تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد 1400

رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد 1400

رفع محرومیت آزمون کارشناسی ارشد 1400
رفع محرومیت کنکور کارشناسی ارشد 1400

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دارای مجموعه ای از ضوابط و مقرراتی است که داوطلبان می بایست به طور کامل از آن ها مطلع باشند. از جمله این شرایط، محرومیت برخی از داوطلبان از شرکت در این آزمون می باشد و دلایل مختلفی ممکن است آن ها را مشمول قانون مذکور سازد. چنانچه متقاضیان بدون کسب آگاهی از این موضوع در کنکور ارشد نام نویسی نمایند و یا پس از اطلاع از محرومیت خود، نسبت به رفع آن اقدام نکنند، حتی در صورت کسب رتبه عالی و پذیرش در بهترین رشته و دانشگاه، اجازه ثبت نام از آن ها سلب خواهد شد.

به همین جهت دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری یکی از اقدامات بسیار ضروری می باشد که همواره به شرکت کنندگان کنکور ارشد توصیه می گردد. چه شرایطی داوطلبان را از ثبت نام در آزمون مذکور محروم می سازد و راه های رفع این محرومیت چیست؟

پذیرفته شدگان دانشگاه های روزانه سال 99، مجاز به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 نمی باشند.

کدام دسته از داوطلبان اجازه ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 1400 را ندارند؟

  1. داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سال 99 شرکت کرده و در یکی از دانشگاه ها روزانه پذیرفته شده اند.
  2. دانشجویانی که در حال تحصیل در یکی از مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشند.
  3. متقاضیانی که مشمول خدمت سربازی هستند.
  4. دانشجویانی که متعهد به خدمت و طرح نیروی انسانی گشته اند.
  5. شرکت کنندگانی که قبلا یک بار در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند.
  6. داوطلبانی که در روز برگزاری آزمون تقلب کرده اند.

شرایط رفع محرومیت از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400

چنانچه بنا به هر یک از دلایل ذکر شده در بخش قبل، داوطلبان دچار محرومیت از شرکت در کنکور کارشناسی ارشد شده باشند به دنبال راه حل های موجود برای مرتفع کردن این مشکل هستند تا شانس خود را شرکت در آزمون از دست ندهند. شرایطی که در زمینه رفع محرومیت متقاضیان در نظر گرفته شده است در دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 و دفترچه راهنمای ثبت نام، عنوان می شوند. این شرایط به شرح موارد زیر می باشند.

رفع محرومیت پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد سال 99

آن دسته از داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 شرکت کرده اند و در یکی از رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند، حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته تحصیلی، مجاز به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 نمی باشند. این دسته از متقاضیان می توانند با استفاده از ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، تقاضای خود را از طریق سیستم پاسخگویی این سازمان برای رفع محرومیت از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اعلام نمایند. لازم به ذکر است که فقط به درخواست های همراه با دلایل منطقی رسیدگی خواهد شد.

رفع محرومیت دانشجویان در حال تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری

دانشجویانی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری می باشند و متقاضی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 هستند، چنانچه از رشته و دانشگاه خود انصراف ندهند مجاز به ثبت نام نخواهند بود. لذا این داوطلبان باید تا قبل از اتمام مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، از رشته تحصیلی و دانشگاه انصراف قطعی دهند. در صورت عدم انصراف و شرکت در آزمون، پذیرش آن ها لغو و باطل خواهد شد.

رفع محرومیت داوطلبان مشمول سربازی

داوطلبانی که تاریخ اعزام به خدمت آن ها قبل از پذیرش در دانشگاه می باشد لازم است که برای رفع محرومیت خود، همزمان با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، دفترچه اعزام به خدمت خود را نیز تکمیل نمایند. چنانچه این دسته از متقاضیان پس از اعلام نتایج در یکی از رشته ها پذیرفته شوند، می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند و باقی خدمت سربازی خود را پس از فارغ التحصیلی ادامه دهند.

رفع محرومیت دانشجویان دارای تعهد خدمت به ارگان ها و سازمان های کشور

فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی باید قبل از اقدام به ثبت نام  در این آزمون، وضعیت طرح نیروی انسانی خود را مشخص نمایند و از نظر ارگان مربوطه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند. در صورتی که بدون مشخص کردن وضعیت طرح تعهد خدمت خود در کنکور ارشد شرکت کنند، عواقب پیش آمده بر عهده خودشان خواهد بود.

رفع محرومیت داوطلبانی که در دوره قبل در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند

متقاضیانی که با شرکت در آزمون سال گذشته موفق به قبولی در دانشگاه روزانه شده اند، اگرچه ثبت نام کرده یا نکرده باشند، به هیچ وجه حق ثبت نام و شرکت در کنکور ارشد سال 1400 را ندارند.

رفع محرومیت داوطلبانی که در روز برگزاری آزمون تقلب کرده اند

داوطلبانی که به هر صورت باعث ایجاد بی نظمی در فرآیند برگزاری آزمون شده اند، از جمله خرید و فروش سوالات آزمون، افشای سوالات آزمون، کمک به داوطلبان دیگر در روز برگزاری آزمون و…، مطابق قوانین و مقررات وزارت علوم تحقیقات و فناوری از پذیرش در آزمون همان سال محروم می شوند و همچنین از شرکت در آزمون های یک تا ده سال آینده محروم خواهند شد. این متقاضیان باید برای لغو محرومیت خود درخواستی همراه با ارائه مدارک لازم در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند.

آن دسته از متقاضیانی که در موعد مقرر به و با انجام اقداماتی که بیان شد به رفع محرومیت خود پرداخته و مجاز به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 شوند، می بایست همانند سایر داوطلبان با دریافت و بررسی دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 از تمامی نکات و مقررات ثبت نام آگاه شوند. چنانچه از دارا بودن کلیه شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 اطمینان حاصل نمودند، نام نویسی خود را انجام دهند. اگر با سوالاتی همچون مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 مواجه هستید، می توانید بر روی همین لینک کلیک فرمایید و به طور کامل از آن اطلاع یابید.

 

سوالات متداول

1- آیا فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی مجاز به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد هستند؟

این دسته از داوطلبان تنها در صورتی که وضعیت طرح نیروی انسانی خود را مشخص نمایند و از نظر ارگان مربوطه مشکلی نداشته باشند می توانند در این آزمون شرکت کنند.

2- شرکت کنندگانی که در جلسه آزمون کارشناسی ارشد تقلب کرده اند، چگونه می توانند محرومیت خود را باطل کنند؟

این متقاضیان باید برای لغو محرومیت خود درخواستی همراه با ارائه مدارک لازم در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند.

3- رفع محرومیت داوطلبان مشمول نظام وظیفه در کنکور ارشد چگونه انجام می شود؟

مشمولین باید برای رفع محرومیت خود، همزمان با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، دفترچه اعزام به خدمت خود را نیز تکمیل نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. با سلام بنده در دوره روزانه کارشناسی ارشد پذیرفته شده ام اما تمایل به ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده ندارم.در سایت سازمان سنجش درخواست مجوزشرکت کنکور سال آینده را ارسال نموده ام اما متاسفانه متن توضیحاتی که ارسال نموده ام در حد ابراز دلایل قانع کننده نبوده.با توجه به اینکه یک بار میتوانم درخواست را ارائه دهم در بخش درخواست عمومی توضیحاتم را ارسال نمده ام.آیا امکان قبول کردن درخواستم وجود دارد؟

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد