تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400
دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

پس از زمان برگزاری کنکور ارشد سراسری و آزاد 1400، انتخاب رشته مهم ترین مرحله آزمون محسوب می شود. از طرفی به دلیل ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد این سوال برای داوطلبان به وجود آمده که آیا انتخاب رشته ارشد سراسری و آزاد نیز از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد انجام می شود؟ در پاسخ به این سوال بایستی بگوییم که خیر تنها فرآیند ثبت نام، برگزاری و اعلام نتایج اولیه این دو آزمون ادغام شده است.

در واقع پس از نام نویسی افراد واجد شرایط ثبت نام کنکور ارشد و  اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری به طور جداگانه منتشر می گردد.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 
دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

فرآیند انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه انجام می گیرد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

بعد از برگزاری آزمون، تمامی داوطلبان منتظر انتشار کارنامه اولیه هستند تا چنانچه نمره و رتبه حد نصاب را کسب کرده باشند، بتوانند در مرحله انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1400 شرکت کنند.

توجه داشته باشید که فرآیند انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق دو سایت مجزا به انجام می رسد. بنابراین داوطلبانی که می خواهند فایل پی دی اف راهنمای ثبت کدرشته محل های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دریافت نمایند، می بایست به سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

معمولا هم زمان با آغاز فرآیند انتخاب رشته ارشد آزاد، دفترچه راهنمای ثبت کدرشته محل ها از طریق سامانه منتشر می شود که متاسفانه در حال حاضر زمان انتشار این دفترچه برای سال 1400 در دست نمی باشد اما با توجه به روند موجود در سال گذشته می توان پیش بینی کرد که فایل پی دی اف آن در اواخر شهریور ماه در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

البته لازم به ذکر است که شما عزیزان می توانید جهت آگاهی از زمان انتشار دفترچه و سایر اخبار تحصیلی مربوطه از جمله  زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400، عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره شده و آخرین اطلاعیه ها را در اسرع وقت دریافت کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. مهم ترین نکته ای که باید هنگام انتخاب رشته رعایت کنید، چینش کد رشته محل ها بر اساس علاقه خودتان می باشد، بنابراین بهتر است پس از مطالعه دفترچه، کد رشته محل های مورد علاقه خود را در برگه ای یادداشت کنید.

همان طور که می دانید دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد پس از شروع مهلت انتخاب رشته از طریق سایت دانشگاه آزاد منتشر می شود که جهت دسترسی سریع شما عزیزان لینک دانلود آن را در جدول زیر قرار داده ایم.

البته توجه نمایید که به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400، لینک دانلود آن فعال خواهد شد. همچنین شما می توانید جهت آگاهی از شرایط و ضوابط مربوط به انتخاب رشته سال 99، فایل پی دی اف آن را دریافت و مطالعه نمایید.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 
دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

برای انتخاب رشته در سایت دانشگاه آزاد نیازمند به کد دسترسی انتخاب رشته می باشید. داوطلبانی که کارنامه اولیه خود را دریافت کرده اند، می توانند کد مورد نظر را در کارنامه اولیه خود مشاهده کنند. شایان ذکر است که امکان ثبت 100 کدرشته محل دانشگاه آزاد از طریق کد دسترسی برای متقاضیان امکان پذیر می باشد.

البته در نظر داشته باشید که در زمان انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد 1400 و یا در مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 حتما نسبت به آغاز فرآیند درج کدرشته های انتخابی خود اقدام نمایید. چنانچه نتوانستید در کد رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوید، می توانید شانس خود را برای بار دیگر در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد آزاد 1400 امتحان کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری یکسان است؟

خیر، دفترچه ای که به عنوان راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر می گردد، متفاوت از دفترچه سراسری می باشد.

2- چگونه می توان به دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد دسترسی داشت؟

فایل این دفترچه را می توانید از همین مطلب و یا سایت مرجع آن که سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی است، دریافت کنید.

3- محتوای دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد را چه مواردی تشکیل می دهند؟

تمامی جزئیات مربوط به انتخاب رشته اعم از شرایط لازم، زمان، نحوه انتخاب، کد رشته محل های ارائه شده و... در این دفترچه بیان شده اند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. Avatar

    انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای ارشد چجوریه.؟

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد