تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99

زمان انتشار نتایج بدون آزمون سراسری 99
زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99

از آن جا که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری معمولا دو مرتبه در سال انجام می شود ، نتایج انتخاب رشته های بدون کنکور نیز باید دو بار در سال منتشر گردد. نتایج قبولی داوطلبان در رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری گاهی به صورت اینترنتی و از سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود اما در برخی از دوره ها که فرآیند ثبت نام به صورت حضوری است ، نتایج از سوی دانشگاه مورد نظر اعلام می گردد. حال به صورت حضوری یا اینترنتی ، مهم این است که نتایج انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه های سراسری چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج انتخاب رشته اینترنتی بدون آزمون دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99

نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

با توجه به این که در سال گذشته نتایج نهایی داوطلبان در رشته های بدون آزمون نیمسال اول تحصیلی ، در روز 8 مهر ماه اعلام شد ، پیش بینی می شود که کارنامه قبولی متقاضیان ورود به رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری نیمسال اول تحصیلی 99 نیز ، اوایل مهر ماه منتشر گردد. متقاضیان جهت تحصیل در دانشگاه های بدون کنکور می توانند در بازه زمانی مقرر ، به سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری مراجعه کنند و از وضعیت قبولی خود ، آگاه شوند.

نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

داوطلبانی که به هر دلیلی قصد ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن را دارند ، با توجه به دوره های گذشته ، پیش بینی می شود که بتوانند از اواخر آبان ماه الی اواسط بهمن ماه ، ثبت نام خود را به صورت حضوری انجام دهند و منتظر اعلام نتایج آن از سوی دانشگاه مورد نظر باشند. بنابراین زمان اعلام نتایج پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه ، معمولا بستگی به واحدی دارد که فرد در آن ثبت نام می کند.

چنان چه ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه 99 نیز به صورت اینترنتی انجام شود ، داوطلب می تواند در تاریخ مشخصی ، نتایج قبولی خود را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور مشاهده نماید.

به طور کلی اعلام نتایج بدون کنکور سراسری معمولا سریع تر از انتشار نتایج نهایی رشته های با آزمون آن صورت می گیرد. بد نیست بدانید ، در دوره قبل پذیرش بدون کنکور ، حدود نیمی از ظرفیتی که برای ثبت نام این رشته ها در نظر گرفته شده بود ، خالی ماند. بنابراین می توان گفت معمولا شانس قبولی برای افرادی که به انتخاب رشته های بدون آزمون می پردازند ، بسیار بالا است.

ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان در رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری 99

معمولا چند روز پس از اعلام نتایج انتخاب رشته بدون کنکور سراسری ، ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان در محل قبولی ، آغاز می شود. زمان ثبت نام حضوری این افراد در سال 98 ، دو روز 10 و 13 مهر ماه در نظر گرفته شد و می توان احتمال داد که در دوره پیش رو نیز به همین منوال باشد. این تاریخ به منظور شروع تحصیل از ترم مهر ماه است و داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه در نیمسال دوم تحصیلی را داشته باشند ، در فرصتی جداگانه می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند ، اما در این راستا باید نکاتی را مورد نظر قرار داد.

  • افرادی که در هر دو کد رشته با آزمون و بدون آزمون ، مورد قبول واقع شوند ، مجاز به ثبت نام در هر دوی آن رشته ها نبوده و تنها باید یکی از دو رشته قبولی را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمایند. توجه داشته باشید که ثبت نام در هر یک از کدرشته های با آزمون یا بدون آزمون ، به منزله انصراف از دیگری تلقی می شود.
  • تمامی پذیرفته شدگان ، جهت شروع تحصیلات دانشگاهی ، باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 99 یکی از مدارک دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه ، پیش دانشگاهی نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی ، دیپلم نظام آموزشی جدید و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) را داشته و یا اخذ نمایند. چرا که در غیر این صورت امکان ثبت نام برای آن ها ، فراهم نخواهد شد.
  • تمامی افرادی که مورد پذیرش در دوره روزانه قرار گرفته اند ، (چه ثبت نام کرده و انصراف داده و چه ثبت نام نکرده باشند) اجازه ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال آینده و انتخاب رشته های دوره روزانه را نخواهند داشت.
  • عدم مراجعه به محل قبولی در زمان مقرر ، جهت ثبت نام حضوری ، به عنوان انصراف قطعی دانشجو از تحصیل در آن رشته تلقی می شود.
  • تمامی پذیرفته شدگان ، به هنگام مراجعه حضوری به دانشگاه محل تحصیل ، باید مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام ، پرداخت نمایند. (هزینه ثبت نام حضوری بدون کنکور دانشگاه های سراسری در سال گذشته معادل 27 هزار و 500 تومان بوده است و پیش بینی می شود در سال جاری با افزایش قیمت مواجه شود.)

در نهایت می توان گفت پذیرش در رشته های بدون آزمون سراسری ، نسبت به رشته های با آزمون آن آسان تر است. چرا که ملاک قبولی ، معدل کتبی و کل دیپلم داوطلبان در دوره تحصیلی مدرسه بوده و محدودیتی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه برای آن در نظر گرفته نشده است. همین موضوع می تواند شانس قبولی داوطلب را تا حد زیادی در رشته های بدون آزمون افزایش دهد. شما داوطلبان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر یک از مطالب گفته شده به لینک های مرتبط با آن ها مراجعه نمایید.

سوالات متداول

1- اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99 در چه تاریخی اعلام شد؟

نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری در تاریخ 24 مهر ماه 99 اعلام شد.

2- مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری از چه طریقی ممکن است؟

شما می توانید با مراجعه به سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، نتایخ خود را مشاهده نمایید.

3- نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری به چه صورتی می باشد؟

ابتدا باید به سایت سنجش مراجعه نمایید که به طور کامل در مقاله توضیح داده شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره