تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

زمان انتشار کارنامه بدون آزمون سراسری 1400
زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400

رویه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در دو نوبت مهرماه و بهمن ماه سال تحصیلی برگزار می گردد و طی آن، داوطلبان ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور، آمادگی خود را جهت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم شان اعلام می دارند. بنابر آخرین اخبار واصله، 85 درصد رشته های ارائه شده دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت بدون آزمون تکمیل می گردد.

از آن جا که فرایند پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری 2 مرتبه در سال منعقد می گردد، طبیعتا شاهد دو نوبت اعلام نتیجه نیز خواهیم بود. نتایج پذیرش رشته های بدون آزمون سراسری 1400 نیمسال اول و دوم، در موعد از پیش اعلام شده به صورت اینترنتی و از طریق همان سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری منتشر می گردد و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سنجش و ورود به پورتال شخصی شان در زمان اعلام شده، نسبت به رویت نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش خود اقدام نمایند.

نتیجه پذیرش سوابق تحصیلی نیمسال دوم سراسری 1400 در تاریخ 20 دی ماه منتشر شد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1400

سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مجری برگزاری پذیرش رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری، کلیه مسئولیت های مربوط به روند ثبت نام تا اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری را برعهده دارد و کلیه اخبار و اطلاعیه های مرتبط را از طریق پایگاه اینترنتی خود منتشر می سازد.

نیمسال اول تحصیلی (مهرماه)

نتایج نهایی بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان پذیرش در رشته های بدون آزمون سراسری نیمسال اول تحصیلی 1400 در روز یکشنبه مورخ 4 مهر ماه اعلام می شود و متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های بدون کنکور می توانند در تاریخ ذکر شده به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و با وارد نمودن اطلاعات لازم، از وضعیت قبولی خود مطلع گردند.

نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

افرادی که در مهلت اعلام شده، نسبت به انجام انتخاب رشته و ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن 1400 اقدام نموده اند، می توانند چند هفته پس از تکمیل نام نویسی، منتظر اعلام نتیجه باشند. نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نوبت دوم دانشگاه های سراسری در تاریخ 20 دی ماه 1400 منتشر شد، از این رو افراد می توانند در این زمان به صورت اینترنتی کارنامه خود را مشاهده نمایند.

نحوه مشاهده نتایج بدون آزمون دانشگاه های سراسری 1400

دریافت و مشاهده نتایج انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه های سراسری نوبت مهرماه و بهمن ماه، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر امکان پذیر می باشد و داوطلبان می توانند مطابق با مراحل زیر، از پذیرش یا عدم پذیرش خود در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری و در صورت قبولی، از واحد آموزشی محل قبولی شان مطلع شوند.

  • به سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و سپس از منوی سمت راست صفحه، روی گزینه “سراسری” کلیک نمایید.
  • در ادامه می توانید لینک فعال شده “اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ماه سال 1400″ را بفشارید.
  • با تکمیل کادرهای مربوطه از طریق درج شماره شناسنامه و شماره پرونده و پس از آن با فشردن دکمه “مشاهده نتیجه”، وارد پورتال شخصی خود شوید.

چنانچه در یکی از کد رشته محل های مرحله انتخاب رشته بدون آزمون خود پذیرفته شده باشید، می توانید در صفحه جدید، رشته و محل پذیرش خود را مشاهده کنید. در مرحله بعد، می بایست به سایت واحد دانشگاهی محل قبولی خود مراجعه کرده و با آگاهی از زمان ثبت نام حضوری، مدارک و مشخصات لازم و… نسبت به تکمیل روند نام نویسی حضوری در واحد موردنظر اقدام نمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال دوم 1400 در چه تاریخی اعلام شد؟

این نتایج برای نیمسال دوم در تاریخ 20 دی ماه 1400 در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

2- مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری از چه طریقی ممکن است؟

شما می توانید با مراجعه به سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نتایخ خود را مشاهده نمایید.

3- داوطلبان پذیرفته شده در مرحله پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری نیمسال دوم بایستی چه روندی را طی کنند؟

پذیرفته شدگان نیمسال دوم می بایست با مراجعه به سایت دانشگاه قبولی از زمان ثبت نام حضوری آگاهی یابند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره