پنج شنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی)

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در رابطه با شراط، زمان و نحوه پذیرش داوطلبان در رشته های بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) سوالات بسیاری توسط داوطلبان از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی  ایران مشاوره پرسیده می شود که بر همین اساس تصمیم گرفتیم مقاله ای را ترتیب دهیم تا داوطلبان با مطالعه آن پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنند.توجه داشته باشید که دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی بخشی از ظرفیت پذیرش خود در رشته‌های مختلف را به پذیرش براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون اختصاص داده‌اند و این اقدام باعث شده است تا افرادی که به هر دلیلی امکان شرکت در کنکور سراسری را ندارند و یا به دلیل مشغله کاری از مطالعه دروس براس کنکور فاصله گرفته اند،هم بتوانند از طریق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه شوند و در رشته نورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.البته داوطلبانی که به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه می شوند محدودیت های اندکی هم دارند که نمونه آن این است که این دانشجویان امکان انتقالی یا میهمانی به دانشگاه دیگری را ندارند مگر اینکه پس از ثبت نام ازدواج کرده باشند.در ادامه مطلب به طور اختصاصی به بررسی شرایط ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی)، زمان و نحوه ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) پرداخته ایم.

شرایط ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی)

اگر قصد دارید به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه شوید لازم است بدانید که شرایط ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) به شرح زیر می باشد:

متقاضیانی که در کنکور سراسری شرکت کرده باشند و مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند و یا یا در جلسه آزمون غایب بوده‌اند فقط مجاز به انتخاب رشته‌ های تحصیلی به روش پذیرش با اعمال سوابق تحصیلی هستند و در صورت درج کدرشته محل‌هایی که نمره آزمون در آن تأثیر دارد، اجازه تایید و ادامه مراحل انتخاب رشته اینترنتی به آن ها داده نخواهد شد.
متقاضیانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده باشند و متقاضی پذیرش بدون آزمون هستند ابتدا باید با پرداخت هزینه مربوط برای هر یک از گروه‌های آزمایشی به مبلغ 18 هزارتومان نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند و با تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نامی نسبت به درج کدرشته محل‌های انتخابی براساس اولویت و علاقه‌مندی در فرم انتخاب رشته اقدام و در پایان شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی خود را از سیستم دریافت نمایند.
متقاضیانی که در کنکور سراسری ثبت‌نام کرده باشند ولی در جلسه آزمون غایب بودند یا مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند نیازی به ثبت‌نام مجدد در این مرحله ندارند و می‌توانند بدون ثبت‌نام انتخاب رشته کنند مگر اینکه متقاضی انتخاب رشته در گروه یا گروه‌های آزمایشی علاوه بر گروه آزمایشی ثبت‌نامی خود باشند.برای اطلاع از  لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ،  لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

زمان ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی)

زمان در نظر گرفته شده برای ثبت نام در رشته‌ های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) در نیمه دوم مرداد ماه می باشد و متقاضیان می توانند در این تاریخ برای ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) اقدام نمایند.در رابطه با دفترچه راهنمای ثبت‌نام نیز لازم است به اطلاعتان برسانیم که دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کدرشته محل‌های مربوط به پذیرش براساس سوابق تحصیلی بر روی سایت سازمان سنجش قابل مشاهده خواهد بود و متقاضیان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از تاریخ 23 تا 28 مردادماه نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 150 کدرشته) به صورت اینترنتی اقدام نمایند.برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه سراسری کلیک کنید.

“برای دانلود دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی کلیک کنید”

 

نحوه ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی)

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که نحوه ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) به این صورت است که هر داوطلب می‌تواند متقاضی یک گروه آزمایشی اصلی و دو گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی باشد.کلیه متقاضیان می بایست اطلاعات مندرج در کارت اعتباری ثبت‌ نام شامل :  شماره سریال ثبت‌نام و رمز ورود را برای انجام امور بعدی به دقت نگه‌داری کنند. پس از تکمیل فرم اینترنتی تقاضانامه ثبت‌نام،‌ انتخاب رشته کد پیگیری 16 رقمی خود را یادداشت کنند.در صورتی که پس از پایان مراحل ثبت نام و انتخاب رشته و دریافت شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی ثبت‌نام و انتخاب رشته متوجه اشتباه در اطلاعات ثبت‌نامی خود شدید،د می بایست از انجام ثبت‌نام و انتخاب رشته جدید یا مکاتبه با سازمان سنجش خودداری کرده و با مراجعه به بخش ویرایش اطلاعات در سایت و در محدوده زمانی ثبت‌نام و انتخاب رشته از 23 تا 28 مرداد نسبت به تصحیح آن اقدام کنید.در قسمت زیر لیست رشته های بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) در پنج گروه آزمایشی را در اختیارتان قرار داده ایم.

رشته محل های گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی
رشته محل های گروه آزمایشی علوم تجربی
رشته محل های گروه آزمایشی علوم انسانی
رشته محل های گروه آزمایشی هنر
رشته محل های گروه آزمایشی زبان انگلیسی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵۲ نظر

 1. با عرض سلام و خسته نباشید.بنده فارغ التحصیل سال ۱۳۸۹هستم و لیسانس مدیریت صنعتی دارم و عاشق داروسازی هستم امسال میخوام کنکور بدم،آیا باید طبق کتابهای نظام جدید آماده بشم یا همون نظام قدیم؟وحداکثر و حداقل رتبه قبولی دانشگاه تهران یا شهیدبهشتی چند هست؟سهمیه منطقه ۱ .

  • با سلام
   شما باید در کنکور تجربی نظام قدیم شرکت کنید. حداقل و حداکثر رتبه ی قبولی رشته ی داروسازی برای دانشگاه تهران یا شهید بهشتی با سهمیه منطقه ۱ حدودا بین رتبه ۲۰۰ تا ۹۵۰ میباشد.

 2. سلام خسته نباشید من رشته زبان انگلیسی روزانه باسوابق تحصیلی قبول شدم و متاهلم البته قبل از کنکورم ازدواج کردم میخاستم ببینم میتونم واسه سال دیگه انتقالی بگیرم؟ اصن برای کسایی ک با سوابق تحصیلی روزانه پذیرش شدن امکان انتقالی وجود داره؟

  • با سلام
   دانشجوهایی که بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه شده اند نمیتوانند نسبت به انتقالی خود اقدام نمایند ولی برای دوره های روزانه مانعی ندارد .

 3. سلام خسته نباشید آیا تکمیل ظرفیت دانشگاههای روزانه و فرهنگیان وجود دارد یا نه؟؟

  • با سلام
   با توجه به مصوبات امسال سازمان سنج در خصوص عدم برگزاری دوره‎های تکمیل ظرفیت احتمالا امکان تشکیل دوره های تکمیل ظرفیت برای دانشگاه روزانه وجود ندارد. همینطور دانشگاه فرهنگیان برای تکمیل ظرفیت خود دوره های تکمیل ظرفیت برگزار نمی‎کند و ظرفیت خالی خود را از بین داوطلبانی که برای مصاحبه دعوت شده‎اند پر می‎کند.

 4. باسلام خسته نباشید،،آیا تکمیل ظرفیت دانشگاههای روزانه و فرهنگیان وجود دارد یا نه؟؟

 5. باسلام خسته نباشید،،آیا تکمیل ظرفیت دانشگاههای روزانه و فرهنگیان وجود دارد؟؟

 6. سلام
  من کاردانی راهنمایی و مشاوره دارم الان قصد ادامه تحصیل دارم اما در دانشگاه دولتی چطور میتونم اقدام کنم

 7. سلام ببخشید کاردانی ناپیوسته سوابق تحصیلی کی اعلام میشه؟ ؟ آخه برای کاردانی پیوسته اعلام شده میخواستم بدونم کی جواب نتایج میاد؟ ممنون میشم جواب بدید

 8. سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم دو فنی شبانه هستم معدل کل دیپلمم ۱۷/۱۱ میخواستم بدونم میتونم الان براساس سوابق تحصیلی روزانه پذیرش بشم یا نه؟خیلی ممنون میشم اگه زودتر جواب بدید.

  • با سلام . با توجه به معدل کسب شده شما در مقطع دیپلم , شانس قبولی شما برای دوره روزانه تا حدودی زیاد میباشد .

 9. سلام خسته نباشید خواستم بدونم آیا میشه کسی که در کنکور در دوره روزانه مجاز نشده باشدمیتواند در تکمیل ظرفیت دوره های روزانه را انتخاب رشته کند؟

  • سلام .درصورتیکه دانشگاه های روزانه اعلام تکمیل ظرفیت کنندامکان ثبت نام برای تمامی کسانی که در ازمون سراسری شرکت کرده اند وجوددارد.

   • با سلام . فعلا تکمیل ظرفیت دانشگاه های روزانه در حال تعویق میباشد و اگر دانشگاهی ظرفیت کافی برای هر رشته را داشته باشد میتواند گزینه ای به نام تکمیل ظرفیت را اعمال نماید و در ضمن کسانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند نیز میتوانند در تکمیل ظرفیت حضور داشته باشند .

 10. سلام روزتون بخیر دانشگاه های سراسری برای کارشناسی نرم افزار کامپیوتر با شرط معدل دانشجو قبول میکنن

 11. سلام خسته نباشید خواستم بپرسم آیا کسی که در کنکور در دوره روزانه مجاز نشده میتواند در تکمیل ظرفیت دوره روزانه باآزمون انتخاب رشته کند؟

  • با سلام . بله اگر شما در کنکور سراسری حضور داشته اید میتوانید در تکمیل ظرفیت دانشگاه های روزانه نیز شرکت نمایید و مشکلی از این بابت وجود ندارد .

 12. سلام خسته نباشید من دانشگاه بدون کنکور قبول نشدم الان دیگه هیچ راهی واسه رفتن ب دانشگاه نیست ؟ اگه حضوری اقدام کنم میتونم ثبت نام کنم ?

  • با سلام.
   میتوانید با مراجعه حضوری شانس خود را امتحان کنید در صورتی که دانشگاه ظرفیت داشته باشد با ثبت نام شما موافقت میشود. در غیر اینصورت تکمیل ظرفیت دانشگاه های پیام نور و موسسات غیرانتفاعی ورودی های مهر ماه و یا ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن ماه دانشگاه ازاد گزینه های پیش روی شما خواهند بود.

  • باسلام .شما میتوانید دانشگاه ازاد ورودی بهمن ماه را ثبت نام کنید .دانشگاه پیام نور نیزدر مقطع کارشناسی اعلام ثبت نام مجدد کرده و احتمالاچند روز اینده اغاز ثبت نام میباشد درصورتیکه که مایل باشید در مقطع کارشناسی دانشجو پذیرش میکنند.

 13. سلام خسته نباشید من در نتایج نهایی کنکور براساس سوابق تحصیلی دولتی قبول نشدم خواستم بپرسم میشه تو تکمیل ظرفیت قبول شد؟

  • با سلام . با توجه به آخرین آمارهای کسب شده در خصوص تکمیل ظرفیت , امسال تکمیل ظرفیت برای تمامی مقاطع حذف میباشد ولی در صورت داشتن ظرفیت کافی در رشته های مربوطه میتوان تکمیل ظرفیتی تحت عنوان این امر اجرا کرد .

 14. سلام خسته نباشید من در نتایج نهایی کنکور براساس سوابق تحصیلی دولتی قبول نشده ام آیا امکانش هست در تکمیل ظرفیت قبول شم؟

  • با سلام . با توجه به آخرین اطلاعات کسب شده از سازمان سنجش و وزارت علوم , امسال تکمیل ظرفیت حذف خواهد شد ولی احتمال داشتن تکمیل ظرفیت برای دانشگاه ها بستگی به وجود ظرفیت داوطلبان دانشگاه ها میباشد .

 15. سلام خسته نباشید آیا تکمیل ظرفیت کنکور سراسری امسال وجود دارد؟

  • با سلام . با توجه به آخرین اطلاعات کسب شده از سازمان سنجش و وزارت علوم , امسال تکمیل ظرفیت حذف خواهد شد ولی احتمال داشتن تکمیل ظرفیت برای دانشگاه ها بستگی به وجود ظرفیت دانشگاه ها دارد.

 16. سلام خسته نباشید آیا تکمیل ظرفیت سراسری بر اساس سوابق تحصیلی امسال وجود دارد؟

 17. با سلام.میخواستم بدونم که برای رشته بهداشت بدون آزمون چه معدلی رو می پذیرن؟
  من رشته تجربی خوندم و معدل کتبیم ۱۵٫۹۳ است و معدل کل ۱۸٫۸۰ آیا امکان پذیرفته شدن در رشته بهداشت رو دارم؟

  • با سلام.
   برای پذیرش رشته های بدون آزمون پیراپزشکی بدون آمون معدل کتبی نهایی دیپلم بالای ۱۵ نیاز است. همچنین پذیرش بصورت بومی می باشد.

 18. سلام با معدل کتبی ۱۵/۷۲وکل۱۷/۶۶امکان قبولی روانشناسی ازاد تهران شرق باسوابق هست؟ممنونم

  • با سلام.
   با توجه به اینکه دانشگاه آزاد بر حسب سوابق تحصیلی پذیرش میکند. شرایط معدل شما برای پذیرش نسبتا بهتر می باشد. اما توجه فرمایید علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه در پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود.

 19. سلام خسته نباشید ایا دانشجویان دوره روزانه صرفا با سوابق تحصیلی شهریه پرداخت میکنند؟

 20. سلام وقت بخیر ، معدلی که دانشگاه آزاد توی فرم ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی میخواد معدل کتبی دیپلمه یا معدل کل دیپلم ؟

 21. سلام
  من پایه دوازدهم معماری هستم.اینطور که معلومه امسال کنکور برای ما برداشته میشه،میخواستم ببینم با چه معدلی میشه دانشگاه دولتی دربیایم؟

 22. سلام و درود
  دو تا سوال داشتم
  ۱. هنوز تو سایت لینک فعال نشده، خبر دارید کی فعال میشه؟
  ۲. من به جای معدل کتبی، معدل کلم را وارد کردم، آیا میتونم ویرایشش کنم؟ اصلا راهی هست؟

 23. سلام وقت بخیر. من تجربی مجاز شدم ولی رتبم بالا بود انتخاب رشته نکردم. الان پشیمونم میخوام حسابداری بخونم. میشه راهنمایی کنید. ایا دانشگاه ها پذیرش دارند؟

  • با سلام.
   در حال حاضر در اکثر دانشگاه ها ثبت نام اینترنتی تمام شده است . اما طبق اطلاعیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد ثبت نام اینترنتی بدون آزمون دانشگاه آزاد طی این چند روز مجدد تمدید خواهد شد. در صورت فعال بودن لینک ثبت نام خودرا انجام دهید.

 24. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من رشتم انسانی هستش اما میخام پرستاری آزاد شرکت کنم!
  آیا میشه؟؟؟؟؟؟؟؟
  از پاسخگویی شما سپاسگزارم.

  • با سلام.
   اگر مد نظر شما تحصیل در رشته بدون آزمون پرستاری باشد. که شرایط خاص دارد. از جمله این شرایط عبارتند از : شرط سنی زیر ۲۵ سال ، معدل کتبی دیپلم بالای ۱۵ ، بومی بودن ، در صورت داشتن این شرایط میتوانید در رشته های پیراپزشکی بدون آزمون تحصیل کنید. شما در صورت شرکت در آزمون گروه آزمایشی رشته تجربی و کسب رتبه حد نصاب میتوانید در رشته پرستاری تحصیل نمایید.

 25. با سلام
  من در دانشگاه دولتی دوره روزانه با سوابق تحصیلی قبول شده ام. آیا دانشگاههای دولتی برای پذیرش با سوابق تحصیلی دوره روزانه شهریه هم می گیرند. و تفاوت این دوره با بقیه دانشجوهای روزانه با آزمون درچیست چون در دفترچه انتخاب رشته نوشته این جمله درج نخواهد شد.

  • با سلام . تفاوتی در بین دانشجویان دوره روزانه با آزمون و بدوم آزمون وجود ندارد و در ضمن نیازی به پرداخت شهریه به دانشگاه قبولی خود را ندارید .

 26. سلام من روزانه صرفا بر اساس سوابق تحصیلی کنکور۹۷قبول شدم ولی میخام کنکور۹۸شرکت کنم؟آیا از شرکت در دوره های روزانه محروم میشم؟راهکارش چیه

 27. سلام من مجاز روزانه نیاوردم ولی بر اساس سوابق تحصیلی کاردانی روزانه قبول شدم ولی نمیخام این رشته رو بخونم و سال بعد کنکور بدم آیا برای کنکور۹۸محروم هستم؟یا این رشته رو ثبت نام کنم اسفند انصراف بدم؟

 28. سلام زمان اعتراض به نتایج نهایی کنکور کی هست؟

 29. سلام تروخدا جواب بدید زمان اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری کی اعلام میشود؟

 30. سلام تروخدا جواب بدید زمان اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری کی هست؟

 31. سلام
  من امسال کنکور تجربی دادم و انتخاب رشته کردم ولی متاسفانه چیزی قبول نشدم الان میخوام سربازی نرم و میخوام به یه دانشگاه مثل پیام نور یا فنی برم ولی نمیدونم چیکار باید بکنم اگه میشه راهنمایی بفرمایید ممنون

 32. سلام میخواستم بدونم عنوان صرفا براساس سوابق تحصیلی پس از اخذ مدرک در مدرک درج می شود؟

 33. سلام خواستم بدونم میشه دانشگاه فرهنگیان قبول شد و با توجه به کارنامه سبز انصراف داد و رفت رشته دیگه؟

 34. سلام میخواستم بدونم اگر موقع پر کردن اطلاعات انتخاب رشته دانشگاه ازاد با سوابق تحصیلی گروه اموزشی تجربی رو انتخاب کرده باشم میتونم رشته حقوق رو انتخاب کنم؟

  • باسلام،خیر
   اگر شما گروه ازمایشی را تجربی وارد کرده باشید، انتخاب رشته ی شما باید گروه تجربی را باشد. و همچنین اگر به اشتباه گروه ازمایشی را اشتباه وارد کرده اید می توانید ان را اصلاح کنید و گروه ازمایشی را به انسانی تغییردهید، رشته ی حقوق را انتخاب کنید.

 35. سلام خسته نباشید با معدل دیپلم ١٨.٧٠ و کتبی ١٧ میشه امیدوار بود به قبولی تو رشته ی زیست شناسی روزانه ی ارومیه صرفا با سوابق تحصیلی!؟

  • با سلام.
   شرایط معدل شما برای پذیرش نسبتا بهتر می باشد ، اما توجه فرمایید علاوه برمعدل شرایط انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه بستگی خواهد داشت.

 36. سلام خسته نباشید نتایج انتخاب رشته سراسری کی اعلام میشود؟

 37. سلام خسته نباشید نتایج نهایی انتخاب رشته کی اعلام میشود؟

 38. سلام.خسته نباشید
  خواستم ببینم آیا میشه انتخاب رشته کرد ولی از هیچ رشته ای قبول نشد؟

  • با سلام.
   بله . با توجه به ظرفیت های ارائه شده برای رشته های مختلف دانشگاه آزاد از بین تمام افرادی که رشته و دانشگاه مورد نیاز شما را انتخاب کرده اند بر اساس ظرفیت داوطلبانی که معدل بهتری دارند را پذیرش میکنند.

 39. با سلام،با معدل بالای ۱۷دیپلم تجربی واحدهای برتر دانشگاه ازاد تهران حسابداری بر اساس سوابق تحصیلی قبول میشم؟

  • با سلام. با توجه به اینکه دانشگاه آزاد بر حسب سوابق تحصیلی پذیرش میکند. شرایط معدل شما جهت پذیرش نسبتا بهتر می باشد. توجه کنید ، علاوه بر معدل نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه در قبولی شما تاثیر گذار خواهد بود.

 40. سلام،با معدل دیپلم۱۷/۱۳تجربی حسابداری دانشگاه ازاد تهران جنوب بر اساس سوابق تحصیلی قبول میشم؟

  • باسلام
   باتوجه به معدل شما شانس پذیرش در رشته حسابداری در دانشگاه ازاد واحد تهران جنوب نسبتا خوب است اما از انجا که متقاضی در رشته حسابداری در واحد تهران جنوب زیاد می باشد پذیرش شما به سایر داوطلبان و انتخاب رشته و ظرفیت دانشگاه نیز بستگی دارد.

 41. سلام
  باید حتما انتخاب رشته میکردیم.
  من دیر متوجه شدم نمیدونستم باید انتخاب رشته کرد فکر میکردم میتونیم موقع ثبت نام دراین دانشگاه ها ثبت نام کنیم
  الان هیچ راهی ندارم؟

 42. سلام خستهنباشید خواستم ببینم با معدل کتبی تجربی۱۳/۲۰و معدل دیپلم ۱۶/۷۹ براساس سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی ارومیه رشته زیست گیاهی قبول میشم؟خودمم اهل ارومیه هستم.

  • با سلام. احتمال پذیرش برای شما یر حسب معدل وجوددارد، توجه کنید پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه و سوابق تحصیلی بقیه داوطلبان بستگی دارد.

 43. باسلام…با معدل کتبی ۱۲ و کل۱۷ رشته ی تجربی چقد امکان داره مهندسی شیمی بدون کنکور قبول بشم؟دوست دارم این رشته رو بخونم آیا امکان داره اسمم نیاد؟

 44. سلام من با معدل کتبی نهایی ۱۸رشته تجربی آیا امکان قبولی در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد از طریق سوابق تحصیلی رادارم؟

  • باسلام.بله احتمال قبولی شما بالا می باشد و می توانید در دانشگاه هایی مانند تهران مرکز،تهران شمال و… را پذیرش شوید.

 45. با سلام رشته های کشاورزی مثل باغبانی توی شهر بزرگ مثل شیراز تقریبا چه معدل کتبی ای می خواد معدل من ۱۸/۹۱ هست ایا قبول میشم

  • سلام بستگی دارد شما چه سیستم آموزشی مد نظر داشته باشید (کاردانی فنی. علمی کاربردی. آزاد و…) لطفا دانشگاه مدنظر را مشخص کنید تا بتوانیم راهنمایی دقیق داشته باشیم.

   • دانشگاه دولتی شیراز
    کارشناسی علوم باغبانی
    رشته ی منم تجربی هست
    معدلیم که گفتم معدل کتبیه
    خودمم اهل شیراز هستم

    • سلام با توجه به اینکه کنکور کاردانی فنی حرفه ای حذف شده است شما با معدل کتبی که اعلام کردید احتمال قبولی در دانشگاه های دولتی را دارید البته پذیرش شما بستگی به انتخاب رشته ی شما و مابقی داوطلبین دارد.

 46. سلام ببخشید الان من امسال سال سوم میرم اخرین سال هنرستانم هسا رشته فنی حرفه ای شاخه کامپیوترش کنکور باید بدم؟

  • باسلام
   پذیرش در رشته های فنی و حرفه ای از طریق سوابق تحصیلی صورت می گیرد و کنکور سراسری برای رشته های فنی و حرفه مقطع کاردانی حذف شده است.

 47. سلام سوالی دارم که خیلی ممنون میشم پاسخ بدید رشته زبان اردو دانشگاه تهران امسال صرفا بر اساس سوابق تحصیلیه در دوره روزانه به نظرتون با توجه به سطح بالای دانشگاه تهران کسی که معدل ۱۲.۵ کتبی دیپلم تجربی داره شانسی برای قبولی داره؟

  • باسلام.رشته زبان اردو متقاضی زیادی ندارد و ملاک پذیرش دانشگاه هایی که با سوابق تحصیلی جذب می کنند،معدل کل دیپلم می باشد اما احتمال قبولی را دارید.

 48. باسلام من ۱۹ سالمه و کنکور سراسری تجربی دادم ولی روزانه مجاز نشدم ولی بر اساس سوابق تحصیلی مجاز شدم و انتخاب رشته کردم از توی دفترچه انتخاب رشته علوم تجربی و رشته هایی که بر اساس سوابق تحصیلی بود رو زدم و جلوشون زده بود روزانه مجازم …حالا سوالم اینه ک واقعا میشه؟؟

  • با سلام . اگر منظور شما روزانه هایی که در لیست رشته های سوابق تحصیلی بوده است ، در سوابق تحصیلی روزانه نیازی به مجاز شدن نمی باشد و پذیرش با شرط معدل می باشد.

 49. سلام من یه ترم دیگه مونده تا کارشناسی بگیرم از دانشگاه پیام نور میتونم واسه رشته های دانشگاه ملی براساس سوابق ثبت نام کنم ؟؟

 50. سلام تورو خدا یکی راهنمایی کنه.اگه دوره روزانه مجاز نباشیم میشه رشته های روزانه انتخاب کنیم که با سوابق تحصیلی پذیرش میکنند؟

 51. باسلام من درکنکور تحربی سراسری ۹۷ شرکت کردم ولی اولویت انتخاب رشته ی دانشگاه دولتی کسب نکردم الان اولیت ها پیام نور و غیرانتفاهی و پردیس و صرفا با سوابق تحصیلی هست..میخواستم بدونم تفاوت پردیس و صرفا با سوابق تحصیلی چیه و اینکه من میتونم با معدل کتبی ۱۲ و صرفا با سوابق تحصیلی یکی از رشته های ارائه شده در دفترچه ی کنکور دانشگاه روزانه با سوابق تحصیلی قبول بشم..خواهش میکنم راهنمایی ام کنید..منتظر جوابتون هستم

 52. باعرض سلام وخسته نباشید بامعدل کتبی دیپلم ۱۴٫۶۰میتونم رشته های براساس سوابق تحصیلی قبول شم؟(کنکورتجربی دادم ودیپلم تجربی دارم وبومی آذربایجان شرقی هستم وسنم۱۸)

 53. سلام ببخشید من دانشگاه شبانه میرم ترم دوهم هستم ایا میتونم رشته براساس سوابق تحصیلی انتخاب کنم واگر میتونم نوبت دوم میتونم انتخاب کنم یاروزانه ؟

 54. سلام من مدرک کاردانی متالورژی دارم میتونم کنکور کاردانی به کارشناسی برای رشته گوهر شناسی بدم?

 55. سلام من میتونم هم رشته های باآزمون وهم رشته های بدون آزمون انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید قرار انتخاب رشته کتم

 56. سلام
  من معدل کتبی دیپلمم ۱۴/۳۱با این معدل چه رشته های میتونم انتخاب کنم با صرفا سوابق تحصیلی؟

 57. سلام بامعدل کتبی۱۴/۰۴ومعدل دیپلم۱۷چه رشته هایی براساس سوابق تحصیلی میشه قبول شد؟

 58. سلام خسته نباشید من در کنکور تجربی ثبت نام کردم و رتبه ام ١٨٨ هزار شد و معدل دیپلمم ٩ است ایا میتوانم به دانشگاه های ک سوابق تحصیلی می خواهند بروم یا میتوانم به دانشگاه پیام نور بروم لطفا راهنمایی کنید

 59. سلام .داشتن شرایط پیراپزشکی سال ۹۷ واسه کسی که کنکور سال۹۵ داده ثبت نام امکان پذیره؟

 60. با سلام این فایلی که اینجا قرار دادین مال سال ۹۷ هست یا نه ؟ آخه این دفترچه که رشته های نیمه متمرکز رو داره فرق میکنه با اونیکه داخل سایت سنجش زده .

 61. سلام خسته نباشید
  با معدل کتبی دیپلم۱۱ احتمال قبولی در رشته شیمی نوبت دوم هر شهر ودانشگاهی چقدره؟

 62. سلام خسته نباشین.. من‌ معدلم ۱۷ هست رشته عمران امکانش هست که کارشناسی بر اساس معدلم پذیرش بشم یعنی بدون کنکور کاردانی به کارشناسی؟

 63. با سلام.خواهش میکنم راهنماییم کنیم.من در پیام نور در حال حاظر(با توسط کنکوری که چند سال پیش دادم)رشته ی مهندسی رو میخونم.آیا اجازه دارم در کنار رشته ام همزمان رشته ی ادبیات را هم بدون آزمون در پیام نور ثبت نام کنم؟؟؟درضمن برای ثبت نام بدون آزمون کارت اعتباری ثبت نام را از کجا باید تهیه کنم؟

 64. سلام برای ثبت نام در رشته های بدون ازمون هنر دانشگاه غیرانتفاعی ،باید در آزمون عملی هنر شرکت کرد؟

  • سلام.بستگی به اینکه چه رشته و چه دانشگاهی رو انتخاب کنید دارد.بعضی رشته و بعضی دانشگاه ها ممکن است آزمون عملی داشته باشند.

 65. سلام ببخشید برای دانشگاه علوم تحقیقات رشته عمران چه رتبه ای تو کنکور نیاز است.
  سپاس

 66. سلام.من‌ کاردانی معماری با معدل ۱۸ به بالا دارم‌ ایا می توانم بدون کنکور وارد دانشگاه دولتی شوم؟

 67. سلام گروه فنی کنکور ندارند ؟

  • با سلام. خیر ازمون کاردانی فنی حرفه ای در سال ۹۷ برگزار نخواهد شد، شما باید ثبت نام و انتخاب رشته خودرا انجام دهید،که در این صورت پذیرش شما براساس سوابق تحصیلی صورت خواهید گرفت.

 68. سلام این ترم لیسانس میگیرم دانشگاه پیام نور ،خواستم بدونم میتونم بدون کنکور ثبت نام کنم یا قبلش باید کنکور ثبت نام میکردم ؟؟بعد اینکه سال ۹۲دیپلم گرفتم میتونم دوباره کنکور بدم ؟؟؟

  • با سلام. بله شما میتوانیدبدون آزمون مجدد دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید.و همچنین این امکان برای شما وجوددارد که مجدد آزمون سراسری ثبت نام کنید.

 69. سلام ببخشید من زبان سوم رو افتادم که شهریور امتحان میدم دروس نهایی پیش رو هم دی ماه امتحان میدم اگه قبول بشم میتونم بهمن ماه رشته مهندسی پزشکی بدون کنکور برم؟؟باتشکر از شما

  • سلام تا زمان ثبت نام برای دانشگاه باید حتما تمامی دروس را پاس شده باشید و اگر رشته ی مورد نظر شما در دفترچه ی راهنمای ثبت نامی، جز رشته هایی باشد که در دفترچه ی بدون آزمون ارائه شده باشد میتوانید شرکت کنید.

 70. سلام.
  وقت بخیر.
  بنده دیپلم تجربی دارم( معدل بالای ۱۵). اما به اشتباه کنکور انسانی ثبت نام کردم.
  الان قصد دارم در رشته تربیت بدنی دانشگاه گلستان که صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هست قبول بشم، اما متوجه شدم که اگر دیپلم رشته ی دیگری داشته باشی تاثیر کمتر از ۲۵% دارد.
  به نظر شما باید چیکار کنم؟ آیا میشه کنکور انسانی رو شرکت نکنم و در هموند رشنه خودم انتخاب رشته انجام بدم؟

  • با سلام. خیر تغییر گروه آزمایشی امکانپذیر نیست. همچنین شما میتوانید برای رشته تربیت بدنی وارد دانشگاه پیام نور، ازاد، غیرانتفاعی ، که صرفا براساس سوابق تحصیلی پذیرش میکنند ثبت نام کنید.

 71. سلام ببخشید من معدل کتبیم۱۶ دیپلمم نزدیک ۱۸ هوشبری قبول میشم؟

  • باسلام. پیراپزشکی بدون آزمون علاوه بر معدل شرط سنی و بومی بودن هم دارد، لیست رشته های پیراپزشکی بدون آزمون مردادماه توی دفترچه انتخاب رشته مشخص میگردد

 72. سلام من ترم چهار شیمی دانشگاه ملی روزانه هستم میخاستم بپرسم که میتونم رشته های با سوابق تحصیلی پیراپزشکی دانشگاهای سیستان بلوچستان ثبت نام کنم

  • سلام در صورت داشتن شرایط رشته های پیراپزشکی بدون آرمون میتوانید شرکت کنید.

   • سلام.ببخشید یعنی اینکه لازم نیست الان انصراف بدم از دانشگاه؟؟معدل امتحان نهایی۱۸هست و ۲۱سالمه شرایطش رو دارم؟پذیرش رشته های کاردانی پیراپزشکی از ترم بهمنه؟

 73. سلام میخواستم بپرسم اخرین قبولی با کنکور شیمی دانشگاه ازاد تهران چه رتبه ای داشته

 74. سلام ببخشید من زبان سوم رو افتادم که شهریور باز باید امتحان بدم اگه قبول بشم دی ماهم امتحانای نهایی پیش رو بدم میتونم بهمن ماه یه رشته بدون کنکور برم؟

 75. با سلام . منظور از معدل کدام معدل است ؟ معدل کتبی یا معدل کل ؟ من ۲۰ سالمه با معدل کتبی ۱۴/۹۱ و معدل کل بالای ۱۶ ایا میتونم بدون کنکور بینایی سنجی بخونم؟

  • باسلام.در مبحث پیراپزشکی بدون کنکور،داشتن معدل کتبی دیپلم بالای ۱۵ ملاک اصلی می باشد نه معدل کل اما اگر تمایل به شرکت در کنکور سراسری داشته باشید که با کسب رتبه مورد نظر پذیرش این رشته شوید،نیاز به داشتن هیچ گونه معدل یا شرایط خاصی نیست.

 76. با سلام. منظور از معدل کدام معدل است ؟ معدل کتبی یا معدل کل ؟ من ۲۰ سالمه با معدل کتبی ۱۴/۹۱ و معدل کل بالای ۱۶ ایا میتونم بدون کنکور بینایی سنجی بخونم ؟

 77. سلام ببخشید من یک درس زبان سوم رو افتادم که خرداد ماه امتحان میدم و دروس نهایی پیش رو هم شهریور ماه پاس میکنم من مهندسی پزشکی بدون کنکور میخام برم آیا میشه ورودی مهر برم؟میترسم بهمن ماه ظرفیت این رشته تکمیل بشه نتونم برم توروخدا راهنماییم کنید

  • با سلام . اگر شما امتحان ها و مدارک خود را تا قبل از زمان ثبت نام ورودی مهر ماه آماده نمایید میتوانید شرکت نمایید و در غیر اینصورت باید صبر کنید برای ورودی بهمن ماه .

 78. سلام ایا پذیرشی برای رشته پروتز دندان ، بدون کنکور برای سال ۹۷ تعیین شده دیپلم تجربی دارم معدل کتبی ۱۹٫۲۸ لطفا راهنمایی کنید

  • باسلام. تا زمانی که دفترچه های انتخاب رشته در مردادماه منتشر نشود نمی توان نظر قطعی داد که آیا این رشته ارائه خواهد شد یا خیر.

 79. سلام خسته نباشید ی سوال داشتم کنکور ۹۸ برای هنرستان حذف میشه یا ن؟من ۱۷ سالمه رشتم کامپیوتره ممنون

 80. سلام.ببخشید من ۲۱سالمه و معدل دیپلمم ۱۵/۲۷ دیپلمه تجربی.ایا میتونم مامایی بدون کنکور بیارم؟ببخشید اصلا صحت داره؟منظوراز بدون کنکور همون مازاد و پردیسه؟؟؟و اینکه اصفهان یا شهره کرد این رشته ها رو ندارن؟؟

  • باسلام. بله صحت دارد، اما در صورت داشتن شرایط مورد نظر میتوانید شرکت کنید (ثبت نام کنکور، شرکت سرجلسه کنکور، بومی بودن، مدرک تجربی، معدل بالای۱۵ و…). لیست رشته های بدون آزمون و محل ارائه کننده، در دفترچه راهنمای انتخاب رشته قرار میگیرد.

 81. سلام من میخوام در دشته رادیولوژی بدون کنکور شرکت کنم کی و کجا باید ثبت نام کنم و کدوم دانشگاهها این رشته رو بدون کنکور میگیرن

  • باسلام. مبحث پیراپزشکی بدون کنکور شامل شرایط خاصی می باشد:شرط سنی ۱۸ الی ۲۵ سال،بومی بودن در استان محل سکونت،داشتن دیپلم الزاما تجربی،داشتن معدل کتبی(فقط سال سوم)بالای ۱۵،نداشتن تعهد به خدمت و حضور در جلسه آزمون سراسری.اگر همه این شرایط را دارا باشید می توانید مردادماه با گرفتن دفترچه های انتخاب رشته مطلع شوید که چه رشته هایی از پیراپزشکی در کدام استان ها و در کدام دانشگاه ها ارائه می شوند.

   • سلام خسته نباشید منظور از معدل دیپلم معدل کتبی نهایی هست یا معدل کارنامه سوم؟ من کتبی نهایی ۱۳ شدم ولی معدل سومم ۱۶ هست ایا شانس قبولی دارم؟؟

    • با سلام . منظور معدل کل دیپلم شما می باشد که معمولا معدل های بالای ۱۵ بیشتر مورد پذیرش دانشگاه ها می باشد .

 82. سلام.ببخشید من یه سوال داشتم
  من دانشجوی ترم ۲ زیست شناسی روزانه هستم.
  میخوام رشتمو عوض کنم و برم آموزش زبان..اما توی انتخاب رشته ی کنکورم هیچ کدوم از رشته های زبان خارجه رو انتخاب نکرده بودم.
  الان به نظرشما میتونم با سوابق تحصیلی این ترم رشتمو عوض کنم و برم اموزش زبان؟؟؟

 83. سلام من از افغانستان هستم میخواستم کارشناسی ارشد بخوانم در رشته شیمی شرایط پذیرش وشهریه اش چند می شو.
  ممنون.

  • باسلام ازشرایط پذیرش دانشجویان غیرایرانی، داشتن کارت شهروندی و گذرنامه وداشتن معدل بالای۱۴ برای دانشجویان افغان ساکن کشور ومعدل بالای۷۰ برای اتباع غیرایرانی است. وهزینه ی مقطع ارشد ودکترا به دلار و کارشناسی به ریال محاصبه میشود. وهزینه ی رشته ها ودانشگاه های مختلف متغیراست

 84. سلام
  من ۳۳سالمه رشته تجربی میخواستم شرایط پذیرش پزشکی بدون آزمونو بدونم سوابق تحصیلی عالی دارم.شهریه دانشگاهم بیزحمت میگین چقدر هست.ممنونم.

  • باسلام. رشته های پزشکی به هیچ وجه بدون کنکور سراسری پذیرش ندارند.شهریه رشته های پزشکی در دانشگاه های آزاد هرترم حدود ۷ الی ۸ میلیون و در دانشگاه های پردیس خودگردان ۱۴ الی ۱۸ میلیون میباشد.موفق باشید.

 85. با عرض سلام و خسته نباشید.

  من فرغ التحصیل ارشد ریاضی هستم و الان علاقمند شدم که رشته علوم قران و حدیث رو ادامه بدم .و میخوام در کنکور سراسری شرکت کنم ولی توی دفترچه کنکور ریاضی ۹۶ رشته علوم قران و حدیث دانشگاه گیلان (که مشترکا در سه رشته ریاضی و علوم و انسانی هست) نبود.الان موندم که کنکور ریاضی بدم یا علوم انسانی؟لطفا راهنماییم کنید

 86. با عرض سلام…بنده فوق دیپلم رشته برنامه سازی کامپیوتر هستم و تمایل دارم برای کارشناسی رشته هنر رو ادامه بدم…و اینده این رشته با توجه به علاقه زیادم برام خیلی مهمه….منتهی اینکه در کدوم دانشگاه بخوام این رشته رو بخونم و ادامه بدم مرددم
  و یه سوال دیگه ای هم که داشتم این هست که دانشگاه ازاد…علمی کاربردی و یا فرهنگیان کدوم بهتر هستن؟؟

 87. سلام وروزتون بخیر من خانم ۳۷ ساله دارای مدرک دیپلم نظام قدیم در رشته علوم تجربی هستم و خیلی مایل که ادامه تحصیل بدم لطفا منو راهنمایی کنید که در چه رشته هایی بدون کنکور میتونم ادامه تحصیل بدم …با تشکر از شما

  • سلام. رشته های مختلف در دانشگاه های مختلف زیاد هستن که شما بتونید تو اون رشته ها تحصیل کنید، اما چون نمیدونیم شما به چه رشته ها و دانشگاه هایی علاقه دارید و تعداد رشته ها هم بسیار زیاد هستن نمیشه درست راهنمایی کرد و در مورد همه رشته ها و دانشگاهها توضیح داد.

 88. سلام ببخشید من نمیتوانم با شما تماس حاصل بکنم همش بوق اشغال میخوره قبل اینکه شماره رو تا اخر بگیرم. چیکار بکنم؟

  • باسلام. شما ممکنه با مرکز دیگه ای تماس گرفته باشید اما شماره های مرکز ایران مشاوره این دوتا هست: ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸ _ ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷ موفق باشید.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید