تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / رفع محرومیت کنکور 99

رفع محرومیت کنکور 99

لغو محرومیت از کنکور 99
رفع محرومیت کنکور 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رفع محرومیت کنکور 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور در سال های اخیر دیگر آن رنگ و لعاب گذشته را ندارد چرا که ظرفیت پذیرش در دانشگاه ها و سایر مراکز آموزشی به قدری زیاد شده است که شاهد این موضوع هستیم که حتی ظرفیت پذیرش دانشگاه ها بیش از تعداد کل داوطلبان است ، اما همواره شاهد بوده ایم که مهمترین قسمت این رقابت مربوط به تصرف صندلی های دانشگاه های دولتی و مخصوصا دوره روزانه این دانشگاه هاست. چرا که امکانات دانشگاه های دوره روزانه برای پذیرفته شدگان رایگان می باشد و از سوی دیگر بهترین و مجرب ترین اساتید در این دانشگاه ها تدریس می کنند و بار علمی بالایی دارند. داوطلبان این دانشگاه ها حتما توجه داشته باشند که اگر در کنکور سراسری در دوره های روزانه انتخاب رشته می کنید حتما براساس علاقمندی خود انتخاب رشته نمایند چرا که در صورت قبولی در یکی از کد رشته های دوره روزانه ، اگر به هر دلیلی در آن رشته ثبت نام نکنند یا به عبارتی از رشته های دوره روزانه دانشگاه های سراسری انصراف دهند ، دیگر نمی توانند در آزمون سراسری سال بعد شرکت داشته باشند. البته این قانون جزئیاتی دارد که اگر با ما همراه باشید در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

دانشجویان دورهای روزانه بدون انصراف از رشته و دانشگاه خود مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری نمی باشند.

کدام دسته از داوطلبان از ثبت نام کنکور سراسری 98 محروم می باشند ؟

 1. آن دسته از داوطلبانی که از سال تحصیلی 64-63 تاکنون دو بار در دوره های روزانه دانشگاه های سراسری پذیرفته شده باشند.(توجه داشته باشید که تعداد دفعات شرکت درآزمون سراسری یا حتی تعداد دفعات مجاز شدن در دوره های روزانه ملاک نیست بلکه داوطلبانی مد نظر هستند که دو بار در رشته های دوره روزانه انتخاب رشته کرده و پذیرفته شده اند فارغ از این که ثبت نام کرده اند یا خیر)
 2. دانشجویان دوره های روزانه تمامی مقاطع تحصیلی (کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری)
 3. فارغ التحصیلان رشته های پزشکی مشمول طرح نیروی انسانی اجباری
 4. داوطلبان دارای منع نظام وظیفه و مشمول خدمت

نحوه رفع محرومیت از کنکور سراسری 98

رفع محرومیت از کنکور 98 برای داوطلبانی که دوبار در دوره های روزانه پذیرفته شده اند

داوطلبانی که شامل این محرومیت هستند در هر صورت از شرکت در کنکور سراسری 98 به قصد قبولی در یکی از رشته های دوره روزانه دانشگاه های سراسری محروم هستند. اما این دسته از داوطلبان می توانند با شرکت در کنکور سراسری و در زمان انتخاب رشته ، رشته های دانشگاه های شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و آزاد را انتخاب کنند و فقط برای انتخاب رشته دانشگاه روزانه مجاز نمی باشند.

رفع محرومیت دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه روزانه

طبق دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور ، دانشجویان در حال تحصیل در دوره های روزانه دانشگاه های سراسری برای شرکت درآزمون سراسری سال 98 باید قبل از تاریخ 25 بهمن ما 97 ، از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند و تا این تاریخ انصراف قطعی خود را از دانشگاه محل تحصیل فعلی اعلام کنند در غیر این صورت حق شرکت در کنکور سراسری 98 را نخواهند داشت.

رفع محرومیت فارغ التحصیلان رشته های پزشکی مشمول طرح نیروی انسانی

فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ، چنانچه طرح نیروی انسانی خود را به اتمام نرسانده باشند و علاقمند به شرکت در کنکور سراسری باشند ، در صورت شرکت در کنکور سراسری و پذیرفته شدن در یکی از رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی می توانند باقی دوران طرح نیروی انسانی خود را پس از فارغ التحصیلی به اتمام برسانند. بنابراین محرومیت از ثبت نام کنکور سراسری فقط برای داوطلبانی حذف می شود که در یکی از رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی پذیرش شوند.

رفع محرومیت از داوطلبان دارای منع نظام وظیفه

این نوع محرومیت از کنکور فقط برای مشمولانی قابل رفع است که قبلا در مقاطع کاردانی ، کارشناسی یا دکتری عمومی تحصیل نداشته اند اما قبل از اعلام نتایج نهایی کنکور 98 مشمول خدمت سربازی می شوند. این داوطلبان برای رفع محرومیت باید در زمان تعیین شده دفترچه اعزام به خدمت خود را تکمیل کرده و همزمان در کنکور سراسری 98 نیز ثبت نام کنند بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری و درصورت قبولی در دانشگاه می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند.

ثبت نام کنکور سراسری بدون انصراف از دانشگاه 

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های غیر روزانه (شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان ، آزاد و … ) که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند ، می توانند بدون انصراف از رشته و دانشگاه خود در آزمون سراسری سال 98 ثبت نام و شرکت کنند. این دسته از داوطلبان در صورت قبولی در رشته جدید باید از رشته تحصیلی قبل خود انصراف داده و در رشته جدید ثبت نام کنند و توجه داشته باشند که دیگر نمی توانند در رشته قبلی خود به ادامه تحصیل بپردازند. به منظور توزیع عادلانه امکانات دولتی برای تحصیل دانشجویان مستعد و سخت کوش ، از پذیرش دانشجویانی که در همان مقطع و در دوره های روزانه تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند جلوگیری به عمل می آید و این داوطلبان تنها می توانند با پرداخت شهریه در دوره های شبانه دانشگاه های دولتی تحصیل کنند.

در صورت عدم رعایت قوانین چه می شود؟

توجه داشته باشید که اگر هرکدام از محرومیت های اشاره شده در این مقاله را داشته باشید و بدون رفع محرومیت اقدام به تحصیل در دوره های روزانه دانشگاه های سراسری کنید از ادامه تحصیل شما در این دانشگاه ها ممانعت به عمل می آید. حتی اگر بهترین شرایط قبولی و بهترین رتبه را نیز کسب کرده باشید. در صورت وجود ابهام و یا هرگونه سوالی در رابطه با رفع محرومیت کنکور می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رفع محرومیت کنکور 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۸ نظر

 1. Avatar

  باسلام قبول شدگان دوره روزانه کارشناسی ارشد ۹۸ درصورت انصراف در پایان ترم اول و کنکور مجدده لیسانس ۹۹محرومیتی برای انتخاب رشته روزانه در مقطع لیسانس ۹۹دارند؟درصورتی ک لیسانس اول ان ها دانشگاه ازاد باشد

  • ایران مشاوره

   با سلام. قبول شدگان نهایی مقطع کارشناسی ارشد دوره های روزانه سال ۱۳۹۸ از شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ محروم می باشند.

 2. Avatar

  شللم من دوبار از پیام نور انصراف دادم میتونم دوباره در کنکور شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   اگر دوران خدمت نظام وظیفه را نگذرانده باشید با ثبت انصراف دوم مشمول خدمت سربازی هستید اما در صورتی که دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم باشید می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهید.

 3. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  من امسال دانشگاه سراسری روزانه قبول شدم ولی انصراف دادم و نرفتم.سوالم این هست که برای کنکور ۹۹ میتونم کنکور ریاضی بدم واسه شبانش؟( رشته ای کنکور ۹۸ رو دادم و قبول شدم ولی انصراف دادم ریاضی بود ) یا کلا از شرکت در کنکور ریاضی محرومم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری ، درصورت شرکت در آزمون می توانید رشته های غیر روزانه را انتخاب نمایید.لازم به ذکر است شما در آزمون سال ۱۳۹۹ از شرکت در دوره های روزانه محروم می باشید.

 4. Avatar

  سلام
  من فوق دیپلم فنی دارم تو کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۸روزانه قبول شدم اما نرفتم . آیا میتونم تو کنکور سراسری زبان ۹۹ شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما با داشتن مدرک کاردانی می توانید برای کنکور کارشناسی ناپیوسته اقدام به ثبت نام کنید و تا قبل از گذراندن خدمت سربازی اجازه تحصیل مجدد از مقطع پایین تر به شما داده نمی شود. البته لازم به ذکر است شما از شرکت در دوره های روزانه سال ۱۳۹۹ محروم می باشید.

 5. Avatar

  سلام.من سال گذشه رشته های بدون آزمون قبول شدم بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری گیلان. اما برای ثبت نام نرفتم.آیا برای شرکت در کنکور سراسری سال آینده مشکل دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   داوطلبان دوره های روزانه که از طریق کنکور سراسری و یا بر اساس سوابق تحصیلی در سال ۱۳۹۸ پذیرفته شده اند از شرکت در دوره های روزانه سال ۱۳۹۹ محروم می باشند.

 6. Avatar

  سلام من امسال پیام نور بدون کنکور رشته ای قبول شدم و ثبت نام نکردم آیا انصراف از تحصیل برام محسوب نمیشه و سال بعد۹۹ میتونم کنکور شرکت کنم و برم روزانه یا پیام نور و آزاد؟؟ ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ، با توجه به عدم مراجعه حضوری شما برای ثبت نام در واحد مربوطه ، مشکلی برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ ندارید ، و در صورت کسب رتبه لازم ، مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و غیر روزانه شامل ( آزاد ، پیام نور ، نوبت دوم و … ) نیز هستید . پیشنهاد می شود با مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور سراسری اطلاعات لازم را دریافت نمایید .

 7. Avatar

  تا کی وقت دارم به سازمان سنجش در خواست لغو محرومیت از کنکور سراسری ۹۹بدم . حتما باید تا اخر شهریور باشه یا الان قبل ثبت نام کنکور سراسری، هم میشه
  در خواست داد؟؟

 8. Avatar

  سلام بنده سال ۹۲ در دوره کاردانی روزانه قبول شدم حالا دو درس معرفی به استاد دارم که مانده است ایا میتوانم در کنکور ۹۹ شرکت کنم اگر نه چکار باید بکنم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری می بایست از دانشگاه در حال تحصیل تا قبل از انجام فرآیند ثبت نام انصراف دهند.

 9. Avatar

  سلام تا چ زمانی میتونیم درخواست لغو محرومیت بزنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، معمولا پس از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری ، تا پایان شهریور مهلت خواهید داشت که درخواست خود را از طریق سیستم پاسخگویی ثبت نموده و در صورت موافقت سازمان سنجش آموزش کشور ، در آزمون سال آتی در دوره روزانه نیز انتخاب رشته داشته باشید . همچنین می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی به نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید .

 10. Avatar

  سلام
  خسته نباشید
  من مدرک کاردانی میخام بگیرم از روزانه و انصراف بدم از دانشگاه،و شرط سنی ۲۲ سال برای فرهنگیان رو دارم..سوالم اینه زمان ثبت نام در فرمش داره اگ دانشجویم بزنیم،من باید بزنم دانشجوی انصرافی و فارغ التحصیل کاردانی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، با توجه به اینکه شما قصد انصراف از رشته و دانشگاه در حال تحصیل و شرکت مجدد در آزمون را دارا می باشید . در تکمیل فرم ثبت نام می توانید عنوان دانشجوی انصرافی را تکمیل نمایید .

 11. Avatar

  سلام دانشجوی روزانه هستم ترم ۱ حسابداری ورودی ۹۸..به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت داده بودم و جوابم اومده و گفته که مجوز شرکت در آزمون سراسری ۹۹ صادر گردید.این یعنی میتونم سال ۹۹ دوباره تو دوره های”روزانه”شرکت کنم؟و بعد من میتونم امتحانای ترممو کلا ندم و همین الان انصراف بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می بایست مضمون نامه ارسالی به سازمان سنجش را با مضمون پاسخ دریافتی از سازمان بررسی کنید و در صورت نداشتن مغایرت با شرایط حال حاضر ، مشکلی بابت انتخاب رشته وجود ندارد.

 12. Avatar

  چطور میتونم درخواست لغو محرومیت بزنم ؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   معمولا پس از اعلام نتایج نهایی در آزمون سراسری ، در صورتی که در دوره روزانه پذیرفته نهایی شده باشید . در صورت تمایل می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور ، درخواست لغو محرومیت در آزمون سال آتی را داشته باشید ، و در صورت موافقت با درخواست ، شما می توانید در دوره روزانه نیز انتخاب رشته انجام دهید . پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید .

 13. Avatar

  سلام من ۹۸ روزانه قبول شدم درخواست لغو محرومیت برای ۹۹ دادم الان پیامک اومده برای ۹۹ مجاز شدید الان دیگه میشه از دانشگاه انصراف بدم و مشکل دیگه ای نیس؟

 14. Avatar

  سلام بنده روزانه قبول شدم و ثبت نام نکردم آیا از لحاظ شرکت در کنکور ۱۴۰۰ مشکلی ندارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما در صورتی که پذیرفته شده دوره های روزانه سال ۱۳۹۸ باشید از شرکت در دوره های روزانه سال ۱۳۹۹ محروم هستید. همچنین در نظر داشته باشید اگر وارد دوران غیبت سربازی شوید تا قبل از گذراندن خدمت نظام وظیفه نمی توانید برای ادامه تحصیل اقدام کنید.

 15. Avatar

  سلام من ازمون کاردانی به کارشناسی ۹۸ روزانه نوبت دوم قبول شدم میتونم کنکور سراسری ۹۹ شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کنید اما در نظر داشته باشید در زمان انتخاب رشته از شرکت در دوره های روزانه محروم می باشید.

 16. Avatar

  سلام خسته نباشید من امسال دکترای روزانه دانشگاه تهران قیول شدم و ثبت نامم کردم اما قبل شروع کلاسا انصراف دادم و شهریه ای بابت انصراف پرداخت نکردم. آیا مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۹۹ میباشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ ، پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری سال ۱۳۹۸ حق شرکت در آزمون سال ۱۳۹۹ را دارا نمی باشند ؛ لذا شما امکان شرکت در آزمون را مطابق قوانین دارا نمی باشید.

 17. Avatar

  با سلام در صورتی ک بخایم از سهمیه ۵ درصد استفاده کنیم و منطقه ۳ باشیم زمان ثبت نام باید ۵ درصدو بزنیم ک اگ اون نشد از سهمیه منطقه استفاده بشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در صورتی که سهمیه ۵ درصد را اعمال کنید بعد از اعلام نتایج کنکور سازمان سنجش یک رتبه در سهمیه آزاد و یک رتبه در سهمیه نهایی اعلام می کند و شما می بایست بر اساس رتبه در سهمیه ای که کسب کرده اید انتخاب رشته انجام دهید.

 18. Avatar

  باسلام من امسال واس دانشگاه انتظامی امین مقطع افسری ثبت نام کردم و دیگه برای گزینش مصاحبه و دیگر مراحلش نرفتم ، اینکه نرفتم واسم محرومیتی یا مشکلی برای ادامه تحصیلات دانشگاهی در آینده نداره؟ و انصراف تحصیلی محسوب نمیشه؟سپاس

  • ایران مشاوره

   با سلام ، خیر عدم مراجعه حضوری شما برای ادامه فرایند جذب و ثبت نام در دانشگاه افسری نیروی انتظامی امین به معنی عدم تمایل از تحصیل در همین دانشگاه تلقی شده ، و مشکلی از لحاظ ادامه تحصیل در رشته ها و دانشگاه های دیگر وجود ندارد .

 19. Avatar

  با سلام، ثبت نام بدون آزمون پیام نور ورودی مهر ۹۹ چه وقت خواهد بود؟ و آیا همزمان با سال های قبل؟ اگه وقتش برسه سازمان سنجش اطلاعیه میده؟سپاس از مشاورتون

  • ایران مشاوره

   با سلام ، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر پذیرش دانشجو در واحد های دانشگاه پیام نور برای ورودی مهر سال ۱۳۹۹ منتشر نشده است . شما میتوانید با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته از زمان ثبت نام دانشگاه ها مطلع شوید .

 20. Avatar

  سلام ببخشید من امسال کنکور دادم و روزانه قبول شدم و نرفتم حالا سال بعد میخام برم پیام نور تا کنکور ۱۴۰۰ که اگه روزانه آوردم میتونم که از پیام نور انصراف بدم و روزانه ثبت نام کنم؟یعنی دو بار انصراف از تحصیل ثبت نمیشه و مشمول خدمت نمیشم؟؟ ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   اگر در دوره روزانه پذیرفته شده باشید ولی مراحل ثبت نام در دانشگاه انجام نشده باشد انصراف در نظر گرفته نمی شود ، در صورتی که در دانشگاه های پیام نور برای مهرماه ۱۳۹۹ ثبت نام کنید و در کنکور ۱۴۰۰ در دوره های روزانه پذیرفته شوید انصراف اول خود را در دانشگاه ثبت کرده و تحصیلات خود را در دانشگاه جدید ادامه می دهید.

 21. Avatar

  سلام کسی که از روزانه محرومه میتونه پزشکی نوبت دوم انتخاب کنه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   رشته های پزشکی در دوره های شبانه ( نوبت دوم ) ارائه نمی شوند. شما می توانید در صورت تمایل در واحدهای دانشگاهی پردیس و یا دانشگاه های آزاد انتخاب رشته انجام دهید.

 22. Avatar

  سلام احتمال اینکه درخواست لغو محرومیت رو قبول کنن صد در صدی هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   درخواست لغو محرومیت در صورتی مورد قبول واقع می شود که دلایل شما برای سازمان سنجش کاملا قانع کننده باشد ولی احتمال مورد قبول واقع نشدن هم وجود دارد.

 23. Avatar

  سلام. من رشته روزانه براساس سوابق تحصیلی قبول شدم اما ثبت نام نکردم.الان از رشته های روزانه سال۹۹ محرومم؟ چجوری باید رفع محرومیت برای دانشگاه روزانه کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   پذیرش در دوره های روزانه بر اساس سوابق تحصیلی یا از طریق کنکور ، در صورت ثبت نام و یا عدم ثبت نام باعث محرومیت یک ساله می شود. شما می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت خود را ارسال کنید تا مورد بررسی قرار بگیرد.

 24. Avatar

  سلام من روزانه ٩٨ قبول شدم،ثبت نام اینترنتی کردم ولی حضوری نرفتم.برای شرکت تو کنکور ٩٩لازمه برم دانشگاه انصراف بدم؟از شهرخودمون خیلی دوره

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   در صورت تمایل به شرکت در آزمون سراسری ، شما می بایست تا پیش از شروع فرآیند نام نویسی آزمون وضعیت تحصیلی خود را در واحد دانشگاهی که در آن پذیرش اخذ کرده بودید مشخص نمایید.

 25. Avatar

  اگر کسی مدرک کاردانی یا لیسانس و بالاتر در دانشگاه دیگر داشته باشد،ایا می تواند در کنکور سراسری انتخاب رشته فرهنگیان کنه؟مشکلی نداره؟اخه یجا خوندم ک اگ کسی مدرک بگیره دیگ مجاز نمیشه برای فرهنگیان ینی تو مصاحبه اینا رد میشه؟ واقعا صحت داره؟مگ نمیگن هر فردی می تونه دوبار او دوره روزانه شرکت کنه

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ؛ شما درصورت کسب تراز لازم جهت مجاز شدن به انتخاب رشته در گروه آزمایشی مربوط و دارا بودن شرط سنی(حداکثر۲۲ سال در بدو ورود به دانشگاه) ، می توانید در آزمون سراسری شرکت کرده و در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان به تحصیل بپردازید.

 26. Avatar

  سلام من دانشجوی روزانه هستم میخواستم بدونم واسه انصراف از دانشگاه و کنکور مجدد برای یک رشته روزانه دیگه (کنکور۱۴۰۰) حتما باید یک سال تو دانشگاهی که هستم بخونم بعد انصراف بدم یا میشه تو ترم دو انصراف بدم و بعد واسه یه رشته رورانه دیگه کنکور بدم

  • ایران مشاوره

   با سلام ، شما برای شرکت در آزمون سراسری و انتخاب رشته در دوره های روزانه و یا غیر روزانه شامل ( نوبت دوم ، پردیس خودگردان ، پیام نور ، غیرانتفاعی و … ) می بایست پیش از اتمام مهلت ثبت نام در کنکور سراسری انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایید . پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات مربوطه به شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه مراجعه نمایید .

 27. Avatar

  سلام میخواستم بدونم واسه این که یه دانشجوی روزانه ورودی ۹۸ مجاز به شرکت در کنکور ۱۴۰۰(روزانه) بشه میتونه فقط ترم ۱ رو بخونه و ترم ۲ رو مرخصی بگیره تا در زمانش انصراف بده یا حتما باید ترم یک و دو رو کامل بخونم بعد انصراف بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. محدودیتی برای زمان انصراف وجود ندارد و شما می توانید در زمان دلخواه درخواست خود را به دانشگاه اعلام کنید. در نظر داشته باشید آقایان در طول مدت تحصیل یک بار مجاز به انصراف هستند ، در صورت ثبت انصراف دوم مشمول خدمت سربازی خواهند شد.

 28. Avatar

  سلام من الان دانشجوی روزانه و ترم یک هستم و چون ۹۹ از روزانه کنکور محرومم میخواستم بدونم واسه شرکت در ۱۴۰۰ حتما باید دو ترم رو کامل بخونم و بعد انصراف بدم یا میشه الان واسه ترم دو مرخصی بگیرم بعد تو زمانش انصراف بدم؟ چون هر چی زمان بیشتری بگذره هزینه انصرافم بیشتر میشه ….

  • ایران مشاوره

   با سلام ، شما برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ، می بایست پیش از اتمام مهلت ثبت نام از رشته و دانشگاه در حال تحصیل انصراف دهید ، و همچنین می توانید پیش از شروع ثبت نام کنکور نیز انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایید .شما می توانید جهت کسب اطلاعات مربوطه به مشاوره تلفنی کنکور مراجعه نمایید .

 29. Avatar

  سلام من باید به کدوم سایت برای در خواست رفع محرومیت کنکور مراجعه کنم؟

  • ایران مشاوره

   سلام.
   شما می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش درخواست خود را ثبت نمایید تا شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد.

 30. Avatar

  سلام من سال ۹۸ دوره روزانه ارشد قبول شدم ولی نرفتم الان واسه ارشد ۹۹ کلا محروم هستم یا میتونم ثبت نام کنم و فقط از انتخاب رشته های روزانه محروم هستم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   پذیرفته شدگان دوره های روزانه مقطع کارشناسی ارشد برای ثبت نام و شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ مجاز به ثبت نام نمی باشند.

 31. Avatar

  با سلام
  بنده رشته ام انسانیه و پارسال روزانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم و میدونم که سال بعد نمی تونم روزانه رو انتخاب کنم ، سوال من اینه ایا امسال میتونم کنکور شرکت کنم برای تربیت معلم !؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کنید و حق انتخاب رشته در تمامی دوره ها به جز دوره روزانه را دارید ، دانشگاه های فرهنگیان جزو دوره های روزانه هستند و شما نمی توانید این دانشگاه را انتخاب کنید.

 32. Avatar

  سلام.من سراسری قبول شدم امسال(۹۸)و نرفتم.اگه ۹۹ دوباره کنکور بدم میتونم نوبت دوم انتخاب کنم یا فقط آزاد و بین الملل میتونم برم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , با توجه به اینکه شما در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در دوره روزانه پذیرفته شده اید .در صورتی که در کنکورسراسری سال ۱۳۹۹ ثبت نام نمایید , مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه شامل ( نوبت دوم , پرذیس خودگردان , آزاد و … ) می باشید . همچنین می توانید دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را جهت کسب اطلاعات تکمیلی مطالعه نمایید .

 33. Avatar

  سلام من در سال۹۸ سوابق تحصیلی ثبت نام کردم و قبول شدم و بخاطر انصرافی نتونستم ثبت نام کنم و الان از کنکور سال بعد روزانه محرومم چیکار کنم محرومیت برطرف شه توروخدا جواب بده

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   شما برای رفع محرومیت کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ می توانید از طریق سیستم ارسال درخواست سایت سازمان سنجش اقدام کنید تا شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد.

 34. Avatar

  سلام من امسال از دانشگاه سراسری محقق اردبیلی قبول شدم ولی کلا صرف نظر کردم ونرفتم الان می تونم برای کنکور۹۹ شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   در صورتی که شما در دوره های روانه دانشگاه قبول شده باشید حتی اگر ثبت نام اولیه انجام نداده باشید از شرکت در دوره های روزانه سال بعد محروم هستید.

 35. Avatar

  سلام من امسال در کنکور ارشد روزانه قبول شدم ولی به دلیل برخی مشکلات انصراف دادم تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی قبول شم با توجه به اینکه قبولی قبلی لغو میشه بازم از روزانه های کنکور ۹۹ محروم میشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   با توجه به اینکه شما در سال جاری (۱۳۹۸) در دوره های روزانه پذیرفته شده اید به طور کلی از شرکت در دوره های روزانه سال بعد (۱۳۹۹) محروم هستید و قبولی مجدد شما در دانشگاه غیرانتفاعی تاثیری بر رفع محرومیت شما ندارد.

 36. Avatar

  با سلام من الان دانشجو هستم و قصد دارم از دانشگاه انصراف بدم و در کنکور شرکت کنم ایا این مهلت یکسال پس از انصراف به من تعلق می گیرد یا خیر ؟ قبلا از دانشگاه انصراف نداده ام ولی از مدت یکسال فراغت تحصیلی دیپلم استفاده کرده ام . لطفا مرا راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   در صورتی که شما انصراف خود را در سنوات مجاز تحصیلی ثبت نمایید، میتوانید از مهلت یکساله جهت پذیرش در دانشگاه پس از انصراف خود استفاده نمایید.

 37. Avatar

  با سلام
  کسی که فوق لیسانس گرفته.و مشکل نظام وظیفه هم نداره میتونه مجددا ازمون سراسری بده برای رشته دامپزشکی ؟! اگر اوکی هست سنوات تحصیلش به چه صورت میباشد ؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما در صورتی که کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم خود را اخذ کرده باشید میتوانید در آزمون سراسری شرکت نمایید، حداکثر مدت مجاز تحصیل برای رشته مذکور ۹ سال می باشد. لازم به ذکر است چنانچه شما قبلا در دوره روزانه تحصیل داشته اید تحصیل مجدد در این دوره و عدم پرداخت شهریه به نظر دیوان عدالت اداری بستگی دارد.

 38. Avatar

  سلام خسته نباشید. رشته ی ارتباط تصویری آزمون عملی داره یا نه؟ اگر آزمون عملی داره، کلاسش جایی برگزار میشه یا نه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. برخی از رشته های کنکور هنر دارای آزمون عملی هستند و رشته ارتباط تصویری جزء رشته های دارای آزمون عملی است و کلاس هایی تحت عنوان آمادگی مرحله ی دوم کنکور هنر برگزار می شود.

 39. Avatar

  باسلام
  کسی که دیپلمش فنی و حرفه ای باشه و دارای کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته باشه و هم اکنون هم مشغول تحصیل در مقطع ارشد ناپیوسته روزانه ترم اول باشه ایا میتونه در کنکور سراسری ۹۹شرکت کنه ؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام . شما برای شرکت در کنکور سراسری می بایست قبل از ثبت نام در آزمون انصراف خود را از دانشگاه در حال تحصیل ثبت کنید. همچنین می توانید مدرک کاردانی خود را معادل پیش دانشگاهی قرار دهید تا بتوانید در آزمون سراسری شرکت کنید.

 40. Avatar

  سلام پذیرفته شدگان روزانه ۹۸ سال ۱۴۰۰ می تونن روزانه شرکت کنن؟

 41. Avatar

  سلام من رتبه ی ۷۸۰۰انسانی متولد یاسوج ساکن و بومی خوزستان تو اولویت انتخابیم بدون مشاوره اشتباه کردم و فرهنگیان یاسوج رو اول انتخاب کردم و متاسفانه اولویتهای ۴به بعدمو زدم فرهنگیان اهواز که رد شدم و در آخر متاسفانه جغرافیا دانشگاه یاسوج اولویت آخرم بود و هیچ علاقه ای ندارم قبول شدم و فقط امسالو وقت دارم با توجه به شرایط سنی که شانسمو واسه دانشگاه فرهنگیان امتحان کنم آیا امکان داره که بتونم تو کنکور ۹۹شرکت کنم؟

 42. Avatar

  سلام من امسال کنکور ارشد شرکت کردم و روزانه قبول شدم سال دیگه از کنکور محرومم اگر درخواست لغو محرومیت بدم چقدر احتمال داره موافقت کنن؟؟واگر کنکور شرکت کنم می توانم رشته های روزانه رو انتخاب کنم؟؟

 43. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.میخاستم بگم که من یه بار در کنکور ۹۷شرکت کردم و دوره روزانه قبول شدم . و تا دو ترم در دانشگاه ادامه تحصیل دادم و نمرات ترم دوم هم برام اومده . آیا می تونم در کنکور ۹۹شرکت کنم برای رفتن به فرهنگیان یا خیر؟!ممنون

 44. Avatar

  سلام ببخشید من کنکور ۹۸ رو دادم و رتبه ام حدود ۲۶۰۰۰هزار اومده و در دوره روزانه هم مجاز به انتخاب رشته شدم الان اگه انتخاب رشته نکنم دیگه نمی تونم برای کنکور ۹۹ درس بخونم و رتبه بهتر بیارم و در دوره روزانه انتخاب رشته کنم؟؟؟

 45. Avatar

  سلام خسته نباشید ، من کاردانی ام راازدانشگاه آزاد گرفتم وکنکورکاردانی به کارشناسی سال ۹۷ شرکت کردم ورشته ی صنایع غذایی نیمسال دوم روزانه براساس سوابق تحصیلی قبول شدم ،انصراف هم ندادم حالا میتونم کنکورسراسری ۹۸رو شرکت کنم یانه واگه میتونم چه دوره هایی رو میتونم انتخاب کنم؟ ممنون ازپاسخگوییتون.

 46. Avatar

  با سلام من دانشجوی دکتری دوره روزانه هستم میخواستم از شما سوال بپرسم که در صورت قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه روزانه میتوانم دوباره تحصیل رایگان داشته باشم یا باید شهریه پرداخت کنم، من این سوال را قبلاً پرسیدم گفتند که طبق آخرین نظر دیوان عدالت اداری در صورت قبولی در دانشگاه روزانه میتوانید دوباره تحصیل رایگان داشته باشید، بنظر شما چقدر این موضوع صحت دارد؟

 47. Avatar

  سلام من امسال مجازب انتخاب رشته روزانه شدم اماهنوزانتخاب نکردم ب این دلیل ک مبخوام درکنکورسراسری سال آینده دررشته پزشکی شرکت کنم وروزانه قبول شم و ناگفته نماند ک لیسانس من برق بوده دانشگاه غیر دولتی اگر انتخاب رشته ارشدوروزانه انجام بدم و قبول بشم محرومیتهایی شامل حالم میشه لطفا شرانصراف ومحرومیتهاروتوضیح دهید باتشکر

 48. Avatar

  سلام من دانشجوی ورودی سال۹۵ در دوره روانه بودم ترم اولو خوندم که انتقالی گرفتم رفتم دانشگاه افسری(نیمه متمرکز) ۶ ماه خدمت کردم انصراف دادم …سوالم اینکه میتونم تو کنکور۹۷ شرکت کنم یا باید برم سربازی؟ البته تاریخ انصرافم ۹۶/۴ خورده ینی ۱۱وقت دارم برای معرفی به خدمت که میشه ۹۷/۴

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99