سه شنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد

رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد

محرومیت از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99
رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دارای شرایط و ضوابط خاصی است از جمله این شرایط ، محرومیت برخی از داوطلبان از شرکت در این آزمون می باشد. محرومیت از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دلایل مختلفی دارد و ممکن است بسیاری از داوطلبان که شامل محرومیت از ثبت نام می باشند ، بدون اطلاع از این موضوع ثبت نام کنکور سراسری را انجام دهند. اما این نکته را باید در نظر گرفت که اگر داوطلبی برای رفع محرومیت خود اقدام نکند ، حتی در صورت کسب رتبه عالی و پذیرش در بهترین رشته و دانشگاه قبولی او لغو خواهد شد. با وجود اینکه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری توضیحات جامعی در این خصوص ارائه داده است اما برخی از داوطلبان به دلیل عدم مطالعه دفترچه اطلاعات کافی ندارند. توصیه می کنیم با مطالعه ادامه مطلب از انواع محرومیت ها و راه های رفع آن ها مطلع شوید.

پذیرفته شدگان دانشگاه های روزانه سال 97 ، مجاز به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 98 نمی باشند.

کدام دسته از داوطلبان برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 محروم می باشند ؟

  1. داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه های روزانه آزمون کارشناسی ارشد سال 97
  2. دانشجویان در حال تحصیل در یکی از مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
  3. دانشجویان دارای تعهد خدمت و طرح نیروی انسانی
  4. داوطلبان مشمول خدمت سربازی
  5. داوطلبانی که دوبار در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند
  6. داوطلبانی که در روز برگزاری آزمون تقلب کرده اند

شرایط رفع محرومیت از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

رفع محرومیت پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد سال 97

آن دسته از داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد سال 97 شرکت کرده اند و در یکی از رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند ، حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته تحصیلی ، مجاز به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 98 نمی باشند. این دسته از داوطلبان می توانند با مراجعه به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ، تقاضای خود را برای رفع محرومیت از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اعلام نمایند ، در صورتی که دلایل داوطلب منطقی باشد سازمان سنجش اقداماتی در این خصوص به عمل خواهد آورد. برای اطلاع از نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

رفع محرومیت دانشجویان در حال تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری

دانشجویانی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری می باشند و متقاضی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 98 هستند ، چنانچه از رشته و دانشگاه خود انصراف ندهند مجاز به ثبت نام نخواهند بود لذا این دسته از داوطلبان باید تا قبل از اتمام مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ، انصراف قطعی از رشته تحصیلی خود را به دانشگاه اعلام نمایند. لازم به ذکر است که این قانون برای دانشجویان ورودی سال 96 به قبل صدق می کند و در صورت عدم انصراف و شرکت در آزمون ، پذیرش آن ها لغو و باطل خواهد شد.

رفع محرومیت داوطلبان مشمول سربازی

داوطلبانی که تاریخ اعزام به خدمت آن ها قبل از اعلام نتایج دانشگاه یا پذیرش در دانشگاه می باشد لازم است که برای رفع محرومیت خود ، همزمان با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ، دفترچه اعزام به خدمت خود را نیز تکمیل نمایند این دسته از داوطلبان چنانچه پس از اعلام نتایج در یکی از رشته ها پذیرفته شوند ، می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند و باقی خدمت سربازی خود را پس از فارغ التحصیلی ادامه دهند.

رفع محرومیت دانشجویان دارای تعهد خدمت به ارگان ها و سازمان های کشور

فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی بایستی قبل از اقدام به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ، وضعیت طرح نیروی انسانی خود را مشخص نمایند و از نظر ارگان مربوطه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند. چنانچه این دسته از داوطلبان بدون مشخص کردن وضعیت طرح تعهد خدمت خود در کنکور ارشد شرکت کنند ، عواقب پیش آمده بر عهده خودشان خواهد بود.

رفع محرومیت داوطلبانی که دوبار در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند

داوطلبانی که دو بار در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند اعم از داوطلبانی که ثبت نام کرده اند یا ثبت نام نکرده اند ، می توانند در آزمون کارشناسی ارشد سال 98 شرکت نمایند اما در زمان انتخاب رشته فقط مجاز هستند که از رشته های تحصیلی دانشگاه های غیرروزانه (شبانه ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و … ) انتخاب نمایند و در صورت انتخاب رشته های دانشگاه روزانه و پذیرش در یکی از آن ها ، قبولی آن ها لغو خواهد شد.

رفع محرومیت داوطلبانی که در روز برگزاری آزمون تقلب کرده اند

داوطلبانی که به هر صورت باعث ایجاد بی نظمی در فرآیند برگزاری آزمون شده اند ، از جمله خرید و فروش سوالات آزمون ، افشای سوالات آزمون ، کمک به داوطلبان دیگر در روز برگزاری آزمون و … شده اند ، مطابق قوانین و مقررات وزارت علوم تحقیقات و فناوری از گزینش در آزمون همان سال محروم می شوند و همچنین از شرکت در آزمون های یک تا ده سال آینده محروم خواهند شد. این دسته از داوطلبان بایستی برای لغو محرومیت خود درخواستی همراه با ارائه مدارک لازم در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند. در صورت تمایل می توانید ثبت درخواست خود را از طریق مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره