تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1401

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1401

زمان انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری 1401
زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401

تمامی داوطلبان بعد از برگزاری کنکور سراسری سال جاری در 5 گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی، در زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1401 بی صبرانه منتظر دریافت نتایج کنکور خود هستند که در صورت کسب موفقیت و قبولی، اقدامات لازم را جهت ثبت نام در دانشگاه محل پذیرفته شده انجام دهند. نتایج کنکور 1401 طی دو مرحله اولیه و نهایی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اعلام می شود.

لینک مستقیم مشاهده نتایج کنکور سراسری 1401

لینک مستقیم مشاهده نتایج کنکور سراسری 1401

نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 در روز سه شنبه 11 مرداد ماه سال جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401

نتایج کنکور سراسری در دو بازه زمانی اولیه و نهایی اعلام خواهد شد که نتایج اولیه به منظور اطلاع رسانی نمرات و رتبه و درصد دروس داوطلبان بوده و نتایج نهایی پس از انجام فرآیند انتخاب رشته منتشر خواهد شد. به طور معمول حدود یک ماه پس از برگزاری آزمون سراسری، کارنامه ای شامل رتبه و تراز اکتسابی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و وضعیت مجاز بودن یا نبودن به انتخاب رشته داوطلب در آن مشخص می گردد.

با توجه به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج اولیه این آزمون روز سه شنبه 11 مرداد ماه 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر گشت.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

داوطلبان پس از مشاهده نتایج اولیه و اقدام جهت انتخاب رشته های مورد نظر خود، منتظر دریافت نتایج نهایی و یا همان نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 خواهند بود. با اینکه هنوز تاریخ مشخصی برای این فرآیند اعلام نشده است، اما مطابق با مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور، انتظار می رود نتایج نهایی این آزمون اواسط شهریورماه منتشر گردد. شما می توانید جهت دریافت آخرین اخبار در این زمینه، ما را در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره همراهی نمایید.

زمان اعلام نتایج رشته های دارای شرایط خاص کنکور سراسری 1401

کسانی که در رشته های دارای شرایط خاص کنکور 1401 شرکت کرده اند می بایست از این موضوع مطلع باشند که این نوع از آزمون ها علاوه بر داشتن امتحان کتبی، اقدام به برگزاری آزمون عملی یا مصاحبه علمی عقیدتی کرده که شرط قبولی در آن فقط از طریق نمره کسب شده در کنکور سراسری نمی باشد و آنان می بایست حد نصاب دعوت به مصاحبه را نیز کسب نمایند.

زمان اعلام نتایج اولیه

زمان اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص کنکور هرساله پس از اتمام مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری بوده که نام های پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دارای شرایط خاص از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و یا دانشگاه ها به اطلاع شرکت کنندگان می رسد. تاکنون زمان دقیقی برای اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص برای سال جاری مشخص نشده است اما با توجه به دوره قبل که در مهرماه اعلام شده بود، پیش بینی می شود که امسال نیز به همین شکل باشد.

زمان اعلام نتایج نهایی

تمامی افرادی که نمره قبولی را کسب کرده و در مصاحبه این دانشگاه ها شرکت نموده باشند می توانند در زمان اعلام نتایج نهایی رشته های دارای شرایط خاص از نتایج خود آگاه شوند. تاریخ دقیق اعلام نتایج نهایی رشته های دارای شرایط خاص برای سال 1401 تاکنون مشخص نشده است اما با توجه به دوره گذشته که در مهرماه بوده است امکان دارد این نتایج در سال جاری نیز در همان ماه ذکر شده منتشر شود. به محض معین شدن زمان دقیق آن، جزئیات از طریق این مقاله اطلاع رسانی می شود.

نحوه مشاهده اعلام نتایج کنکور سراسری 1401

نتایج اولیه و نهایی داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند، در زمان مقرر از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس آن ها قرار می گیرد و افراد با طی مراحل بیان شده در راهنمای زیر می توانند به دریافت نتیجه عملکرد خود بپردازند.

نحوه مشاهده نتایج اولیه

 • در مرحله اول باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شوید و گزینه “سراسری” را از قسمت سمت راست صفحه انتخاب نمایید.

مرحله اول اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401

 • بر روی عبارت “کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری 1401” کلیک نمایید.

مرحله دوم اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401

 • در این مرحله لازم است که اطلاعات کاربری خواسته شده را به یکی از شیوه های زیر در کادرهای مربوطه وارد نموده و با کلیک بر روی گزینه “جستجو” به کارنامه خود دست یابید.
 1. روش اول: داوطلبان می توانند از طریق وارد کردن “شماره داوطلبی”، “شماره شناسنامه” و “کد امنیتی” نتایج خود را مشاهده نمایند.
 2. روش دوم: از طریق درج“شماره پرونده”، “کد پیگیری” و “کد امنیتی”در کادرهای مربوطه امکان مشاهده نتایج فراهم می گردد.
 3. روش سوم: همچنین می توان با ثبت “شماره پرونده”، “شماره سریال” و “کد امنیتی” کارنامه را دریافت نمود.

مرحله سوم اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401

نحوه مشاهده نتایج نهایی

دریافت نتایج نهایی کنکور 1401 متقاضیان نیز به صورت مراحل ذکر شده در بالا انجام می شود، فقط می بایست در مرحله دوم افراد روی لینک “نتایج نهایی کنکور سراسری 1401” کلیک نمایند.

گاها ممکن است متقاضیان به اطلاعات خود دسترسی نداشته و یا آن را فراموش کرده باشند. در چنین شرایطی می توانند با استفاده از راه حل های موجود که یکی از آن ها ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش می باشد، به بازیابی اطلاعات خود بپردازند.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401

داوطلبانی که پس از دریافت نتایج کنکور 1401 خود اعتراض دارند، می توانند در طی مهلتی که سازمان سنجش تعیین می نماید، اقدام به ثبت درخواست در سازمان سنجش و طرح ابهامات خود نمایند. با وجود این که امکان رخ دادن خطا در سامانه این سازمان بسیار کم است اما معمولا فرصت اعتراض در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.

توجه به این نکته ضروری است که درخواست بررسی مجدد شما زمانی مورد پیگیری قرار می گیرد که آن را با داشتن دلایل معقول و منطقی به ثبت برسانید. در این صورت می توانید با مراجعه به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به نشانی request.sanjesh.org و عضویت در این سامانه، اقدامات لازم برای ارسال تقاضای خود را جهت اعتراض به نتایج کنکور سراسری انجام دهید.

 • مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی”
 • کلیک بر روی لینک “عضویت در سایت” به منظور ثبت نام در سامانه
 • برگزیدن گزینه “ورود به سیستم” و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور و درج اطلاعات خواسته شده و انتخاب گزینه “تایید”
 • بازگشت به صفحه اصلی و انتخاب گزینه “ورود به سیستم” و کلیک بر روی قسمت “درخواست جدید”
 • انتخاب نوع آزمون و سال مربوطه
 • گزیدن نوع مشکل و یاد داشت همراه با شماره ملی، شماره داوطلبی، شماره پرونده در قسمت “پیام”

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 در چه زمانی اعلام می شود؟

مطابق با اعلام سازمان سنجش، این نتایج در روز سه شنبه 11 ماه سال جاری منتشر گشت.

2- از چه طریقی می توان نتایج اولیه کنکور سراسری را دریافت نمود؟

داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می توانند به نتایج خود دسترسی داشته باشند.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون سراسری وجود دارد؟

بله، متقاضیان می توانند با مراجعه به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به نشانی request.sanjesh.org اعتراض خود را ثبت کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵۴ نظر

 1. با سلام وخسته نباشید
  بنده در رشته پزشکی و دندان پزشکی بورسیه ارتش دانشگاه علوم پزشکی ارتش دعوت به مصاحبه شدم.
  اگه همه مراحل رو قبول بشم میتونم نرم و دانشگاه دیگه برم یا مجبورم که حتما این دانشگاه رو برم؟؟
  ممنون

 2. سلام با تراز ۹۹۱۰ تجربی منطقه ۱ پزشکی روزانه میارم ؟ کجا؟

 3. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید به نظر شما با تراز ۹۴۳۵ زیرگروه یک و سهمیه پنج درصد ایثارگری میشه پزشکی یا دندانپزشکی دولتی یا پردیس یا آزاد قبول شد؟ منطقه دو هستم . رتبه ی زیرگروه یکم بدون سهمیه ۴۱۵۱

 4. سلام.خسته نباشیدرتبه کل من درسهمیه نهایی۳۹۵۵۰ میباشدبااین رتبه میتونم دانشگاه آزادپرستاری دربیام.ممنون میشم کمکم کنید منتظرمااا

 5. با سلام
  با تراز ۵۸۶۳ میشه مامایی دانشگاه ازاد قبول شد؟
  لطفا شهریه دانشگاه پردیس برای ماماییی و پرستاری هم بگید
  ممنون

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور