحصیلی اول ، معمولا یک مرتبه دیگر نیز با عنوان مرحله تکمیل ظرفیت رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در نیمسال دوم انجام می شود.

ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش رشته های بر اساس سوابق تحصیلی سال 1401 ، از اواخر آبان ماه آغاز شد و تا اواخر دی ماه نیز ادامه داشت. پیش بینی می شود که برای سال 1402 نیز این فرصت تقریبا دو ماهه در اختیار داوطلبان قرار داده شود.

بنابراین داوطلبانی که به هر دلیلی در نام نویسی بدون کنکور ورودی مهر ماه دانشگاه فردوسی مشهد اقدام نکرده اند و یا در رشته انتخابی خود پذیرفته نشده اند نیز نگران نباشند ، زیرا معمولا یک بار دیگر فرصتی در اختیار داوطلبان گذاشته می شود تا با شرکت در  شانس خود را در پذیرش رشته یا رشته محل های مورد نظرشان بیازمایند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد 1402 – 1403

داوطلبانی که قصد دارند تا بدون شرکت در کنکور سراسری ، در رشته های ارائه شده و در یکی از دوره های روزانه و یا شبانه دانشگاه فردوسی مشهد ثبت نام نمایند ؛ می بایست شرایطی را نیز دارا باشند تا امکان ثبت نام اولیه برای آن ها فراهم شود. در ادامه به بیان شرایط عمومی و اختصاصی لازم جهت نام نویسی کدرشته محل های دفترچه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می پردازیم.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی ، فراماسونری و وابستگان آن ها
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم مخالفت و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام یعنی 31 شهریور ماه سال 99 اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 98 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند ، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 99 ، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان روزانه، نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی ، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند ، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش ، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.

هر یک از آقایانی که دانشجوی یکی از دوره های غیر روزانه فوق می باشند و از معافیت تحصیلی استفاده می کنند ، جهت ثبت نام و انتخاب رشته ، می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

نحوه ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

پذیرش دانشگاه فردوسی مشهد در رشته محل های بدون آزمون ، برای پذیرش مهر ماه به صورت اینترنتی و برای پذیرش ورودی بهمن ماه نیز معمولا به صورت حضوری انجام می پذیرد. در ادامه به طور کامل روند نام نویسی در هر دو نیمسال تحصیلی را شرح خواهیم داد.

راهنمای ثبت نام نیمسال اول تحصیلی

ثبت نام ورودی مهر ماه ۱۴۰۲ جهت پذیرش دانشجویان در رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ، به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان می بایست مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله ، فرآیند ثبت نام خود را به انجام برسانند. بهتر است داوطلبان پیش از مراجعه به سایت و اقدام به ثبت نام ، مدارک و اطلاعات مورد نیاز ، از جمله کد رشته های مدنظر خود را آماده کنند تا در روند نام نویسی دچار مشکل نشوند. مراحل ثبت نام اینترنتی در ادامه بیان می شوند.

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب گزینه ” سراسری “ ، از منوی سمت راست صفحه
 3. کلیک روی لینک فعال ” ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه ۱۴۰۲) “
 4. پرداخت هزینه ثبت نام با انتخاب گزینه ” خرید کارت اعتباری “ از منوی اصلی سمت راست صفحه
 5. واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 37 هزار و 600 تومان از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دریافت شماره پیگیری پرداخت
 6. بازگشت به صفحه اول سامانه و کلیک روی لینک ” ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 1402) “
 7. وارد نمودن شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه
 8. بارگذاری عکس داوطلب مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته
 9. تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و درج حداکثر 100 کد رشته

پس از این طی این مراحل ، شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی از سوی سامانه ، به داوطلبان ارائه می شود. فراموش نکنید که حتما از فرم انتخاب رشته خود پرینت تهیه کرده و آن را به همراه دو کد دریافتی ، تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

راهنمای ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نیمسال دوم تحصیلی معمولا به صورت حضوری انجام می شود. بدین ترتیب که ابتدا داوطلبان به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و مبلغی را بابت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت می نمایند. پس از واریز وجه ، متقاضیان می بایست دفترچه مربوطه را نیز از سایت مذکور دانلود کرده و با توجه به رشته های ارائه شده ، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

در قسمت انتهایی دفترچه ، یک فرم تقاضانامه قرار داده شده است که داوطلبان بایستی از آن پرینت تهیه نموده و به تکمیل اطلاعات و درج کد رشته های مورد نظر خود بپردازند. هم چنین داوطلبان برای پیگیری روند ثبت نام خود می بایست در موعد مقرر ، این فرم را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز به دانشگاه مدنظر خود ارائه داده و سایر مراحل نام نویسی را به صورت حضوری به انجام برسانند.

لیست رشته های بدون کنکور ارائه شده در دانشگاه فردوسی مشهد سال ۱۴۰۲

اگر شما نیز قصد نام نویسی در رشته های بدون کنکور این دانشگاه را دارید ، بهتر است ابتدا از رشته های ارائه شده و ظرفیت هر یک از آن ها در دانشگاه فردوسی مشهد مطلع شده و سپس نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید.

لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه ها 1402 – 1403، در دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد. جهت سهولت دسترسی شما عزیزان رشته های بدون کنکور ارائه شده دانشگاه فردوسی مشهد را به همراه ظرفیت پذیرش آن ها در جدول زیر قرار داده ایم.

لازم به ذکر است که پذیرش نیمسال دوم در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی که همان مرحله تکمیل ظرفیت نیمسال اول نیز نام دارد ، معمولا از همان رشته های ارائه شده در نیمسال اول می باشد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳
عنوان رشتهگروه تحصیلینوع دورهظرفیت نیمسال تحصیلی اول 99
علوم و مهندسی خاکعلوم تجربیروزانه20
علوم دامیعلوم تجربینوبت دوم5
علوم و مهندسی باغبانیعلوم تجربینوبت دوم5
علوم و مهندسی خاکعلوم تجربینوبت دوم5
علوم و مهندسی شیلاتعلوم تجربینوبت دوم10
مهندسی طبیعتعلوم تجربینوبت دوم10
ادیان و عرفانعلوم انسانیروزانه30
ادیان و عرفانعلوم انسانینوبت دوم5


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹۴ نظر
 1. فاطمه

  سلام ۴۵سال سن دارم دیپلم نظام قدیم قبل از دوره پیش دانشگاهی هستم با معدل ۱۲/۵ امکان ادامه تحصیل در دانشگاه فردوسی یا دیگر دانشگاه رادارم

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   در صورت داشتن مدرک دیپلم نظری، امکان شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته برای شما فراهم خواهد بود.

 2. Nargess

  سلام . دانشگاه فردوسی مشهد رشته اورژانس اجتماعی در مقطع کاردانی داره یا نه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، رشته ی اورژانس اجتماعی در دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور ارائه می شود.

 3. N

  آیا با دیپلم فنی میشه کنکور تجربی داد و وارد دانشگاههای دولتی شد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، بله اگر دیپلم نظام جدید باشد میتوانید. اما حتما در خرداد ماه باید جهت ایجاد سوابق تحصیلی در رشته ی تجربی اقدام کنید.

 4. سادات

  سلام رشته معماری بدون کنکور حالا چه دولتی یا آزاد دانشگاه فردوسی پذیرش دارند
  و اینکه اگر قرار باشه کنکور شرکت کنم کنکور هنر باید شرکت کنم یا ریاضی؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   این دانشگاه بطور معمول پذیرش در این رشته را با سوابق تحصیلی انجام نمی دهد و باید در کنکور گروه ریاضی شرکت نمایید.

 5. ......

  با سلام
  آیا دانشگاه فردوسی رشته معماری به شرط معدل پذیرش دارند

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، خیر رشته ی معماری جزو رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی نمیباشد.

 6. .....

  آیا امسال دانشگاه فردوسی در رشته معماری به شرط معدل دانشجو قبول میکند
  با معدل دیپلم ۱۸/۲۵و کتبی ۱۸/۸۳امکان قبولی دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   بطور معمول این رشته با سوابق تحصیلی پذیرش دانشگاه فردوسیرا ندارد.

 7. فاطمه

  برای کنکور هنر رشته نقاشی باید ازمون عملی هم داد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود بله، رشته نقاشی هم برای دانشگاه های سراسری آزمون عملی دارد.

 8. فاطمه

  سلام رشته نقاشی توی دانشگاه فردوسی مشهد هست؟
  و اینکه بدون کنکور با شرط معدله یا نه؟
  اگه باشرط معدله باید معدل حداقل چقدر باشه

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، رشته ی نقاشی بدون کنکور در دانشگاه فردوسی مشهد ارائه نمی شود و در دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور بدون کنکور ارائه می شود.

 9. زهرا

  سلام برای قبولی در رشته ی انگلیسی باید رتبه زیر چند باشه؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   این مورد با توجه به ظرفیت هر ساله متفاوت خواهد بود.
   اما به طور کلی کسب رتبه زیر ۱۰۰۰ برای قبولی در دانشگاه های سطح خوب کشور مناسب می باشد.

 10. سمانه عباسی

  سلام من یازدهم هستم رشته حسابداری ایا با گرفتن دیپلم و شرط معدل میتونم وارد دانشگاه فردوسی بشم؟ اگ میشه باید معدل چند باشه؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   بله، در صورت ارائه رشته مورد نظر بر اساس سوابق تحصیلی در این دانشگاه امکان ورود شما فراهم خواهد بود.
   شرط حداقل یا حداکثر معدل وجود ندارد، معدل بالاتر شانس پذیرش شما را افزایش خواهد داد.

 11. فاطمه عبدالهی

  سلام ایا دانشگاه فردوسی رشته حسابداری هم پذیرش داره در مقطع کاردانی

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   متاسفانه دانشگاه فردوسی مشهد رد مقطع کاردانی پذیرش ندارد.

 12. M

  سلام
  باید برای قبولی دانشگاه فردوسی باید در اولویت بندی دانشگاه قبولی بیاریم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   بله باید پذیرش یا ملاک های ورود به دانشگاه را دارا باشید.

 13. ar

  سلام خسته نباشید
  رشته معماری بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه فردوسی با معدل کتبی ۱۹.۲۸
  و معدل دیپلم ۱۷.۹۹ امکان قبولی هست ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، بله، شما شانس قبولی در دانشگاه مورد نظر را دارید.

 14. زهرا

  سلام وقتتون بخیر ببخشید میخواستم بپرسم من میتونم با دیپلم فنی نظام جدید و با سوابق تحصیلی، رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی ثبت نام کنم؟ رشته‌ی هنرستانم صنایع غذایی بوده و تقریبا پنج سال پیش مدرکمو گرفتم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   چنانچه دیپلم خود را بعد از سال ۹۸ دریافت نموده باشید این امکان را خواهید داشت اما نسبت به افراد داری مدارک نظری شانس پایین تری جهت پذیرش دارید.

 15. زینب

  سلام روزتون بخیر من دیپلم رشته معماری دارم میخاستم بدونم با سوابق تحصیلی یا با با کنکور رشته هنر میشه رفت مهندسی معماری؟چون مهندسی معماری زیر شاخه هنره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   بله این مورد امکان پذیر است.
   رشته مهندسی معماری زیرشاخه رشته ریاضی فیزیک می باشد.

 16. سمیرا

  سلام من دیپلم نظام قدیم دارم حسابداری و میخام روانشناسی یا علوم تربیتی بخونم باید چیکار کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   در صورتی که نظام آموزشی سال شما ترمی-واحدی می باشد بایستی دارای مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید.

 17. T. V

  سلام
  با دیپلم تجربی نظام جدید، آیا میشه وارد رشته ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی شد با سوابق تحصیلی؟
  وآیا پردیس دانشگاه فردوسی، پذیرش دانشجو در رشته ی مهندسی کامپیوتر با دیپلم تجربی داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه فردوسی مشهد بر اساس کنکور سراسری پذیرش می کند.

 18. کاویان

  سلام وقت بخیر ببخشید رشته علوم تربیتی بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دانشجو دارد دانشگاه فردوسی یا نه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، خیر این رشته در دانشگاه فردوسی بدون کنکور ارائه نشده است

 19. کاویان

  ببخشید رشته علوم تربیتی ام براساس سوابق تحصیلی بدون کنکور پذیرش ندارد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام و احترام، بله در بسیاری از دانشگاه ها بدون کنکور ارائه شده است.

 20. کاویان

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم که آیا داشنگاه فردوسی بر اساس سوابق تحصیلی بدون کنکور در رشته آموزش ابتدایی پذیرش دانشجو داره یا خیر؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود خیر، این رشته بر اساس سوابق تحصیلی ارائه نمی شود.

 21. مهدیه

  سلام من می‌خوام تغییر رشته بدم رشتم نرم‌افزار و می‌خوام تربیت بدنی یه دانشگاه دیگه بردارم آیا دانشگاه فردوسی تربیت بدنی بدون کنکور داره از لحاظ جسمانی بدن آماده ای دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود خیر، رشته علوم ورزشی در دانشگاه فردوسی با کنکور ارائه می شود.

 22. مبینا

  سلام خسته نباشید
  من رشتم فنیه
  چه رشته هایی میتونم بدون کنکور برم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   در صورت این که نظام شما ۳-۳-۶ باشد، امکان ورود به تمامی رشته ها را دارید بجز رشته های پزشکی و پیراپزشکی

 23. مبینا

  چه رشته هایی بدون کنکوره
  و اینکه من رشتم فنی بوده میتونم برم؟
  رشتم مدیریت بوده
  رشته حقوق هم بدون کنکور داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، رشته ی حقوق در دانشگاه فردوسی مشهد بدون کنکور ارائه نمی شود.

 24. مریم

  سلام رشته روانشناسی با سوابق تحصیلی میتونیم بریم دانشگاه فردوسی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود خیر، این رشته در دانشگاه فردوسی با کنکور می باشد.

 25. مبینا

  معدلم ۱۸
  رشتم مدیریت
  میتونم ثبت نام کنم؟
  لیست دفترچه رشته های بدون کنکورو میخام
  به روانشناسی علاقه دارم داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، رشته ی روان شناسی در دانشگاه های پبام نور، غیر انتفاعی و آزاد بدون کنکور ارائه می شود و دفترچه ی ثبت نام دانشگاه های سراسری در سایت sanjesh.org و دانشگاه آزاد در azmoon.org موجود می باشند.

 26. ماریا

  درود، وقت بخیر. من امسال کنکور دادم ولی رتبه‌م خوب نشد و با آزمون روزانه دولتی مجاز نشدم. با سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم برای رشته‌های بدون آزمون دانشگاه فردوسی و دانشگاه حکیم سبزواری. معدل کتبیم ۱۱.۴۰ هستش و معدل دیپلم ۱۷. بنظر شما با این معدل امکانش هست یکی از رشته‌های بدون آزمون دانشگاه فردوسی قبول بشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   برای پذیرش در این دانشگاه از شانس نسبتا پایینی برخوردار می باشید

 27. زینب صفرپور

  سلام، ببخشید من دیپلم نظام قدیم دارم، فوق دیپلم هم دارم.
  امسال آزمون دادم و سوابق تحصیلی مجاز شدم. رشتا‌ی تحصیلیم انسانیه، میخواستم ببینم میتونم رشته مهندسی طبیعت بخونم؟؟؟ آخه توی دفترچه‌ انتخاب رشته‌ی سراسریمون کد رشته داده.
  و اینکه من کدهای داخل همون دفترچه رو باید بزنم؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   بله این مورد امکان پذیر است و شما میتوانید از دفترچه انتخاب رشته انسانی رشته خود را انتخاب نموده و در سایت سنجش وارد کنید.

 28. نسیم

  سلام وقتتون بخیر من یازدهم هستم و میخام برم دوازدهم رشته ام شبکه و نرم افزار (کامپیوتر)فنی حرفه ای هستم
  آیا داخل عناوین بدون کنکور موردی برای مهندسی کامپیوتر یا گرایش های مثل اون وجود داره ؟ میتونید راهنمایی کنید خیلی ممنونم

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   به دلیل داشتن مدرک دیپلم نظام جدید، شما می توانید برای انتخاب تمامی رشته های ارائه شده بر اساس سوابق تحصیلی اقدام فرمایید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره