خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ۱۴۰۲

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد 99
ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد 1402
هرساله افراد زیادی با هدف دریافت پذیرش در دانشگاه های روزانه و نوبت دوم در کنکور سراسری شرکت می کنند ؛ زیرا همان طور که می دانید این دانشگاه ها از نظر سطح علمی و اعتبار مدرک در رتبه بالاتری نسبت به سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی قرار دارند.

اما آیا تنها با شرکت در کنکور سراسری می توان وارد این دانشگاه ها شد؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر! طبق قوانین موجود 85 درصد رشته های تمامی دانشگاه ها نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارند و پذیرش در آن ها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می گیرد و در این میان برخی از رشته های دانشگاه های سراسری نیز از این موضوع بی بهره نمانده اند.

همان طور که اشاره شد ، بر خلاف آنچه که بسیاری از افراد متصور می شوند ، در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری علاوه بر دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و پیام نور ، می توانید در کد رشته محل های بدون آزمون دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه) دانشگاه های دولتی نیز ثبت نام نمایید. البته ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها نیز شرایط خاص خود را دارد ؛ در این مطلب قصد داریم توضیحاتی را در خصوص شرایط و چگونگی ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد 1402، در دو دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) ارائه دهیم.

دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۴۰۲ ، در 8 کد رشته محل و در دو دوره روزانه و نوبت دوم اقدام به پذیرش بدون کنکور دانشجو می نماید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

دانشجویانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام خود در رشته محل های بدون کنکور اقدام نمایند می بایست ابتدا از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری آگاه شده و سپس نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. شرایط عمومی و اختصاصی نام نویسی بدون آزمون این دانشگاه ها در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری به طور کامل درج شده است.

این دفترچه ثبت نام بیشتر از یک ماه قبل از آغاز ثبت نام منتشر می شود. مطابق آنچه در دفترچه ثبت نام سال 1402 منتشر شده بود ، بنابر آن بود که نام نویسی اینترنتی جهت پذیرش بدون آزمون ، از اسفند ماه ۱۴۰۲ آغاز شود و تا شهریور ماه ۱۴۰۳ نیز ادامه داشته باشد ؛ اما با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور ، زمان ثبت نام به تعویق افتاده و زمان دقیق آن نیز طی اطلاعیه ای که در تاریخ 18 فروردین ماه ۱۴۰۲ منتشر خواهد شد به استحضار داوطلبان خواهد رسید.

شما عزیزان جهت آگاهی از آخرین اخبار مربوط به نام نویسی و پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توانید به عضویت کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره درآیید.

زمان ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی 1402 – 1403

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری علاوه بر نیمسال تحصیلی اول ، معمولا یک مرتبه دیگر نیز با عنوان مرحله تکمیل ظرفیت رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در نیمسال دوم انجام می شود.

ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش رشته های بر اساس سوابق تحصیلی سال 1401 ، از اواخر آبان ماه آغاز شد و تا اواخر دی ماه نیز ادامه داشت. پیش بینی می شود که برای سال 1402 نیز این فرصت تقریبا دو ماهه در اختیار داوطلبان قرار داده شود.

بنابراین داوطلبانی که به هر دلیلی در نام نویسی بدون کنکور ورودی مهر ماه دانشگاه فردوسی مشهد اقدام نکرده اند و یا در رشته انتخابی خود پذیرفته نشده اند نیز نگران نباشند ، زیرا معمولا یک بار دیگر فرصتی در اختیار داوطلبان گذاشته می شود تا با شرکت در  شانس خود را در پذیرش رشته یا رشته محل های مورد نظرشان بیازمایند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد 1402 – 1403

داوطلبانی که قصد دارند تا بدون شرکت در کنکور سراسری ، در رشته های ارائه شده و در یکی از دوره های روزانه و یا شبانه دانشگاه فردوسی مشهد ثبت نام نمایند ؛ می بایست شرایطی را نیز دارا باشند تا امکان ثبت نام اولیه برای آن ها فراهم شود. در ادامه به بیان شرایط عمومی و اختصاصی لازم جهت نام نویسی کدرشته محل های دفترچه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می پردازیم.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی ، فراماسونری و وابستگان آن ها
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم مخالفت و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام یعنی 31 شهریور ماه سال 99 اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 98 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند ، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 99 ، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان روزانه، نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی ، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند ، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش ، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.

هر یک از آقایانی که دانشجوی یکی از دوره های غیر روزانه فوق می باشند و از معافیت تحصیلی استفاده می کنند ، جهت ثبت نام و انتخاب رشته ، می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

نحوه ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

پذیرش دانشگاه فردوسی مشهد در رشته محل های بدون آزمون ، برای پذیرش مهر ماه به صورت اینترنتی و برای پذیرش ورودی بهمن ماه نیز معمولا به صورت حضوری انجام می پذیرد. در ادامه به طور کامل روند نام نویسی در هر دو نیمسال تحصیلی را شرح خواهیم داد.

راهنمای ثبت نام نیمسال اول تحصیلی

ثبت نام ورودی مهر ماه ۱۴۰۲ جهت پذیرش دانشجویان در رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ، به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان می بایست مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله ، فرآیند ثبت نام خود را به انجام برسانند. بهتر است داوطلبان پیش از مراجعه به سایت و اقدام به ثبت نام ، مدارک و اطلاعات مورد نیاز ، از جمله کد رشته های مدنظر خود را آماده کنند تا در روند نام نویسی دچار مشکل نشوند. مراحل ثبت نام اینترنتی در ادامه بیان می شوند.

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب گزینه ” سراسری “ ، از منوی سمت راست صفحه
 3. کلیک روی لینک فعال ” ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه ۱۴۰۲) “
 4. پرداخت هزینه ثبت نام با انتخاب گزینه ” خرید کارت اعتباری “ از منوی اصلی سمت راست صفحه
 5. واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 37 هزار و 600 تومان از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دریافت شماره پیگیری پرداخت
 6. بازگشت به صفحه اول سامانه و کلیک روی لینک ” ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 1402) “
 7. وارد نمودن شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه
 8. بارگذاری عکس داوطلب مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته
 9. تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و درج حداکثر 100 کد رشته

پس از این طی این مراحل ، شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی از سوی سامانه ، به داوطلبان ارائه می شود. فراموش نکنید که حتما از فرم انتخاب رشته خود پرینت تهیه کرده و آن را به همراه دو کد دریافتی ، تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

راهنمای ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نیمسال دوم تحصیلی معمولا به صورت حضوری انجام می شود. بدین ترتیب که ابتدا داوطلبان به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و مبلغی را بابت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت می نمایند. پس از واریز وجه ، متقاضیان می بایست دفترچه مربوطه را نیز از سایت مذکور دانلود کرده و با توجه به رشته های ارائه شده ، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

در قسمت انتهایی دفترچه ، یک فرم تقاضانامه قرار داده شده است که داوطلبان بایستی از آن پرینت تهیه نموده و به تکمیل اطلاعات و درج کد رشته های مورد نظر خود بپردازند. هم چنین داوطلبان برای پیگیری روند ثبت نام خود می بایست در موعد مقرر ، این فرم را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز به دانشگاه مدنظر خود ارائه داده و سایر مراحل نام نویسی را به صورت حضوری به انجام برسانند.

لیست رشته های بدون کنکور ارائه شده در دانشگاه فردوسی مشهد سال ۱۴۰۲

اگر شما نیز قصد نام نویسی در رشته های بدون کنکور این دانشگاه را دارید ، بهتر است ابتدا از رشته های ارائه شده و ظرفیت هر یک از آن ها در دانشگاه فردوسی مشهد مطلع شده و سپس نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید.

لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه ها 1402 – 1403، در دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد. جهت سهولت دسترسی شما عزیزان رشته های بدون کنکور ارائه شده دانشگاه فردوسی مشهد را به همراه ظرفیت پذیرش آن ها در جدول زیر قرار داده ایم.

لازم به ذکر است که پذیرش نیمسال دوم در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی که همان مرحله تکمیل ظرفیت نیمسال اول نیز نام دارد ، معمولا از همان رشته های ارائه شده در نیمسال اول می باشد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه فردوسی مشهد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳
عنوان رشته گروه تحصیلی نوع دوره ظرفیت نیمسال تحصیلی اول 99
علوم و مهندسی خاک علوم تجربی روزانه 20
علوم دامی علوم تجربی نوبت دوم 5
علوم و مهندسی باغبانی علوم تجربی نوبت دوم 5
علوم و مهندسی خاک علوم تجربی نوبت دوم 5
علوم و مهندسی شیلات علوم تجربی نوبت دوم 10
مهندسی طبیعت علوم تجربی نوبت دوم 10
ادیان و عرفان علوم انسانی روزانه 30
ادیان و عرفان علوم انسانی نوبت دوم 5


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷۲ نظر
 1. نگین

  سلام برای رشته زیست سلولی ملکولی هم بدون کنکور در دانشگاه فردوسی مشهد هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، این رشته در دانشگاه مورد نظر بدون کنکور ارائه نمی شود.

 2. احمدی

  سلام وقت بخیر برای رشته جامعه شناسی دانشگاه فردوسی چه رتبه ای لازمه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   میزان رتبه با توجه به منطقه و سهمیه متفاوت می باشد.

 3. Ali

  سلام وقتتون بخیر….آیا بامعدل ۱۴دیپلم انسانی امکان قبولی در رشته های بدون کنکور وجود داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورت رعایت شرایط تحصیلی، مشکلی برای انتخاب رشته نخواهید داشت.

 4. farzane

  سلام وقتتون بخیر من میتونم رشته ادیان و عرفان بدون کنکور ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   بله

 5. ندا

  سلام وقتتون بخیر.. دانشگاه فردوسی رشته حقوق بدون کنکور داره؟؟دیپلم کاردانش دارم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   خیر

 6. هانا

  سلام وقت بخیر دانشگاه فردوسی مشهد علوم کامپیوتر دانشگاه مقطع کاردانی بر اساس سوابق تحصیلی نداره؟ تجربی ام و معدلم بالای ۱۹ هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   دانشگاه فردوسی مشهد در مسیر کاردانی رشته ای ارائه نمی دهد.

 7. Baran

  سلام وقت بخیر من دیپلم خیاطی لباس شب و عروس دارم با معدل ۱۹.۳ امکانش هست بتونم باشرط معدل رشته طراحی دوخت دانشگاه فردوسی رو قبول بشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع کاردانی، رشته ای ارائه نمی دهد.

 8. مهشاد

  سلام اگر تو ادیان و عرفان قبول بشیم بهمون خوابگاه تعلق میگیره؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام, به داوطلبان غیر بومی خوابگاه تعلق می گیرد.

 9. محیا

  یعنی میگید ممکنه ظرفیت نداشته باشه؟
  من همه ی امیدم به همینه که

  • ایران مشاوره

   با سلام،در زمان انتشار دفترچه می بایست رشته مد نظرتان را چک نمائید و بر اساس آن اقدام نمائید.

 10. محیا

  سلام،وقتتون بخیر
  ببخشید مهلت ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه فردوسی تو ی سال ۱۴۰۳ کی آغاز میشه؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورت داشتن ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی، در نیمه های مرداد امکان ثبت نام و انتخاب رشته برای مقطع کارشناسی وجود خواهد داشت.

 11. سونیا

  سلام ببخشید برای علوم ورزشی دانشگاه فردوسی باید رتیت چقدر باشه سخته؟؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در کنکور انسانی به رتبه کمتر از ۵۰۰۰ نیاز خواهید داشت با معدل حداقل ۱۷.

 12. یلدا

  سلام حتما جواب بدید
  این دانشگاه فردوسی کلا رشته مددکاری داره؟
  و اگه داره بدون کنکور و با سوابق هم میشه؟ پردیس چی؟ با پول

  • ایران مشاوره

   با سلامو احترام، این رشته در هر دو دورۀ دانشگاهی با کنکور ارائه می شود.

 13. زهرا

  با سلام من رشتم انسانی هستش معدلم هرساله ۱۹ به بالا بوده خیلی استرس کنکور دارم اگر قبول نشم شنیدم که بدون کنکور میشه وارد دانشگاه فردوسی شد و مثلا کارمند بانک شد من میخواستم بدونم شرایط ورود چیه و اینکه برای من چه شغل ها و رشته های در این دانشگاه با این معدل قابل قبول است ؟
  ممنون میشم کمکم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   رشته های پرطرفدار در دانشگاه های روزانه بدون کنکور میسر نمی باشد.

 14. ataei

  سلام وقت بخیر
  من هنرستانی ام میشه برای کاردانی رشته طراحی لباس با شرط معدل دانشگاه فردوسی قبول شم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع کاردانی پذیرش ندارد.

 15. S

  سلام وقت بخیر
  من هنرستانی ام میشه برای کاردانی رشته طراحی لباس با شرط معدل دانشگاه فردوسی قبول شم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، شانس کمی خواهید داشت.

 16. dayan

  سلام وقت بخیر
  فردوسی با معدل۱۷ تجربی ، بدون کنکور رشته تربیت بدنی روزانه پذیرش میکنه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، این مورد بعید است، این رشته با کنکور ارائه می شود.

 17. مریم

  سلام من رشتم انسانی هست و میخوام جامعه شناسی‌ فردوسی بخونم ایا سخت قبول میکنن ؟؟ اگر کنکور رو خوب ندم و فقط معدلم بالا باشه چی؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   خیر، قبولی در این رشته سخت نیست.
   پیشنهاد می شود با توجه به تاثیر کنکور، بر روی کنکور نیز تمرکز داشته باشید.

 18. Fateme

  درود بر شما. میخواستم بدونم فردوسی مشهد با شرط معدل رشته هایی مثل مامایی/هوشبری/تکنسین اتاق عمل ثبت نام میکنند؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   خیر، با توجه به دفترچه انتخاب رشته سال گذشته، این رشته ها در این دانشگاه به صورت با آزمون ارائه شده اند.

 19. Shah

  سلام وقت بخیر
  برای پذیرش با شرط معدل،کسانی که ساکن مشهد هستن در اولویتن؟
  یا فرقی نداره و بر اساس بالا بودن معدل هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام, برای دیپلم رشته های نظری, پذیرش براساس معدل کتبی و برای دیپلم سایر رشته ها پذیرش براساس معدل کل دیپلم شما انجام می شود.

 20. کوثر

  سلام
  من هنرستانی ام‌
  ببخشید امسال هم رشته های بدون کنکور پذیرش فردوسی هستش تو ی دفترچه؟
  ممکنه امسال نباشه و برداشته باشن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام, دانشگاه فردوسی مشهد هر ساله پذیرش بدون کنکور دارد و بیشتر رشته های مرتبط با گروه علوم تجربی در این دانشگاه بدون کنکور ارائه می شوند.

 21. زهرا

  در دانشگاه فردوسی هم ممکنه زبان انگلیسی بدون کنکور باشه؟
  معدلم که ۱۸ و نیم ایناست و نمره ی زبان هم ۱۹ و نیم و ۲۰ بیشتر
  چون شما گفتین رشته ی انگلیسی بدون کنکور ممکنه
  ولی اینکه من هنرستان میخونم

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام, رشته ی زبان انگلیسی بدون کنکور معمولا در دانشگاه های آزاد, پیام نور و غیرانتفاعی ارائه می شود. شما بدون در نظر گرفتن نوع دیپلم, محدودیتی برای انتخاب رشته های بدون کنکور ندارید.

 22. زهرا

  پس یعنی ممکنه برای زبان انگلیسی بدون کنکور هم وارد شد ولی با شرط معدل؟
  معدل باید چند باشه؟ کاردانش میخونم

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، رشته ی زبان انگلیسی بدون کنکور در دانشگاه ها ارائه می شود و حداقل معدل بهتر است ۱۵ به بالا باشد.

 23. رویا

  سلام خسته نباشید
  من هنرستان تحصیل کردم و الان فارغ‌التحصیل هستم
  معدل کل دیپلمم ۱۸.۲۰ هستش
  میتونم با شرط معدل مهندسی طبیعت فردوسی قبول شم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، بله، شما محدودیتی برای ثبت نام ندارید و شانس قبولی در این رشته را دارید.

 24. رویا

  سلام خسته نباشید
  من هنرستان تحصیل کردم و الان فارغ التحصیلم
  معدل کل دیپلمم ۱۸.۲۰ هستش
  میتونم با شرط معدل مهندسی طبیعت دانشگاه فردوسی قبول شم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   می توانید شانس خود را امتحان نمایید شرایط مساعدی دارید.

 25. deli

  سلام من دانشجو انصرافی فقه ازادم اما دیپلمم کار دانشه میتونم رشته بدون کنکور فردوسی شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، در صورتی که دیپلم شما نظام جدید است، محدودیتی برای ثبت نام ندارید.

 26. زهرا

  سلام برای انتخاب رشته ی زبان انگلیسی در دانشگاه فردوسی راهی نیست که با شرط معدل یا نمره ی زبان دبیرستان قبول شد؟ معدلم ۱۸ و نیم ایناست ولی نمره ی زبانم همیشه ۲۰ بوده
  و اما برای کنکور رتبه باید زیر چند باشه؟ و تا چند نفر دانشجو پذیرش دارند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   خیر صرفا به معدل شما توجه می شود ظرفیت هر سال می تواند متفاوت باشد و رتبه به رشته تحصیلی شما بستگی دارد.

 27. حدیث

  سلام
  ایا ممکنه رشته ادیان دانشگاه فردوسی ک با شرط معدل هس قبوب کنن
  رشته هنرستانو

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، در صورتیکه معدل کل دیپلم شما بالا باشد شانس پذیرش را دارید.

  • حدیث

   معدل کلم دیپلمم ۱۸.۵۰ امکان قبولیم هست؟
   برای رشته ادیان فردوسی
   از هنرستان

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، بله، شما شانس قبولی در رشته ی مورد نظر را دارید.

 28. صبا

  سلام وقت بخیر.بنده دیپلم نظام جدید با معدل بالا دارم
  اما رشته‌ام علوم انسانی بوده و حالا میخوام مهندسی شیلات در دانشگاه فردوسی بخونم. آیا چنین چیزی ممکن است؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، میبایست در کنکور ریاضی شرکت کنید.

 29. ام البنین

  سلام دوست عزیز
  رشته ادیان بدون کنکور با سوابق تحصیلی
  برای منی ک هنرستان درس خوندم با شرط معدل بالا رشته ادیان یا همان قران و دینی قبولم میکنن؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   در صورت داشتن دیپلم نظام جدید محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت.

 30. ...

  سلام دوست عزیز
  رشته ادیان بدون کنکور با سوابق تحصیلی
  برای منی ک هنرستان درس خوندم با شرط معدل بالا رشته ادیان یا همان قران و دینی قبولم میکنن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، بله، رشته ی علوم قرآن و حدیث بدون کنکور در دانشگاه ها ارائه می شود و شما محدودیتی برای ثبت نام ندارید.

 31. مهدی

  سلام
  من پایه یازدهمم و دارم تحت عنوان رشته “طراحی و توسعه پایگاه های اینترنتی” تحصیل میکنم.
  دوتا سوال داشتم یکی اینکه دانشگاه فردوسی این رشته رو هم پذیرش میکنه؟
  و اینکه این رشته کنکور داره یا نه؟
  خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   دانشگاه فردوسی مشهد از رشته های فنی و کارو دانش پذیرش ندارد.

 32. Sisi

  دانشگاه فردوسی مشهد برای رشته ریاضی فیزیک پذیرش بدون کنکور نداره؟ شیمی چطور؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، دانشگاه فردوسی مشهد یکسری از رشته های کم طرفدار مثل علوم دامی را بدون کنکور ارائه می دهد و از تمام رشته ها پذیرش دارد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره