تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400

راهنمای جامع ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی بهمن ماه 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400

دانشگاه غیرانتفاعی علاوه بر پذیرش با کنکور، رشته های خود را در مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته یا ناپیوسته) به صورت بدون آزمون نیز ارائه می دهد و یکی از دلایل پرطرفدار بودن این دانشگاه در بین داوطلبان نیز همین مسئله می باشد. دانشگاه غیرانتفاعی در دو نوبت مهر و بهمن (نیمسال اول و نیمسال دوم ) به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد. بنابراین علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی می توانند موعد مقرر که از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، نسبت به انجام اقدامات مورد نظر برای نام نویسی و انتخاب رشته در این پذیرش اقدام نمایند.

با توجه به مصوبات سازمان سنجش داوطلبین قادر خواهند بود که در بیش از 85 درصد از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بدون شرکت در کنکور سراسری و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنند مگر این که علاقه مند به تحصیل در رشته های با آزمون باشند.

پذیرش بدون کنکور دانشجو در دانشگاه های غیرانتفاعی، معمولا دو مرتبه در سال و برای دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه صورت می گیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400

همان طور که اشاره شد، پذیرش در تعدادی از رشته های دانشگاه های غیرانتفاعی و موسسات آموزش عالی در دو نوبت مهر و بهمن ماه به صورت بدون آزمون و فقط با ملاک معدل کتبی دیپلم انجام می گیرد. داوطلبانی که علاقه دارند در بهمن ماه تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی آغاز کنند، می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. در سال گذشته نام نویسی این پذیرش در اواخر آذر ماه صورت گرفت اما در خصوص نحوه و زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 هنوز اطلاع رسانی نشده است. به همین منظور پیشنهاد می کنیم جهت آگاهی از جزئیات مربوط به پذیرش بدون کنکور این دانشگاه که همان تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 می باشد، در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضویت داشته باشید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400

همان طور که می دانید فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته مهر ماه در این پذیرش به صورت همزمان در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی انجام می گیرد. در واقع داوطلبان پس از دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی لیستی از کد رشته های دلخواه خود را تنظیم نموده و در زمان ثبت نام، در فرم انتخاب رشته مربوطه درج می نمایند. در سال های گذشته ثبت نام بدون کنکور دانشجو در دانشگاه های غیرانتفاعی بهمن ماه به صورت حضوری و با مراجعه به دانشگاه پذیرنده انجام می گرفت. اما در سال 99 نام نویسی و انتخاب رشته نیمسال دوم به شیوه  اینترنتی تغییر پیدا کرد و احتمالا در سال 1400 نیز غیرحضوری انجام می گیرد که در این صورت روند آن مشابه نام نویسی در نیمسال اول و به شرح مراحل زیر می باشد.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست برگزینید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله اول

 • اکنون می بایست بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بهمن ماه 1400” کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله دوم

 • در این مرحله لازم هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید. بنابراین بر روی گزینه “خرید کارت اعتباری” کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله سوم

 • با ورود به این صفحه از بخش آزمون سراسری، دکمه “سریال ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی بهمن ماه 1399″ را بفشارید و گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله چهارم

 • اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه ثبت کرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله پنجم

 • مشخصات نمایش داده شده را تایید کرده و کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله ششم

 • شماره کارت و اطلاعات حساب بانکی عضو شبکه شتاب خود را در کادرهای مطابق تصویر زیر وارد نموده و بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هفتم

 • حالا لازم است مجددا به صفحه اول برگشته و پس از خواندن و تایید کردن نکات قید شده، شماره سریال خود را در قسمت مشخص وارد کنید. سپس عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هشتم

 • سریال ثبت نام خریداری شده را درج کرده و بر روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله نهم

 • به صفحه ای هدایت می شوید که باید اطلاعات مربوط به مدارک را در بخش های مشخص شده درج نموده و عکس خود را در قالب و اندازه ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، در سامانه مربوطه بارگذاری نمایید.
 • نهایتا می بایست به تکمیل فرم انتخاب رشته خود از طریق ثبت حداکثر 100 کد رشته انتخابی بر اساس علاقه و اولویت های مورد نظر بپردازید.

چنانچه این فرآیند به درستی و با موفقیت صورت گیرد، از سوی سامانه یک شماره پرونده 7 رقمی و یک کد رهگیری 16 رقمی برای شما صادر می گردد که لازم است آن را تا پایان مراحل پذیرش و زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نزد خود نگه دارید.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دفترچه بدون کنکور بهمن ماه ذکر می گردد که برای دریافت این دفترچه می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. با توجه به این که در این بازه زمانی هنوز دفترچه مذکور منتشر نشده است، شما می توانید برای آشنایی بیشتر با شرایط و رشته محل های این دوره دفترچه بدون کنکور بهمن ماه 99 را مطالعه بفرمایید. لینک دانلود دفترچه سال جاری نیز پس از انتشار در همین جدول فعال می گردد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 99

(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر 99 – اصلاحات سری اول

(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر 99 – اصلاحات سری دوم
(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر 99 – اصلاحات سری سوم

(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 99

(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن 99 – اصلاحات سری اول

(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

داوطلبان برای پذیرفته شدن در این فرآیند و یا هر پذیرش دیگری، مستلزم دارا بودن مجموعه ای از شرایط عمومی و اختصاصی می باشند که ضوابط و شرایط تعیین شده را نیز می توانید در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آن جستجو نمایید. در این بخش به معرفی نکات و شرایطی که لازم است جهت انجام نام نویسی از احراز آن ها اطمینان حاصل کنید، می پردازیم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن دشمنی (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • دارا نبودن سابقه عضویت در سازمان های غیرقانونی ، فراماسونری و اعقاب آن ها
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • متقاضیان می بایست دارای مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید، گواهینامه پیش دانشگاهی (نظام سالی – واحدی یا ترمی – واحدی با اخذ حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1400)، دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) باشند.
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 99 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. مطابق با اعلام سازمان دسنجش آن دسته از داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شده اند، نیازی به انصراف از رشته قبلی خود ندارند و با آن ها مانند دانشجویان انتقالی رفتار خواهد شد. اما ارائه مدارک ثبت نام به موسسه آموزش عالی جدید الزامی است.

نکاتی در خصوص شرایط

 1. داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، مدرک کاردانی پیوسته هستند و همچنین متقاضیانی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 فارغ التحصیل می شوند، مانعی برای ثبت نام در این مرحله ندارند.
 2. دانش آموختگان رشته های تحصیلی گروه پزشکی که دارای تعهد خدمت اجباری در مقطع کاردانی می باشند، می بایست حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1400، دوره خدمات خود را به پایان رسانده باشند.
 3. آن دسته از فارغ التحصیلان دوره کاردانی رشته های تحصیلی گروه های غیرپزشکی در صورت به اتمام رساندن تعهدات و خدمات قانونی خود، مجاز به نام نویسی خواهند بود.

در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 افرادی که در این پذیرش شرکت کرده اند، می توانند نتیجه قبولی خود را مشاهده کرده و جهت اطلاع از زمان دقیق انجام ثبت نام حضوری به سایت دانشگاه قبولی مراجعه نمایند. یکی دیگر از راه هایی که داوطلبان می توانند بدون نیاز به شرکت در کنکور وارد دانشگاه شده و به تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازند، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 می باشد. این دسته از متقاضیان نیز در صورت داشتن شرایط لازم می بایست با آماده کردن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 در موعد مقرر به انجام اقدامات مربوط به نام نویسی خود اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در سال 1400 چه زمانی انجام می گیرد؟

هنوز زمان انجام این فرآیند در سال جاری مشخص نیست، اما به محض انتشار اطلاعیه های جدید اخبار آن در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره به اشتراک گذاشته می شود.

2- چه زمانی می توان نسبت به انجام انتخاب رشته پذیرش بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 اقدام کرد؟

انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به طور همزمان صورت می گیرد که در حال حاضر تاریخ آن مشخص نیست.

3- هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 چقدر است؟

تا کنون مبلغی به عنوان هزینه ثبت نام این پذیرش در سال جاری تعیین نشده است، در صورت اعلام هزینه مذکور متن این مقاله بروز رسانی می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. باسلام مهلت ثبت نام براساس سوابق تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه تمدید میشه ؟

  • با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص تمدید مجدد رشته های براساس سوابق تحصیلی منتشر نشده است، شما می توانید از طریق سایت سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

دریافت مشاوره