سه شنبه , ۲۲ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

اکثر کسانی که مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) خود را دریافت کرده اند و یا در اواخر دوره کاردانی به سر می برند و قصد ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی 97 را دارند به دنبال اطلاعاتی در رابطه با ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی هستند به همین دلیل ما این مطلب را تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی آماده کرده ایم و در آن به برخی از موضوعاتی که در دفترچه پرداخته شده است اشاره کرده ایم. موضوعاتی همچون زمان ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 97 ، شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 ، مشاوره انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 97 . ضمنا لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 97 را نیز در ادامه مطلب قرار داده ایم. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 97

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 97 از 23 اردیبهشت ماه 1397 آغاز و تا 29 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. جهت انجام ثبت نام بایستی در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید. لازم به ذکر است انتخاب رشته این آزمون بر خلاف سایر آزمون ها، هنگام ثبت نام انجام می شود. ضمنا داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت نمایند می توانند علاوه بر انتخاب رشته محل های با آزمون، رشته های بدون آزمون را نیز انتخاب کنند ولی داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت نکنند فقط مجاز به انتخاب رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی خواهند بود. برای این کار بایستی کارت اعتباری مربوطه را تهیه نمایید و در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی موسسه های غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد و علمی کاربردی شرکت کنید.

 

شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 97

در این قسمت قصد داریم به شرایط عمومی و اختصاصی مهم مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی اشاره کنیم.

شرایط عمومی ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 
داوطلب می بایست معتقد به دین اسلام و یا یکی از ادیان اشاره شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همچون مسیحی، کلیمی و زرتشتی باشد.
داوطلب می بایست نظام و همچنین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را قبول داشته باشد.
داوطلب نباید سوء پیشینه و فساد اخلاقی داشته باشد.
داوطلب نباید به مواد مخدر اعتیاد داشته باشد.
داوطلب بایستی توانایی جسمی لازم و متناسب با رشته انتخابی خود را داشته باشد.
شرایط اختصاصی ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 
داوطلب باید دارای مدرک کاردانی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.
داوطلبان دارای مدرک معادل فوق دیپلم ( کاردانی ) باید واجد شرایط مندرج در آیین نامه شرکت دارندگان مدرک معادل و غیر رسمی در آزمون های ورودی مقاطع تحصیلی بالاتر باشند.
پذیرفته شدگان گروه آموزشی پزشکی بعد از فارغ التحصیلی بایستی برابر با طول مدت تحصیل، تعهدی مبنی بر تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسپارند.
دانشجویان آقا چنانچه سال آخر مقطع کاردانی هستند می توانند در رابطه با مسئله خدمت سربازی  از معافیت تحصیلی برای شرکت در این آزمون استفاده نمایند.
داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 96 شرکت کرده اند و در رشته های تحصیلی دوره روزانه پذیرفته شده اند چنانچه در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت کنند تنها مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه ( غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، دانشگاه آزاد، مجازی و نوبت دوم ) می باشند.
داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 96 شرکت کرده و در موسسات غیر دولتی، غیرانتفاعی، نوبت دوم ( شبانه )، مجازی و دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند چنانچه مشکل نظام وظیفه ( برای متقاضیان آقا ) نداشته باشند می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی 97 شرکت کنند.

مشاوره انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 97

در ابتدای این بخش به موضوع سهمیه ها در کنکور کاردانی به کارشناسی می پردازیم.

سهمیه های موثر در کنکور کاردانی به کارشناسی عبارتنداز: سهمیه ایثارگران ، رزمندگان و سهمیه شاهد

25 درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی به رزمندگان و ایثارگران تعلق می گیرد. البته تعلق این سهمیه به شرط کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد به ایثارگران و کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد به رزمندگان، می باشد. فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و همچنین فرزندان رزمندگانی که بیش از 6 ماه سابقه حضور در جبهه ( به صورت داوطلبانه ) داشته اند  نیز می توانند از این سهمیه ها استفاده نمایند. درصورت کسب شروط ذکر شده و در نتیجه بهره مندی از سهمیه های مذکور می توانید انتخاب رشته ای بهتر جهت قبولی در رشته مورد نظرتان را کسب نمایید.

ضمنا توجه داشته باشید که هنگام انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی مجاز به انتخاب حداکثر 50 کد رشته محل خواهید بود. که باید سعی کتید رشته ها را بر اساس علاقه اولویت بندی و در فرم انتخاب رشته قرار دهید. بسیاری از رشته های آزمون کاردانی به کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کل فوق دیپلم ( کاردانی ) می باشد و برای تحصیل در این رشته ها الزامی برای شرکت در آزمون نیست فقط کافی است با تهیه کارت اعتباری در انتخاب رشته شرکت نمایید. برای انتخاب رشته های با آزمون می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید. برای انجام انتخاب رشته می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

جدول زمان بندی مراحل مختلف آزمون کاردانی به کارشناسی 97 

در این قسمت زمان های مربوط به مراحل مختلف آزمون کاردانی به کارشناسی 97 را که لازم است هر داوطلبی از آن ها مطلع باشد را قرار می دهیم. فلازم به ذکر است زمان دقیق برخی از مراحل این آزمون مشخص نیست و ما فقط ماه برگزاری آن مرحله را در جدول زیر قرار می دهیم. به محض مشخص شدن زمان دقیق مراحل مختلف آزمون کاردانی به کارشناسی 97 مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره پاسخگوی سوالات شما در رابطه با زمان دقیق هر یک از مراحل خواهند بود.

عنوان تاریخ
زمان ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی 97  97/2/23 الی 97/2/29 
زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کاردانی به کارشناسی 97 
زمان برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی 97 97/5/12 و 97/5/13
اعلام نتایج اولیه آزمون کاردانی به کارشناسی 97  نیمه دوم مرداد یا شهریور

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید