خانه پذیرش بدون کنکور زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

زمان انتشار کارنامه بدون آزمون سراسری 1401
زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 در دو نوبت مهر و بهمن ماه برگزار می گردد و طی آن علاقه مندان می توانند آمادگی خود را جهت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی اعلام کنند. نتایج پذیرش رشته های بدون آزمون برای نیمسال اول و دوم در موعد از پیش اعلام شده به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری منتشر می گردد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و ورود به پورتال شخصی شان در زمان اعلام شده، نسبت به رویت نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش خود اقدام نمایند.

لینک مستقیم اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

لینک مستقیم مشاهده نتایج نهایی بدون کنکور دانشگاه سراسری

نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری روز دوشنبه مورخ 28 شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401

فرایند پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری یک مرتبه برای نمیسال اول تحصیلی (مهر ماه) و یک بار نیز برای نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه) صورت می پذیرد. اعلام نتایج بدون کنکور برای هر نیمسال تحصیلی دارای زمان جداگانه ای بوده که در ادامه تشریح خواهند شد.

زمان اعلام نتایج نیمسال اول

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های بدون کنکور می توانند در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و با وارد نمودن اطلاعات لازم از وضعیت قبولی خود مطلع گردند. نتایج بررسی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان پذیرش در رشته های بدون آزمون سراسری برای نیمسال اول 1401 روز دوشنبه مورخ 28 شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. لذا پذیرفته شدگان نهایی می بایست از روز شنبه مورخ 2 مهر ماه به سایت دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نموده تا از تاریخ ثبت نام و ارائه مدارک آگاهی یابند.

زمان اعلام نتایج نیمسال دوم

افرادی که در مهلت اعلام شده نسبت به انجام انتخاب رشته و ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن 1401 اقدام نموده اند، بایستی در انتظار اخبار مربوط به نتایج باشند. زمان انتشار نتایج این مرحله از پذیرش که به نوعی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه می باشد، برای سال 1401 هنوز مشخص نشده است. در سال گذشته نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم در دهه دوم دی ماه منتشر شد که پیش بینی می شود، برای سال جاری نیز در همین زمان اعلام گردد. به محض انتشار اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج بدون کنکور این مقاله بروز شده و داوطلبان می توانند از این طریق در جریان اخبار مربوطه قرار بگیرند.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401

دریافت و مشاهده نتایج انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه های سراسری مهر و بهمن ماه، در زمان مقرر به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد. داوطلبان می توانند مطابق با مراحل زیر از پذیرش یا عدم پذیرش خود در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری مطلع شوند.

  • به سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و روی گزینه “سراسری” کلیک نمایید.

اولین مرحله مشاهده نتایج نهایی کنکور بدون کنکودانشگاه سراری

 

  • لینک فعال شده “اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر ماه سال 1401” را انتخاب کنید.

دومین مرحله مشاهده نتایج نهایی بدون کنکور دانشگاه سراسری

 

  • کادرهای مربوطه را با درج شماره شناسنامه، شماره پرونده و عبارت امنیتی تکمیل کرده و سپس دکمه “مشاهده نتیجه” را بفشارید.
  • سومین مرحله مشاهده نتایج نهایی بدون کنکور دانشگاه سراسری

 

چنانچه در یکی از کد رشته محل ها پذیرفته شده باشید، می توانید در صفحه جدید رشته و محل پذیرش خود را مشاهده کنید. پذیرفته شدگان باید پیگیر اطلاعیه های سایت دانشگاه محل قبولی خود و یا سایت سازمان سنجش باشند و تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای ثبت نام خود را به انجام برسانند.

نکته: تمامی مراحل دریافت نتایج نیمسال دوم همانند نیمسال اول است با این تفاوت که در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری باید بر روی لینک فعال “اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ماه سال 1401” کلیک نمایید.

اعتراض به نتایج

پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 بعضی از داوطلبان نسبت به آن معترض باشند که بایستی اعتراض خود را تا روز چهارشنبه مورخ 6 مهر ماه و  از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانند. لازم به ذکر است که روند ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش  همانند اعتراض به نتایج کنکور سراسری است.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری مهر ماه 1401 در چه تاریخی اعلام می شود؟

اعلام نتایج این آزمون روز دوشنبه مورخ 28 شهریور ماه منتشر شده است.

2- مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری از چه طریقی ممکن است؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نتایج مذکور قابل مشاهده می باشند.

3- آیا اعتراض به نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری امکان پذیر است؟

بله، همانند اعتراض به نتایج آزمون سراسری از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش این امر فراهم می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره