تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

زمان انتشار نتایج بدون آزمون سراسری 99
زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

از آن جا که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری معمولا دو مرتبه در سال انجام می شود، نتایج انتخاب رشته های بدون کنکور نیز باید دو بار در سال منتشر گردد. نتایج قبولی داوطلبان در رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری به صورت اینترنتی و از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. نکته قابل توجه این است که در دوره های گذشته پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری، ثبت نام شرکت کنندگان پذیرفته شده در این دانشگاه ها به دو صورت حضوری یا اینترنتی انجام می شد اما در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا به احتمال زیاد به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام می گیرد اما تصمیم نهایی آن به دانشگاه های محل پذیرش بستگی دارد. حال سوال مهم این است که نتایج انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه های سراسری چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج انتخاب رشته اینترنتی بدون آزمون نیمسال دوم دانشگاه های سراسری، در نیمه دوم دی ماه و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اعلام شد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 99

نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

نتایج نهایی داوطلبان در رشته های بدون آزمون نیمسال اول تحصیلی، در روز 24 مهر ماه اعلام شد، بنابراین متقاضیان جهت تحصیل در دانشگاه های بدون کنکور، می توانستند در تاریخ ذکر شده به سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری مراجعه کنند و از وضعیت قبولی خود، آگاه شوند. پس از آن، افرادی که در رشته های بدون آزمون پذیرفته شده بودند، می بایست در تاریخ 27 مهر ماه 99، به درگاه اینترنتی دانشگاه و موسسه مورد نظر مراجعه نموده و از زمان، نحوه و مدارک و شرایط ثبت نام کسب آگاهی می کردند و در بازه زمانی که توسط دانشگاه یا موسسه مورد پذیرش معین شد، برای ثبت نام خود به صورت اینترنتی یا اینترنتی اقدام می نمودند.

نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

مطابق با تاریخ ذکر شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99، نتایج انتخاب رشته بدون کنکور سراسری برای داوطلبانی که فرآیند ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن را به انجام رسانده بودند، در 17 دی ماه 99 توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد. متقاضیانی که از وضعیت پذیرش خود در بهمن ماه سال جاری مطلع شده اند، در صورت کسب قبولی در یکی از کد رشته محل های انتخابی خود، می بایست از تاریخ 20 دی ماه 99 به سایت دانشگاه پذیرفته شده و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه مقصد نیز اقدام نمایند.

به طور کلی، اعلام نتایج بدون کنکور سراسری معمولا سریع تر از انتشار نتایج نهایی رشته های با آزمون آن صورت می گیرد و معمولا معمولا شانس قبولی برای افرادی که به انتخاب رشته های بدون آزمون می پردازند، بسیار بالا است.

نحوه مشاهده نتایج بدون آزمون دانشگاه های سراسری 99

روند دریافت و مشاهده نتایج انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه های سراسری  به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و در زمان مقرر قابل انجام می باشد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مذکور و مطابق با مراحل زیر، از پذیرش یا عدم پذیرش در رشته های بدون کنکور و دانشگاه های محل قبولی خود مطلع شوند.

  • به سایت رسمی سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و سپس از منوی سمت راست صفحه، روی گزینه “سراسری” کلیک نمایید.
  • در بین لینک های موجود در صفحه، عبارت “اعلام نتایج پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری (بهمن ماه) سال 1399” را انتخاب کنید.
  • دو روش برای ورود به پروتال شخصی شما وجود دارد که می توانید با تکمیل اطلاعات کادرهای مربوطه، به صفحه نتیجه انتخاب رشته بدون کنکور خود منتقل شوید.
  • در صورتی که موفق به کسب قبولی در یکی از رشته های انتخابی خود شده باشید، می بایست با مراجعه به سایت دانشگاه محل پذیرش خود، از شرایط و نحوه ثبت نام رشته مورد نظر آگاهی پیدا کرده و در زمانی که اعلام می شود اقدامات لازم را به صورت حضوری یا اینترنتی انجام دهید.

در نهایت می توان گفت پذیرش در رشته های بدون آزمون سراسری، نسبت به رشته های با آزمون آن آسان تر است. چرا که ملاک قبولی، معدل کتبی و کل دیپلم داوطلبان در دوره تحصیلی مدرسه می باشد. 85 درصد رشته های ارائه شده به صورت بدون آزمون هر ساله در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر و بهمن ذکر می گردد. همین موضوع می تواند شانس قبولی داوطلب را تا حد زیادی در رشته های بدون آزمون افزایش دهد. لازم به ذکر است، در صورتی که داوطلبان شرکت کننده در رشته های بدون کنکور نیمسال اول سال 99، به مندرجات در کارنامه خود اعتراض داشته باشند، می توانند در بازه زمانی مشخص نسبت به ثبت درخواست و اعتراض خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال اول و دوم 99 در چه تاریخی اعلام شد؟

نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری در تاریخ 24 مهر ماه و نتایج نیمه دوم در 17 دی ماه 99 اعلام شد.

2- مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری از چه طریقی ممکن است؟

شما می توانید با مراجعه به سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، نتایخ خود را مشاهده نمایید.

3- داوطلبان پذیرفته شده در مرحله پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری نیمسال دوم بایستی چه روندی را طی کنند؟

این دسته از داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت دانشگاه محل قبولی از تاریخ 20 دی ماه 99، نسبت به انجام فرآیند ثبت نام اینترنتی خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره