تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی فنی و حرفه ای / دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

زمان انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400
دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

فرآیند های ثبت نام و انتخاب رشته کنکور مقطع کاردانی فنی و حرفه ای به صورت همزمان انجام می گیرد، به این صورت که داوطلبان می بایست در زمان نام نویسی، فرم اینترنتی انتخاب رشته خود را نیز تکمیل نمایند. توجه کنید که مطابق با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش در تعدادی از رشته های تحصیلی به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان (معدل کل دیپلم) و در برخی رشته های دیگر به صورت با آزمون انجام می پذیرد.

مشخصات هر یک از رشته های امتحانی مانند با آزمون یا بدون آزمون بودن آن ها، مدارک تحصیلی مورد نیاز جهت انتخاب رشته و سایر موارد در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای درج می شود که برای اطلاع از جزئیات مربوط به هر رشته، باید دفترچه راهنمای ثبت نام را با دقت مطالعه نمایید. 

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

لیست رشته ها و کد دیپلم های کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

طبق مندرجات دفترچه ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه ای، فارغ التحصیلان شاخه های نظری مشروط به انتخاب رشته های کاردانی ناپیوسته، مجاز به ثبت نام در آزمون این مقطع می باشند.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

داوطلبان قبل از هر گونه اقدامی جهت ثبت نام در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای، می بایست دفترچه راهنمای مربوطه را که هر سال از طریق سایت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای منتشر می شود، مورد مطالعه و بررسی دقیق قرار دهند تا با آگاهی کامل بر شرایط مراحل خود را آغاز نمایند.

نسخه پی دی اف دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای معمولا همزمان با شروع فرآیند ثبت نام در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. مطابق با اطلاعیه منتشر شده از سایت سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه راهنمای مربوط به این فرآیند در تاریخ 30 خرداد ماه 1400 قابل دریافت می گردد.

در این دفترچه علاوه بر شرایط لازم، ضرایب، منابع دروس و لیست رشته های با آزمون و بدون آزمون ذکر شده است که متقاضیان می توانند پس از مطالعه آن، نسبت به ثبت نام خود تا تاریخ 6 تیر 1400 اقدام کنند.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از اخبار مربوطه مانند زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400،  زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 و… به کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره بپیوندید.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

فرآیند ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 1400 از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود و داوطلبان برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آن باید به آدرس اینترنتی و اختصاصی این سازمان به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. همان طور که ذکر شد، زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 از روز 30 خرداد ماه تا 6 تیر ماه 1400 تعیین شده و متقاضیان می توانند بعد از دانلود این دفترچه از جدول ذیل و آشنایی با شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

البته لازم به ذکر است که در حال حاضر دفترچه سال 1400 بر روی سایت سازمان سنجش قرار نگرفته است اما به محض انتشار، لینک دانلود آن در جدول زیر قرار داده خواهد شد. همچنین شما عزیزان می توانید جهت آشنایی با شرایط و ضوابط ثبت نام کنکور کاردانی مربوط به سال 99، با کلیک بر روی لینک مربوطه دفترچه آن را دریافت نمایید.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

لیست رشته ها و کد دیپلم های کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

دفترچه راهنمای نام نویسی آزمون کاردانی فنی و حرفه ای شامل تمامی نکات مهم پیرامون فرآیند ثبت نام و برگزاری آزمون می باشد. از همین رو توصیه می کنیم پیش از انجام هر اقدامی در راستای نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400، دفترچه مربوطه را دریافت نموده و آن را با دقت مورد بررسی قرار دهید. از جمله مندرجات دفترچه مذکور عبارت اند از:

 • زمان و نحوه نام نویسی
 • شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام
 • شرایط تعیین وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اینترنتی و حضوری
 • لیست رشته های ارائه شده
 • ظرفیت رشته محل ها

توجه داشته باشید که تکمیل فرم پیش نویس نام نویسی که در انتهای دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای قرار داده شده است، سبب می شود که هنگام درج اطلاعات در فرم اصلی ثبت نام، کمتر دچار اشتباه شوید. همچنین دقت نمایید که پیش از هر گونه اقدام برای ثبت نام ابتدا باید ابتدا هزینه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 1400 را پرداخت نمایید.

البته اگر شما عزیزان مایل به ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای هستید، می توانید به منظور اطلاع از رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1400 چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه همزمان با شروع ثبت نام یعنی در تاریخ 30 خرداد ماه 1400 منتشر می شود.

2- چگونه می توان دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای را دریافت نمود؟

این دفترچه از طریق همین مطلب و همچنین از سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت می باشد.

3- محتوای دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای چیست؟

تمامی جزئیات مربوط به رشته های با آزمون و بدون آزمون، مواد، ضرایب، سهمیه ها و... در این دفترچه بیان شده اند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۱ نظر

 1. Avatar

  سلام وقتتون بخیر من رشته ی مدیریت خانواوه میخونم و اینکه امسال سال یازدهم هستم به من گفتند که از این رشته میتونم رشته امورتغذیه بخونم البته با کنکور که باید علوم و ریاضی سوم تانهم را بخونم و درس های دهم تادوازدهم را هم بخونم و من دارم میخونم ولی دوس دارم بدونم واقعا صحت داره؟فقط خودم در حدی مطمئنم که میتونم بیولوژیک و صنایع شیمیایی و…برم میشه راهنمایی کنید امور تغذیه‌هم میتونم برم یا نه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل تحصیل در نظام جدید (۶/۳/۳) ، مجاز به شرکت در کنکور سراسری رشته ی دلخواه یا انتخاب رشته های بدون آزمون بوده و هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد.

  • Avatar

   سلام وقتتون بخیر من سال پیش الویت های کنکور کاردانی رو اشتباه زدم و منتظرم تا امسال دوباره کنکور بدم اما چون رشته هنرستانی من الکترونیک هستش سال قبل الکترونیک کنکور نداشت! و شرط معدل بود ، و من ثبت نام بدون ازمون رو اشتباه الویت بندی کردم ،، حالا از کجا باید بفهمم که ایا امسال رشته الکترونیک برای کاردانی ازمون دارد یا خیر مثل سال قبل بدون آزمون و سرط معدل است؟لطفا کمکم کنید!♥️

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش رشته الکترونیک جزء رشته های ارائه شده بدون آزمون و صرفا براساس تحصیلی می باشد.

 2. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید مهلت شرکت در کنکور فنی تا چه وقتی هستش

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص زمان ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای ارائه نشده است.

 3. Avatar

  سلام خسته نباشید..من دانشجوی رشته برق صنعتی هستم سال اخرم میخواستم بدونم دانشگاهایی مثل امیرکبیر و صعنت شریف رو باید با کنکور وارد بشیم؟اگه ممکنه یک توضیح مختصر بدید با تشکر♡

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه امیرکبیر و یا صنعتی شریف می بایست در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نموده و رتبه مورد پذیرش را کسب نمایید.

 4. Avatar

  سلام یک سوال داشتم .
  من دبیرستانم سال اخر رشته ساختمان .
  بعد از دریافت مدرک دیپلمم برای کاردانی به دانشگاهای فنی و حرفه ای میرم و بعد از اون به دانشگاه دیگری منتقل میشم . ؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت تحصیل در مقطع کاردانی جهت ارتقا و ادامه تحصیلی، می بایست در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت نمایید.

 5. Avatar

  سلام‌خسته نباشید من رشته تحصیلی دبیرستانم‌طراحی ودوخت بوده الان‌میخام‌وارد دانشگاه فرهنگیان‌بشم‌میشه راهنماییم‌کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورتی که دانش آموز نظام جدید (۳-۳-۶) بوده اید می بایست در آزمون سراسری رشته های نظری، هنر و یا زبان شرکت نمایید و اگر دانش آموز نظام سالی واحدی بوده اید بعد از گرفتن مدرک پیش دانشگاهی مجاز به ثبت نام در آزمون می باشید.

 6. Avatar

  سلام ببخشید من سال ۹۵ دیپلم کامپیوتر گرفتم نظام قدیم بعد میخوام ۱۴۰۰ کنکور کامپیوتر بدم ولی کتابا کاملا عوض شده الان من اون کتابارو باید بخونم برا کنکور ۱۴۰۰؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. مباحث سوالات کنکور سال ۱۴۰۰، از دروس نظام جدید می باشد، بنابراین می بایست کتاب های نظام جدید را جهت آزمون کاردانی فنی و حرفه ای مطالعه نمایید.

 7. Avatar

  سلام ۱۴۰۰دیپلم رشته تعمیر موتور و برق خوردرو شاخه کارودانش رو میگیرم.لطفا کامل توضیح بدید که برای کنکور کاردانی مکانیک باید دروس مکانیک فنی و حرفه ای رو بخوانم و در کنکور شرکت کنم؟دانشگاه های علمی کاربردی بدون کنکور در چه رشته هایی برای دیپلم من بدون کنکور دانشجو میپذیرند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. جهت شرکت در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای سال ۱۴۰۰، می بایست دروس عمومی، شایستگی پایه، شایستگی غیرفنی، شایستگی فنی مطالعه شوند. لازم به ذکر است محدودیتی جهت انتخاب رشته در دانشگاه علمی کاربردی با دیپلم غیر مرتبط برای شما وجود ندارد.

 8. Avatar

  سلام آیا میشود با دیپلم تجربی دانشگاه پیام نور رشته مکانیک خودرو ثبت نام کرد توضیحات کامل بدید

  • Avatar

   با سلام، شما برای تحصیل در هر یک از رشته های دانشگاه پیام نور، بایستی مدرک دیپلم خود رادر رشته ی (علوم تجربی، ریاضی فیزیک، علوم انساتی) کسب کرده باشید و در صورتی که دیپلم شما نظام قدیم باشد باید مدرک پیش دانشگاهی خود را نیز ارائه دهید.

 9. Avatar

  سلام من چجوری باید ثبت نام و دفترچه رو پر کنم لطفا راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما می بایست با توجه به مدرک تحصیلی خود نسبت به انتخاب یکی از رشته های ارائه شده که دارای شرایط پذیرش آن می باشید اقدام کرده و سپس از طریق سایت سازمان سنجش مراحل نام نویسی در آزمون را طی کنید. توجه داشته باشید که بهتر است پیش از خرید کارت اعتباری ثبت نام نسبت به رشته – محل های موجود اطمینان حاصل کنید و همچنین برای سهولت انجام فرایند نام نویسی ابتدا پیش نویس تقاضانامه را تکمیل و سپس اطلاعات را در سامانه وارد کنید، در پایان ثبت نام و انتخاب رشته، دریافت کد رهگیری ۱۶ رقمی ثبت نام از سیستم برای کلیه داوطلبان، الزامی است.

 10. Avatar

  سلام
  میخواستم بدونم با معدل ۱۹ به بالا چند درصد شانس قبولی در دانشگاه شریعتی رو دارم؟
  رشته انیمیشن

  • ایران مشاوره

   باسلام، با توجه به اینکه پذیرش دانشجو در تمامی دوره ها از رشته موردنظر به صورت بدون آزمون (صرفا بر اساس معدل کل دیپلم) انجام می گیرد، به هر میزان معدل شما بهتر باشد، احتمال قبولی بالاتر می رود. بنابراین با معدل و درجه اعتبار دانشگاه ذکر شده، احتمال پذیرش نهایی شما در دانشگاه مورد نظر متوسط می باشد.

 11. Avatar

  سلام .خسته نباشید.من رشتم انیمیشن بوده.دانشگاه قبول شدم دوسال پیش دو ترمش رو رفتم‌ولی یه مشکلی پیش اومد نشد برم انصراف دادم.العان میخوام
  وارد دانشگاه فرهنگیان بشم و تربیت معلم بخونم.آیا میتونم ؟ از چه طریق؟لطفا جوابم بدین خیلی برام مهمه

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   برای ورود به دانشگاه های فرهنگیان می بایست از طریق کنکور رشته های نظری ( ریاضی ، علوم تجربی ، علوم انسانی ) ، هنر و زبان های خارجی اقدام به ثبت نام کنید. شرط سنی دانشگاه های فرهنگیان مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ حداکثر ۲۲ سال می باشد و همچنین شرط معدل بالای ۱۴ ملاک پذیرش می باشد.

 12. Avatar

  سلام.خسته نباشید.من دوازدهم رشته ی حسابداری شاخه ی فنی و حرفه ای هستم. میخاستم بدونم میتونم بعد از اعلام رتبه های کنکور فنی وارد دانشگاه فرهنگیان بشوم؟ چجوری میشود از طریق فنی و حرفه ای وارد فرهنگیان شد؟ خواهشا جواب بدید خیلی مهمه

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای سال ۱۳۹۸ ، پذیرش برای دانشگاه های فرهنگیان از داوطلبان آزاد از طریق کنکور رشته های فنی حرفه ای انجام نمی گیرد . و شما می توانید با شرکت کنکور سراسری رشته های نظری شامل ( علوم انسانی ، علوم تجربی و علوم ریاضی ) و همچنین دو گروه شناور هنر و زبان و کسب تراز لازم برای رشته های دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته انجام دهید .

 13. Avatar

  سلام، میخاستم ببینم که وقتی کنکور کاردانی حذف شده، واسه دانشگاه دولتی هم هست؟ یا فقط مخصوص دانشگاه آزاده؟؟ بعد شرط معدل به چه صورتی هست؟ من سال ۸۹دیپلم گرافیک گرفتم از هنرستان اون زمان یادمه کنکور عملی داشتیم که البته من شرکت نکردم، حالا میخام ببینم معدل باید چند باشه؟

 14. Avatar

  سلام من داوطلب کنکور تجربی ۹۸ نطام جدید بودم و نتونستم رتبه دلخواهم رو کسب کنم
  برای ورود به رشته کامپیوتر در دانشگاه باید چه کار کنم

 15. Avatar

  سلام.ببخشید من دیپلم فنی و حرفه ای ۹۴ رو دارم سال بعدش کنکور شرکت کردم و با رتبه ۲۲۳۴ دولتی قبول شدم اما ب دلایلی نتونستم برم.سوالم اینه الان ک دیپلمم واسه سال ۹۴ هستش میتونم بدون کنکور وارد دانشگاه دولتی بشم؟؟؟معدلمم ۱۷.۸۶و رشته ام کامپیوتر هست

 16. Avatar

  سلام روز خوش
  من رشته کامپیوتر فنی میخونم
  امسال کنکور برگزار میشه برای رشته کامپیوتر؟

  • ایران مشاوره

   باسلام از سال ۱۳۹۷ به بعد کنکور برای داوطلبان فنی و حرفه ای و کاردانش حذف شده است و داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه می شوند.

 17. Avatar

  سلام من سه سال پیش دیپلم برنامه نویسیمو گرفتم و الان قصد ادامه تحصیل رو دارم. برای ثبت نام برای کنکور باید چیکار کنم؟ طبق این حرف دوستمون ک گفت کنکور رو برداشتن، من باید چیکار کنم؟؟ اصلا اطلاعی در مورد این بحثا ندارم.ممنون میشم اگه کمک کنین

  • Avatar

   با سلام
   با توجه به برگزار نشدن کنکور فنی حرفه ای در سال ۹۷ شما می توانید برای سال ۹۸ نیز با توجه به سوابق تحصیلی خود اواخر خرداد ماه برای دانشگاه های مدنظر و مقطع کاردانی ثبت نام نمایید.

 18. Avatar

  سلام،،ببخشید تویه دفترچه کنکور نوشته اگه دانش آموزان کاردانی فنی حرفه ای فاقد دیپلم باشن نمیتونن تویه کنکور شرکت کنن!یعنی ما امسال کنکور داریم و برحسبه معدل نیست؟

 19. Avatar

  سلام،،امروز ۲۴ ام راهنمایی هایه سازمان سنجش در رابطه با کنکور منتشر شد،،بعد نوشته بود که اگه دانش آموزان کاردانی فنی حرفه ای دیپلم نگیرن نمیتونن تویه کنکور شرکت کنن،،یعنی منظورش این بود که ما کنکور داریم و برحسبه معدل نیست!؟

 20. Avatar

  سلام،،ببخشید تفاوت کارشناسی با کاردانی فنی حرفه ای چیه؟آیا هردوشون کنکور دارن یا برحسبه معدلن؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   از سال ۹۷ به بعد کنکور برای داوطلبان فنی و حرفه ای و کاردانش حذف شده است .این داوطلبان براساس سوابق تحصیلی( معدل دیپلم )در مقطع کاردانی وارد دانشگاه می شوند و پس از اخذ مدرک کاردانی می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنند ، همچنین می توانند بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه غیر دولتی ثبت نام کنند.

 21. Avatar

  سلام،ببخشید من دوازدهم نقشه کشی معماری در فنی حرفه ای هستم من امسال کنکور دارم یانه؟اصلا سوابق تحصیلی ماله دانشگاه دولتیم هست یانه؟

  • Avatar

   با سلام
   با توجه به برگزار نشدن کنکور برای داوطلبان فنی حرفه ای در سال ۹۷ این احتمال وجود دارد که برای سال ۹۸ نیز کنکور برای آنها حذف و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های فنی حرفه ای، نوبت دوم، غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد انجام گیرد.

 22. Avatar

  سلام .ببخشید چرا باوجود برگزار نشدن ازمون کنکور فنی حرفه ای موقع ثبت نام هزینه برگزاری دریافت میشه .من ۲۲ هزار تومان برای ثبت نام دولتی و ۵ هزار تومان برای ثبت نام غیرانتفاعی پرداخت کردم.

  • Avatar

   باسلام.مبلغ جهت برگزاری آزمون نیست بلکه جهت ثبت نام در دانشگاه های روزانه یا غیرانتفاعی است.

دریافت مشاوره