تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99
دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبان هر آزمونی از جمله داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 پس از برگزاری آزمون در تکاپوی اعلام نتایج و مهم تر از آن به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با زمان و نحوه انتخاب رشته هستند. از آن جایی که پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 زمان انتخاب رشته فرا می رسد و یکی از مهم ترین اقداماتی که داوطلبان می بایست قبل از انتخاب رشته انجام دهند ، مطالعه کامل و دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 است ، تصمیم گرفتیم این مطلب را به دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت اختصاص دهیم و در آن به موضوعات مهم مندرج در دفترچه از جمله : زمان و نحوه انتخاب رشته و مشاوره انتخاب رشته جزئیات مهم دفترچه بپردازیم. ضمنا لینک دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را نیز در ادامه این مطلب قرار داده ایم و توصیه می کنیم پس از مطالعه این مطلب، دفترچه را نیز از طریق لینک ذیل ، دانلود و مطالعه فرمایید.

هر گونه تغییر رشته ، انتقال و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ممنوع است، بنابراین بایستی در انتخاب رشته محل ها نهایت دقت را داشته باشید.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

بعد از انتشار کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال 98 و لیست دانشگاه های پذیرنده و ظرفیت پذیرش آن ها ، دفترچه راهنمای انتخاب رشته محل در مرداد ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می شود.

تمامی داوطلبان واجد شرایطی که مجاز به انتخاب رشته محل های دوره های روزانه ، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد شده اند پیش از هر کاری ، ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دانلود و به مطالعه آن بپردازند. برای سهولت دسترسی به دفترچه ، لینک دانلود آن در کادر پایین قرار داده شده است.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته
دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

(برای دریافت دفترچه ، کلیک نمایید.) 

زمان انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 98 در نیمه دوم مرداد ماه انجام می شود. مرکز سنجش آموزش پزشکی فرصت مجددی را برای انتخاب رشته داوطلبان قرار می دهد تا بتوانند نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند.

چنان چه تمایل دارید به محض آغاز زمان انتخاب رشته و انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته خبر مربوط به آن را دریافت نمایید می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد مرکز ایران مشاوره آگاهی های لازم را کسب نمایید.

اهمیت مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور هر ساله تمامی ملزومات یک انتخاب رشته صحیح را در قالب دفترچه راهنما منتشر می کند. دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال 98 از دو بخش ضوابط آزمون و جداول تشکیل شده است که موضوعات مطرح شده در این بخش ها به شرح زیر می باشند.

بخش اول : ضوابط آزمون 

 1. توضیحات کارنامه اعلام نتیجه آزمون
 2. روش گزینش
 3. انواع دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون
 4. شرایط و ضوابط بعضی از دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در سال 98
 5. اطلاعات ضروری و تذکرات مهم
 6. ظرفیت پذیرش و اسامی دانشگاه های پذیرنده دانشجو در سال 98
 7. نحوه انتخاب رشته محل در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

بخش دوم : جداول

 1. انواع دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون
 2. گرایش های رشته مامایی
 3. عدم ارائه خوابگاه توسط دانشگاه ها
 4. ظرفیت پذیرش و اسامی دانشگاه های پذیرنده دانشجو در سال 98
 5. اسامی استان ها و شهرستان های ممنوعه برای اقامت اتباع خارجی

آگاهی از تمامی موضوعات مطرح شده برای داوطلبانی که قصد دارند به ثبت کد رشته محل های ارائه شده بپردازند لازم و ضروری است. پس در اولین فرصت باید آن را از لینک مربوطه دانلود نمایید.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

مهم ترین امر در انجام یک انتخاب رشته مطلوب و ایده آل ، تحلیل درست کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 است. از آن جا که تحلیل کارنامه و انتخاب رشته نیاز به تجربه دارد پیشنهاد می کنیم برای یک انتخاب رشته مطلوب ، با یک مشاور با تجربه در این زمینه مشورت کنید چرا که تحلیل اشتباه کارنامه و عدم آگاهی لازم ، می تواند منجر به یک انتخاب رشته اشتباه و در نتیجه تغییر مسیر تحصیلی و شغلی داوطلب گردد.

مرکز سنجش آموزش پزشکی حد نصاب همه رشته ها را مشخص کرده بنابراین اگر نمره کل شما کمتر از حد نصاب رشته محلی باشد مجاز به انتخاب آن رشته محل نخواهید بود. جهت انجام مشاوره تحصیلی انتخاب رشته می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید تا با راهنمایی های مشاوران مرکز، بهترین انتخاب را انجام دهید.

نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت 98  پس از اتمام بازه زمانی انتخاب رشته و در تاریخ اواسط شهریور ماه بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی ( sanjeshp.ir ) قرار می گیرد. به محض انتشار نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 حتما از طریق سایت و سایر راه های ارتباطی مرکز ایران مشاوره همچون کانال تلگرامی ایران مشاوره، اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد.

 

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ، چه زمانی منتشر می شود؟

معمولا همزمان با شروع فرآیند انتخاب رشته ، این دفترچه نیز در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

2- دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را از سایت رسمی سازمان سنجش نیز می توان دانلود کرد؟

خیر ، این دفترچه تنها از سایت رسمی سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر می شود.

3- محتوای دفترچه انتخاب رشته شامل چه مواردی است؟

تمامی شرایط لازم برای انتخاب رشته و کد رشته های ارائه شده در دانشگاه ها و ... در این دفترچه بیان شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید.اگه کسی از ارشد رشته آمار ریاضی روزانه فارغ التحصیل شده باشه که مربوط به وزارت علوم هست و بخواد مجددا ارشد آمار تو گرایش آمار زیستی بده که زیر نظر وزارت بهداشت هست این امکانش هست؟؟اگه مشکلی نداره روزانه محسوب میشه یا شبانه؟؟

  • Avatar

   با سلام
   هر دانشجو در هر مقطع تنها یک بار امکان تحصیل رایگان را دارد؛لذا شما برای شرکت در کنکور رشته های زیر نظر وزارت بهداشت مانعی نخواهید داشت اما مجاز به انتخاب دانشگاه های روزانه نیستید.مگر اینکه درخواست خود را مبنی بر امکان تحصیل مجدد در دانشگاه های روزانه تسلیم دیوان عدالت اداری کنید در صورت موافقت دیوان برای انتخاب های روزانه نیز مانعی نخواهید داشت.

دریافت مشاوره