تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

زمان انتشار نتایج بدون آزمون سراسری 1400
زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

از آن جایی که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری معمولا دو مرتبه در سال انجام می شود، نتایج انتخاب رشته این دانشگاه ها نیز به طور جداگانه و دو نوبت در سال منتشر می گردد. داوطلبانی که در پذیرش رشته های بدون کنکور دوره های مختلف دانشگاه سراسری شرکت کرده اند، پیگیر زمان و نحوه اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری هستند. این نتایج در سال های گذشته برای نیمسال اول به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و شرکت کنندگان ترم بهمن ماه می بایست حضورا نتیجه خود را دریافت می کردند. اما در سال های اخیر اعلام نتایج به چه نحوی انجام می گیرد؟

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

همان طور که اشاره شد، دانشگاه های سراسری معمولا سالانه در دوره های روزانه و غیر روزرانه اقدام به ارائه رشته هایی به صورت بدون کنکور می نمایند و نتایج نام نویسی و انتخاب رشته متقاضیان را در دو نوبت اعلام می کنند.

نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

داوطلبانی که در فرآیند ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه شرکت نموده اند، می بایست در موعد مقرر به سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری مراجعه کرده و نتایج منتشر شده را به صورت اینترنتی دریافت کنند. در حال حاضر هیچ گونه اطلاع رسانی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تاریخ دقیق انتشار نتایج ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال اول انجام نشده است. اما احتمالا انتشار اسامی پذیرفته شدگان در هفته آخر شهریور و یا هفته اول مهر ماه صورت بگیرد. به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج، مقاله حاضر به روز رسانی می گردد.

نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

گفتیم که در سال های گذشته نتایج انتخاب رشته بدون کنکور سراسری برای داوطلبانی که فرآیند ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن را به انجام رسانده بودند، به صورت حضوری اعلام می شد. اما در دوره های اخیر به علت کنترل شیوع بیماری در کشور، نتایج این نیسمال نیر به صورت اینترنتی منتشر می گردد.

در خصوص زمان دقیق انتشار نتایج پذیرش بدون کنکور بهمن ماه نیز اطلاعی در دست نیست اما ممکن است مانند سال گذشته در نیمه دوم دی ماه صورت بگیرد. به همین جهت پیشنهاد می کینم در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضویت داشته باشید و از آخرین اخبار در این زمینه مطلع شوید.

نحوه مشاهده نتایج بدون آزمون دانشگاه های سراسری 1400

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت اعلام نتایج و مطابق با مراحل زیر، از پذیرش یا عدم پذیرش در رشته های بدون کنکور و دانشگاه محل قبولی خود مطلع شوند.

  • به سایت رسمی سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و سپس از منوی سمت راست صفحه، روی گزینه “سراسری” کلیک نمایید.
  • بر روی لینک فعال “اعلام نتایج پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر / بهمن ماه سال 1400 “ کلیک کنید.
  • دو روش برای ورود به پروتال شخصی شما وجود دارد که می توانید با تکمیل اطلاعات کادرهای مربوط به هر یک از روش ها، به صفحه نتیجه انتخاب رشته بدون کنکور خود منتقل شوید.

به طور معمول امکانی فراهم می گردد تا داوطلبانی که از نتیجه مکتسبه خود رضایت ندارند، از طریق ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، درخواست بررسی مجدد خود را مطرح نمایند. چنانچه در پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 نیز شرکت کرده اید، می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه از جزئیات اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 نیز باخبر شوید.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال اول 1400 چه زمانی اعلام می شود؟

این نتایج احتمالا هفته آخر شهریور ماه یا هفته اول مهر ماه منتشر می گردد.

2- مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400 از چه طریقی ممکن است؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توان به نتایج این پذیرش دست یافت.

3- چه زمانی می توان نتایج بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه های سراسری 1400 را دریافت نمود؟

در حال حاضر زمان انتشار نتایج بدون کنکور نیمسال دوم این دانشگاه مشخص نیست اما احتمالا مطابق روال سال گذشته در نیمه دوم دی ماه اعلام شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره