تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

زمان انتشار کارنامه بدون آزمون سراسری 1401
زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401

رویه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 در دو نوبت مهرماه و بهمن ماه سال تحصیلی برگزار می گردد و طی آن، داوطلبان ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور 1401، آمادگی خود را جهت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم اعلام می دارند. نتایج پذیرش رشته های بدون آزمون سراسری 1401 برای نیمسال اول و دوم در موعد از پیش اعلام شده به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری منتشر می گردد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سنجش و ورود به پورتال شخصی شان در زمان اعلام شده، نسبت به رویت نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش خود اقدام نمایند.

نتیجه پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای نیمسال اول 1401 در اوایل مهر ماه منتشر خواهد شد.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401

فرایند پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری یک مرتبه برای نمیسال اول تحصیلی (مهر ماه) و یکبار نیز برای نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه) صورت می پذیرد. پروسه ثبت نام و اعلام نتایج برای هر نیمسال دارای زمان جداگانه ای بوده که در ادامه تشریح خواهند شد. همچنین داوطلبان می توانند با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره از اخبار مربوط به اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401 در اسرع وقت اطلاع یابند.

نیمسال اول تحصیلی (مهرماه)

نتایج نهایی بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان پذیرش در رشته های بدون آزمون سراسری برای نیمسال اول 1401 هنوز اعلام نشده اما طبق روال سال های گدشته انتظار می رود که نتایج مذکور در اوایل مهر ماه منتشر شود. متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های بدون کنکور می توانند در موعد مقرر به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات لازم از وضعیت قبولی خود مطلع گردند.

نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

افرادی که در مهلت اعلام شده، نسبت به انجام انتخاب رشته و ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن 1401 اقدام نموده اند، بایستی در انتظار اخبار مربوط به اعلام نتیجه باشند. در سال گذشته نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نوبت دوم دانشگاه های سراسری در اواخر دی ماه منتشر شد که پیش بینی می شود برای سال جاری نیز در همین زمان اخبار مربوطه اعلام گردد.

نحوه مشاهده نتایج بدون آزمون دانشگاه های سراسری 1401

دریافت و مشاهده نتایج انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه های سراسری نوبت مهرماه و بهمن ماه، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در زمان مقرر امکان پذیر می باشد. داوطلبان می توانند مطابق با مراحل زیر از پذیرش یا عدم پذیرش خود در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری مطلع شوند.

  • به سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و سپس از منوی سمت راست صفحه روی گزینه “سراسری” کلیک نمایید.
  • در ادامه می توانید لینک فعال شده “اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ماه سال 1401″ را بفشارید.
  • با تکمیل کادرهای مربوطه از طریق درج شماره شناسنامه و شماره پرونده و پس از آن با فشردن دکمه “مشاهده نتیجه”، وارد پورتال شخصی خود شوید.

چنانچه در یکی از کد رشته محل های مرحله انتخاب رشته بدون آزمون خود پذیرفته شده باشید، می توانید در صفحه جدید رشته و محل پذیرش خود را مشاهده کنید. در مرحله بعد می بایست به سایت واحد دانشگاهی محل قبولی خود مراجعه کرده و  از زمان ثبت نام حضوری، مدارک و سایر موارد لازم در هنگام مراجعه به دانشگاه محل پذیرش اطلاع یافته تا بتوان پیش از زمان مقرر نسبت به تهیه آن ها اقدام کرد.

 

سوالات متداول

1- نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال اول 1401 در چه تاریخی اعلام می شود؟

نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری نیمسال اول 1401 در اوایل دی ماه در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

2- مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401 از چه طریقی ممکن است؟

شما می توانید با مراجعه به سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نتایج بدون کنکور دانشگاه های سراسری 1401 را مشاهده نمایید.

3- داوطلبان پذیرفته شده در مرحله پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری نیمسال اول 1401 بایستی چه روندی را طی کنند؟

پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه سراسری نیمسال اول 1401 می بایست با مراجعه به سایت دانشگاه قبولی از زمان ثبت نام حضوری آگاهی یابند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره