تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

زمان نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی، می توانند در آزمونی که هر ساله تحت عنوان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برگزار می گردد، شرکت نموده و در صورت کسب حدنصاب نمره علمی لازم، مورد پذیرش قرار بگیرند. جهت ثبت نام در این آزمون می بایست از شرایط تعیین شده مطلع بوده و نسبت به احراز این شرایط اقدام کنید. داوطلبان لازم است دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت را در موعد مقرر دریافت نموده و پس از کسب آگاهی های کافی، به ثبت اطلاعات خود در سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بپردازند.

جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت داوطلبان می بایست دارای حداقل مدرک کارشناسی باشند.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

کلیه امور مربوط به ثبت نام و برگزاری این آزمون از جمله اطلاع رسانی در خصوص زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد. از آن جایی که تاکنون هیچ گونه اطلاعیه ای توسط این مرکز منتشر نشده است، نمی توان در خصوص تاریخ دقیق نام نویسی داوطلبان در سال 1401 اظهار نظر کرد. اما با توجه به روند آخرین دوره، احتمالا در اوایل اسفند ماه سال جاری شاهد فعال شدن لینک ثبت نام این آزمون باشیم. شما می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره همراه ما باشید و جدیدترین اخبار در این زمینه را به محض انتشار دریافت نمایید.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

با توجه به آن چه اشاره کردیم، کسب اطلاعات کامل از شرایط ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت و ضوابط تعیین شده پیش از اقدام به پرداخت هزینه و انجام نام نویسی امری ضروری است چرا که در صورت رخ دادن هر گونه اشتباه یا دارا نبودن هر یک از شرایط، ثبت نام شما لغو شده و وجه واریزی مسترد نمی گردد.

 • ابتدا به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه نمایید و از قسمت مربوطه بخش کارشناسی ارشد را انتخاب کنید. سپس از منوی باز شده، گزینه ارشد را برگزینید.

مرحله اول ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • در صفحه پیش رو بر روی لینک فعال “ثبت نام جدید و پرداخت هزینه” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • با ورود به صفحه جدید، گزینه “ثبت نام جدید و پرداخت هزینه” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • پس از فعال نمودن گزینه “ورود با کدملی” و  درج آن در کادر موجود در این صفحه، کلید “مشاهده” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • حال باید هزینه مربوط به آزمون را پرداخت نمایید. لذا بر روی عبارت “پرداخت الکترونیکی” جهت واریز وجه کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • بعد از فعال نمودن تیک مربوط به آزمون، گزینه “ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • در صفحه جدید، اطلاعات شخصی خود را در کادرهای مربوطه درج کرده و گزینه “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • در این قسمت نیز اطلاعات کارت بانکی خود را در بخش های مشخص درج نمایید و در آخر بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید. (چنانچه متقاضی شرکت در دو رشته امتحانی هستید، باید هزینه آزمون را برای رشته امتحانی دوم نیز واریز کنید.)

مرحله هشتم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

بعد از پرداخت هزینه مجددا وارد سایت شده و با وارد نمودن کد ملی خود در کادر مشخص شده، فرم تقاضانامه مربوطه را تکمیل نمایید.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

داوطلبان پس از سنجیده شدن بر اساس دارا بودن یک سری از شرایط عمومی و اختصاصی می توانند در این آزمون شرکت کرده و مورد پذیرش قرار بگیرند.

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده و مورد قبول نظام جمهوری اسلامی ایران
 2. عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران و انجام تمام قوانین
 3. عدم سابقه فساد اخلاقی در تمام طول دوران تحصیلی و شغلی
 4. نداشتن سابقه کیفری
 5. عضویت نداشتن در گروه های ضد جمهوری اسلامی ایران و عدم هواداری از آن ها
 6. مناسب بودن وضعیت و توانایی جسمی داوطلب با رشته انتخابی

شرایط اختصاصی

 1. دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری یکی از رشته های گروه علوم پزشکی (مدرک ارائه شده باید متناسب با رشته انتخابی باشد.)
 2. دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی در صورت تمایل به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت باید گواهی با مضمون دریافت مدرک فارغ التحصیلی تا تاریخ 31 شهریور 1401 را ارائه دهند.
 3. آن دسته از متقاضیان کنکور ارشد وزارت بهداشت که دارای مدرک معادل، گواهی اتمام دوره یا مدرک کارشناسی با معدل کم تر از 12 هستند، مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 4. دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا سایر مقاطع تحصیلی، مجاز به ثبت نام آزمون کارشاسی ارشد وزارت بهداشت نیستند، زیرا امکان تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و مقاطع کارشناسی ارشد یا سایر مقاطع رشته های دیگر وجود ندارد.
 5. پذیرفته شدگان رشته های روزانه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 حتی در صورت عدم ثبت نام حضوری در دانشگاه پذیرفته شده یا انصراف از رشته تحصیلی خود، به مدت یک سال از ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت محروم خواهند بود.
 6. امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی و گذراندن طرح تعهد خدمت به صورت همزمان وجود نخواهد داشت.
 7. پذیرفته شدگان دانشگاه های غیر روزانه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1400، برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 باید تا زمان ثبت نام از رشته تحصیلی خود انصراف دهند.
 8. داوطلبانی که در مقطع کارشناسی ارشد یک بار در دانشگاه روزانه به تحصیل پرداخته اند، در صورت پذیرش مجدد در دانشگاه روزانه، بایستی شهریه پرداخت نمایند.
 9. ثبت نام در برخی از رشته های گروه پزشکی مقطع کارشناسی ارشد، مستلزم داشتن حداقل 2 سال سابقه کار بالینی در مراکز بیمارستانی می باشد.
 10. فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی که دارای طرح تعهد خدمت بوده و متقاضی ادامه تحصیل در مقطع ارشد می باشند، فقط می توانند یک بار در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ثبت نام کنند و پس از قبولی در دانشگاه و پایان دوره کارشناسی ارشد، طرح نیروی انسانی خود را انجام دهند.
 11. دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی که یک بار در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ثبت نام کرده اند ولی پذیرفته نشده اند در صورتی می توانند برای بار دوم در این آزمون ثبت نام کنند که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1400 طرح نیروی انسانی خود را به پایان برسانند.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی، باید مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که در دفترچه راهنمای ثبت نام ذکر شده است را آماده نموده و اطلاعات آن ها را به درستی در فرم ثبت نام درج کنید. مدارک بارگذاری شده پس از پذیرش در دانشگاه و در زمان ثبت نام نهایی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت اشتباه بودن اطلاعات و مدارک، عواقب آن متوجه داوطلب خواهد بود.

 1. بارگذاری یک قطعه عکس 4 * 3 که مربوط به سال جاری و بدون حاشیه و خط خوردگی باشد. در ضمن فرمت عکس باید jpg و حجم آن 100 – 20 کیلوبایت باشد.
 2. ارسال تصویر صفحه اول و توضیحات صفحه آخر شناسنامه
 3. بارگذاری تصویر کارت ملی (پشت و رو)
 4. کد 12 رقمی سهمیه رزمندگان و ایثارگری (برای فعال نمودن سهمیه باید به ارگان های ذیربط مراجعه شود.)

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

فایل راهنمای این آزمون معمولا چند روز پیش از آغاز مهلت ثبت نام منتشر شده و در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. دفترچه مذکور که حاوی اطلاعاتی در خصوص زمان و نحوه ثبت نام، تاریخ برگزاری آزمون، سهمیه ها، شرایط و مدارک لازم، رشته های ارائه شده در دانشگاه ها و… می باشد، از طریق مراجعه به سایت ثبت نام و همچنین لینک موجود در جدول زیر قابل دسترسی است. با توجه به این که دفترچه سال 1401 هنوز منتشر نشده، به منظور آشنایی بیشتر شما فایل PDF مربوط به دفترچه سال 1400 را در این جدول قرار داده ایم.

راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
(برای دریافت فایل‏، روی لینک فوق کلیک نمایید.)
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

لازم است بدانید که مجوز حضور شما در جلسه این آزمون، به همراه داشتن کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد. این کارت 3 الی 4 روز پیش از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. چنانچه مایل به کسب اطلاعات در خصوص زمان و نحوه دسترسی به کارت مذکور هستید، می توانید بر روی لینک فوق کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 چه زمانی انجام می شود؟

هنوز تاریخ دقیق این فرآیند اعلام نشده است اما با توجه به روند سال گذشته پیش بینی می شود در اوایل اسفند ماه شاهد انجام نام نویسی داوطلبان باشیم.

2- چگونه می توان نسبت به انجام ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 اقدام کرد؟

ثبت نام در این آزمون از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir انجام می شود.

3- آیا پذیرفته شدگان دانشگاه های غیر روزانه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1400، می توانند در آزمون سال 1401 شرکت کنند؟

این دسته از داوطلبان به شرط انصراف از رشته تحصیلی خود تا زمان ثبت نام می توانند در آزمون دوره بعدی شرکت کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد