خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه ۱۴۰۲

راهنمای جامع ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی بهمن ماه 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1402

دانشگاه غیرانتفاعی علاوه بر پذیرش با کنکور، رشته های خود را در مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته یا ناپیوسته) به صورت بدون آزمون نیز ارائه می دهد و یکی از دلایل پرطرفدار بودن این دانشگاه در بین داوطلبان نیز همین مسئله می باشد. دانشگاه غیرانتفاعی در دو نوبت مهر و بهمن (نیمسال اول و نیمسال دوم ) به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد.

بنابراین علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی می توانند موعد مقرر که از سوی سایت سازمان سنجش اعلام می گردد، نسبت به انجام اقدامات مورد نظر برای نام نویسی و انتخاب رشته در این پذیرش اقدام نمایند.

با توجه به مصوبات سازمان سنجش داوطلبین قادر خواهند بود که در بیش از 85 درصد از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بدون شرکت در کنکور سراسری و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنند مگر این که علاقه مند به تحصیل در رشته های با آزمون باشند.

 

✅لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1402

(با شروع فرآیند ثبت نام، لینک فوق فعال خواهد شد.)

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 1401

 

ثبت نام بدون کنکور دانشجو در دانشگاه های غیرانتفاعی نیمسال دوم 1402، احتمالا از اواخر آذر ماه صورت می گیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1402

همان طور که اشاره شد، پذیرش در تعدادی از رشته های دانشگاه های غیرانتفاعی و موسسات آموزش عالی در دو نوبت مهر و بهمن ماه به صورت بدون آزمون و فقط با ملاک معدل کتبی دیپلم انجام می گیرد. داوطلبانی که علاقه دارند در بهمن ماه تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی آغاز کنند، می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

مطابق برنامه ریزی سال های گذشته سازمان سنجش در زمینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1402، متقاضیان احتمالا از اواخر آذر ماه می توانند برای ثبت نام در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسری (معدل کتبی دیپلم) بهمن ماه اقدام نمایند. در صورت انتشار اطلاعیه های تکمیلی مرتبط این مقاله بروزرسانی شده و جزئیات آن نیز در کانال تلگرام بدون آزمون  ایران مشاوره قابل پیگیری است.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1402

نام نویسی و انتخاب رشته نیمسال دوم 1402 به شیوه اینترنتی انجام می گیرد و روند آن و به شرح مراحل زیر می باشد.

مرحله یک ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری

 • انتخاب لینک فعال “ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1402”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • کلیک بر روی عبارت “خرید کارت” در سمت راست

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 •  فعال کردن تیک تایید مطالعه شرایط و انتخاب گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • ثبت اطلاعات کارت بانکی و تایید گزینه “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • بازگشت به صفحه نخست ثبت نام و کلیک نمودن “تایید و ادامه – گام بعدی”

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • در این مرحله وارد کردن سریال ثبت نام و عبارت امنیتی و در آخر فشردن کلید تایید”

ثبت نام مرحله نهم بدون کنکور دانشگاه سراسریچنانچه این فرآیند به درستی و با موفقیت صورت گیرد، از سوی سامانه یک شماره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی برای شما صادر می گردد که لازم است آن را تا پایان مراحل پذیرش و زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نزد خود نگه دارید.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1402

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دفترچه بدون کنکور بهمن ماه 1402 ذکر می گردد که برای دریافت این دفترچه می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

با توجه به این که در این بازه زمانی هنوز دفترچه مذکور منتشر نشده است، شما می توانید برای آشنایی بیشتر با شرایط و رشته محل های این دوره دفترچه بدون کنکور بهمن ماه ۱۴۰۱ را مطالعه بفرمایید. لینک دانلود دفترچه سال جاری نیز پس از انتشار در همین جدول فعال می گردد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی بهمن 1402 (به زودی فعال می شود.)

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1402

داوطلبان برای پذیرفته شدن در این فرآیند و یا هر پذیرش دیگری، مستلزم دارا بودن مجموعه ای از شرایط عمومی و اختصاصی می باشند که ضوابط و شرایط تعیین شده را نیز می توانید در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آن جستجو نمایید. در این بخش به معرفی نکات و شرایطی که لازم است جهت انجام نام نویسی از احراز آن ها اطمینان حاصل کنید، می پردازیم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن دشمنی (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • دارا نبودن سابقه عضویت در سازمان های غیرقانونی ، فراماسونری و اعقاب آن ها
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • متقاضیان می بایست دارای یکی از مدارک زیر باشند که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402 اخذ شده است.
 • دیپلم نظام آموزشی جدید
 • گواهینامه پیش دانشگاهی (نظام سالی – واحدی یا ترمی – واحدی)
 • دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم
 •  مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. مطابق با اعلام سازمان دسنجش آن دسته از داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شده اند، نیازی به انصراف از رشته قبلی خود ندارند و با آن ها مانند دانشجویان انتقالی رفتار خواهد شد.اما ارائه مدارک ثبت نام به موسسه آموزش عالی جدید الزامی است.

نکاتی در خصوص شرایط

 1. داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، مدرک کاردانی پیوسته هستند و همچنین متقاضیانی که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه 1402 فارغ التحصیل می شوند، مانعی برای ثبت نام در این مرحله ندارند.
 2. دانش آموختگان رشته های تحصیلی گروه پزشکی که دارای تعهد خدمت اجباری در مقطع کاردانی می باشند، می بایست حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402، دوره خدمات خود را به پایان رسانده باشند.
 3. آن دسته از فارغ التحصیلان دوره کاردانی رشته های تحصیلی گروه های غیرپزشکی در صورت به اتمام رساندن تعهدات و خدمات قانونی خود، مجاز به نام نویسی خواهند بود.

در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی افرادی که در این پذیرش شرکت کرده اند، می توانند نتیجه قبولی خود را مشاهده کرده و جهت اطلاع از زمان دقیق انجام ثبت نام حضوری به سایت دانشگاه قبولی مراجعه نمایند.

یکی دیگر از راه هایی که داوطلبان می توانند بدون نیاز به شرکت در کنکور وارد دانشگاه شده و به تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازند، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می باشد. این دسته از متقاضیان نیز در صورت داشتن شرایط لازم می بایست با آماده کردن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در موعد مقرر به انجام اقدامات مربوط به نام نویسی خود اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه در سال ۱۴۰۲ چه زمانی انجام می گیرد؟

هنوز زمان دقیق این فرآیند اعلام نشده و احتمالا در آذر ماه امکان ثبت نام فراهم شود.

2- از چه طریقی می توان نسبت به انجام انتخاب رشته پذیرش بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ اقدام کرد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور می توان نسبت به انجام این فرآیند اقدام نمود.

3- شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ بهمن ماه از جه طریقی اطلاع رسانی می شود؟

این شرلیط از طریق انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام به اطلاع داوطلبان می رسد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. فاطمه

  باسلام مهلت ثبت نام براساس سوابق تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه تمدید میشه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص تمدید مجدد رشته های براساس سوابق تحصیلی منتشر نشده است، شما می توانید از طریق سایت سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

دریافت مشاوره