خانه نمونه دولتی زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی 1401 - 1402
زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

از آن جایی که تحصیل در مدارس دارای برتری های مختلف مانند سطح علمی بالا و امکانات آموزشی متنوع، جزو اولویت های اصلی دانش آموزان و والدین آن ها به شمار می روند، همه ساله دانش آموزان زیادی هستند که جهت راهیابی به این مدارس به رقابت می پردازند. مدارس نمونه دولتی نیز یکی از مدارسی هستند که در پایه ششم به هفتم از طریق سوابق تحصیلی و نهم به دهم به شیوه برگزاری آزمون ورودی، دانش آموزان را پذیرش می کنند.

علاقه مندانی که در موعد مقرر فرآیند ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم خود را انجام داده اند، پس از مدتی در پی اطلاع از زمان برگزاری آن هستند تا آمادگی های لازم را از هر نظر کسب نمایند. در ادامه مقاله، جزئیات مربوط به تاریخ اجرای این آزمون در سال 1401 را بررسی می کنیم.

آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402،در روز جمعه مورخ 3 تیرماه سال 1401 برگزار می گردد.

زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402

همان طور که اشاره شد، آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده و صرفا دانش آموزانی که قصد تحصیل در پایه دهم این مدارس را دارند می بایست در آزمون ورودی آن شرکت کنند. بر همین اساس لازم است که جزئیات مربوطه از جمله تاریخ برگزاری آن را از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی دنبال کنند. مطابق با آخرین اطلاعیه مبنی بر زمان اجرای آزمون مدارس نمونه دولتی در سال 1401، این آزمون در روز جمعه مورخ 3 تیرماه به صورت هماهنگ در بیشتر استان ها برگزار خواهد شد اما زمان برگزاری آن دراستان های ایلام، همدان، لرستان و مرکزی، تاریخ 18 تیر ماه می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر، در کانال تلگرام نمونه دولتی ایران مشاوره عضویت داشته باشید.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402

کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم از تاریخ 30 خرداد ماه 1401 منتشر خواهد شد و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. نکته ای که لازم است به آن توجه کنید این است که متقاضیان حتما باید هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی را پرداخت کرده باشند تا کارت ورود به جلسه برای آن ها صادر شود. داوطلبان می توانند با طی مراحل زیر به کارت آزمون خود دست یابند.

 1. مراجعه به سایت اداره آموزش و پرورش استان محل سکونت
 2. وارد کردن کد ملی و اطلاعات خواسته شده در بخش مربوطه
 3. کلیک بر روی لینک فعال “کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم سال تحصیلی 1401 – 1402”
 4. مشاهده و پرینت کارت

دانش آموزانی که در آزمون نمونه دولتی دهم شرکت کرده اند، می توانند در موعد مقرر به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی مراجعه نموده و در صورت کسب حدنصاب نمره قبولی لازم، به مدرسه محل پذیرش مراجعه کرده و با پرداخت شهریه مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 به تحصیل مشغول شوند.

منابع آزمون نمونه دولتی 1401 – 1402

سوالات آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه دهم، از محدوده مشخصی از کتاب های درسی پایه نهم طرح  می گردد که ضرایب و تعداد سوالات هر درس از طریق دفترچه راهنمای مربوط به هر استان در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. داوطلبان می بایست جهت موفقیت در این آزمون، با یک برنامه ریزی درست و دقیق به مطالعه ی بخش های تعیین شده از کتب درسی بپردازند. شما می توانید جهت اطلاع از منابع این آزمون به لینکی که در جدول زیر قرار دارد مراجعه نمایید.

منابع آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 
لینک مستقیم مشاهده منابع آزمون نمونه دولتی نهم 1401 – 1402 

(جهت مشاهده، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

سوالات متداول

1- آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 - 1402 چه زمانی برگزار می شوند؟

آزمون سال 1401 در بیشتر استان ها به صورت هماهنگ و در تاریخ 3 تیرماه 1401 برگزار می گردد اما تاریخ برگزاری برخی از استان ها 18 تیرماه می باشد..

2- تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در پایه های ششم به هفتم چه زمانی است؟

پذیرش دانش آموزان در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی بر اساس سوابق تحصیلی آن ها خواهد بود و آزمونی برای این پایه برگزار نمی گردد.

3- دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 - 1402 در چه زمانی امکان پذیر است؟

دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون چند روز قبل از برگزاری آن از طریق سایت اداره آموزش و پرورش استان مربوطه امکان پذیر خواهد بود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ نظر

 1. سلام ساعت چند ازمون برگزار می شود

 2. آیا امکان دارد آزمون نمونه دولتی در اردیبهشت برگزار شود؟ ؟

 3. آیا امکان دارد آزمون نمونه دولتی در اردیبهشت برگزار شود؟

 4. سلام آیا کسانی که در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ثبت نام کرده‌اند اما نتوانسته‌اند در آزمون شرکت کنند می‌توانند مجدداً امتحان بدهند؟؟

 5. سلام آیا کسانی که در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ثبت نام کرده‌اند اما نتوانسته‌اند در آزمون شرکت کنند می‌توانند مجدداً امتحان بدهند؟

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، افراد جامانده از شرکت در آزمون نمونه دولتی، حق ثبت نام مجدد و شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

 6. سلام امکان ویرایش اطلاعات هست؟

  • سلام و وقت بخیر، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون نمونه دولتی منتشر نشده است.

 7. سلام خسته نباشید امکان داره که ازمون نمونه ۸ مرداد برگزار بشه؟

 8. سلام ، ممکن هست که آزمون نهم به دهم هم لغو بشه و با سابقه تحصیلی پذیرش کنند؟

دریافت مشاوره پیج سمپاد