سه شنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای 97
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در سال 97 کلیه داوطلبان نظام جدید و قدیم فنی حرفه ای در مقطع کاردانی کنکور نخواهند داشت. پذیرش این دسته از داوطلبان تنها بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مطلب را به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97 اختصاص دهیم و علاوه بر قرار دادن لینک دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97 به مهمترین موضوعاتی که در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته ذکر شده همچون زمان و نحوه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 ، شرایط ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 97 و همچنین به انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم ابتدا این مطلب را مطالعه کنید و سپس دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97 را از طریق لینک زیر دریافت و مطالعه کنید. چنانچه در پایان باز هم با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مرکز، راهنمایی های لازم را انجام دهند. 

انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای همزمان با ثبت نام فنی حرفه ای 97 انجام خواهد شد.

زمان و نحوه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97

چنانچه قصد ثبت نام در کاردانی فنی حرفه ای را دارید لازم به ذکر است که ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 از 6 خرداد ماه سال جاری آغاز و تا 20 خرداد ماه ادامه می یابد. ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 97 از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور ( sanjesh.org ) انجام خواهد شد. جهت انجام ثبت نام در کاردانی فنی حرفه ای 97 بایستی کارت اعتباری تهیه نمایید و پس از آن جهت انجام ثبت نام اقدام کنید. به ‌اطلاع‌ آن دسته از داوطلبان متقاضی شرکت در پذیرش دوره های کاردانی فنی و حرفه‌ ای 97 که در زمان مقرر (از تاریخ 97/03/06 لغایت 97/03/20) ثبت‌نام نموده‌اند می رساند که اطلاعات ثبت‌ نامی داوطلبان از روز دوشنبه مورخ 97/05/08 لغایت روز جمعه مورخ 97/05/12 بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت؛ لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت‌ نامی خود اقدام و در صورت تمایل نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایند همچنین داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده اند می توانند در این زمان مشخص شده ثبت نام نمایند. چنانچه در هر کدام از مراحل ثبت نام از جمله خرید کارت اعتباری به مشکلی برخوردید می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و ثبت نام خود را به مشاوران مرکز ایران مشاوره بسپارید و یا راهنمایی های لازم جهت ثبت نام دریافت کنید.

نکته مهم= براساس مصوبه دهمین جلسه شورای سنجش ، پـذیرش دانشجو در کلیه رشته های امتحانی دوره های کاردانی نظام جدید و قدیم دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آمـوزش عـالی غیرانتفـاعی 97 ،صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) انجام می پذیرد. لذا برای هیچ یک از رشته های امتحانی آزمون برگزار نخواهد شد. 

شرایط ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97

برای پذیرفته شدن در مقطع کاردانی فنی حرفه ای شرایطی وجود دارد که تنها داوطلبان واجد شرایط مجاز به ثبت نام در آن خواهند بود. در این قسمت به شرایط ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 خواهیم پرداخت:

  • دارا بودن مدرک فنی حرفه ای و کاردانش نظام جدید یا دیپلم فنی حرفه ای نظام قدیم
  • داوطلبان دارای گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و یا مدرک بـالاتر از کـاردانی، مجاز به ثبت نام در مقطع کاردانی فنی حرفه ای نیستند.
  • برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
  • داوطلبانی که حد نصاب نمره قبولی یکی از کد رشته های اعلام شده در نیمسال اول تحصیلی را کسب کنند، ولی نتوانند تا شهریور سال 97 گواهینامه پابان دوره متوسطه خود را دریافت کنند اجازه ثبت نام را نخواهند داشت. این افراد در صورتی که کد رشته قبولی در نیمسال دوم را کسب نمایند و تا پایان نیمسال اول گواهینامه خود را دریافت کنند می توانند برای ثبت نام نیمسال دوم اقدام نمایند.
  • پذیرفته شدگان دوره روزانه در آزمون کاردانی نظام جدید سال 96، مجاز به ثبـت نـام نخواهند بود.
  • دانشجویان نوبت دوم ( شبانه ) آموزشکده های تحت نظر دانشگاه فنی و حرفه ای کـه از معافیـت تحصیلی استفاده می کنند، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت مجدد در این آزمون در صورتی مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل خواهند بود که پس از انصراف قطعی از تحصیل در دوره قبلی، از نظر نظام وظیفه منعی جهت تحصیل آن ها نداشته باشد.

سهمیه های کاردانی فنی حرفه ای 97

از جمله سهمیه های موثر در کاردانی فنی حرفه ای عبارتند از :

  • سهمیه آزاد
  • سهمیه رزمندگان
  • سهمیه ایثارگران
  • سهمیه خانواده شهدا

25 درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در کاردانی فنی حرفه ای به شرط کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد به ایثارگران و در صورت کسب 80 درصد نمره آخرین فرد قبول شده در گزینش آزاد به رزمندگان تعلق می گیرد.

” همسر و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان رزمندگانی که بیش از 6 ماه سابقه حضور در جبهه دارند می توانند از سهمیه ایثارگران استفاده کنند. البته حضور این افراد در جبهه بایستی داوطلبانه بوده باشد. “

انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97

در انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 50 کد رشته محل خواهد بود. چنانچه شما نیز قصد ثبت نام و شرکت در انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای را دارید در زمان انتخاب رشته می توانید دوره های روزانه، شبانه و غیرانتفاعی را نیز انتخاب کنید. پذیرش دانشجو در انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای به صورت بومی استانی خواهد بود بنابراین توصیه می کنیم که انتخاب های اولیه خود را به دوره های روزانه و شبانه کد رشته محل های استان خود اختصاص دهید. ضمنا لازم به ذکر است که انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای همزمان با ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97 انجام خواهد شد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید