خانه رتبه قبولی کنکور آخرین رتبه قبولی مرمت آثار تاریخی دانشگاه سراسری

آخرین رتبه قبولی مرمت آثار تاریخی دانشگاه سراسری

کارنامه و رتبه قبولی مرمت آثار تاریخی 97 - 98
آخرین رتبه قبولی مرمت آثار تاریخی دانشگاه سراسری 97 – 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره آخرین رتبه قبولی مرمت آثار تاریخی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

تا کنون 14933386 نفر از این نرم افزار استفاده کرده اند
کارنامه ای با این مشخصات وجود ندارد

با توجه به اینکه کشور ما دارای قدمتی کهن است و همچنین وجود آثار فرهنگی و تاریخی بسیار زیاد  وجود رشته ای که به حفظ و از بین نرفتن این آثار کمک کند لازم و ضروری می باشد. همواره وجود افراد متخصصی که به مرمت و بازسازی آثار تاریخی در موزه ها کتابخانه ها و گالری ها لازم و ضروری است. این رشته در ایران مدت زمان طولانی نیست که ایجاد شده است اما پیشرفت در آن حاکی از اهمیت این رشته می باشد علاقمندان می توانند از طریق تحصیل در رشته هنر ( مقطع متوسطه ) وارد این رشته شوند. دانشجویان بعد از پذیرفته شدن در رشته مرمت آثار تاریخی برای دریافت مدرک کارشناسی ملزم به گذراندن 146 واحد درسی می باشند که این دروس شامل:

دروس عمومی : 23 واحد  دروس پایه : 27 واحد    دروس اصلی : 39 واحد   دروس تخصصی : 51 واحد   دروس اختیاری : 6 واحد

برای پذیرفته شدن در این رشته لازم است پایه دروسی چون: خلاقیت تصویری – ریاضی، فیزیک( ضریب 2 ) – ترسیم فنی( 2 ) – درک هنری ( ضریب 4 ) از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

دروس تخصصی رشته مرمت آثار تاریخی شامل: آزمایشگاه حفاظت و مرمت 1 و 2 و 3 و 4 و 5 – آسیب شناسی 1 و 2 و 3 – آشنایی با هنر در تاریخ 1 – آشنایی با هنرهای سنتی ایران 1 – آفت شناسی – تاریخ و فن شناسی آثار 1 و 2 و 3 – تجزیه و تحلیل و نقد آثار – ترسیم فنی – زبان تخصصی 4 – شیمی 1 و 2 و 3 – طرح ریزی و تعمیرات و نگهداری – قوانین و تشکیلات مرمت – هندسه نقوش در صنایع دستی ایران 1 و 2 – هنر و تمدن اسلامی 1 و 2 – موزه‌داری 1 و 2 – طرح و رساله نهایی – هندسه مناظر – ارگاه طراحی پایه سطح یک 1 و 2 – کارگاه عکاسی پایه 1 و 2 – کارگاه مرمت 1 و 2 و 3 و 4 و 5 – کارآموزی کارگاه مرمت – طرح ریزی و تعمیرات و نگهداری – آشنایی با هنر در تاریخ 2 – طرح تحقیقاتی 1 و 2 و … می باشد. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در مشاغل ذیل مشغول به کار شوند.

  • به عنوان باستان شناس در سازمان های دولتی و خصوصی مشغول به کار شوند.
  • در برنامه ریزی بازسازی آثار تاریخی مشارکت داشته باشند.
  • به عنوان پژوهشگر آثار تاریخی در آزمایشگاه ها مکشغول به کار شوند.
  • موزه ها، گالری ها و کتابخانه ها به جذب فارغ التحصیلان این رشته می پردازند.

برای راهنمایی بیشتر نمونه ای از کارنامه های، آخرین پذیرفته شدگان رشته مرمت آثار تاریخی را در نرم افزار بالا قرار داده ایم .

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره آخرین رتبه قبولی مرمت آثار تاریخی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور