تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401
زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

معمولا تحصیل در مدارسی که از جنبه های مختلف مانند سطح علمی و امکانات آموزشی در جایگاه مناسبی قرار داشته باشند جزو اولویت های اصلی دانش آموزان و والدین آن ها می باشد. مدارس نمونه دولتی نیز جزو مدارسی هستند که هر ساله دانش آموزان زیادی جهت ورود و ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی با یکدیگر به رقابت می پردازند؛ چرا که این مدارس نیز از سطح علمی و آموزشی مطلوبی برخوردار هستند که پذیرش و ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم در آن به صورت با آزمون انجام می شود.

در سال گذشته، ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی لغو شد و ثبت نام و برگزاری آزمون این دو مدرسه برای سال جاری نیز به طور مجزا برگزار می شود. جزئیات برگزاری این آزمون در ادامه مطلب بیان شده است.

آزمون مدارس نمونه دولتی سال 1400 – 1401 در نیمه اول مرداد ماه برگزار می گردد.

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

همان طور که می دانید، آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده و ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی مطابق با سوابق تحصیلی آن ها انجام می شود. بنابراین متقاضیانی که قصد تحصیل در مدارس نمونه دولتی نهم به دهم را دارند می بایست پیگیر اخبار مربوطه از جمله تاریخ برگزاری این آزمون از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی باشند.

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم ساعت 9 صبح روز جمعه 18 تیر ماه 1400، تعیین شده بود که به دلیل آغاز پیک پنجم بیماری ناشی از ویروس کرونا، این آزمون لغو شد. بر اساس اطلاع رسانی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، اجرای آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی دوره دوم آموزش متوسطه، در روز جمعه ۱۵ مرداد ماه برنامه ریزی شده است.

دانش آموزانی که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی دهم 1400 – 1401 خود را انجام داده اند، می توانند در تاریخ یاد شده با رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه امتحانی تعیین شده حضور یافته و در این آزمون شرکت کنند.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی، معمولا چند روز قبل از تاریخ برگزاری آن می باشد. داوطلبان می بایست پیش از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی، با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، نام نویسی خود را قطعی کنند تا کارت ورود به جلسه برای آن ها صادر شود. بر اساس اطلاعیه منتشر شده بر روی سایت اداره کل آموزش و پرورش، محل برگزاری و زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401متعاقبا از طریق همین سایت به داوطلبان اعلام می گردد.

پس از برگزاری آزمون نمونه دولتی دهم، نوبت به اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می رسد. برای مشاهده نتایج خود می توانید با مراجعه به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی در زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی  1400 – 1401 از پذیرش یا عدم پذیرش نهایی خود مطلع گردید و در صورت کسب امتیاز قبولی به مدرسه محل پذیرش مراجعه کرده و با پرداخت شهریه مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 به تحصیل مشغول شوید. علاوه بر آن می توانید در صورت داشتن اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی 1400 – 1401 روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 - 1401 چه زمانی برگزار می شوند؟

این آزمون در روز 15 مرداد ماه برگزار می گردد.

2- تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در پایه های ششم به هفتم 1400 - 1401چه زمانی است؟

پذیرش دانش آموزان در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی بر اساس سوابق تحصیلی آن ها خواهد بود و آزمونی برای این پایه برگزار نمی گردد.

3- دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 در چه زمانی امکان پذیر است؟

زمان دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون چند روز قبل از برگزاری آن از طریق سایت اداره کل آموزش و پرورش اعلام می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ نظر

  1. سلام آیا کسانی که در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ثبت نام کرده‌اند اما نتوانسته‌اند در آزمون شرکت کنند می‌توانند مجدداً امتحان بدهند؟؟

  2. سلام آیا کسانی که در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ثبت نام کرده‌اند اما نتوانسته‌اند در آزمون شرکت کنند می‌توانند مجدداً امتحان بدهند؟

    • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، افراد جامانده از شرکت در آزمون نمونه دولتی، حق ثبت نام مجدد و شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

  3. سلام امکان ویرایش اطلاعات هست؟

    • سلام و وقت بخیر، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون نمونه دولتی منتشر نشده است.

  4. سلام خسته نباشید امکان داره که ازمون نمونه ۸ مرداد برگزار بشه؟

  5. سلام ، ممکن هست که آزمون نهم به دهم هم لغو بشه و با سابقه تحصیلی پذیرش کنند؟

دریافت مشاوره