شنبه , ۳ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

پس از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ، انتخاب رشته مهمترین مرحله آزمون محسوب می شود. از طرفی به دلیل ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد این سوال برای داوطلبان بوجود آمده که آیا انتخاب رشته ارشد سراسری و آزاد نیز با هم ادغام شده یا خیر؟ در پاسخ به این سوال بایستی بگوییم که خیر تنها ثبت نام، برگزاری و اعلام نتایج این دو آزمون ادغام شده است. در واقع پس از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ( در نیمه دوم خرداد ماه سال جاری ) از طریق سایت سنجش و همچنین سایت  دانشگاه آزاد دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد به طور جداگانه منتشر می گردد. از انتشار جداگانه دفترچه راهنمای انتخاب رشته سراسری و آزاد مشخص می شود که انتخاب رشته نیز در دو سایت جداگانه انجام خواهد گرفت. ما همیشه به داوطلبانی که جهت مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تماس می گیرند توصیه می کنیم که حتما قبل از اقدام به انتخاب رشته حتما دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را مطالعه فرمایید. به دلیل اهمیت بسیار زیاد مطالعه دفترچه انتخاب رشته، در این مقاله علاوه بر پرداختن به موضوعات مهم مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 ، لینک دانلود دفترچه را نیز در همین صفحه قرار داده ایم.

چنانچه تمایل به شرکت در انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد دارید می بایست به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایید.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

نکته مهم در رابطه با انتخاب رشته ارشد این است که انتخاب رشته هر یک از دانشگاه های آزاد و سراسری، امسال به صورت جداگانه انجام خواهد گرفت. نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 97 روز چهارشنبه 9 خرداد ماه اعلام شد. انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 از تاریخ 12 خرداد آغاز و تا 24 خرداد ماه ادامه یافت. در حال حاضر دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر نشده است بنابراین زمان دقیق انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 مشخص نیست ولی به احتمال زیاد دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 تا آخر خرداد ماه منتشر می شود و انتخاب رشته نهایتا 3 روز پس از انتشار دفترچه، یعنی از اواخر خرداد یا اوایل تیر ماه آغاز خواهد شد. با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد می توانید از آخرین اخبار مربوط به آزمون کارشناسی ارشد 97 مطلع گردید.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین با مطالعه این قسمت در کنار مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 می توانید یک انتخاب رشته ایده آل داشته باشید. مهمترین نکته ای که باید هنگام انتخاب رشته رعایت کنید چینش کد رشته محل ها بر اساس علاقه خودتان می باشد. پس از مطالعه دفترچه کد رشته محل های مورد علاقه خود را در برگه ای یادداشت کنید سپس مرحله چینش کد رشته محل ها فرا می رسد. 100 انتخاب خود را به سه قسمت ( خوش بینانه، واقع بینانه، بدبینانه ) تقسیم کنید و چند انتخاب اول را به رشته های مورد علاقه خود و بدون توجه به رتبه و ترازتان اختصاص دهید ( انتخاب خوش بینانه ). چند انتخاب بعدی را نیز به رشته هایی که با توجه به رتبه و ترازتان امکان قبولی در آن ها وجود دارد اختصاص دهید ( انتخاب واقع بینانه ) و چند انتخاب آخر را نیز مختص رشته هایی قرار دهید که امکان قبولی شما در آن رشته ها بسیار بالاست ولی علاقه چندانی به آن ها ندارید و تنها در صورت اجبار و عدم قبولی در دو دسته اول مایل به ادامه تحصیل در آن رشته ها هستید ( انتخاب بدبینانه ). جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه انتخاب رشته می توانید عضو کانال تلگرام انتخاب رشته شده و از اطلاعات این کانال استفاده کنید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 از اواخر خرداد و یا اوایل تیر ماه آغاز می شود و نتایج آن نیز سه تا چهار هفته پس از انتخاب رشته، بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار می گیرد. فعلا زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  مشخص نیست. به محض مشخص شدن زمان دقیق آن،در سایت و  کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد. جهت اطلاع از  شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید