تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / ثبت نام دانشگاه بقیه الله 1400

ثبت نام دانشگاه بقیه الله 1400

نحوه نام نویسی دانشگاه بقیه الله 1400
ثبت نام دانشگاه بقیه الله 1400

دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در سال 1364 برای اولین بار فعالیت خود را در قالب دانشکده علوم پزشکی سپاه و به عنوان یکی از دانشکده های دانشگاه امام حسین آغاز کرد و به تدریج به یک دانشگاه مستقل که دارای 4 دانشکده پزشکی، داروسازی، پرستاری و بهداشت می باشد، تبدیل شد.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه بقیه الله باید علاوه بر داشتن شرایط لازم، در کنکور سراسری 1400 شرکت نمایند و پس از کسب حدنصاب لازم در این آزمون و شرکت در فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری 1400، جهت شرکت در مصاحبه ای که توسط خود دانشگاه برگزار می شود، اقدام نمایند.

تمامی پذیرفته شدگان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در سال 1400، از ابتدای ورود به استخدام رسمی سپاه در می آیند.

زمان ثبت نام دانشگاه بقیه الله 1400

همان گونه که می دانید، یکی از راه های تحصیل در دانشگاه های کشور، ثبت نام کنکور سراسری می باشد. بنابراین افراد می توانند در زمان ثبت نام کنکور با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، نسبت به درج اطلاعات خود جهت شرکت در آزمون اقدام نمایند. اما سوالی که مطرح می باشد، این است که آیا داوطلبان جهت تحصیل در دانشگاه های خاص مانند دانشگاه بقیه الله نیز نیازمند ثبت نام در کنکور سراسری می باشند؟ یا این که می بایست به صورت جداگانه اعلام علاقه مندی نمایند؟

مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده از سایت اختصاصی دانشگاه بقیه الله، پذیرش در این موسسه نیز مانند دانشگاه های دولتی می باشد. به این صورت که افراد می بایست با در دست داشتن مدارک ثبت نام کنکور سراسری 1400 و با پرداخت هزینه ثبت نام کنکور 1400 در بازه زمانی مشخص نسبت به نام نویسی خود در آزمون اقدامات لازم را به انجام برسانند.

در نتیجه افراد می توانستند از تاریخ 12 الی 20 بهمن ماه 99 در کنکور سراسری ثبت نام خود را انجام دهند که پس از آن نیز فرصتی دوباره از تاریخ 10 الی 16 اسفند ماه 99 در اختیار کسانی که در بازه زمانی مذکور موفق به نام نویسی نشده بودند، قرار داده شد. لازم به ذکر است که در صورت تمدید مجدد مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1400، جزئیات لازم از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

سپس متقاضیان در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 می بایست دفترچه انتخاب رشته کنکور را به دقت مورد مطالعه قرار دهند و کد رشته محل های مربوط به دانشگاه بقیه الله را در فرم اینترنتی مربوطه ثبت نمایند. از این رو تاکید می شود که احتیاجی به فرستادن فرم پیش ثبت نام به این موسسه و یا فعال نمودن تیک مربوط به علاقه مندی جهت تحصیل در این دانشگاه نیست. همچنین لازم به ذکر است که در برخی از رشته های آزمون سال 1400، پذیرش دانشجو خانم نیز صورت می پذیرد.

نحوه ثبت نام دانشگاه بقیه الله 1400

از آن جایی که دانشگاه بقیه الله با شرایط خاص دانشجو می پذیرد، متقاضیان در صورت واجد شرایط لازم بودن، ابتدا می بایست در سایت رسمی سازمان سنجش شرکت نموده و پس از کسب رتبه قبولی کنکور، کد رشته های دانشگاه بقیه الله را گزینش کنند. بنابراین هیچگونه فرم پیش ثبت نام و یا گزینه و تیک علاقه مندی در هنگام ثبت نام در سایت سازمان سنجش و یا سایت دانشگاه بقیه الله (عج) برای ثبت نام داوطلبان وجود ندارد. مراحل ثبت نام در کنکور سراسری سال 1400 به شرح ذیل می باشد.

مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • فشردن لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری 1400” 

مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری

 • پرداختن هزینه نام نویسی از طریق کلیک بر روی گزینه “خرید سریال ثبت نام” در سمت راست صفحه

مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • فعال نمودن تیک مربوط به نوع سریال ثبت نام با توجه به گروه آزمایشی و سپس فشردن عبارت “تایید و ادامه”

مرحله چهارم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • درج نمودن اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، پست الکترونیک، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و سپس انتخاب کلید “تایید و ادامه”

مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • یادداشت کردن شماره پیگیری پرداخت نمایش داده شده و انتخاب دکمه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • ثبت نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتابی در کادرهای مربوطه و فشردن کلید “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • بازگشت به صفحه ابتدایی ثبت نام، سپس انتخاب گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی”

مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری 1400

 • درج سریال ثبت نام خریداری شده و فشردن دکمه “تایید” جهت آغاز مراحل ثبت نام

مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری 1400

پس از ورود به پنل کاربری، عکس خود را بارگذاری نموده سپس اطلاعات شخصی و سوابق تحصیلی خود را در جایگاه های مشخص ثبت نمایید. در پایان نیز به جهت نهایی شدن فرآیند ثبت نام، سامانه یک شماره پرونده و یک کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است یک نسخه پرینت شده از آن را تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود نگهداری کنید.

شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله 1400

شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله 1400 شامل شرایط عمومی، اختصاصی و علمی است که در بندهای زیر ذکر شده است:

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام ، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد و التزام به انجام احکام عملی ولایت فقیه
 • عدم سابقه عضویت و یا وابستگی به گروه های سیاسی
 • عدم محکومیت ناشی از اقدام علیه انقلاب جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به انجام احکام عملی دین اسلام و رعایت موازین اخلاق اسلامی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر و عدم محرومیت از خدمات دولتی
 • دارا بودن سلامت و توانایی جسمانی متناسب با رشته مورد نظر

شرایط اختصاصی

 • حداقل سن در هنگام پذیرش داوطلبان 16 و حداکثر سن 22 سال تمام می باشد.
 • در ازای عضویت بسیج عادی و فعال، معمولا به حداکثر سن افزوده خواهد شد.
 • در صورت شرکت در دوره خدمت سربازی، مدت زمان مذکور به شرط حداکثر سن افزوده خواهد شد.
 • در شرایط برابر و مساوی اولویت با اعضای درجه یک خانواده ایثارگران، جانبازان، شهدا، آزادگان، رزمندگان و همچنین اعضا بسیج می باشد.
 • مشخص بودن وضعیت سربازی و نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • احراز صلاحیت کتبی و موفقیت در مصاحبه علمی، روانسنجی و تست ورزش
 • دانشجویان در طول مدت تحصیل خود از امکانات فرهنگی، خوابگاه و غذا بهره مند خواهند شد اما این دانشگاه هیچ تعهدی برای تامین خوابگاه دانشجویان متاهل ندارد.
 • پذیرفته شدگان از همان ابتدای ورود به دانشگاه به استخدام رسمی سپاه درآمده و پس از فارغ التحصیلی بر اساس نیاز سپاه به کارگیری می شوند.
 • شروع به خدمت فارغ التحصیلان این دانشگاه مشروط به گذراندن طرح خدمت 2 ساله در مناطق معرفی شده توسط معاونت بهداشت و درمان سپاه ، می باشد.

شرایط علمی

 • کسب تراز علمی 9500 و بالاتر در کنکور سراسری برای پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی
 • کسب تراز علمی 8000 و بالاتر در کنکور سراسری برای پذیرش در رشته های کارشناسی
 • کسب تراز علمی 7000 و بالاتر در کنکور سراسری برای پذیرش در رشته های کاردانی

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله از طریق کنکور سراسری و پس از طی مراحل گزینش داخلی انتخاب می شوند. منظور از گزینش داخلی، احراز صلاحیت های عمومی داوطلب و کسب نمره لازم در مراحل مصاحبه علمی و شفاهی، معاینات پزشکی و… می باشد که زمان مصاحبه دانشگاه بقیه الله 1400 نیز بعد از اعلام نتایج اولیه از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی می شوند و پس از آن اسامی چند برابر ظرفیت دعوت شدگان به مصاحبه دانشگاه بقیه الله و معرفی شدگان باید با مراجعه به سایت دانشگاه از زمان و محل دقیق برگزاری مصاحبه اطلاع یابند.

پس از حضور در آزمون و اعلام اولیه نتایج کنکور سراسری 1400، داوطلبان بایستی برای انتخاب رشته خود اقدام کنند و در این زمان می توانند حداکثر 150 کد رشته را از دفترچه انتخاب رشته مشخص و در فرم انتخاب رشته خود قرار دهند. لیست رشته های علوم پزشکی دانشگاه بقیه الله در دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی قرار داده می شود و داوطلبان در صورتی که دارای شرایط لازم باشند، می توانند رشته های این دانشگاه را نیز در فرم انتخاب رشته خود قرار دهند. سازمان سنجش و دانشگاه بقیه الله با بررسی وضعیت داوطلبان، افراد دارای شرایط را برای انجام مصاحبه دعوت خواهد کرد.

سوالات متداول

1- ثبت نام دانشگاه بقیه الله برای سال 1400 از چه زمانی آغاز می شود؟

داوطلبان جهت تحصیل در این دانشگاه می توانند از تاریخ 12 بهمن ماه 99 نسبت به ثبت نام خود در آزمون سراسری اقدام کنند.

2- داوطلبان جهت ثبت نام در دانشگاه بقیه الله 1400 بایستی چه شرایطی داشته باشند؟

ثبت نام در این دانشگاه شامل شرایط عمومی و اختصاصی می شود که تمامی موارد در این مقاله شرح داده شده است.

3- ثبت نام در دانشگاه بقیه الله 1400 چگونه انجام می گیرد؟

ثبت نام در این دانشگاه به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ نظر

 1. سلام. وقت بخیر
  من نمیدونستم باید همزمان با ثبت نام کنکور سراسری. درسایت دانشگاه بقیه الله هم باید ثبت نام کنم. الان میتونم ثبت نام کنم ؟
  داشنگاه موردعلاقمه و به ندرت میتونم ازش اطلاعی پیداکنم کاش اطلاع رسانیتون فراگیر بود

 2. دانشگاه بقیه الله در رشته پزشکی فقط اقایون رو میپزپذیره؟

 3. سلام وقتتون بخیر
  از سایت عالیتون هم سپاسگزاری میکنم
  ببخشید برای کنکور ۹۸ اینجوری بود که برای ثبت نام در دانشگاه بقیه الله باید به سایت خود بقیه الله هم مراجعه میکردیم برای نام نویسی .
  میخواستم بدونم که امسال چی؟چطوریه؟
  واینکه درهنگام ثبت نام گزینه ی جدایی برای ثبت نام بقیه الله نیز نبوده.
  میخواستم بدونم که بعد از اعلام نتایج و هنگام انتخاب رشته باید برای بقیه الله ثبت نام کرد؟

  • با سلام.
   مطابق با اطلاعیه دانشگاه بقیه الله برای ثبت نام در این دانشگاه می بایست بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری انتخاب رشته کنید. در حال حاضر نیاز به ثبت نام در سایت دانشگاه نیست و گزینه اعلام علاقه مندی در زمان ثبت نام کنکور سراسری وجود ندارد.

 4. سلام چجوری باید همزمان با کنکور سراسری برای دانشگاه بقیه الله ثبت نام کرد لطفا پاسخ بدید ممنون .من خواستم ثبت نام کنم ولی نمیدونم باید کجا و چجوری انجام داد

  • با سلام ،
   درصورتی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه مذکور را دارید ، همزمان با ثبت نام در آزمون سراسری می بایست از طریق سایت دانشگاه بقیه الله نام نویسی جداگانه ای انجام دهید.لازم به ذکر است چنانچه در آزمون سراسری شرکت نکرده باشید مجاز به ثبت نام در سایت دانشگاه نخواهید بود.

 5. سلام خانمها توی چه رشته هایی میتونم ثبت نام کنن؟

 6. سلام من نمیدانستم برای انتخاب رشته های دانشگاه بقیه الله در بهمن ماه باید فرم پرکنم آیا حالا میتوانم در فرم انتخاب رشته این رشته ها را انتخاب کنم

 7. سلام
  من خواستم برای سال۹۸پیش ثبت نام انجام بدم اما از مرحله یک جلوتر نمیره
  لطفا پاسخ بدید

دریافت مشاوره تخمین رتبه