سه شنبه , ۲۷ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

امسال برخلاف سال های گذشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای برای برای تمام داوطلبان گروه فنی برگزار نخواهد شد و پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود. ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای همزمان با هم انجام می شود به همین دلیل این مطلب را تحت عنوان دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای آماده کرده ایم تا علاوه بر قرار دادن لینک دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97 به مطالب مهم مندرج در دفترچه، همچون زمان و نحوه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای و زمان اعلام نتایج کاردانی فنی حرفه ای ، شرایط ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 97 و سهمیه های موثر در کاردانی فنی حرفه ای 97 بپردازیم. مطمئنا با مطالعه این مطلب و مطالعه کامل و دقیق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97 به تمام سوالات شما پاسخ داده خواهد شد ولی چنانچه پس از مطالعه این مطلب نیز سوال یا ابهامی برایتان باقی ماند می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم را انجام دهند. 

ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 97 همزمان با یکدیگر خواهد شد.

زمان و نحوه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97

اگر قصد دارید در کاردانی فنی حرفه ای 97 شرکت کنید بایستی از تاریخ 6 خرداد ماه سال جاری تا 20 خرداد ماه جهت انجام ثبت نام اقدام نمایید. زمان ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام خواهد شد. لازم به ذکر است برای ثبت نام در کاردانی فنی حرفه ای 97 بایستی کارت اعتباری تهیه کنید و سپس جهت انجام ثبت نام اقدام کنید. به ‌اطلاع‌ آن دسته از داوطلبان متقاضی شرکت در پذیرش دوره های کاردانی فنی و حرفه‌ ای 97 که در زمان مقرر (از تاریخ 97/03/06 لغایت 97/03/20) در آزمون ثبت‌نام نموده‌اند می رساند که اطلاعات ثبت‌ نامی داوطلبان از روز دوشنبه مورخ 97/05/08 لغایت روز جمعه مورخ 97/05/12 بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت؛ لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت‌ نامی خود اقدام و در صورت تمایل نسبت به ویرایش اطلاعات اقدام نمایند. چنانچه در مراحل ثبت نام از جمله خرید کارت اعتباری با مشکل مواجه شدید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم را انجام دهند.

 پـذیرش دانشجو در کلیه رشته های امتحانی دوره های کاردانی نظام جدید و قدیم دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آمـوزش عـالی غیرانتفـاعی 97 ،صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) انجام می پذیرد. لذا برای هیچ یک از رشته های امتحانی آزمون برگزار نخواهد شد.

شرایط ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 97

پذیرفته شدن در هر دانشگاهی شرایط خاص خود را دارد که تنها داوطلبان واجد شرایط مجاز خواهند بود در آن آزمون ثبت نام کنند. ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نیز دارای شرایطی است که قصد داریم در این قسمت به این موضوع بپردازیم.

  1. داوطلب می بایست دارای مدرک فنی حرفه ای و کاردانش نظام جدید یا دیپلم فنی حرفه ای نظام قدیم باشد.
  2. داوطلبان دارای گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و یا مدرک بـالاتر از کـاردانی، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون کاردانی فنی حرفه ای نیستند.
  3. داوطلبانی که حد نصاب نمره قبولی یکی از کد رشته های اعلام شده در نیمسال اول تحصیلی را کسب کنند، ولی نتوانند تا شهریور سال 97 گواهینامه پابان دوره متوسطه خود را دریافت کنند اجازه ثبت نام را نخواهند داشت. این افراد در صورتی که کد رشته قبولی در نیمسال دوم را کسب نمایند و تا پایان نیمسال اول گواهینامه خود را دریافت کنند می توانند برای ثبت نام نیمسال دوم اقدام نمایند.
  4. داوطلب می بایست ازتوانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی برخودار باشند.
  5. پذیرفته شدگان دوره روزانه در آزمون کاردانی نظام جدید سال 96، مجاز به ثبـت نـام در این مقطع نمی باشند.
  6. دانشجویان نوبت دوم ( شبانه ) آموزشکده های تحت نظر دانشگاه فنی و حرفه ای کـه از معافیـت تحصیلی استفاده می کنند، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت مجدد در این آزمون در صورتی مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل خواهند بود که پس از انصراف قطعی از تحصیل در دوره قبلی، از نظر نظام وظیفه منعی جهت تحصیل آن ها نداشته باشد.

سهمیه های کاردانی فنی حرفه ای 97

از جمله سهمیه های موثر در کاردانی فنی حرفه ای عبارتند از : سهمیه آزاد، سهمیه رزمندگان، سهمیه ایثارگران و سهمیه خانواده شهدا که 25 درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها کاردانی فنی حرفه ای به شرط کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد به ایثارگران و در صورت کسب 80 درصد نمره آخرین فرد قبول شده در گزینش آزاد به رزمندگان تعلق می گیرد. لازم به ذکر است که همسر و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان رزمندگانی که بیش از 6 ماه سابقه حضور در جبهه ( به صورت داوطلبانه ) دارند می توانند از سهمیه ایثارگران استفاده کنند.

انتخاب رشته کاردانی فنی فنی حرفه ای 97

در انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای هر داوطلب می تواند نهایتا 50 کد رشته محل را انتخاب کند. در زمان انتخاب رشته می توانید دوره های روزانه، شبانه و غیرانتفاعی را نیز انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که پذیرش دانشجو در انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای به صورت بومی استانی خواهد بود بنابراین توصیه می کنیم حتما انتخاب های اول خود را به دوره های روزانه و شبانه کد رشته محل های استان خود اختصاص دهید. جهت انجام مشاوره انتخاب رشته و اعلام نتایج کاردانی فنی حرفه ای با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. سلام .ببخشید چرا باوجود برگزار نشدن ازمون کنکور فنی حرفه ای موقع ثبت نام هزینه برگزاری دریافت میشه .من ۲۲ هزار تومان برای ثبت نام دولتی و ۵ هزار تومان برای ثبت نام غیرانتفاعی پرداخت کردم.

    • باسلام.مبلغ جهت برگزاری آزمون نیست بلکه جهت ثبت نام در دانشگاه های روزانه یا غیرانتفاعی است.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید