تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

فهرست رشته های بدون کنکور پیام نور 1400
لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

پذیرش در دانشگاه پیام نور برای داوطلبانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، به دو روش امکان پذیر خواهد بود. در حقیقت متقاضیان هم از طریق شرکت در کنکور سراسری به صورت با آزمون و هم از طریق ثبت نام بدون آزمون می توانند به این دانشگاه وارد شده و در رشته تحصیلی مورد نظر به کسب علم بپردازند.

داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های بدون کنکور را دارند می بایست به قدر کافی از رشته های بدون آزمون ارائه شده در دانشگاه پیام نور اطلاع داشته باشند. لیست این رشته ها در دفترچه مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته این دانشگاه به طور کامل گردآوری شده و در دسترس متقاضیان قرار گرفته است. در این مطلب قصد داریم به معرفی تعدادی از این رشته ها بپردازیم.

داوطلبان تحصیل در واحدهای دانشگاهی پیام نور می توانند بدون محدودیت مطابقت نوع دیپلم خود با رشته انتخابی، ثبت نام خود را انجام دهند.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور یکی از انواع دانشگاه های سراسری می باشد، بنابراین هر آن چه که لازم است داوطلبان در ارتباط با ثبت نام و انتخاب رشته (بدون آزمون) در این دانشگاه از آن مطلع باشند، در دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور که همان دفترچه ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی تمامی دانشگاه های سراسری می باشد، عنوان شده است. به عبارتی کلیه رشته های بدون آزمون ارائه شده در دانشگاه های دوره روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و پیام نور در یک دفترچه قرار دارند. بر این اساس لیست انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور، در واقع مجموعه ای از کد رشته محل های ارائه شده در دانشگاه های مذکور به علاوه شرایط و ضوابط پذیرش در آن ها می باشد.

از آن جایی که رشته های زیادی به صورت بدون آزمون در دانشگاه پیام نور ارائه می شوند و امکان نام بردن تمامی آن ها در این مقاله وجود ندارد، به معرفی تعدادی از رشته های پرطرفدار که در آخرین دوره ارائه شدند، می پردازیم.

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور 1400
مهندسی کامپیوتر علوم تربیتی جامعه شناسی علوم و مهندسی آب
حسابداری مهندسی صنایع عکاسی مدیریت بیمه
حقوق مهندسی عمران نقاشی مهندسی نقشه برداری
روانشناسی مهندسی مکانیک مهندسی شیمی آموزش زبان انگلیسی
علوم سیاسی مهندسی معماری مدیریت صنعتی مهندسی شهرسازی
علوم ورزشی مهندسی برق مشاوره معماری داخلی
مدیریت بازرگانی مهندسی پزشکی شیمی محض مدیریت مالی
مدیریت دولتی علوم کامپیوتر زبان و ادبیات انگلیسی اقتصاد
مترجمی زبان انگلیسی مهندسی مواد و متالوژی مترجمی زبان انگلیسی آمار

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

همان گونه که مشاهده می کنید، تمام رشته های فوق، متعلق به مقطع کارشناسی می باشند. بنابراین می توان گفت ثبت نام بدون کنکور پیام نور تنها برای ورود به مقطع کارشناسی امکان پذیر است. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور می توانند رشته های مورد نظر را که به صورت جامع در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ارائه شده اند، استخراج کرده و در لیست انتخابی خود جای دهند. در حال حاضر دفترچه راهنما نام نویسی سال 1400 منتشر نشده است به همین جهت در جدول زیر لینک دانلود این دفترچه در سال گذشته را قرار داده ایم و به محض انتشار آن در سال جاری لینک مربوط به آن فعال خواهد شد.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99 (ورودی مهر ماه)
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر 99 – اصلاحات سری اول
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر 99 – اصلاحات سری دوم
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر 99 – اصلاحات سری سوم
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید)
دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99 (ورودی بهمن ماه)
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن 99 – اصلاحات سری اول
(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید)
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

تعداد انتخاب هایی که هر داوطلب هنگام ثبت نام بدون کنکور سراسری می تواند داشته باشد، 100 کد رشته محل است. داوطلب می تواند هر صد رشته را از دانشگاه های پیام نور انتخاب کند و یا می تواند هیچ انتخابی را به این دانشگاه اختصاص ندهد.

دانشگاه پیام نور معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن به پذیرش بدون کنکور دانشجویان می پردازد و رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته مربوط به همین ترم تحصیلی بیان می شوند. داوطلبانی که به هر دلیلی قصد شروع تحصیل خود از نیمسال دوم تحصیلی را دارند، می توانند دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 را دانلود کرده و از رشته های ارائه شده در این ترم تحصیلی مطلع شوند. برای کسب اطلاعات در زمینه امور مربوط به پذیرش بدون آزمون این دانشگاه از قبیل زمان و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه می توانید از لینک مربوط به آن بهره بگیرید.

 

سوالات متداول

1- در سال 1400 چه رشته هایی به صورت بدون آزمون در دانشگاه پیام نور ارائه می شوند؟

با توجه به کثرت تعداد این رشته ها، برای کسب اطلاع در این مورد به متن مقاله مراجعه نمایید.

2- چگونه می توان لیست رشته های ارائه شده به صورت بدون کنکور در دانشگاه پیام نور 1400 را دریافت نمود؟

این رشته ها در دفترچه راهنمای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری ارائه شده اند.

3- رشته های بدون کنکور 1400 دانشگاه پیام نور برای کدام مقاطع تحصیلی ارائه شده اند؟

ثبت نام بدون کنکور پیام نور تنها برای ورود به مقطع کارشناسی امکان پذیر است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۲۹ نظر

 1. Avatar

  سلام و خسته‌نباشید
  دانشگاه پیام‌نور بندرعباس
  رشته‌ی نقشه‌برداری داره یا ن؟؟؟

 2. Avatar

  سلام من دانشجوی دانشگاه دولتی چمران هستم و مایلم در دانشگاه پیام نور یه مدرک دیگه هم بگیرم آیا چنین امکانی وجود دارد؟

 3. Avatar

  با سلام ،وعرض خسته‌نباشید
  ببخشید من با دیپلم رشته‌نقشه‌کشی‌معماری از هنرستان‌کارودانش میتونم
  تو دانشگاه پیام نور تو رشته‌ی‌نقشه‌برداری تحصیلمو ادامه بدم

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که مدرک دیپلم شما، نظام جدید (۳-۳-۶) باشد، شما مجاز به انتخاب رشته نقشه برداری در مقطع کارشناسی پیوسته می باشید.

 4. Avatar

  سلام خسته نباشید من سال ۹۹ دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ای از نظام جدید دارم میخام امسال توی شاخه مهندسی کامپیوتر بدون کنکور در پیام نور تبریز شرکت کنم میخاستم بدونم میشه با دیپلم ثبت نام کرد یا باید کاردانی رو توی دانشگاه آزاد بخونیم برا کارشناسی بیایم؟یا اینکه میتونیم کارشناسی پیوسته بخونیم تو این شاخه؟
  خیلی ممنون میشم واقعا راهنماییم کنین

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، شما با داشتن مدرک دیپلم نظام جدید (۶-۳-۳) مجاز به شرکت در دانشگاه از طریق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) می باشید.

 5. Avatar

  با سلام ،،عرض و ادب خدمت مسئول محترم سایت،تورو خدا تون جواب منم بدین،اگه میشه،خوب،فقط خواهش میکنم به سوالم دقت کنین،من دیپلمم کاردانشیه،الانم که سال ۱۴۴۰ هستیم اوکی؟ خرداد دیپلمم رو میگیرم همین خرداد بعد از امتحانات.. ما هم که پیش دانشگاهی نداریم… میخواستم ببینم میشه با دیپلمم که نظام جدید هست (۶-۳-۳) هست… خوب ؟ میخواستم ببینم میشه با این دیپلم بیام دانشگاه پیام نور ..رشته بدون ازمون ثبت نام کنم و ادامه تحصیل بدم؟؟ البته من کاردانشیم واسه کنکور انسانی هم ثبت نام کردم،بعنی میخواستم کنکور انسانی بدم،دیگه نظدم عوض شد،سال اول کنکوری هستم، که میخوام کنکورمو انسانی بدم.اگه قبول بشم خو هیچ،ولی اگه قبول نشدم ،میتونم سریع بیام پیام نور بدون ازمون ثبت نام کنم ؟؟؟ یعنی مشکلی نداره.. تو رو خداتون جواب منم بدین..

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، شما با داشتن مدرک دیپلم کاردانش، محدودیتی برای شرکت در دانشگاه های پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی نخواهید داشت.

 6. Avatar

  سلام تو را خدا کسی هست جواب منو بده، ببخشید من دیپلمم کاردانشه الکتروتکنیک (برق صنعتی) نظام جدید منظورمه یعنی ۱۴۰۰ گرفتم،میخوام بدونم میشه با این دیپلم در دانشگاه پیام نور بدون ازمون یکی از رشته هاشو انتخاب کرد و ادامه داد…

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله شما مجاز به ثبت نام در رشته های ارائه شده به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های مختلف می باشید.

 7. Avatar

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من واسه ارشد سراسری ۱۴۰۰ ثبت نام کردم اما نمیتونم برم سر جلسه کنکور
  حالا سوال من اینه که میشه من بدون کنکور چه ارشد و چه کارشناسی وارد یه دانشگاهی بشم و اصلا مهم نیست برام رشته چی باشه یا چ دانشگاهی باشه(هدف من اینه که فقط معافیت تحصیلی بگیرم)

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، امکان تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی برای شما وجود ندارد. لازم به ذکر است در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، مقطع کارشناسی ارشد منتشر نشده است.

 8. Avatar

  سلام من دانشجورشته تربیت بدنی دانشکده آزاد هستم فقط ترم اول رفتم دانشکده الان دو ترمه اصلا ن انتخاب واحد کردم و ن شهریه پرداخت کردم !الان میتونم برم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم !معافیت تحصیلی من باطل شده یا نه !یا اگر از دانشگاه آزاد انصراف بدم چقدر زمان دارم برم پیام نور ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، برای شرکت مجدد در دانشگاه، می بایست انصراف خود را دانشگاه فعلی قطعی نمایید. لازم به ذکر است در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص زمان ثبت نام دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی منتشر نشده است.

 9. Avatar

  سلام و روز بخیر
  ببخشید من دیپلم ریاضی دارم و میخواهم در رشته شیمی کاربردی در دانشگاه پیام نور تحصیل کنم.
  آیا قبولی در این دانشگاه با استفاده از معدل هست؟
  معدل من ۱۹ هستش به نظرتون ممکنه پذیرفته بشم؟
  ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما با دیپلم ریاضی، مجاز به انتخاب رشته ی شیمی کاربردی دانشگاه پیام نور، بر اساس سوابق تحصیلی، می باشید. لازم به ذکر است قبولی شما به عوامل مختلفی مانند ظرفیت دانشگاه ها، تعداد داوطلبان و … بستگی دارد.

 10. Avatar

  با سلام
  من ورودی سال ۸۴ دانشگاه آزاد اردبیل بودم که بنا به دلایلی در رشته الکتروتکنیک انصراف دادم میخواستم بدونم بنده چطور میتونم در رشته حقوق ادامه تحصیل بدم
  تشکر فراوان

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، شما می بایست مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی داشته باشید.

 11. Avatar

  سلام ببخشید من دیپلم انسانی دارم و در حال حاضر دانشجوی رشته فلسفه هستم ایا میتونم همزمان با رشته خودم ، علوم کامپیوتر پیام نور رو هم بخونم؟!

 12. Avatar

  سلام من ورودی سال ۸۳ دانشگاه آزاد رشته الهیات هستم وتا مقطع کاردانی تحصیل کردم الان برای ادامه تحصیل در رشته خودم میتونم در دانشگاه پیام نور شرکت کنم.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورتی که میخواهید ادامه تحصیل دهید، دانشگاه پیام نور دوره ی کارشناسی پیوسته ارائه نمی دهد و می بایست از ابتدا شروع به تحصیل نمایید.

 13. Avatar

  سلام میخواستم بدونم منی که دیپلم گرفتم میتونم تو رشته علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر بدون کنکور ثبت نام کنم یا نه؟لطفا هر چه سریع تر جواب بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت ارائه مدرک دیپلم نظام جدید یا پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی مجاز به ثبت نام در رشته ی دلخواه خواهید بود.

 14. Avatar

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با مدرک دیپلم تجربی میشه رشته روزنامه نگاری دانشگاه پیام نور رفت ؟ لطفا راهنماییم کنید.

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در صورت دارا بودن مدرک دیپلم نظام جدید(۶-۳-۳)، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی، برای شما محدودیتی جهت ثبت نام در رشته های زیرگروه علوم انسانی، وجود ندارد.

 15. Avatar

  سلام خسته نباشید… من متولد ۷۲ هستم و دیپلم انسانی دارم ولی مدرک پیش دانشگاهی ندارم. مدرک کاردانی از دانشگاه علمی کاربردی دارم. میخواستم ببینم دانشگاه ازاد یا پیام‌نور میتونم مقطع کارشناسی رشته مترجمی زبان یا عکاسی شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی بهمن ماه ۱۳۹۹، شما با توجه به داشتن مدرک کاردانی مجاز به ثبت نام می باشید.

 16. Avatar

  سلام، وقت شما بخیر و خوشی. ببخشید من مایلم در رشته حقوق بدون کنکور ثبت نام کنم،فقط سوالی از حضورتون داشتم ؟ آیا با مدرک حقوق بدون کنکور یا فراگیر پیام نور می توانم در آزمون های وکالت کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلای قوه قضائیه شرکت کنم؟ممنون می شم راهنماییم کنید
  پاینده و برقرار باشید

 17. Avatar
  جاوید محمدزاده

  سلام، من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم، ایا میتوانم دررشته اقتصاد یا مدیریت بازرگانی (بدون کنکور) موردپذیرش قرار بگیرم؟. علاقه خاصی به ادامه تحصیل دارم!

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام رشته های براساس سوابق تحصیلی ورودی بهمن سال ۱۳۹۹، در صورتی که شما دارای مدرک دیپلم باشید، محدودیتی از بابت تغییر رشته وجود ندارد.

 18. Avatar

  سلام ،وقت بخیر،با دیپلم رشته هنر و کارشناسی صنایع غذایی امکان شرکت در کارشناسی روان شناسی فراگیر هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، شما برای شرکت در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته از طریق وزارت علوم، محدودیتی برای شرکت در رشته های نامرتبط با مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی خود ندارید.

 19. Avatar

  سلام،میخواستم بدونم با معدل کتبی ۱۳/۵۹ برای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور تهران جنوب در رشته ی تاریخ، شانسی برای قبولی دارم یا نه..

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای قبولی در رشته های بدون کنکور عوامل مختلفی دخیل می باشد از جمله: معدل کتبی، تعداد داوطلبین، و معدل سایر افراد متقاضی این رشته و تمامی این عوامل بررسی می شود.

 20. Avatar

  سلام میخواستم بدونم دانشگاه پیام نور بدون کنکور بهمن ماه رشته روانشناسی پذیرش داره؟ چون امسال فقط یه دانشگاه توی تهران و کرج پذیرش داشت امکان داره بهمن پذیرشش بیشتر باشه یا خیر.ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام، لیست رشته های دانشگاه پیام نور در بهمن ماه مشخص نمی باشد. شما می توانید منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش در خصوص لیست رشته های دانشگاه پیام نور پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (نیمسال دوم) باشید.

 21. Avatar

  سلام من رشتم حسابداری کاردانش هست نظام جدید میخواستم بپرسم میشه دانشگاه پیام نور ثبت نام کرد؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ی سراسری پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، در صورتی که شما مدرک دیپلم کار و دانش نظام جدید (۳-۳-۶) داشته باشید، مجاز به انتخاب رشته و ثبت نام در دانشگاه های پیام نور می باشید.

 22. Avatar

  سلام من میخواهم در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم در رشته حقوق در مقطع لیسا نس من از دانش جویان خارج کشور هستم من با شماره های شما تماس گرفتم ولی جواب نمیدهید بس جواب بدهید من منتظر پاسخ شما هستم

 23. Avatar

  سلام وقت بخیر.من دیپلم کامپیوتر کارودانش نظام جدید رو دارم .میخوام ببینم میتونم روانشناسی بدون ازمون رو در پیام نور بخونم.یا اگر نمیشه چه رشته ای رو میتونم شرکت کنم ک نیاز ب ازمون نداشته باشه

  • ایران مشاوره

   با سلام. با استناد بر مطالب درج شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه شما با دارا بودن دیپلم نظام جدید مجاز به انتخاب رشته مورد نظر در دانشگاه پیام نور می باشید. لازم به ذکر است در هنگام ثبت نام می بایست کارت مربوط به دوره کارشناسی پیوسته گروه مورد نظر را خریداری نمایید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره