تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / راهنمای جامع تکمیل ظرفیت دکتری سراسری

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت دکتری سراسری

راهنمای جامع تکمیل ظرفیت دکترا سراسری 99
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 99

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت دکتری سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

 تکمیل ظرفیت دکتری 98 برای داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند و در رشته دلخواه خود پذیرفته نشده اند یک فرصت مجدد محسوب می شود. اگر شما هم جزو داوطلبانی هستید که از رشته قبولی خود ناراضی هستند، می توانید با شرکت در تکمیل ظرفیت شانس خود را مجددا جهت پذیرش در رشته مورد علاقه خود امتحان کنید. لازم به ذکر است افرادی که در آزمون دکتری 97 ثبت نام نکرده اند و یا با وجود ثبت نام بنا به دلایلی در آزمون شرکت نکرده اند حق ثبت نام در تکمیل ظرفیت را ندارند. به دلیل اخباری که اخیرا در رابطه با تکمیل ظرفیت دکتری سراسری اعلام شده، داوطلبان زیادی با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس می گیرند تا از صحت و یا عدم صحت این اخبار مطلع گردند. از این رو بر آن شدیم تا با نگارش این مقاله به ابهامات داوطلبان در رابطه با تکمیل ظرفیت دکتری 97 پایان دهیم. بنابراین توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

جهت شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری ( البته در صورت انجام تکمیل ظرفیت در مقطع دکتری ) می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

زمان و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97

اخیرا اخباری منتشر شده که از سال 97 دیگر در مقطع دکتری، تکمیل ظرفیت انجام نخواهد شد. به همین دلیل داوطلبان زیادی جهت اطمینان از صحت این خبر، با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس می گیرند. در پاسخ به این سوال بایستی بگوییم بله این خبر موثق است ولی تا لحظه ی آخر احتمال تغییر این مصوبه وجود دارد. بنابراین در حال حاضر نمی توانیم زمانی برای تکمیل ظرفیت اعلام کنیم ولی به محض اطلاع از انجام تکمیل ظرفیت در مقطع دکتری، زمان دقیق آن را در همین صفحه اطلاع رسانی خواهیم کرد. چنانچه امسال نیز تکمیل ظرفیت در مقطع دکتری انجام شود، بایستی فرم ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری سراسری را تهیه و اطلاعات خود را ثبت کنید و توجه داشته باشید هر داوطلب می تواند در این مرحله 20 یا 30 انتخاب از بین رشته های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری 98 داشته باشد. داوطلبانی که در آزمون و مصاحبه دکتری پذیرفته شده اند، و با این حال در تکمیل ظرفیت نیز شرکت کرده اند در صورت پذیرفته شدن در مرحله تکمیل ظرفیت، پذیرش قبلی آنها لغو و قبولی تکمیل ظرفیت آنها مورد قبول خواهد بود.

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97

چنانچه شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری سراسری را دارید باید در تاریخ مشخص شده که متعاقبا اعلام خواهد شد با مراجعه به سایت سنجش لیست رشته های ارائه شده را مشاهده و کد رشته محل مورد نظر خود را انتخاب نمایید. به این نکته نیز توجه  داشته باشید که پس از شرکت در تکمیل ظرفیت و قبولی در آن، رشته ای که در شهریور 97 پذیرفته شده اید لغو شده و دیگر امکان تحصیل در این رشته را نخواهید داشت. ضمنا باید با در دست داشتن دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری سراسری از کد رشته محل ها و دانشگاه هایی که امکان پذیرفتن دانشجو را دارند آگاه شوید و سپس رشته های مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97

درصورت انجام تکمیل ظرفیت، نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 97 طبق روال سال های گذشته در نیمه های اول آبان و یا بهمن ماه اعلام خواهد شد.

با توجه به تکمیل ظرفیت دانشگاه ها افرادی که رتبه قابل قبولی کسب نکرده باشند اما رزومه آموزشی و پژوهشی خوبی  داشته باشند در صورت وجود ظرفیت دانشگاه، امکان ثبت نام و مصاحبه دکتری برای داوطلبان وجود خواهد داشت

اغلب دانشجویانی که موفق به کسب رتبه تک رقمی شده اند حساب ویژه ای روی آمون کتبی باز می کنند در حالی که کسب رتبه تک رقمی ضمانتی برای پذیرفته شدن در دانشگاه هایی مثل دانشگاه تهران نخواهد بود بنابراین نباید رتبه قبولی را مدنظر داشت بلکه بایستی بدون در نظر گرفتن رتبه قبولی انتخاب رشته کنند. برای اطلاع دقیق از شهریه دکتری 98 – 99 و تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 98 بر روی لینک کلیک کنید.

پاسخ به سوالات متداول در خصوص تکمیل ظرفیت دکتری

1- آیا مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون دکتری سراسری برگزار می شود؟

به طور قطعی مشخص نیست و باید منتظر اطلاعیه ای در این خصوص از سمت سازمان سنجش ماند.

2- آیا در سال گذشته این مرحله برگزار شد؟

خیر ، در سال 97 مرحله ای با عنوان تکمیل ظرفیت مقطع دکتری برگزار نگردید.

3- در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت چه کسانی می توانند در آن شرکت نمایند؟

تنها افرادی مجاز به شرکت در این مرحله هستند که حد نصاب نمره مصاحبه را کسب کرده باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت دکتری سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. Avatar

    باسلام
    آیا خبری موثق از بازه زمانی اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ دارید ؟
    تشکر

دریافت مشاوره