تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر 1401

زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر 1401

تاریخ دقیق برگزاری آزمون عملی کنکور هنر 1401
زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر 1401

ثبت نام در کنکور سراسری هنر و زبان همانند دیگر گروه های آزمایشی و همزمان با آن ها از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. متقاضیانی که در آزمون هنر نام نویسی می کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که مبنای پذیرش در بعضی از رشته های آن، تنها به کسب رتبه قبولی کنکور ختم نمی شود بلکه داوطلب بایستی در آزمون عملی این رشته ها نیز شرکت نموده و نمره حدنصاب آن را به دست آورد.

آزمون عملی در واقع برای برخی از رشته های هنر مانند آهنگسازی، ادبیات نمایشی، ارتباط تصویری و… برگزار می شود که حضور در آن برای پذیرش در رشته های مذکور، الزامی می باشد. اطلاعیه مربوط به زمان دقیق و محل برپایی این آزمون عملی نیز از طریق سایت sanjesh.org منتشر می گردد.

زمان و محل برگزاری آزمون عملی رشته های هنر، برای هر یک از رشته ها متفاوت می باشد.

زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر 1401

همان طور که گفته شد، پذیرش داوطلبان در برخی از رشته های کنکور هنر منوط به کسب موفقیت در آزمون عملی آن است و تنها کسانی مجاز به شرکت در این آزمون می باشند که در محل برگزاری آزمون سراسری حضور داشته اند. بنابراین این افراد می توانند با اعلام علاقه مندی و پرداخت هزینه، حداکثر در آزمون عملی 2 مجموعه از رشته های مورد نظر خود شرکت کنند. متقاضیان واجد شرایط ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر در صورتی که نام نویسی خود را در موعد مقرر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام رسانده اند، می بایست اطلاعیه های صادر شده از سایت مذکور را به منظور آگاهی از تاریخ و محل برگزاری این آزمون پیگیری نمایند.

در خصوص تاریخ برگزاری آزمون عملی کنکور سراسری 1401هنر باید گفت که هنوز اخباری منتشر نشده است اما با توجه به سال گذشته می توان پیش بینی نمود که این آزمون در اوایل مرداد ماه برپا خواهد شد. شایان ذکر است که در صورت اعلام تاریخ دقیق این فرآیند، جزئیات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

نکته: زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر براساس رشته، جنسیت داوطلبان و حرف اول نام خانوادگی آن ها متفاوت می باشد و افراد باید نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون، در حوزه امتحانی حضور یابند.

 کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور هنر 1401

آزمون عملی هر رشته قابل تمدید و تکرار نمی باشد، بنابراین لازم است داوطلبان پس از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر در موعد مقرر برای دریافت کارت ورود به جلسه آن اقدام نمایند. فراموش نکنید که آن دسته از داوطلبانی که با پرداخت هزینه در آزمون عملی دو رشته ثبت نام کرده اند، باید دو کارت ورود به جلسه به صورت جداگانه دریافت کنند.

زمان دریافت کارت

برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی رشته های هنر، بایستی در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و پرینت کارت خود را تهیه نمایید. زمان دریافت این کارت در همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد که در حال حاضر اخباری مبنی بر تاریخ دقیق آن برای سال 1401 منتشر نشده است اما در سال گذشته دو روز قبل از برگزاری آزمون یعنی در اواخر تیر ماه داوطلبان می توانستند کارت خود را دریافت نمایند.

نحوه دریافت کارت

  1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
  2. انتخاب گزینه “سراسری” در منوی سمت راست صفحه
  3. کلیک بر روی لینک فعال شده “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر 1401”
  4. انتخاب یکی از روش های زیر برای دریافت کارت
  • شماره پرونده + شماره سریال ثبت نام + شماره شناسنامه
  • شماره پرونده + نام و نام خانوادگی + شماره شناسنامه
  • شماره پرونده + شماره صندلی

اگر پس از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور هنر در هریک از اطلاعات درج شده بر روی آن مغایرتی وجود داشت، داوطلب باید چند روز قبل از برگزاری آزمون به باجه رفع نقص سازمان سنجش آموزش کشور که مستقر در مراکز استان ها است، مراجعه کند. زمان مراجعه به باجه های رفع نقص معمولا از ساعت 8:00 صبح الی 12:00 ظهر و 14:00 الی 18:00 عصر می باشد که به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر الزامیست.

سوالات متداول

1- چه زمانی آزمون عملی هنر 1401 برگزار می گردد؟

در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر تاریخ دقیق برگزاری این آزمون منتشر نشده است.

2- آزمون عملی کنکور هنر 1401 کجا برگزار می شود؟

مکان برگزاری این آزمون نیز برای هر رشته متفاوت می باشد که آدرس آن ها از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

3- آیا امکان رفع نواقص کارت ورود به جلسه آزمون عملی هنر وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در ساعات 8:00 الی 12:00 ظهر و 14:00 الی 18:00 عصر در تاریخ مقرر به باجه های رفع نواقص مستقر در مراکز استان ها مراجعه نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک نظر

  1. سلام ایا در کنکور ۹۸ ازمون عملی رشته بازیگری کارگردانی در شهر کرمان هم برگزار میشود یا منحصرا فقط در تهران است؟

دریافت مشاوره پیج کنکور