تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

زمان نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

در جهت تامین نیروی انسانی متخصص در شاخه های علوم پزشکی، هر ساله آزمونی تحت عنوان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برگزار می گردد و علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های گروه علوم پزشکی، در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در این آزمون ثبت نام کنند.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نیازمند کسب اطلاعات در این خصوص می باشد و برای همین منظور دفترچه ای به نام دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت منتشر خواهد شد که در آن به توضیح مواردی از قبیل زمان و سایت ثبت نام، شرایط ثبت نام و همچنین مدارک ثبت نام پرداخته شده است که ما برای سهولت کار داوطلبان، تمامی این موارد را در ادامه مطلب ارائه داده ایم.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش پزشکی کشور انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

فرآیند ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، توسط مرکز سنجش پزشکی کشور انجام می پذیرد و کلیه امور مربوط به ثبت نام این آزمون از قبیل دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام از طریق سیستم اطلاع رسانی این مرکز به نشانی sanjeshp.ir انجام می گیرد.

داوطلبان در زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 یعنی از تاریخ 29 بهمن ماه لغایت 10 اسفند ماه 99 فرصت خواهند داشت تا ثبت نام خود را در سایت سنجش پزشکی برای آزمون 1400 انجام دهند.

البته بر اساس آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در خصوص کنکور مقطع کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی، مهلت ثبت نام به تعویق افتاد و با یک هفته تاخیر آغاز شد. در نتیجه داوطلبان ثبت نام در این آزمون می توانند در بازه زمانی 6 الی 16 اسفند ماه 99 نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

پس از اتمام مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، ممکن است برخی از داوطلبان از ثبت نام جا مانده باشند، به همین دلیل سازمان سنجش پزشکی معمولا اقدام به تمدید زمان ثبت نام نماید.

لازم به ذکر است که امکان ویرایش، تکمیل و یا تصحیح اطلاعات ثبت نامی از تاریخ 23 الی 25 اسفند ماه 99 برای داوطلبان شرکت در آزمون مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت فراهم است.

مطابق با اطلاعیه اخیر، سازمان سنجش پزشکی از تعیین مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 در یک نوبت دیگر در بازه زمانی بین 23 الی 25 فروردین 1400 خبر داد.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

داوطلبان با مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می توانند با راهنمای کامل نام نویسی،‏ سهمیه ها و شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 جهت شرکت در این آزمون آشنا شوند. به این ترتیب‏، قبل از شروع فرآیند ثبت نام‏ متقاضی می بایست دفترچه راهنما را به خوبی مورد مطالعه قرار دهد که این دفترچه برای آزمون 1400 در اواخر بهمن ماه سال جاری منتشر خواهد شد. 

شایان ذکر است که سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور‏، طی اطلاعیه ای لیست رشته های مورد پذیرش آزمون ارشد 1400 به همراه دروس امتحانی و ضرایب آن ها را نیز منتشر نمود که با کلیک بر رو لینک مربوط به آن در داخل جدول ذیل‏، می توانید از جزئیات این اطلاعیه باخبر شوید.

راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
(برای دریافت فایل‏، روی لینک فوق کلیک نمایید.)
دانلود لیست رشته های آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
(برای دریافت فایل‏، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

مدارک ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی، باید مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که در دفترچه راهنمای ثبت نام ذکر شده است را تهیه نمایید و آن ها را به درستی در فرم ثبت نام درج کنید. مدارک بارگذاری شده در سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، پس از پذیرش در دانشگاه و در زمان ثبت نام حضوری نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت اشتباه بودن اطلاعات و مدارک، عواقب آن متوجه داوطلب خواهد بود.

 1. بارگذاری یک قطعه عکس 4*3 که مربوط به سال جاری و بدون حاشیه و خط خوردگی باشد. در ضمن فرمت عکس باید jpg و حجم آن 100-20 کیلوبایت باشد.
 2. بارگذاری تصویر صفحه اول و توضیحات صفحه آخر شناسنامه
 3. بارگذاری تصویر کارت ملی (پشت و رو)
 4. کد 12 رقمی سهمیه رزمندگان و ایثارگری

داوطلبانی که دارای سهمیه رزمندگان یا ایثارگری می باشند، برای فعال نمودن سهمیه خود باید با مراجعه به ارگان های ذیربط کد پیگیری 12 رقمی را دریافت نمایند و آن را در فرم ثبت نام درج کنند.

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

ضوابط مورد نیاز جهت ثبت نام در آزمون کارشناسی شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که تمامی داوطلبان ملزوم به رعایت آن ها می باشند. این شرایط به شرح ذیل می باشند:

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده و مورد قبول نظام جمهوری اسلامی ایران
 2. عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران و انجام تمام قوانین
 3. عدم سابقه فساد اخلاقی در تمام طول دوران تحصیلی و شغلی
 4. نداشتن سابقه کیفری
 5. عضویت نداشتن در گروه های ضد جمهوری اسلامی ایران و عدم هواداری از آن ها
 6. مناسب بودن وضعیت و توانایی جسمی داوطلب با رشته انتخابی

شرایط اختصاصی

 1. دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری یکی از رشته های گروه علوم پزشکی (مدرک ارائه شده باید متناسب با رشته انتخابی باشد)
 2. دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی در صورت تمایل به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت باید گواهی با مضمون دریافت مدرک فارغ التحصیلی تا تاریخ 31 شهریور 1400 را ارائه دهند.
 3. آن دسته از متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که دارای مدرک معادل، گواهی اتمام دوره یا مدرک کارشناسی با معدل کم تر از 12 هستند، مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 4. دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا سایر مقاطع تحصیلی، مجاز به ثبت نام آزمون کارشاسی ارشد وزارت بهداشت نیستند، زیرا امکان تحصیل همزمان در مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و مقاطع کارشناسی ارشد یا سایر مقاطع رشته های دیگر وجود ندارد.
 5. پذیرفته شدگان رشته های روزانه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 99 حتی در صورت عدم ثبت نام حضوری در دانشگاه پذیرفته شده یا انصراف از رشته تحصیلی خود، به مدت یک سال از ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت محروم خواهند بود.
 6. امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی و گذراندن طرح تعهد خدمت به صورت همزمان وجود نخواهد داشت.
 7. پذیرفته شدگان دانشگاه های غیر روزانه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 99، برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 باید تا زمان ثبت نام از رشته تحصیلی خود انصراف دهند.
 8. داوطلبانی که در مقطع کارشناسی ارشد یک بار در دانشگاه روزانه به تحصیل پرداخته اند، در صورت پذیرش مجدد در دانشگاه روزانه، بایستی شهریه پرداخت نمایند.
 9. ثبت نام در برخی از رشته های گروه پزشکی مقطع کارشناسی ارشد، مستلزم داشتن حداقل 2 سال سابقه کار بالینی در مراکز بیمارستانی می باشد.
 10. فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی که دارای طرح تعهد خدمت بوده و متقاضی ادامه تحصیل در مقطع ارشد می باشند، فقط می توانند یک بار در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ثبت نام کنند و پس از قبولی در دانشگاه و پایان دوره کارشناسی ارشد، طرح نیروی انسانی خود را انجام دهند.
 11. دانش آموختگان رشته های علوم پزشکی که یک بار در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ثبت نام کرده اند ولی پذیرفته نشده اند در صورتی می توانند برای بار دوم در این آزمون ثبت نام کنند که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 99 طرح نیروی انسانی خود را به پایان برسانند.

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شامل طی کردن یک سری مراحل می باشد که راهنمای نام نویسی در این آزمون به صورت گام به گام و تصویری در ادامه این مقاله شرح داده شده است.

1) وارد شدن به صفحه اینترنتی مرکز سنجش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir، کلیک بر روی لینک “دفترچه راهنمای شرکت در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی” و دانلود آن

2)مرحله دوم خرید کارت اعتباری ثبت نام و واریز هزینه می باشد به این صورت که، برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بایستی مبلغی مشخص را تحت عنوان هزینه ثبت نام از طریق خرید کارت اعتباری ثبت نام واریز نمایید که برای سال 1400 مبلغی معادل 90 هزار تومان تعیین شده است.

همچنین داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در 2 گروه امتحانی می باشند، باید 2 کارت اعتباری خریداری نمایند. لازم به ذکر است که در صورت مشخص شدن هزینه ثبت نام آزمون مقطع کارشناسی ارشد وزار بهداشت برای سال 1400، این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

3) بخش بعدی مربوط به دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن می باشد. فرم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از 5 بخش تشکیل شده است که باید همه ی قسمت ها را با مدارک و اطلاعات خود تکمیل نمود.

4) پس از تکمیل فرم ثبت نام و تائید نهایی، باید کد پیگیری 16 رقمی را از سایت ثبت نام دریافت نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در دانشگاه، نزد خود حفظ کنید. عدم دریافت کدپیگیری به منزله ناقص بودن ثبت نام شما می باشد و باید مجددا ثبت نام خود را آغاز نمایید.

راهنمای تصویری ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 • ابتدا به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه نمایید و از قسمت مربوطه بخش کارشناسی ارشد را انتخاب کنید. سپس از منوی باز شده، گزینه ارشد را برگزینید.

مرحله اول ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 • در صفحه پیش رو بر روی لینک فعال “ثبت نام جدید و پرداخت هزینه” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 • با ورود به صفحه جدید، گزینه “ثبت نام جدید و پرداخت هزینه” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 • پس از فعال نمودن گزینه “ورود با کدملی” و  درج آن در کادر موجود در این صفحه، دکمه “مشاهده” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 • حال باید هزینه مربوط به آزمون را پرداخت نمایید. لذا بر روی عبارت “پرداخت الکترونیکی” جهت واریز وجه کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 • بعد از فعال نمودن تیک مربوط به آزمون، دکمه “ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 • در صفحه جدید، اطلاعات شخصی خود را در کادرهای مربوطه درج کرده و گزینه “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 • در این قسمت نیز اطلاعات کارت بانکی خود را در بخش های مشخص درج نمایید و در آخر دکمه “پرداخت” را انتخاب کنید. (چنانچه متقاضی شرکت در دو رشته امتحانی هستید، باید هزینه آزمون را برای رشته امتحانی دوم نیز واریز کنید.)

مرحله هشتم ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

بعد از پرداخت هزینه، مجددا وارد سایت شده و با وارد نمودن کد ملی خود در کادر مربوطه، فرم تقاضانامه مربوط به ثبت نام را مشاهده خواهید کرد.

داوطلبان واجد شرایطی که مراحل ثبت نام خود را تکمیل نموده اند، می توانند با به دست داشتن کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400، در جلسه این آزمون شرکت نمایند. همچنین اگر افراد در زمان اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400  رتبه قابل قبولی را کسب کرده باشند، می توانند نسبت به انجام فرآیند انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 خود اقدامات لازم را نیز به انجام برسانند.

سوالات متداول

1- مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 به چه صورت می باشد؟

داوطلبان می توانند در بازه زمانی 6 الی 16 اسفند ماه 99 نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

2- ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چگونه انجام می شود؟

ثبت نام در این آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می شود که مراحل آن به طور کامل در این مقاله ذکر شده است.

3- آیا زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 تمدید می گردد؟

بله، مهلت نام نویسی در این آزمون یک بار از 23 الی 25 اسفند ماه 99 و در نوبتی دیگر از 23 لغایت 25 فروردین 1400 مورد تمدید قرار گرفت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد