تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی

زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی

تاریخ برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی 99
زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی 99

داوطلبان رشته آموزش تربیت بدنی که قصد دارند برای پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به رقابت بپردازند، می بایست بدانند که لازمه این امر، شرکت در یک آزمون عملی می باشد که دارای دو مرحله مقدماتی و تخصصی بوده و توسط این دانشگاه ها برگزار می شود. همچنین داوطلبان تحصیل در رشته علوم ورزشی سایر دانشگاه ها نیز لازم است در موعد مقرر، در جلسه آزمون عملی حضور داشته باشند.

روند اعلام علاقه مندی داوطلبان این رشته در سال جاری متفاوت از سال های گذشته انجام گرفت. به این ترتیب که سازمان سنجش آموزش کشور زمان ثبت نام و خرید کارت اعتباری شرکت کنندگان را پیش از برگزاری کنکور سراسری و به تبع آن قبل از اعلام نتایج کنکور سراسری در نطر گرفت. در این مقاله قصد داریم در رابطه با زمان و نحوه برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی اطلاع رسانی نماییم.

آزمون عملی رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی، در تاریخ 27 لغایت 31 شهریور ماه 99 برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی 99

آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی شامل دو بخش مقدماتی و تخصصی می باشد که در دو مرحله مجزا برگزار می شود. بخش مقدماتی این آزمون در سال جاری در مرداد ماه اجرا شد و مطابق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور که اجرای این آزمون را بر عهده دارد، آزمون عملی تربیت بدنی منحصراً از متقاضیان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که‌ علاقه مندی خود را با پرداخت هزینه آزمون تا تاریخ 3 شهریور 99 اعلام کرده باشند و در جلسه کنکور روزهای پنجشنبه 30 مرداد و جمعه 31 مرداد حضور داشته اند، به عمل خواهد آمد.

داوطلبان می بایست در روزهای 27 لغایت 31 شهریور ماه 99 برای شرکت در این رقابت حضور پیدا کنند. در مرحله دوم آزمون عملی آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی تنها متقاضیانی که پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری در این رشته پذیرفته شده باشند، امکان شرکت کردن خواهند داشت.

نحوه برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی 99

در سال 99 به علت مشکلات پیش آمده و شرایط خاص کشور در نتیجه گسترش بیماری کرونا، روند برگزاری تمامی آزمون ها از جمله آزمون عملی تربیت بدنی دستخوش تغییر شد. بنابراین این آزمون نیز مطابق تمهیدات و برنامه های بهداشتی در نظر گرفته شده توسط پژوهشگاه تربیت بدنی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور حفظ سلامت داوطلبان، برگزار خواهد شد. آزمون مذکور بر اساس اعلام سازمان مجری، با همکاری 35 دانشگاه در 31 استان کشور اجرا می گردد. مطابق این اطلاعیه، محل دقیق اجرای آزمون برای هر یک از داوطلبان در تاریخ 23 شهریورماه از طریق پایگاه سازمان سنجش آموزش کشور و صفحات رسمی پژوهشگاه تربیت‌ بدنی به نشانی اینترنتی ssrc.ac.ir، اطلاع ‌رسانی خواهد شد.

علاقه مندان رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی پردیس های دانشگاه های فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش، پس از عبور از این دو مرحله آزمون عملی می بایست در یک مصاحبه تخصصی که به منظور بررسی شرایط و صلاحیت های عمومی در دو مرحله مجزا انجام می شود، شرکت نمایند. زمان برگزاری این مصاحبه در دهه دوم مهر ماه توسط سازمان سنجش اعلام می گردد. توجه داشته باشید که غیبت در این جلسه به منزله انصراف متقاضی بوده و در چنین شرایطی، فرآیند گزینش وی متوقف خواهد شد.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی تربیت بدنی 99

برای شرکت کنندگان آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، یک کارت ورود به جلسه اختصاص می یابد که در حوزه های برگزاری آزمون به آن ها تحویل داده خواهد شد. بنابراین متقاضیان موظف اند با همراه داشتن لباس‌ و کفش‌ ورزشی‌ منحصراً در روزهای تعیین‌ شده‌ در حوزه برگزاری مربوطه حضور یابند. ارائه کارت شناسایی جزء الزامات حضور در محل اجرای آزمون بوده و بدیهی ‌است‌ در صورت فراموش کردن‌ شناسنامه و کارت ملی توسط داوطلب،‌ مراحل معاینات و آزمون ‌عملی‌ و مصاحبه از وی‌ به ‌عمل ‌نخواهد آمد. 

نکات قابل توجه برای شرکت در آزمون عملی

شرکت در هر آزمونی مستلزم رعایت یک سری نکات و الزامات جهت حضور با آمادگی کامل در محل برگزاری آن می باشد. نکاتی که لازم است داوطلبان در این خصوص مورد توجه قرار دهند، عبارت اند از:

  • به همراه داشتن یک قطعه عکس ۴×۳، لباس و کفش ورزشی‌، وسایل بهداشتی لازم از جمله 3 عدد ماسک، دو جفت دستکش لایتکس و مواد ضدعفونی کننده، اصل شناسنامه و یا کارت ملی، اصل فیش هزینه تست‌های سلامت و تندرستی و انجام معاینه پزشکی به مبلغ 45 هزار تومان در زمان آزمون عملی الزامی است. چنانچه متقاضیان این لوازم را فراموش کنند، حق شرکت در آزمون عملی را نخواهند داشت.
  • حتما یک ساعت قبل از شروع آزمون در محل حاضر شوید.
  • شرکت کنندگان می بایست از روز یکشنبه 23 شهریور ماه با مراجعه به سامانه خودارزیابی بیماری کرونا داوطلبان کنکور سراسری نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری خود اقدام نموده و نسخه چاپی آن را در روز برگزاری آزمون نزد خود داشته باشند.
  • این آزمون برای داوطلبان غایب، قابل تکرار، تمدید یا برگزاری به صورت انفرادی نمی باشد اما یک استثنا برای متقاضیان دارای نشانه ابتلا به کرونا در نظر گرفته شده است. به این ترتیب، چنانچه این داوطلبان در زمان اجرای آزمون متوجه شوند و یا احساس کنند که مبتلا به این ویروس گشته اند، علاوه بر تکمیل فرم خوداظهاری مبتلایان و دریافت گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا، حق شرکت در آزمون در تاریخ های تعیین شده را نخواهند داشت و می بایست در تاریخ دیگری که در مهر ماه هماهنگ خواهد شد، حضور یابند. (آزمون برای شرکت کنندگان مذکور، صرفا در شهر تهران برگزار خواهد شد.)
  • رعایت فاصله 2 متری از عوامل اجرایی و سایر متقاضیان از نکات ضروری شرکت در آزمون می‌باشد، ضمن این که وسایل شخصی به هیچ وجه نباید با سایرین رد و بدل گردد.

آزمون رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی، همه ساله با هدف پذیرش علاقه مندان این رشته در دانشگاه های فرهنگیان، تربیت دبیر شهید رجایی و سایر دانشگاه ها در دو مرحله مقدماتی و تخصصی برگزار می شود. پذیرفته شدگان کنکور سراسری پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، در مرحله تخصصی این آزمون شرکت کرده و در صورت قبولی، از آن ها یک مصاحبه تخصصی به عمل خواهد آمد. توجه داشته باشید که پذیرش داوطلبان مشروط به کسب موفقیت در مراحل آزمون عملی و مصاحبه بوده و در صورت عدم شرکت آن ها در جلسه مصاحبه، این موضوع به عنوان انصراف آن ها تلقی خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- آزمون عملی تربیت بدنی سال 99 در چه تاریخی برگزار خواهد شد؟

این آزمون در روزهای 27 لغایت 31 شهریور ماه 99 برگزار می گردد.

2- کارت ورود به جلسه آزمون تربیت بدنی چه زمانی منتشر می شود؟

کارت ورود به جلسه در محل برگزاری آزمون به داوطلبان تحویل داده خواهد شد.

3- آزمون عملی تربیت بدنی در چه حوزه هایی اجرا خواهد شد؟

محل دقیق اجرای آزمون برای هر یک از داوطلبان در تاریخ 23 شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و صفحات رسمی پژوهشگاه تربیت ‌بدنی به نشانی اینترنتی ssrc.ac.ir، اطلاع‌رسانی می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه 99