دوشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد
دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از مشخص شدن اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری نوبت به انتخاب رشته می رسد. به یقین می توان گفت مهمترین مرحله پس از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد، انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 می باشد. به دلیل اهمیت موضوع انتخاب رشته تصمیم گرفتیم این مقاله را با عنوان دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آماده کنیم و در آن علاوه بر قرار دادن لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 به نکات مهم مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد نیز بپردازیم. توصیه می کنیم علاوه بر خواندن این مطلب که حاوی برخی نکات مهم مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد می باشد، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را نیز به طور کامل و دقیق مطالعه کنید.. اگر پس مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 و در کنار آن مطالعه مقاله ای که پیش روی شماست سوال بدون پاسخی در ذهن شما باقی ماند می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.تا مشاوران مرکز، راهنمایی های لازم را انجام دهند.

قبل از اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 ، حتما دفترچه راهنمای انتخاب رشته

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 97 در تاریخ 6 و 7 اردیبهشت ماه سال جاری نوبت به انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 از طریق سایت سازمان سنجش و در نهایت انتخاب رشته می رسد. انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 نیمه دوم مرداد ماه سال جاری انجام می شود. زمان دقیق بازه زمانی انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته مشخص می شود. به محض اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد حتما در سایت و کانال تلگرام کارشناسی ارشد اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد تا داوطلبان گرامی فرصت محدود انتخاب رشته را از دست ندهند. بنابراین با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد پیگیر آخرین اخبار مربوط به آزمون کارشناسی ارشد 97 باشید.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

اگر تمایل دارید یک انتخاب رشته بی نقص داشته باشید حتما پیشنهاد ما مبنی بر مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری را فراموش نکنید. چرا که نکات بسیار ریز و مهمی در آن ذکر شده که بدون لحاظ کردن آن ها در انتخاب رشته خود ممکن است منجر به تغییرات بزرگی در سرنوشت تحصیلی و شغلی شما گردد. برخی از نکات مندرج در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وجود دارد که شما داوطلبان می توانید با کلیک بر روی گزینه دلخواه خود که در ادامه مطلب قرار خواهیم داد پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید و یا برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید.

 

 دانلود توضیحات دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97
دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه علوم انسانی کارشناسی ارشد 97
دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه علوم پایه کارشناسی ارشد 97
 دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه فنی و مهندسی کارشناسی ارشد 97
 دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه کشاورزی کارشناسی ارشد 97
دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه هنر کارشناسی ارشد 97
  دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه دامپزشکی کارشناسی ارشد 97
دانلود پیوست دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

 

گزینش دانشجو

در هر کدام از رشته های امتحانی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته، از بین داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شناخته شده و در انتخاب رشته شرکت کرده اند، با توجه بـه نمـره کل اکتسابی و اولویت کد رشته هایی که انتخاب کرده اند و نتایج بررسی صلاحیت های عمومی ، گزینش انجام می گیرد.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

25 درصد از ظرفیت پـذیرش بـه رزمندگان و ایثارگران تعلق می گیرد. البته تعلق این سهمیه به شرط کسب حدنصاب علمی یعنی کسب کسـب حـداقل 80 درصد نمره آخرین فرد قبول شده در گزینش آزاد توسط رزمندگان و کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسـط ایثـارگران، اختصاص می یابد.

نکات مهم در رابطه با تخصیص سهمیه ایثارگران و رزمندگان

 1. داوطلبانی که از سال 68 تا کنون یک بار از سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری ( مقطع کارشناسی ) استفاده کرده اند اگر حداقل 12 ماه به صورت کاملا داوطلبانه در جبهه نبرد علیه باطل ( از تاریخ 59/6/31 الی 67/6/31 ) حضور داشته اند می توانند مجددا از این سهمیه استفاده نمایند.
 2. داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یک بار در دوره کاردانی و یک بار هم در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شده اند ( اگر حداقل دارای 18 ماه حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد علیه باطل باشند )، در این آزمون با سهمیه رزمندگان گزینش خواهند شد.
 3. داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یک بار در دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد پذیرفته شده باشند، حق استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97 را نخواهند داشت.

شیوه های آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته

شیوه آموزشی و پژوهشی طبق این شیوه آموزشی، دانشجویان آن باید علاوه بر گذراندن واحدهای درسی بر روی موضوعی جهت انجام پایان نیز کار کنند.
شیوه آموزش محور تحصیل در این شیوه با محوریت آموزش و به صورت واحدهای درسی و بدون پایان نامه می باشد که گذراندن حداقل 2 و حداکثر 4 واحد سـمینار در این روش آموزشی الزامی می باشد و در سایر موارد دقیقا مطابق آئین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته میی باشد.

” چنانچه تمایل به تحصیل در این شیوه آموزشی را دارید لازم به ذکر است که در جدول رشته های تحصیلی، کد رشته محل های مذکور با عبارت « شیوه آموزش محور » در قسمت ملاحظات مشخص گردیده اند. “

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 نیمه دوم مرداد ماه انجام می شود لازم به ذکر است که زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری فعلا مشخص نیست ولی می توان گفت که به احتمال بسیار زیاد نتایج در شهریور ماه اعلام خواهد شد. ضمنا لازم به ذکر است که جهت مشاهده نتایج می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه فرمایید. جهت اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 می توانید عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  با عرض سلام ببخشید من درسم دیماه۹۸ تموم میشه میخواستم بدونم آیا میشه از بهمن ماه وارد کارشناسی ارشد شد . با تشکر

  • Avatar

   با سلام شما میتوانید در مهر ماه در دوره فراگیر پیام نور ثبت نام کنید.و و در دی ماه در ازمون شرکت کنید و در صورت قبولی و به شرط فارغ التحصیلی تا تاریخ ۱۱/۳۰ در مقطع ارشد ثبت نام کنید

دریافت مشاوره