تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

..

تاریخ آزمون تیزهوشان ششم 1401 - 1402
زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

وزارت آموزش و پرورش هر ساله برای جذب دانش آموزان با استعداد در مدارس برتری مثل مدارس تیزهوشان آزمونی را طراحی و برگزار می کند. این آزمون تنها برای دو پایه ششم و نهم برگزار می شود که جهت شرکت در آن بایستی از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان برخوردار باشید که در دفترچه راهنمای نام نویسی این آزمون ذکر شده است.

در این دفترچه تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان اعم از تاریخ نام نویسی، شرایط، مدارک، زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نکات پیرامون آن ذکر شده است. البته تاریخ مراجعه دانش آموزان به محل برگزاری آزمون علاوه بر انتشار اطلاعیه ای در سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، از طریق کارت ورود به جلسه این آزمون در دسترس آن ها قرار می گیرد.

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در خرداد ماه 1401 برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم از طریق دفترچه راهنمای نام نویسی آن و همچنین اطلاعیه ای که در سامانه ثبت نام آزمون پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان به نشانی hoosh.medu.ir قرار می گیرد، به سمع و نظر دانش آموزان خواهد رسید. با توجه اطلاعات ذکر شده در دستورالعمل آزمون تیزهوشان، آزمون ورودی پایه هفتم این دسته از مدارس در ساعت 9 صبح پنجشنبه 26 خرداد ماه 1401 برگزار خواهد شد. در صورت انتشار هر گونه خبر جدیدی در این زمینه اعم از تغییر، تعویق و… تاریخ برگزاری آزمون مربوطه، اخبار آن در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره به اشتراک گذاشته می شود.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

دانش آموزانی که ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را در موعد مقرر انجام داده اند، جهت شرکت در آزمون باید کارت ورود به جلسه خود را که چند روز قبل از زمان برگزاری آن بر روی سایت hoosh.medu.ir قرار می گیرد، دریافت نمایند. بر روی این کارت اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی متقاضیان، زمان برگزاری آزمون، محل و حوزه امتحانی و همچنین شماره داوطلبی آن ها درج شده است. توجه کنید که به همراه داشتن شناسنامه و کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هنگام حضور در محل برگزاری آزمون ضروری می باشد.

زمان دریافت کارت

به طور معمول چند روز قبل از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه بر روی سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان قرار می گیرد. کارت ورود به جلسه تیزهوشان پایه ششم به هفتم برای سال تحصیلی 1401 – 1402، 18 خرداد ماه سال جاری یه صورت اینترنتی از طریق سایت سمپاد مدارس تیزهوشان پایه هفتم منتشر شده است.

نحوه دریافت کارت

برای این که بتوانید کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنید، باید در زمان مقرر ابتدا هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را بپردازید تا کارت برای شما صادر شود. این کارت قبل از برگزاری آزمون مذکور در سایت ثبت نام آزمون پایه هفتم تیزهوشان قابل دریافت است که در ادامه، مراحل آن را ذکر کرده ایم.

  1. مراجعه به سایت ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های استعداد درخشان به نشانی hoosh.medu.ir
  2. وارد نمودن نام کاربری و رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان
  3. ورود به صفحه کاربری خود و دریافت کارت ورود به جلسه

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

سوالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم تماما استعداد تحلیلی است؛ یعنی هیچ سوالی از مباحث درسی طرح نخواهد شد. در روز برگزاری این آزمون، 2 دفترچه سوال استعداد تحلیلی به دانش آموزان داده شده که مجموعا دارای 120 تست 4 گزینه ای (هر دفترچه 60 سوال است.) می باشد. شرکت کنندگان آزمون تیزهوشان برای این که بتوانند تست های هوش، استعداد و خلاقیت آزمون تیزهوشان را به درستی پاسخ دهند، بایستی منابع مربوطه را به خوبی مطالعه نمایند که در ادامه مطلب، لینک دسترسی به آن ها را قرار داده ایم.

منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402
مشاهده منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 – 1402

(برای مشاهده منابع، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

 

سوالات متداول

1- آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم 1401 - 1402 چه زمانی برگزار می شود؟

این آزمون در تاریخ 26 خرداد ماه 1401 برگزار خواهد شد.

2- کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 - 1402 چه زمانی صادر می گردد؟

این کارت 5 روز پیش از زمان برگزاری آزمون مذکور منتشر می شود.

3- از طریق کدام سایت می توان کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1401 - 1402 را دریافت نمود؟

کارت ورود به جلسه از طریق سایت ثبت نام و سنجش مدارس تیزهوشان پایه هفتم به نشانی hoosh.medu.ir قابل دریافت می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵۶ نظر

  1. با سلام من نمیدونم کجا باید آزمون تیزهوشان ششم به هفتم رو تو شهر خودم بدم اگه میشه راهنمایی کنید . ممنون

  2. سلام آیا برای آزمون تیزهوشان نمذگرات کلاس ششم مهم وضروری است؟

  3. سلام مهلت ثبت نام تا کی هستش

    • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه ها، مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم تا روز ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ تمدید شده بود؛ جهت بررسی امکان ثبت نام، می توانید به صورت حضوری به آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه نمایید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج سمپاد